Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 262 від 02.11.93 р.
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 листопада 1993 р. за N 172

( Наказ відмінено згідно Наказу Міноборони
N 344 від 16.09.98
)

Про оплату праці працівників науково-дослідних,
конструкторських, технологічних, проектних
(проектно-пошукових), пошукових та інших
наукових організацій Міністерства оборони України

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 року N 44 та від 2 червня 1993 року N 393 НАКАЗУЮ:

1. Ввести з 1 вересня 1993 року узгоджені з Міністерством праці та Міністерством фінансів України умови оплати праці та схеми посад працівників науково-дослідних установ та організацій, дослідно-конструкторських, конструкторських та конструкторсько-технологічних організацій, проектних інститутів, а також науково-дослідних підрозділів та установ військово-навчальних закладів, дослідно-конструкторських бюро та інших наукових організацій) Міністерства оборони України *) (додатки N 1-3). Оплату праці провадити за рахунок та в межах фондів заробітної плати відповідних науково-дослідних закладів та організацій.

2. Віднесення науково-дослідних установ та організацій до груп, що визначають оплату праці керівників та наукових співробітників, провадити залежно від важливості та значення наукових досліджень, які виконуються (розділ II додатку N 1).

____________________________________

*) Далі - науково-дослідні установи та організації.

3. Визначення посадових окладів з 1 вересня 1993 року провадити згідно з табл. (додаток N 1).

4. Конкретні розміри посадових окладів керівників, наукових співробітників та службовців відповідно до встановлених тарифних розрядів затверджуються керівниками науково-дослідних установ та організацій відповідно до кваліфікаційних вимог (додаток N 4) на підставі атестації та тарифікації.

5. Установити норми оплати праці експертів за проведення експертних оцінок державних наукових та науково-технічних розробок і проектів (додаток N 5).

6. Дозволити використання схеми посадових окладів, які затверджені цим наказом, для працівників науково-дослідних установ та організацій, що діють згідно з принципами господарського розрахунку в межах фонду споживання, встановленого відповідно до чинного законодавства.

7. Виплачувати працівникам (невійськовослужбовцям) науково-дослідних установ та організацій Міністерства оборони України процентну надбавку за безперервну роботу відповідно до Інструкції про порядок виплати робітникам і службовцям армії та флоту процентної надбавки за безперервну роботу.

8. Надати право керівникам науково-дослідних установ та організацій з метою формування висококваліфікованих наукових колективів і широкого залучення до наукових розробок талановитих фахівців застосовувати контрактну форму прийняття на роботу в межах чинного законодавства.

9. Вважати такими, що не застосовуються накази міністра оборони колишнього СРСР (додаток N 6).

10. Контроль за виконанням наказу доручити начальнику фінансового управління Міністерства оборони України.

11. Наказ розіслати до всіх науково-дослідних установ та організацій, дослідно-конструкторських, конструкторських та конструкторсько-технологічних організацій, проектних інститутів, а також військово-навчальних закладів, дослідно-конструкторських бюро та інших наукових організацій Міністерства оборони України.

Міністр оборони України генерал-полковник В. РАДЕЦЬКИЙ

Додаток N 1
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

Умови
оплати праці керівників, наукових співробітників
та фахівців науково-дослідних установ
і організацій Міністерства оборони України

Розділ I

1. Оплата праці працівників, зайнятих в підрозділах (цехах, відділах) наукових організацій Міністерства оборони України, що випускають закінчену продукцію або виконують роботи (послуги), не властиві основній діяльності наукової організації (друкарні, транспортні і ремонтно-будівельні підрозділи, підрозділи зв'язку та ін.), провадиться на умовах, передбачених для аналогічних категорій працівників МО України тих галузей, до яких відносяться ці підрозділи за характером виробництва.

2. При призначенні, як виняток, на посади керівників науково-дослідних підрозділів науково-дослідних установ Міністерства оборони України висококваліфікованих фахівців, які не мають вченого ступеня, але мають великий досвід роботи за відповідним фахом, їм можуть встановлюватись на строк до трьох років мінімальні розряди, які передбачені згідно з відповідною посадою в додатку N 2.

Призначення осіб, які не мають вченого ступеня, на посади керівників науково-дослідних підрозділів здійснюється начальниками науково-дослідних установ за дозволом начальників, яким підпорядковані ці установи.

Після закінчення трьох років з дня встановлення фахівцям вказаних окладів оплата їх праці провадиться згідно з додатком N 3.

3. Посадові оклади заступникам керівників установ і організацій та їх структурних підрозділів встановлюються на 5-15 відсотків нижче посадового окладу відповідних начальників (завідуючих).

4. Начальникам дослідно-конструкторських, конструкторських та конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України надається право встановлювати конструкторам та технологам, які мають вчений ступінь, посадові оклади на рівні окладів наукових співробітників науково-дослідних установ та організацій.

Розміри посадових окладів начальників конструкторських та технологічних відділів (при відсутності самостійних відділів головного конструктора та головного технолога), головних конструкторів та головних технологів, які мають вчений ступінь, конструкторських та конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України прирівнюються до розмірів посадового окладу начальника науково-дослідного відділу, розміри посадових окладів начальників конструкторських та технологічних бюро і секторів, провідних конструкторів, провідних технологів, інженерів-конструкторів I категорії та інженерів-технологів I категорії, які мають вчений ступінь - до розмірів посадового окладу старшого наукового співробітника науково-дослідної установи.

Конкретні розміри окладів зазначених працівників визначаються згідно з II групою (додаток N 2) на підставі атестації та залежно від особистого вкладу в розроблення, освоєння та впровадження сучасної високоефективної техніки, технології, а також вкладу в підвищення техніко-економічного рівня продукції, що випускається.

Якщо встановлені вимоги до якості виконаних робіт, ефективності виконуваних досліджень та розробок, техніко-економічних показників нових машин, військової техніки, озброєння, устаткування, приладів, матеріалів та іншої продукції не дотримуються, - оклади, встановлені відповідно до цього пункту, можуть бути знижені.

5. З метою стимулювання росту продуктивності праці, виконання роботи меншою кількістю персоналу, посилення зацікавленості працівників в покращенні розподілу праці начальникам науково-дослідних установ (організацій), дослідно-конструкторських, конструкторських і конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України надається право за узгодженням із профспілковими комітетами вводити відрядну оплату праці для старших технологів, техніків I та II категорій, для фахівців і службовців, зайнятих на друкарських, стенографічних, копіювальних, облікових та інших роботах, при наявності затверджених установленим порядком норм трудових витрат.

Відрядна оплата праці вводиться в межах фонду заробітної плати працівників, для яких вона застосовується. Відрядні розцінки встановлюються, виходячи з мінімального окладу згідно з посадою.

6. Начальникам науково-дослідних установ, конструкторських і конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України надається право:

6.1. Установлювати:

6.1.1. Бригадирам з числа робітників, не звільнених від основної роботи, доплати за керівництво бригадою з чисельністю робітників до 10 чоловік в розмірі до 25 відсотків, більше 10 чоловік - до 35 відсотків, більше 25 чоловік - до 55 відсотків мінімального розміру заробітної плати за місяць. Ланковим доплати за керівництво ланкою, чисельність якої більше 5 чоловік, в розмірі 50 відсотків відповідної доплати бригадиру.

У тих випадках, коли бригаду очолює фахівець (майстер або начальник дільниці), йому доплата за керівництво бригадою не встановлюється, а доплата ланковому за керівництво ланкою встановлюється в розмірі до 35 відсотків мінімального розміру заробітної плати за місяць. Доплати за керівництво бригадою та ланкою виплачуються тільки за умов виконання бригадами (ланками) встановлених завдань та високої якості продукції (робіт).

6.1.2. Робітникам, майстрам, начальникам дільниць і цехів, іншим фахівцям і службовцям, науковим працівникам, які зайняті на роботах з важкими та шкідливими, особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці, диференційовані доплати або підвищення тарифних ставок, які передбачені для робітників та службовців підприємств і організацій Міністерства оборони України за умови праці.

Керівникам підрозділів вказані доплати вводяться тільки при їх постійній зайнятості (не менше 50 відсотків часу) в підрозділах, на дільницях, в цехах і на виробництвах, де більше половини працюючих отримує доплати за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці.

6.1.3. Робітникам, майстрам, начальникам дільниць, фахівцям і службовцям доплати за виконання поряд із своєю основною роботою обов'язків тимчасово відсутнього працівника, виходячи з фактично виконаного обсягу роботи, без обмеження розмірів цих доплат за рахунок і в межах економії фонду заробітної плати (фонду оплати праці).

Доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх начальників їх штатним заступникам не виплачуються.

6.2. Для преміювання працівників науково-дослідних установ і організацій направляти кошти в розмірі тримісячного фонду заробітної плати, розрахованого згідно з Інструкцією про порядок розрахунку планового фонду заробітної плати працівників (невійськовослужбовців), а в госпрозрахункових науково-дослідних установах і організаціях - частину прибутку, залишену в їх розпорядженні. Преміювання провадиться за кожну виконану та прийняту замовником роботу з урахуванням її значення для вирішення фундаментальних і прикладних проблем.

Крім цього, в госпрозрахункових науково-дослідних організаціях на преміювання працівників направляються кошти економії по фонду заробітної плати (фонду оплати праці). Граничний рівень коштів преміювання з цього фонду визначається конкретними договорами з замовником.

Преміювання працівників науково-дослідних установ і організацій провадиться за виконання норм виробітку (нормативних завдань), за високу якість виконання робіт.

Індивідуальні премії виплачуються з урахуванням особистого вкладу працівника в розвиток науки та техніки і граничними розмірами не обмежуються.

6.3. Вводити:

6.3.1. З метою стимулювання підвищення професійної майстерності робітників і підвищення їх матеріальної зацікавленості та відповідальності за якість випущеної продукції (робіт) і виконання виробничих завдань диференційовані надбавки до тарифних ставок за професійну майстерність для робітників III розряду в розмірі до 12 відсотків, IV розряду - до 16 відсотків, V розряду - до 20 відсотків, VI та більш високих розрядів - до 24 відсотків відповідної тарифної ставки. Надбавки встановлюються робітникам, які стабільно забезпечують високу якість випущеної продукції і виконаних робіт, і виплачуються за рахунок фонду заробітної плати (фонду оплати праці).

Вказані надбавки не виплачуються за той місяць, в якому були випадки допущення браку або зниження якості продукції. За випуск неякісної продукції, невиконання планових (нормативних) завдань, встановлених норм трудових затрат надбавки за професійну майстерність відміняються повністю.

6.3.2. Доплати для працівників за сумісництво посад (професій), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконаних робіт без обмеження переліку сумісних професій (посад) і розмірів доплат за рахунок та в межах економії фонду заробітної плати (фонду оплати праці).

Вказані доплати не можуть бути виплачені начальникам наукових організацій, їх заступникам і помічникам, головним фахівцям, начальникам структурних підрозділів, відділів, служб і їх заступникам.

6.3.3. Надбавки для керівників підрозділів, наукових працівників, фахівців і службовців за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи на строк її проведення. Надбавки встановлюються без обмеження максимального розміру за рахунок і в межах економії фонду заробітної плати (фонду оплати праці).

При погіршенні показників роботи і зниженні наукового та технічного рівня досліджень, розробок і проектів, їх якості та ефективності встановлені надбавки зменшуються або відміняються повністю.

Надбавки за виконання особливо важливої роботи встановлюються на підставі переліку особливо важливих робіт і посад працівників, яким можуть встановлюватись надбавки за їх виконання, затвердженого начальником наукової організації Міністерства оборони України та узгодженого з профспілковим комітетом.

7. Посадові оклади майстрів (старших майстрів) і контрольних майстрів (старших контрольних майстрів), яким в установленому порядку присвоєно звання "Майстер II класу" і "Майстер I класу", підвищуються відповідно на 10 та 20 відсотків.

8. Посадові оклади службовців науково-дослідних установ, організацій, дослідно-конструкторських бюро, конструкторських і конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України, які займають названі в розділі III цього додатку посади, підвищуються на 10 відсотків за повсякденну роботу, що стосується приймання, обліку, зберігання, видачі та розмноження таємних документів.

9. Керівникам і науковим працівникам, фахівцям науково-дослідних установ і організацій, дослідно-конструкторських, конструкторських і конструкторсько-технологічних організацій Міністерства оборони України, які займають названі в розділі IV цього додатку посади та володіють іноземними мовами і повсякденно використовують їх в роботі згідно з зайнятими посадами, виплачується надбавка до посадового окладу в розмірі: за знання однієї мови - 10 відсотків; двох і більше мов - 15 відсотків.

10. Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів згідно з встановленими посадовими окладами працівникам бюджетних науково-дослідних установ і організацій:

       ------- ------------- ------------- ---------------------------
| | | Коефіцієнти | Ставки та посадові оклади |
|Тарифні| Тарифні | підвищення | (визначені на підставі |
|розряди| коефіцієнти | ставок і | розміру мінімальної заро- |
| | | окладів | бітної плати 20000 крб.) |
|-------|-------------|-------------|---------------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|-------|-------------|-------------|---------------------------|
| 1 | 1,00 | 2,00 | 40000 |
| 2 | 1,12 | 1,95 | 43680 |
| 3 | 1,25 | 1,95 | 48750 |
| 4 | 1,39 | 1,90 | 52820 |
| 5 | 1,54 | 1,90 | 58520 |
| 6 | 1,70 | 1,85 | 62900 |
| 7 | 1,87 | 1,85 | 69190 |
| 8 | 2,06 | 1,80 | 74160 |
| 9 | 2,26 | 1,80 | 81360 |
| 10 | 2,49 | 1,75 | 87150 |
| 11 | 2,74 | 1,75 | 95900 |
| 12 | 3,01 | 1,70 | 102340 |
| 13 | 3,31 | 1,70 | 112540 |
| 14 | 3,64 | 1,65 | 120120 |
| 15 | 4,01 | 1,65 | 132330 |
| 16 | 4,41 | 1,60 | 141120 |
| 17 | 4,85 | 1,60 | 155200 |
| 18 | 5,34 | 1,55 | 165540 |
| 19 | 5,87 | 1,55 | 181970 |
| 20 | 6,46 | 1,50 | 193800 |
| 21 | 7,10 | 1,50 | 213000 |
| 22 | 7,81 | 1,45 | 266490 |
| 23 | 8,59 | 1,45 | 249190 |
| 24 | 9,45 | 1,40 | 264600 |
| 25 | 10,30 | 1,40 | 288400 |
| 26 | 11,15 | 1,40 | 312200 |
| 27 | 12,00 | 1,40 | 336000 |
| 28 | 12,90 | 1,35 | 348300 |
| 29 | 13,80 | 1,35 | 372600 |
------- ------------- ------------- ---------------------------

Розділ II

Порядок віднесення науково-дослідних установ
та організацій до груп відповідно до оплати праці
керівників, наукових співробітників та фахівців

1. Всі науково-дослідні установи та організації Збройних Сил України стосовно оплати праці керівників, наукових співробітників та фахівців поділяються на дві групи. Віднесення науково-дослідних установ та організацій до I та II груп провадиться Головним штабом Збройних Сил України залежно від важливості та значення наукових досліджень, які здійснюються.

2. До першої групи відносяться науково-дослідні установи, які проводять системні (фундаментальні, пошукові, прикладні) дослідження з концептуальних питань теорії та практики будівництва і застосування Збройних Сил, підготовки військових кадрів, розвитку та використання систем військової техніки і озброєння, розроблення, випробування та освоєння нових, а також модернізованих зразків і комплексів військової техніки та озброєння.

3. До другої групи відносяться науково-дослідні установи, організації та інші наукові підрозділи, які проводять розробку і модернізацію допоміжного обладнання (елементів, вузлів), що забезпечує експлуатацію, обслуговування та бойове застосування зразків і комплексів військової техніки та озброєння.

Розділ III

Перелік
посад службовців, яким в науково-дослідних
установах, організаціях, дослідно-конструкторських,
конструкторських та конструкторсько-технологічних
організаціях Міністерства оборони України можуть
підвищуватися на 10 відсотків посадові оклади за
повсякденну роботу, що стосується приймання, обліку,
збереження, видачі та розмноження таємних документів

1. Старший інженер таємного підрозділу.

2. Інспектор таємної установи.

3. Завідуючий таємним діловодством.

4. Діловод таємного діловодства.

5. Завідуючий друкарським бюро та стенографією у складі таємного підрозділу.

6. Старша друкарка таємного листування.

7. Друкарка таємного листування.

8. Стенографістка таємної роботи.

9. Завідуючий експедицією таємної пошти.

10. Старший експедитор таємної пошти.

11. Експедитор таємної пошти.

12. Старший кресляр таємної роботи.

13. Кресляр таємної роботи.

14. Старший копіювальник таємної роботи.

15. Копіювальник таємної роботи.

16. Завідуючий таємним архівом.

17. Старший архіваріус таємного архіву.

18. Архіваріус таємного архіву.

Примітки:

1. Посадові оклади службовців, які в даному Переліку займають названі посади, підвищуються, якщо вони повсякденно зайняті роботою, що стосується приймання, обліку, збереження, видачі та розмноження таємних документів.

За посадами з подвійною назвою (наприклад, секретар-друкарка таємного листування) посадові оклади можуть підвищуватися, якщо обидві назви посади передбачені додатком N 3, а одна з них збігається з назвою посади, передбаченою даним Переліком.

2. Персональний список службовців, які мають право на одержання підвищених посадових окладів, оголошується наказом начальника науково-дослідної установи (організації), дослідно-конструкторської, конструкторської чи конструкторсько-технологічної організації Міністерства оборони України.

3. Службовцям, які одержують надбавку до посадових окладів за роботу з документами особливої важливості, посадові оклади за повсякденну роботу, що стосується приймання, обліку, збереження, видачі та розмноження таємних документів, не підвищуються.

Розділ IV

Перелік
посад керівників, наукових співробітників
та фахівців науково-дослідних установ,
дослідно-конструкторських установ,
дослідно-конструкторських, конструкторських
і конструкторсько-технологічних організацій
Міністерства оборони України, за якими може
виплачуватися надбавка за знання та
застосування в практичній роботі іноземних мов

1. Керівники та заступники керівників, наукові співробітники, провідні інженери, інженери I, II та III категорій, старші інженери, інженери, старші техніки, техніки, старші лаборанти та лаборанти науково-дослідних, конструкторських, проектних та технологічних підрозділів.

2. Керівники та заступники керівників, наукові співробітники, старші інженери, інженери I, II та III категорій, інженери підрозділів науково-технічної інформації.

Примітки:

1. Документами, які засвідчують знання іноземної мови та надають право на встановлення надбавок, є дипломи про закінчення інституту іноземних мов (факультету, відділення іноземних мов університету, інституту), закордонних вузів. Для встановлення надбавок термін видачі документів не повинен перевищувати п'яти років.

2. Працівникам, які володіють іноземними мовами, але не мають відповідного документа про освіту, або якщо з моменту одержання документа пройшло більше п'яти років, надбавки виплачуються на основі підсумків складання іспитів комісіям по присвоєнню кваліфікації перекладача, які створюються в навчальних закладах.

3. Надбавка встановлюється на термін 5 років. Після закінчення цього терміну працівник повинен складати іспити відповідно до чинного порядку. В окремих випадках (хвороба, тривале відрядження та інші поважні причини) керівники, яким підпорядковані науково-дослідні установи та організації, дослідно-конструкторські, конструкторські та конструкторсько-технологічні організації, згідно з рекомендацією керівників цих установ, організацій можуть перенести термін складання іспитів на наступний рік.

4. Працівники, які досягли 50-річного віку і які склали останній іспит з оцінкою "добре" або "відмінно" та активно застосовують іноземні мови в повсякденній роботі, звільнюються від подальшого складання іспитів. Надбавка до посадового окладу зберігається за ними на весь час роботи на цій посаді.

5. Працівники, прийняті на роботу в науково-дослідні установи, дослідно-конструкторські, конструкторські та конструкторсько-технологічні організації Міністерства оборони України з військових частин, установ, навчальних закладів, підприємств та організацій, де вони одержували надбавку за знання та застосування іноземної мови, складають іспит через 5 років з моменту складання іспиту на попередньому місці роботи.

6. За роботу в святкові дні та позачерговий час надбавка за знання іноземних мов нараховується в одинарному розмірі.

7. Персональний список працівників, які мають право на одержання надбавок за знання та повсякденне застосування в практичній роботі іноземних мов, оголошується наказом керівника науково-дослідної установи (організації), дослідно-конструкторської, конструкторської, конструкторсько-технологічної організації Міністерства оборони України.

8. На час припинення повсякденного застосування в роботі іноземної мови виплата надбавок припиняється.

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО

Додаток N 2
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

Схема
посад керівників та наукових співробітників
науково-дослідних установ та організацій

       ---- ----------------------------------- ---------------------
| | | Тарифні розряди |
| | |працівників згідно з |
| NN | | групами науково- |
| пп | П о с а д а | дослідних установ |
| | |---------- ----------|
| | | I | II |
|----|-----------------------------------|----------|----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----|-----------------------------------|----------|----------|
| 1 | Керівники основних науково- | | |
| | дослідних підрозділів: | | |
| | Начальник відділу, начальник | | |
| |лабораторії, яким підпорядковані | | |
| |інші науково-дослідні підрозділи; | | |
| | вчений секретар | 22-23 | 21-22 |
| | Начальник самостійного відділу, | | |
| |лабораторії | 21-22 | 20-21 |
| | Начальник лабораторії, сектору, | | |
| |групи, які входять до складу нау- | | |
| |ково-дослідних структурних підроз- | | |
| |ділів; вчений секретар філії | 20-21 | 19-20 |
| 2 | Наукові співробітники: | | |
| | Головний науковий співробітник | 21-22 | 20-21 |
| | Провідний науковий співробітник | 20-21 | 19-20 |
| | Старший науковий співробітник | 19-20 | 17-18 |
| | Науковий співробітник | 17-18 | 15-16 |
| | Молодший науковий співробітник | 15-16 | 13-14 |
---- ----------------------------------- ---------- ----------

Примітка: Тарифні розряди оплати праці керівників структурних підрозділів, які не ведуть науково-дослідної роботи, встановлюються згідно з додатком N 3.

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО

Додаток N 3
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

Схема
посад керівників, фахівців та службовців
науково-дослідних установ та організацій
Міністерства оборони України

       ---- ---------------------------------------------- ----------
| NN | | Тарифний |
| пп | П о с а д а | розряд |
|----|----------------------------------------------|----------|
| 1 | 2 | 3 |
|----|----------------------------------------------|----------|
| 1 | Головний інженер: установи, організації, | |
| |напряму | 21-22 |
| 2 | Головний: конструктор, технолог | 20-21 |
| 3 | Головний інженер (конструктор) проекту | 19-20 |
| 4 | Начальник (завідуючий) відділом: коструктор-| |
| |ським, технологічним, проектним, патентно-лі- | |
| |цензійної діяльності, винахідницької та ра- | |
| |ціоналізаторської роботи, впровадження науко- | |
| |во-технічних розробок | 18-20 |
| 5 | Головний фахівець в основних відділах | 17-19 |
| 6 | Головний бухгалтер: в науково-дослідних ус- | |
| |тановах та організаціях | 18-20 |
| 7 | Начальник (завідуючий) відділом: стандарти- | |
| |зації, науково-технічної інформації, зовніш- | |
| |ньоекономічних зв'язків, планово-економічним, | |
| |капітального будівництва, експлуатаційно-тех- | |
| |нологічним, охорони праці та техніки безпеки, | |
| |матеріально-технічного постачання | 16-18 |
| 8 | Начальник (завідуючий): адміністративним, | |
| |господарським відділом (відділенням,частиною),| |
| |таємною частиною, технічним архівом, кресляр- | |
| |сько-копіювальним бюро, світлокопіювальною | |
| |майстернею (лабораторією), фотосвітлинною ла- | |
| |бораторією, відділом кадрів, відділом соціаль-| |
| |ного розвитку та ін. | 11-13 |
| | Фахівці та службовці: | |
| 9 | Провідний інженер: електронщик, програміст | 15-16 |
| 10 | Інженер: електронщик, програміст | |
| | I категорії | 14-15 |
| | II категорії | 13-14 |
| | III категорії | 12-13 |
| 11 | Провідний: інженер іншого фаху, математик, | |
| |редактор, бухгалтер, юрисконсульт, соціолог, | |
| |економіст та ін. | 14-15 |
| 12 | Інженер: конструктор, технолог | |
| | I категорії | 13-15 |
| | II категорії | 12-13 |
| | III категорії | 11-12 |
| 13 | Інженер іншого фаху, математик, економіст, | |
| |бухгалтер, юрисконсульт, редактор, бухгалтер- | |
| |ревізор | |
| | I категорії | 12-14 |
| | II категорії | 11-13 |
| 14 | Інженер довільного фаху, економіст, редак- | |
| |тор, бухгалтер, соціолог, юрисконсульт та інші| |
| |фахівці | 11-12 |
| 15 | Начальник групи - перекладач технічної літе-| |
| |ратури | 11 |
| 16 | Майстер | 12 |
| 17 | Перекладач технічної літератури | 10 |
| 18 | Старший лаборант з вищою освітою, референт | 10-11 |
| 19 | Технік довільного фаху | |
| | I категорії | 9-10 |
| | II категорії | 8-9 |
| 20 | Технік довільного фаху без категорії, лабо- | |
| |рант | 7-8 |
| 21 | Завідуючий: канцелярією, друкарським бюро, | |
| |діловодством | 10-11 |
| 22 | Старший: лаборант, інспектор, касир, інкаса-| |
| |тор, архіваріус, коректор; стенографістка | |
| |I категорії | 8-9 |
| 23 | Стенографістка II категорії, друкарка | |
| |I категорії, інкасатор, архіваріус, коректор, | |
| |секретар-стенографістка, касир, інспектор | 7-8 |
| 24 | Секретар-друкарка, діловод, кресляр-кон- | |
| |структор, кресляр, експедитор, лаборант, | |
| |таксировщик, старший табельщик | 6-7 |
| 25 | Комендант будинку, завідуючий складом | 8-9 |
| 26 | Друкарка II категорії | 7 |
---- ---------------------------------------------- ----------

Примітка: Якщо в науково-дослідній установі або організації чисельність друкарок менше 6, то друкарське бюро не створюється. У цьому випадку за керівництво роботою друкарок провадиться доплата одній із друкарок в розмірі 20 відсотків від мінімальної заробітної плати.

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО

Додаток N 4
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

I. Кваліфікаційні вимоги щодо посад наукових співробітників
науково-дослідних установ та організацій

       --------- -----------------------------------------------------
| | Мінімальні кваліфікаційні вимоги |
| |------------------------ ----------------------------|
|Тарифний | Рівень | |
| розряд | професійної | Трудовий стаж |
| | освіти | |
|---------|------------------------|----------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|---------|------------------------ ----------------------------|
| 21-22 | Головний науковий співробітник |
|(20-21)*)| |
| 21(20) | Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| | наук та вчене звання | до стажу |
| | професора | |
| | або | |
| 22(21) | Вчений ступінь доктора | не менше 5 років |
| | наук та вчене звання | |
| | професора | |
| | |
| 20-21 | Провідний науковий співробітник |
| (19-20) | |
| 20(19) |Вчений ступінь кандидата| не менше 3 років |
| |наук | |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 1 року |
| |наук та наявність вче- | |
| |ного звання | |
| | або | |
| |Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| |наук або наявність | до стажу |
| |вченого звання професора| |
| | | |
| 21(20) |Вчений ступінь кандидата| не менше 7 років |
| |наук | |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 5 років |
| |наук та наявність вче- | |
| |ного звання | |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук та наявність | до стажу |
| |вченого звання професора| |
| | або | |
| |Вчений ступінь доктора | не менше 1 року |
| |наук | |
| | або | |
| |Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| |наук та наявність | до стажу |
| |вченого звання | |
| | |
| 19-20 | Старший науковий співробітник |
| (17-18) | |
| 19(17) |Вища | не менше 7 років |
| | або | |
| |Закінчена післявузівська| не менше 3 років |
| |або наявність вченого | |
| |звання | |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | | |
| 20(18) |Закінчена післявузівська| не менше 7 років |
| |або наявність вченого | |
| |звання | |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 3 років |
| |наук | |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук та наявність вчено-| до стажу |
| |го звання | |
| | або | |
| |Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | |
| 17-18 | Науковий співробітник |
| (15-16) | |
| 17(15) |Вища | не менше 5 років |
| | або | |
| |Закінчена післявузівська| не менше 1 року |
| | або | |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | | |
| 18(16) |Вища | не менше 7 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 3 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | |
| 15-16 | Молодший науковий співробітник |
| (13-14) | |
| 15(13) |Вища | не менше 1 року |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| без пред'явлення вимог |
| | | до стажу |
| | | |
| 16(14) |Вища | не менше 3 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 1 року |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| | | до стажу |
--------- ------------------------ ----------------------------

*) В дужках зазначені тарифні розряди для наукових співробітників науково-дослідних установ та організацій, віднесених до другої групи.

II. Кваліфікаційні вимоги щодо посад керівників та фахівців
науково-дослідних установ та організацій

       --------- -----------------------------------------------------
| | Мінімальні кваліфікаційні вимоги |
| |------------------------ ----------------------------|
|Тарифний | Рівень | |
| розряд | професійної | Трудовий стаж |
| | освіти | |
|---------|------------------------|----------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|---------|------------------------ ----------------------------|
| 22-23 | Начальник відділу, начальник лабораторії, |
| (21-22) | яким підпорядковані інші структурні |
| | підрозділи |
| | |
| 22(21) |Вчений ступінь кандидата| не менше 5 років |
| |наук | |
| | або| |
| 23(22) |Вчений ступінь доктора | не менше 3 років |
| |наук | |
| | |
| 21-22 | Начальник самостійного відділу, лабораторії |
| (20-21) | |
| 21(20) |Вчений ступінь кандидата| не менше 5 років |
| |наук | |
| | або| |
| 22(21) |Вчений ступінь доктора | не менше 3 років |
| |наук | |
| | |
| | Начальник лабораторії, сектору, групи, які |
| | входять до складу науково-дослідних |
| | структурних підрозділів |
| | |
| 19(20) |Закінчена післявузівська| не менше 10 років |
| | або| |
| 21(20) |Вчений ступінь кандидата| не менше 5 років |
| |наук | |
| | |
| 22-23 | Вчений секретар |
| (21-22) | |
| 22(21) |Вчений ступінь кандидата| не менше 10 років |
| |наук | |
| | або| |
| 23(22) |Вчений ступінь доктора | не менше 5 років |
| |наук | |
| | |
| 20-21 | Вчений секретар філіалу |
| (19-20) | |
| 20(19) |Вчений ступінь кандидата| не менше 5 років |
| |наук | |
| | або| |
| 21(20) |Вчений ступінь доктора | не менше 3 років |
| |наук | |
| | |
| 21-22 | Головний інженер установи, організації |
| | |
| 21 |Вища | не менше 7 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 3 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | | |
| 22 |Вища | не менше 10 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 7 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 3 років |
| |наук | |
| | або| |
| |Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | |
| 20-21 | Головний: конструктор, технолог |
| | |
| 20 |Вища | не менше 7 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 3 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | | |
| 21 |Вища | не менше 10 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 5 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 3 років |
| |наук | |
| | або| |
| |Вчений ступінь доктора | без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | |
| 18-20 | Головний інженер |
| | (конструктор, технолог) проекту |
| 18 |Вища | не менше 5 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 3 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
| | | |
| 19 |Вища | не менше 7 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 5 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 1 року |
| |наук | |
| | | |
| 20 |Вища | не менше 10 років |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 7 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| не менше 3 років |
| |наук | |
| | |
| 17-19 | Головний фахівець |
| | в основних відділах |
| | |
| 17 |Вища | не менше 5 років |
| 18 |Вища | не менше 7 років |
| 19 |Вища | не менше 10 років |
| | | |
| | або| |
| |Закінчена післявузівська| не менше 5 років |
| | або| |
| |Вчений ступінь кандидата| без пред'явлення вимог |
| |наук | до стажу |
--------- ------------------------ ----------------------------

Примітки:

1. Кваліфікаційні вимоги до керівників, фахівців та службовців науково-дослідних установ та організацій, що не увійшли до додатку N 4, розробляються в конкретних організаціях з урахуванням вимог Кваліфікаційного довідника посад керівників, фахівців та службовців і затверджується начальником вищої організації.

2. При визначенні трудового стажу ураховується трудовий стаж на посадах наукових працівників або професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, а також на інших посадах, які атестаційними комісіями визначаються як профільні (визначальні) для діяльності працівників на даній посаді.

3. Для керівників, наукових співробітників, фахівців та службовців, які не мають вченого ступеня і звання, при визначенні трудового стажу враховується трудовий стаж на інженерних посадах зі спеціальності.

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО

Додаток N 5
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

Оплата праці експертів,
залучених до проведення експертизи державних
наукових та науково-технічних розробок та проектів

       ---------------------------- ---------------------------------
| | Розмір винагороди *) |
| |------------- -------------------|
| Види робіт | Особиста | Експертиза у скла-|
| | експертиза | ді експертної |
| | | групи |
|----------------------------|-------------|-------------------|
| Участь у засіданні екс- | | |
|пертної групи | - | до 5 |
| Складання висновку щодо | | |
|розділу або окремого пи- | | |
|тання науково-технічної | | |
|розробки (проекту) | до 55 | до 45 |
| Складання висновку в цілому| | |
|(вільного висновку) щодо | | |
|науково-технічної розробки | | |
|(проекту) | до 80 | до 60 |
| Керівництво роботою екс- | | |
|пертної групи | - | до 55 |
| Консультація щодо окремих | | |
|питань експертизи, поперед- | | |
|ній аналіз розробки | | |
|(проекту), інші види разо- | | |
|вих робіт | до 10 | до 10 |
---------------------------- ------------- -------------------

*) 1) Розмір винагороди визначається у відсотках від мінімального розміру заробітної плати.

2) Якщо експерт під час розгляду однієї науково-технічної розробки (проекту) виконує кілька видів перелічених робіт, то його сумарна винагорода не повинна перевищувати 60% (експертиза у складі експертної групи, особиста експертиза) і 80% (складання висновку в цілому щодо науково-технічної розробки (проекту) під час особистої експертизи).

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО

Додаток N 6
до наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

Перелік
наказів міністра оборони СРСР, які вважати
такими, що не застосовуються у Збройних
Силах України у зв'язку з виданням
наказу Міністра оборони України
від 2 листопада 1993 року N 262

1. Наказ міністра оборони СРСР 1987 року N 211.

2. Наказ міністра оборони СРСР 1988 року N 130.

3. Наказ міністра оборони СРСР 1988 року N 388.

Начальник фінансового управління Міністерства оборони України
генерал-майор I. ШТОПЕНКО