Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 23 квітня 1999 р. N 663
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 98 від 2 лютого 2011
р.)

Про норми відшкодування витрат на
відрядження в межах України та за кордон

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 850 від 30.05.20
00
N 1355 від 30.08.20
00
N 1398 від 06.09.2000
)

Відповідно до підпункту 5.4.8 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (334/94-ВР) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити для працівників підприємств, установ і організацій всіх форм власності (крім державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів) такі граничні норми добових витрат:

а) у разі коли до рахунків на оплату вартості проживання у готелях не включаються витрати на харчування, для відряджень у межах України - 18 гривень, для відряджень за кордон - 231 гривень; ( Підпункт "а" пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 850 від 30.05.2000, N 1398 від 06.09.2000 )

б) у разі коли до рахунків вартості проживання у готелях включаються витрати на:

одноразове харчування, для відряджень у межах України - 14 гривень 40 коп., для відряджень за кордон - 185 гривень;

дворазове харчування, для відряджень у межах України - 10 гривень 80 коп., для відряджень за кордон - 128 гривень;

триразове харчування, для відряджень у межах України - 7 гривень 20 коп., для відряджень за кордон - 81 гривня. ( Підпункт "б" пункту 1 в редакції Постанови КМ N 850 від 30.05.2000, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1398 від 06.09.2000 )

2. Установити норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, згідно з додатком.

У разі коли працівники, відряджені за кордон, за умовами запрошення забезпечуються стороною, яка приймає, безкоштовним харчуванням у країні відрядження (в дорозі), добові витрати відшкодовуються у розмірах, що визначаються у відсотках норм добових витрат для даної зарубіжної країни згідно з додатком, зокрема 80 відсотків при одноразовому, 55 відсотків дворазовому, 35 відсотків - триразовому харчуванні.

Витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання у готелях або до проїзних документів, оплачуються відрядженим за рахунок добових.

Державним службовцям і працівникам зазначених підприємств, установ та організацій, які перебувають за кордоном тривалий термін і отримують заробітну плату в іноземній валюті, та працівникам дипломатичних установ України, які перебувають за кордоном у довготерміновому відрядженні та отримують виплати в іноземній валюті, у разі відрядження в межах країни перебування добові витрати відшкодовуються у розмірі 80 відсотків норм добових витрат, визначених у додатку до цієї постанови для даної країни. У разі відрядження у межах країни перебування терміном на одну добу добові витрати відшкодовуються у розмірі 50 відсотків зазначених норм.

3. Граничні норми добових витрат, норми добових витрат та граничні норми відшкодування витрат на наймання житлових приміщень для державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, при відрядженні за межі України переглядаються у разі зміни прогнозного офіційного обмінного курсу національної валюти України до долара США за поданням Міністерства фінансів після прийняття Закону України про державний бюджет на наступний рік.

4. Підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження за кордон, забезпечують їх коштами у національній валюті країни, куди відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті у вигляді авансу на поточні витрати у розмірах, обумовлених реальними потребами в країні перебування згідно із встановленими нормами. Перерахунок норм, установлених у гривнях, у долари США здійснюється за прогнозним офіційним обмінним курсом на поточний рік національної валюти України до долара США, а в національну валюту країни, куди відряджається працівник, або в іншу вільно конвертовану валюту - за кроскурсом, розрахованим за установленим Національним банком України офіційним валютним курсом до цих валют та долара США на день видачі авансу.

Під час перерахунку норм у 1999 році застосовується прогнозний офіційний курс обміну національної валюти України до долара США - 4 гривні за 1 долар США.

Під час перерахунку норм у 2000 році застосовується прогнозний офіційний курс обміну національної валюти України до долара США - 5,78 гривні за 1 долар США. ( Пункт 4 доповнено абзацом третім згідно з Постановою КМ N 850 від 30.05.2000 )

Залишок коштів понад суму, використану згідно з авансовим звітом, підлягає поверненню працівником до каси підприємства, установи та організації у грошових одиницях, в яких було видано аванс, але не пізніше трьох робочих днів після повернення з відрядження; в разі застосування корпоративних пластикових карток міжнародних платіжних систем - не пізніше 10, а з дозволу керівника (за наявності поважних причин) - 20 робочих днів. Якщо працівник не повернув залишка коштів до каси підприємства, установи, організації, відповідна сума стягується бухгалтерією в установленому законодавством порядку.

5. Термін відрядження визначається керівником, але не може перевищувати в межах України 30 календарних днів, за кордон - 60 календарних днів.

Термін відрядження працівників, які направляються для виконання у межах України монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати періоду будівництва об'єктів.

Термін відрядження військовослужбовців, направлених на навчання в системі перепідготовки, удосконалення, підвищення кваліфікації кадрів, на навчальні та підсумково-випускні збори слухачів заочних факультетів вищих військових навчальних закладів, не повинен перевищувати 90 днів. ( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1355 від 30.08.2000 )

6. Установити, що державним службовцям, а також іншим особам, які направляються у відрядження в межах України і за кордон підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, за наявності підтвердних документів відшкодовуються витрати:

на проїзд (включаючи перевезення багажу) до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження;

на побутові послуги, що включені до рахунків на оплату вартості проживання у готелях (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), але не більш як 10 відсотків норм добових витрат для країни, куди відряджається працівник, визначених у додатку до цієї постанови, за всі дні проживання; ( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 850 від 30.05.2000 )

на бронювання місць у готелях у розмірах не більш як 50 відсотків вартості місця за добу;

на користування постільними речами в поїздах;

на користування у готелях холодильником і телевізором;

на комісійні у разі обміну валюти.

Відшкодування витрат на службові телефонні переговори проводиться в розмірах, погоджених з керівником.

7. Витрати на проїзд державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, у м'якому вагоні, в каютах, що оплачуються за 1-4 групою тарифних ставок, на суднах морського флоту, в каютах 1 і 2 категорії на суднах річкового флоту, повітряним транспортом за квитками 1 класу та бізнес-класу, фактичні витрати, що перевищують граничні норми відшкодування витрат на наймання житлового приміщення та на перевезення до 30 кілограмів багажу понад кількість багажу, вартість перевезення якого входить до вартості квитка того виду транспорту, яким користується працівник, відшкодовуються в кожному випадку з дозволу керівника згідно з підтвердними документами.

Фактичні витрати, визначені абзацом першим цього пункту і пунктом 6, які пов'язані з перебуванням у місці відрядження, є компенсаційними. ( Пункт 7 доповнено абзацом другим згідно з Постановою КМ N 850 від 30.05.2000 )

8. У разі відрядження за кордон на службовому автомобілі витрати на пально-мастильні матеріали відшкодовуються відповідно до діючих норм за кілометр пробігу та затвердженого маршруту.

9. У разі коли сторона, яка приймає, забезпечує працівника, відрядженого за кордон, додатковими валютними коштами у вигляді компенсації поточних витрат (крім витрат на проїзд до країни призначення і назад та на наймання житлового приміщення) або добових витрат, сторона, яка направляє, виплату добових витрат зазначеним особам зменшує на суму додатково наданих коштів. Якщо сума, надана стороною, яка приймає, більша або дорівнює встановленим нормам добових витрат, то сторона, яка направляє, виплату добових витрат зазначеним особам не проводить.

10. Міністерству фінансів внести зміни до інструкції про порядок відряджень за кордон і в межах України.

11. Особливості направлення у відрядження військовослужбовців визначаються за погодженням з Міністерством фінансів відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, Державним комітетом у справах охорони державного кордону, Головним управлінням командуючого Національною гвардією, Управлінням державної охорони, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, а військовослужбовців Державної фельд'єгерської служби при Державному комітеті зв'язку та інформатизації - також Державним комітетом зв'язку та інформатизації.

12. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 р. N 10 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 1, ст. 20);

постанову Кабінету Міністрів України від 10 липня 1998 р. N 1046 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 р. N 10" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 28, ст. 1039).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО.

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 23 квітня 1999 р. N 663
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 30 травня 2000 р. N 850 )

Норми
відшкодування витрат на відрядження у межах України
та за кордон для державних службовців і працівників
підприємств, установ та організацій, що повністю або
частково утримуються
(фінансуються) за рахунок бюджетних коштів

(у гривнях)

Назва країни


 
Норма
добових витрат

 
Граничні норми
відшкодування витрат
на наймання житлового
приміщення за добу  
Австралія   186  до 457 
Австрія  231  до 609 
Азербайджан  58  до 396 
Албанія  161  до 579 
Алжир  204  до 457 
Ангола  231  до 518 
Андорра  210  до 594 
Антигуа і Барбуда  198  до 609 
Аргентина  204  до 701 
Афганістан  207  до 366 
Багамські Острови  186  до 366 
Бангладеш  174  до 366 
Барбадос  180  до 457 
Бахрейн  204  до 457 
Беліз  180  до 366 
Бельгія  231  до 990 
Бенін  213  до 396 
Бермудські Острови  161  до 426 
Білорусь  58  до 396 
Болгарія  152  до 518 
Болівія  180  до 366 
Боснія і Герцеговина  174  до 579 
Ботсвана  180  до 426 
Бразилія  198  до 807 
Бруней  140  до 366 
Буркіна-Фасо  231  до 487 
Бурунді  192  до 366 
Вануату  204  до 366 
Великобританія  231  до 944 
Венесуела  186  до 366 
Вірменія  58  до 396 
В'єтнам  168  до 396 
Габон  231  до 640 
Гаїті  192  до 396 
Гайана  192  до 640 
Гамбія  192  до 366 
Гана  192  до 396 
Гватемала  180  до 366 
Гвінея  207  до 487 
Гвінея-Бісау  207  до 487 
Гібралтар  146  до 366 
Гондурас  180  до 366 
Гонконг  161  до 701 
Гренада  186  до 366 
Греція  231  до 822 
Грузія  58  до 396 
Данія  231  до 640 
Джибуті  219  до 366 
Домініканська Республ  іка 180  до 366 
Еквадор  152  до 366 
Екваторіальна Гвінея  201  до 366 
Естонія  116  до 426 
Ефіопія  231  до 366 
Єгипет  198  до 609 
Ємен  201  до 396 
Заїр  174  до 609 
Замбія  186  до 762 
Заморські території
Франції 

213 

до 792 
Зімбабве  168  до 366 
Ізраїль  219  до 701 
Індія  192  до 609 
Індонезія  180  до 822 
Ірак  174  до 487 
Іран  140  до 640 
Ірландія  155  до 518 
Ісландія  174  до 396 
Іспанія  204  до 609 
Італія  168  до 914 
Йорданія  180  до 548 
Кабо-Верде  152  до 426 
Казахстан  58  до 396 
Кайманові Острови  186  до 670 
Камбоджа  192  до 366 
Камерун  219  до 518 
Канада  174  до 670 
Катар  180  до 640 
Кенія  174  до 487 
Киргизька Республіка  58  до 396 
Китай  161  до 701 
Кіпр  198  до 518 
КНДР  186  до 640 
Колумбія  186  до 457 
Коморські Острови  201  до 457 
Конго  198  до 579 
Коста-Ріка  180  до 366 
Кот-д'Івуар  231  до 487 
Куба  201  до 640 
Кувейт  155  до 701 
Лаос  204  до 366 
Латвія  116  до 609 
Лесото  186  до 366 
Литва  116  до 609 
Ліберія  204  до 366 
Ліван  146  до 609 
Лівія  174  до 609 
Ліхтенштейн  180  до 366 
Люксембург  231  до 548 
Маврикій  155  до 396 
Мавританія  213  до 457 
Мадагаскар  213  до 396 
Макао  128  до 457 
Македонія  174  до 548 
Малаві  180  до 366 
Малайзія  128  до 548 
Малі  231  до 548 
Мальдіви  134  до 366 
Мальта  186  до 366 
Марокко  192  до 366 
Мексика  168  до 366 
Мозамбік  219  до 396 
Молдова  58  до 396 
Монако  198  до 731 
Монголія  198  до 457 
М'янма  168  до 487 
Намібія  192  до 670 
Непал  140  до 366 
Нігер  198  до 640 
Нігерія  210  до 457 
Нідерланди  213  до 609 
Нікарагуа  192  до 426 
Німеччина  231  до 701 
Нова Зеландія  122  до 548 
Норвегія  201  до 640 
Об'єднані Арабські
Емірати 

186 

до 731 
Оман  198  до 701 
Пакистан  168  до 579 
Палау  128  до 396 
Панама  186  до 366 
Папуа - Нова Гвінея  210  до 914 
Парагвай  155  до 548 
Перу  180  до 487 
Південно-Африканська
Республіка 
180
 
до 701
 
Польща  152  до 579 
Португалія  210  до 518 
Пуерто-Ріко  140  до 366 
Республіка Корея  192  до 883 
Росія  88  до 396 
Руанда  213  до 366 
Румунія  186  до 579 
Сальвадор  122  до 366 
Самоа  116  до 366 
Сан-Марино  134  до 518 
Сан-Томе і Принсіпі  152  до 366 
Саудівська Аравія  225  до 701 
Свазіленд  161  до 366 
Сейшельські Острови  231  до 822 
Сенегал  231  до 457 
Сент-Люсія  186  до 457 
Сінгапур  198  до 792 
Сірія  198  до 579 
Словаччина  140  до 426 
Словенія  174  до 518 
Сомалі  174  до 366 
США  204  до 868 
Судан  225  до 792 
Суринам  225  до 396 
Сьєрра-Леоне  192  до 366 
Таджикистан  58  до 396 
Таїланд  180  до 457 
Тайвань  128  до 426 
Танзанія  174  до 366 
Того  219  до 366 
Тонга  155  до 366 
Трінідад і Тобаго  192  до 457 
Туніс  174  до 579 
Туреччина  204  до 579 
Туркменістан  58  до 396 
Уганда  210  до 396 
Угорщина  158  до 548 
Узбекистан  58  до 396 
Україна  18  до 50 
Уругвай  158  до 548 
Фіджі  158  до 366 
Філіппіни  161  до 701 
Фінляндія  213  до 853 
Франція  231  до 762 
Хорватія  174  до 579 
Центральноафриканська
Республіка 
231
 
до 579
 
Чад  231  до 366 
Чехія  140  до 579 
Чилі  174  до 701 
Швейцарія  231  до 609 
Швеція  231  до 731 
Шрі-Ланка  180  до 366 
Югославія  174  до 579 
Ямайка  210  до 518 
Японія  231  до 1279 

Кабінету Міністрів України В.ЛИСИЦЬКИЙ

( Додаток в редакції Постанови КМ N 850 від 30.05.2000, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1398 від 06.09.2000 )