НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління платіжних систем
ЛИСТ
N 147 від 24.06.94
м.Київ
Республіканському банку Криму,
обласним та по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України,
Комерційним банкам,
Асоціації комерційних банків
Оперу Національного банку
України
( Лист втратив чинність на підставі Листа Нацбанку
N а213 від 02.12.1994 )
Про порядок безспірного стягнення та безакцептного
списання з торговельних організацій коштів
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку
N 17217/756 від 04.11.94 )
На виконання Указу Президента України від 2 червня 1994 р. N 270/94 "Про невідкладні заходи щодо фінансово-кредитного забезпечення формування державних продовольчих ресурсів 1994-1995 років" направляємо порядок безспірного стягнення та безакцептного списання з торговельних організацій коштів не за цільовим використанням виручки від реалізації сільськогосподарської продукції і продовольства та несвоєчасне розрахування платників за їх поставку.
Банки приймають від податкових інспекцій платіжні вимоги на безспірне стягнення до місцевого бюджету штрафу з підприємств оптової та роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, в трикратному розмірі від сум виручки за реалізацію сільськогосподарської продукції та продовольства, використаних ними не за цільовим призначенням. ( Абзац другий із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 17217/756 від 04.11.94 )
В платіжних вимогах в розділі "підстава для оплати" повинно бути вказано "штраф за не цільове використання виручки від реалізації сільськогосподарської продукції/продовольства... карбованців".
Банки також зобов'язані приймати платіжні вимоги на безакцептне списання з підприємств оптової та роздрібної торгівлі, незалежно від форм власності, пені в розмірі 3 відсотків від сум платежу від постачальників сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства та 3 відсотків від податкових інспекцій з зарахуванням у доход місцевого бюджету, за кожен день прострочення платежу понад триденний строк, якщо більший розмір пені не обумовлено угодою сторін. ( Абзац четвертий із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку N 17217/756 від 04.11.94 )
В платіжних вимогах в розділі "підстава для оплати" повинно бути вказано "пеня за... днів прострочки платежу за сільськогосподарську продукцію (сировину) продовольство... карбованців".
У разі, якщо платник та одержувач коштів і податкова інспекція обслуговуються в різних банках, то платіжні вимоги до банку платника в обов'язковому порядку відправляються банком одержувача коштів (спецзв'язком) у день їх надходження або наступного дня, якщо документи надійшли після операційного часу, з включенням переліку документів у Реєстр Ф.1, примірник якого з відміткою дати отримання документів підприємством кур'єрської пошти (спецзв'язком) залишається в банку відправника документів.
Банк платника приймає ці документи від підприємства кур'єрської пошти (спецзв'язку) на підставі примірника Реєстру Ф.5 з відміткою їх отримання.
Банк платника при наявності коштів здійснює списання з рахунків відповідних торговельних організацій за отриманими платіжними вимогами в день їх надходження, якщо вони надійшли в операційний час і наступного дня, якщо вони надійшли після операційного часу.
У разі відсутності коштів на рахунку платника платіжні вимоги банками враховуються на окремому позабалансовому рахунку 9929 "Розрахункові документи, обов'язкові до сплати" і оплата їх має здійснюватись банками при надходженні коштів на рахунки платників у примусовому порядку за календарною черговістю надходження всіх платіжних вимог, які враховані на цьому позабалансовому рахунку, після здійснення платежів згідно ст.16 Закону України "Про Державний бюджет України на 1994 рік" ( 3893-12 ).
Спірні питання між сторонами по врегулюванню таких взаєморозрахунків вирішуються в судовому порядку.
З прийняттям цього порядку втрачає силу лист Національного банку України від 23.11.93 N 22001/261-7008.
Перший заступник Голови Правління В.С.Стельмах