Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЛИСТ
N 13-134/2051-8107 від 05.11.98
м.Київ

Обласним, по м.Києву та
Київській області, Кримському
республіканському, управлінням
Національного банку України,
Комерційним банкам,
Асоціації комерційних банків,
ОПЕРУ НБУ,
Головному Управлінню
Національного банку України

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.20
18)

Щодо Порядку сплати збору на обов'язкове
державне пенсійне страхування з окремих
видів господарських операцій

Надсилаємо для керівництва в роботі "Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. N 1740:

* * * "1. Цей Порядок регулює питання сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу валют, продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок) та відчуження легкових автомобілів.

2. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі-продажу валют сплачують юридичні та фізичні особи, які купують валюту за гривні.

3. Уповноважені банки та організації, які здійснюють операції з купівлі-продажу валют на підставі агентських угод з уповноваженими банками, та клієнти уповноважених банків, які купують готівкову або безготівкову валюту в заявках щодо купівлі-продажу валюти та у квитанціях про здійснення операцій обміну валюти повинні передбачати окремим рядком додатковий збір, який необхідно сплатити на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі однієї копійки з однієї гривні.

4. Уповноважені банки та організації, які здійснюють операції з купівлі-продажу валют на підставі агентських угод з уповноваженими банками, які продали свою і валюту за дорученням своїх клієнтів, перераховують суми сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на рахунки органів Пенсійного фонду, де уповноважені банки і зазначені організації перебувають на обліку як платники цього збору.

5. Уповноважені банки щоденно ведуть облік сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в такому порядку:

в установах комерційних банків - на окремому аналітичному рахунку балансового рахунку N 3620 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами";

в установах Національного банку - на окремому аналітичному рахунку балансового рахунку N 4715 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами".

Уповноважені банки та організації, зазначені у пунктах 3 і 4 цього Порядку, перераховують суми сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на рахунки органів Пенсійного фонду в такому порядку:

якщо протягом операційного банківського дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень, - протягом цього операційного банківського дня;

якщо протягом операційного банківського дня сума збору, яка обліковується, менша ніж 50 гривень, - не пізніше того операційного банківського дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

6. Платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота, крім обручок гладкошліфованих та з алмазною обробкою, є підприємства і організації суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота.

7. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота сплачується в розмірі трьох відсотків вартості проданих ювелірних виробів із золота.

8. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота сплачується в такому порядку:

якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень, - протягом наступного робочого дня;

якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менша ніж 50 гривень, - не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

9. Документом, що підтверджує продаж ювелірного виробу із золота, є касовий чек, що видається покупцеві, в якому сума збору на обов'язкове державне пенсійне страхування включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару. Платники цього збору, зазначені у пункті 6 цього Порядку, ведуть бухгалтерський облік суми збору шляхом відокремлення від суми загального податку, яка відповідає збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

10. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений відповідно до пункту 7 цього Порядку, включається до ціни відповідних товарів і сплачується їх продавцями з виручки від реалізації.

11. Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зазначені у пункті 6 цього Порядку, ведуть окремий облік продажу ювелірних виробів із золота.

12. Платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів є підприємства, установи та організації всіх форм власності, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі.

13. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачується у розмірі 100 гривень за кожний автомобіль.

14. Органи державтоінспекції здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується документом про сплату цього збору.

15. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачується платниками цього збору через установи банків на рахунки місцевих органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації легкового автомобіля.

16. Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що сплачуються платниками відповідно до цього Порядку, зараховуються на відповідні рахунки місцевих органів Пенсійного фонду незалежно від поточних платежів, які здійснюються відповідно до законодавства.

У платіжних дорученнях або квитанціях на перерахування цього збору зазначаються коди платежів, визначені місцевими органами Пенсійного фонду.

17. У разі неповної або несвоєчасної сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування несплачені суми стягуються з платників із застосуванням фінансових санкцій, передбачених законодавством.

18. Облік сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій ведеться відповідно до законодавства.

19. Звіт про сплату сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування подається платниками цього збору щокварталу у терміни, визначені органами Пенсійного фонду."

* * *

Комерційним банкам довести до клієнтів Порядок Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 3 листопада 1998 р. N 1740 та забезпечити своєчасне і в повній сумі перерахування до Пенсійного фонду України цих платежів.

Перший заступник Голови Правління В.С.Стельмах