Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 484-МГ від 04.08.2000
м. Київ

(Розпорядження втратило чинність на підставі Рішення Київміськради
N 366/1342 від 05.07.2001)

Про деякі питання оренди об'єктів права
комунальної власності в м. Києві

(Нову редакцію складу комісії додатково див. в Розпорядженні Київського міського голови
N 905-МГ від 23.07.2001)

З метою подальшого впорядкування орендних стосунків, підвищення ефективності використання об'єктів права комунальної власності та створення єдиної у м. Києві системи розрахунків орендної плати, відповідно до ст.19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) та рішення Київської міської ради від 29.06.2000 за N 195/916 "Про делегування Київському міському голові деяких повноважень Київради":

1. Затвердити Методику розрахунку і порядок використання орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва згідно з додатком 1.

2. Затвердити Типовий договір оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) згідно з додатком 2.

3. Затвердити склад міської комісії по розгляду питань щодо використання нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади м. Києва згідно з додатком 3.

4. Рекомендувати районним у м. Києві радам при затвердженні методики розрахунків орендної плати за користування майном комунальної власності територіальної громади відповідного району брати за основу Методику розрахунку і порядок використання орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, затверджену п.1 цього розпорядження.

5. Виконавчому органу Київської міської ради - Київській міській державній адміністрації:

5.1. Привести свої акти у відповідность до цього розпорядження:

5.2. Подати пропозиції щодо внесення змін та доповнень, що витікають з цього розпорядження, до рішень Київради.

6. Тимчасову методику розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, затверджену рішенням Київської міської ради від 01.07.99 за N 329/430 "Про Тимчасову методику розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва", вважати такою, що втратила чинність.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на постійну комісію Київради з питань власності.

Міський голова О.Омельченко

Додаток 1
до розпорядження Київського
міського голови
від 04.08.2000 N 484-МГ

Методика
розрахунку і порядок використання
орендної плати за користування майном
територіальної громади м. Києва

1. Методику і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці) та окремого індивідуально визначеного майна комунальних підприємств, організацій, установ, а також майна, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного в процесі приватизації (корпоратизації).

2. Методика визначає механізм нарахування орендної плати, інших платежів, пов'язаних з орендою майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

3. Орендна плата є платежами у формах, визначених законодавством України, які вносить орендар орендодавцеві незалежно від наслідків своєї діяльності.

4. Розмір орендної плати встановлюється Київрадою за поданням Постійної комісії з питань власності відповідно до обгрунтування, яке готує Виконавчий орган Київради і визначається в договорі оренди між орендодавцем та орендарем.

5. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, який фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.

6. У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

7. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси не може перевищувати 10 відсотків вартості орендованого майна.

Уразі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.

8. Розмір орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого) встановлюється за згодою сторін, але не менше як 5 відсотків вартості орендованого майна, визначеної експертним шляхом.

9. До орендної плати за нерухоме майно включаються експлуатаційні витрати (компенсація витрат орендодавця по сплаті земельного податку, амортизаційні відрахування, накладні видатки орендодавця), відшкодування яких враховується шляхом корегування розміру орендної плати на відповідний коефіцієнт (Ке.в.). До складу експлуатаційних витрат входять видатки:

- амортизаційні відрахування на відновлення і реновацію об'єкта оренди;

- плата за землю;

- витрати на виготовлення технічної документації об'єкта оренди;

-проведення технічної інвентаризації і паспортизації нежитлового фонду;

- обов'язкові збори і платежі, сплата яких покладена законодавством на орендодавця;

- накладні видатки орендодавця.

10. До плати за оренду індивідуально визначеного майна, крім нерухомого майна, не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов'язується надавати орендарю орендодавець.

11. У разі оренди нерухомого майна розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл. = (Вп х Сор) + Кекспл. видатків, де Опл. - розмір річної орендної плати, грн; Вп - вартість орендованого майна, визначена експертним шляхом, грн;

Сор - орендна ставка, визначена згідно з таблицею 1 цієї Методики;

Коефіцієнт експлуатаційних видатків змінюється за вимогою орендодавця у односторонньому порядку у випадку зміни розмірів плати за землю, або у випадку зміни (погодженою з постійною комісією з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку) нормативу на один кв. метр.

12. Якщо орендоване приміщення і частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:

Вп = Вб : Пб х Пп,

де Вп - вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн;

Вб - вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена експертним шляхом, грн;

Пб - площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатаються орендарем), кв.м;

Пп - площа орендованого приміщення, кв. м.

13. Комунальні платежі (за водопостачання, опалення тощо) сплачуються орендарем відповідним постачальникам за окремими договорами, або орендодавцю, якщо це визначено договором оренди.

14. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховують за формулою:

Опл. міс. = (Опл : 12 х Іп.р. х Ім) = Ке.в.,

де Опл - річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн;

Іп.р. - індекс інфляції за період з дати проведення експертної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім - індекс інфляції за перший місяць оренди;

Ке.в. - коефіцієнт експлуатаційних витрат, що склався на момент укладання договору.

15. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

16. Орендна плата сплачується орендарями щомісячно до десятого числа поточного місяця.

17. Суми зайво перерахованої орендної плати зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.

18. Податок на додану вартість сплачується орендарями окремо від орендної плати у розмірах та порядку, встановленому чинним законодавством.

19. Нарахування орендної плати за суборенду здійснюється орендарями. У разі, якщо плата за суборенду (у зв'язку із зміною профілю використання приміщення на умовах суборенди), перевищує розмір орендної плати, різниця між ними перераховується орендодавцю.

20. Страхування орендованого майна здійснюється орендарем протягом 1 місяця на весь термін дії договору оренди на користь орендодавця.

21. У разі несвоєчасної сплати орендної плати орендар сплачує окремо від орендної плати пеню. Розмір пені визначається у договорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленого законодавством. Пеня зараховується на рахунок орендодавця і використовується відповідно до законодавства.

22. Орендна плата за користування приміщеннями, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, залишається в розпорядженні орендодавців (крім ДКП "Київжитлоспецексплуатація") та використовується на фінансування капітальних вкладень, фінансування загальноміських програм та на покриття видатків, пов'язаних із здійсненням орендодавцем статутної діяльності.

ДКП "Київжитлоспецексплуатація" 76,2% від нарахованої орендної плати без урахування коефіцієнта експлуатаційних витрат направляє на створення цільового фонду для фінансування загальноміських програм щодо житлового та нежитлового фонду згідно з кошторисом, затвердженим заступником голови Київської міської державної адміністрації за погодженням з міськфінуправлінням.

Решту нарахованої орендної плати ДКП "Київжитлоспецексплуатація" залишає у своєму розпорядженні та використовує на компенсацію витрат по стягненню орендної плати, здійснення окремих повноважень щодо утримання житлового фонду міста, забезпечення міською диспетчерською службою цілодобового централізованого приймання заяв від населення та координацію роботи міських аварійних служб і неполадок у житловому фонді міста, відшкодування витрат по утриманню нежилих будинків та жилих будинків маневреного фонду, дитячого оздоровчого комплексу "Джерело" тощо.

Орендна плата за цілісні майнові комплекси та за майно, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного в процесі приватизації (корпоратизації), перераховується до міського бюджету.

Заступник Київського міського голови, секретар Київради В.Яловий

Додаток
до Методики розрахунку і порядку
використання орендної плати за
користування майном територіальної
громади м. Києва, затвердженої
розпорядженням Київського міського
голови від 04.08.2000 за N 484-МГ

Орендні ставки за користування нерухомим майном
комунальної власності територіальної громади
міста Києва

----------------------------------------------------------------------------
| N | Використання приміщень за функціональним призначенням | Орендна |
|з/п | |ставка, у %|
| | |до вартості|
| | | майна, |
| | | визначеної|
| | | експертним|
| | | шляхом |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 1. |Бізнес: | |
| | - розважальний, в т.ч. нічний (комплекс), казино, | 20 |
| | шоу-бізнес | |
| | - концертний, рекламний | 15 |
| | - ігрові автомати для дітей | 5 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 2. |Комерційні банки та їх відділення | 20 |
| |Установи Ощадбанку України, в частині площ, що | 3 |
| |приймають платежі від населення | |
| |Пункти обміну іноземної валюти | договірна |
| | | ціна |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 3. |Біржі, брокерські та маклерські контори, реєлтерські, | 7 - 15 |
| |консалтингові та страхові компанії і підприємства | |
| |Організації по наданню аудиторських та юридичних послуг | 13 |
| |(юридичні консультації, адвокатські і т.п.) | |
| |Нотаріальні контори | 2 - 5 |
| |Організації, що займаються туристичною діяльністю | 15 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 4. |Міністерства, відомства, інші центральні органи | 7 - 15 |
| |державної виконавчої влади, їх територіальні відділення, | |
| |органи обласного самоврядування, їх виконавчі органи | |
| |Органи міського та районного у місті Києві | 1 - 2 |
| |самоврядування, їх виконавчі органи | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 5. |Органи управління підприємств, установ колективної та | 7 - 15 |
| |приватної форм власності | |
| |Органи управління нерезидентів України | 15 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 6. |Підприємства виробничої сфери (промисловість); | 5 - 15 |
| |підприємства по виробництву продуктів харчування; | |
| |проектні, геодезичні та проектно-вишукувальні, наукові, | |
| |науково-дослідні установи; будівельні і ремонтні | |
| |організації | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 7. |Заклади торгівлі | |
| |Непродовольчими товарами (крім товарів дитячого | 10 |
| |асортименту) | |
| |Продовольчими товарами (крім алкогольних напоїв та | 3 - 5 |
| |тютюнових виробів) | |
| |Фірмові магазини вітчизняних товаровиробників (крім | 3 - 5 |
| |товарів підакцизної групи) | |
| |Плодоовочевою продукцією (в частині площ, зайнятих з | 3 |
| |цією метою) | |
| |Непродовольчими товарами дитячого асортименту (питома | 3 |
| |вага яких у загальному обсязі товарообігу становить не | |
| |менше ніж 70 %) | |
| |Алкогольними напоями та тютюновими виробами (в частині | 10 - 15 |
| |площ, зайнятих з цією метою) | |
| |Ювелірними виробами, антикваріатом | 25 - 30 |
| |Автомобілями | 25 - 30 |
| |Відео- та аудіопродукцією, компакт-дисками | договірна |
| | | ціна |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 8. |Підприємства громадського харчування: | |
| |- ресторани | 15 |
| |- бари, кафе-бари (з реалізацією горілчаних виробів) | 12 |
| |- кафе (без реалізації горілчаних виробів) | 5 |
| |- магазини-кулінарії | 5 |
| |- їдальні, дитячі кафе, кафе-морозиво | 3 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 9. |Підприємства побутового обслуговування | 2 - 5 |
| |Лазні та пральні загального користування | 0,5 |
| |Сауни | 20 |
| |Ломбарди | 25 - 30 |
| |Громадські вбиральні | 0,5 |
| |Підприємства автосервісу по обслуговуванню автомобілів | 8 - 15 |
| |Підприємства по наданню ритуальних послуг | 0,5 - 20 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|10. |Станції метрополітену: | |
| |- торгівля продовольчими товарами; | 7 - 15 |
| |- торгівля промисловими товарами; | 7 - 15 |
| |- пункти обміну валют | договірна |
| | | ціна |
| |Зупинки швидкісного трамваю, підземні переходи: | |
| |- торгівля продовольчими товарами; | 7 - 15 |
| |- торгівля промисловими товарами; | 7 - 15 |
| |- пункти обміну валют | дог.ціна |
| |- місця для розміщення реклами у пасажирському | дог.ціна |
| |комунальному транспорті (рухомий склад метрополітену, КП | |
| |"Київелектротрансу", пасажирського автотранспорту, | |
| |станції метрополітену та зупинки) | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|11. |Виставки непродовольчих товарів (без продажу на термін | 4 |
| |до 1 місяця) | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|12. |Образотворчі та книжкові (продукція надрукована в | 3 |
| |Україні) виставки | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|13. |Заклади громадського харчування, побутового | 0,5 - 1 |
| |обслуговування, торгівлі, аптеки, магазини "Оптика", інші| |
| |заклади соціальної сфери, які обслуговують пільгові | |
| |категорії населення, в частині площ, зайнятих з цією | |
| |метою, а в разі, коли неможливо визначити (обслуговування| |
| |здійснюється в загальних залах, за місцем проживання | |
| |тощо) - на чверть площ, наданих в оренду, але не більше | |
| |ніж на 50 кв.м | |
| |Спеціалізовані магазини та відділи для продажу хліба і | |
| |хлібобулочних виробів, молока і молокопродуктів та | |
| |дитячого харчування в частині площ, зайнятих під названі | |
| |відділи | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|14. |Державні та комунальні заклади охорони здоров'я, | 1 - 15 |
| |культури, освіти, науки, фізкультури і спорту, інші | |
| |організації та установи гуманітарної сфери, які | |
| |фінансуються за рахунок державного або міського бюджету | |
| |Підприємства та установи медицини, культури, освіти, інші| 5 - 15 |
| |організації та установи гуманітарної сфери приватної та | |
| |колективної форми власності | |
| |Аптеки | 5 - 15 |
| |Магазини "Оптика" | 5 - 15 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|15. |Неприбуткові заклади, установи та громадські організації,| 1 - 2 |
| |які безпосередньо організують дозвілля дітей та юнацтва, | |
| |розвивають фахові здібності та залучають до занять | |
| |фізичною культурою та спортом | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|16. |Майстерні, студії художників, народних майстрів, | 1 - 5 |
| |архітекторів, скульпторів, дизайнерів, письменників, | |
| |театральних діячів, кінематографістів, журналістів, | |
| |фотохудожників, музичних діячів тощо | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|17. |Видавництва та редакції української літератури, журналів | 1 |
| |і газет, а також заклади торгівлі поліграфічною | |
| |продукцією українською мовою, статутом яких не | |
| |передбачена інша діяльність | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|18. |Релігійні організації | 1 - 3 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|19. |Громадські організації, політичні партії, благодійні | |
| |організації в межах площ, які не зайнятті під комерційну | |
| |діяльність,* але | |
| |- зареєстровані Міністерством юстиції України: | |
| |до 50 кв. м; | 3 |
| |понад 100 кв. м; | 3 - 10 |
| |- зареєстровані управлінням юстиції районів м. Києва: | |
| |не більше 50 кв. м | 3 |
| |понад 100 кв. м | 3 - 10 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|20. |Громадські неприбуткові організації ветеранів, | 0,5 - 2 |
| |пенсіонерів, інвалідів праці та загального захворювання, | |
| |інвалідів війни та прирівняних до них категорій, | |
| |інвалідів від наслідків Чорнобильської катастрофи (групи | |
| |1-3, категорії 1), музеї, меморіальні кімнати трудової | |
| |та військової слави, бібліотеки та архіви | |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
|21. |Приміщення, що використовують під склади | 5 |
| |- на першому і вище поверхах; |(але не |
| | |вище ніж |
| | |орендна |
| | |ставка за |
| | |оренду |
| | |приміщень |
| | |по |
| | |основному |
| | |виду |
| | |діяльності |
| |- у напівпідвалах і підвалах |3 |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 22.|Організації, що здійснюють за згодою орендодавця |10% |
| |реконструкцію або капітальний ремонт на термін, |орендної |
| |визначений згідно з технічною документацією, але не |ставки + |
| |більше 1 року |експлуата- |
| | |ційні |
| | |видатки в |
| | |повному |
| | |розмірі |
|----+---------------------------------------------------------+-----------|
| 23.|Інші заклади, установи, організації, підприємства, які |10 |
| |не зазначені вище | |
----------------------------------------------------------------------------

Примітка 1. При наданні в оренду площ може застосовуватись договірна ціна, але не нижча встановленої цієї Методикою.

Коефіцієнти,
що уточнюють характеристики орендованого приміщення

Коефіцієнт, що враховує поверх орендованого приміщення (Кпов), становить:

- для підвалу - 0,8;

- для напівпідвалу - 0,9;

- для мансард, розташованих вище п'ятого поверху у будинках без ліфтів 0,9;

- для проходів, підворіть, будинкових арок, облаштованих за кошти орендаря - 0,5.

Заступник міського голови, секретар Київської міської ради В.Яловий