Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 19029/473 від 30.03.93
м.Київ

(Лист відмінено згідно Постанови Нацбанку
N 119 від 26.03.
98)

Доповнення та зміни до порядку обігу
іноземної валюти на території України

(На часткову втрату чинності Листа додатково див.
Інструкцію Нацбанку
N 260 від 08.06.
95)

З метою забезпечення поступовості повного припинення обігу іноземної валюти на території України та запобігання порушення економічних інтересів окремих громадян, Національний банк України вносить наступні доповнення до інструкції від 14 березня 1993 року N 19029/277 "Про порядок обігу іноземної валюти на території України":

1. В пункті 1 (рядок перший та п'ятий), пункті 2 (рядок другий), пункті 5 (рядок другий), пункті 7 (рядок 2) замість слів "іноземна валюта" слід читати "іноземна вільно конвертована валюта".

Пункт 1 доповнити словами: "Іноземною вільно конвертованою валютою в даному випадку вважається іноземна валюта, віднесена інструкцією Національного банку України від 14 березня 1993 року N 19029/380 до 1 групи валют (крім російського рубля)".

2. В пункті 2 після слів "резидентам України" додати: "які фактично здійснювали торгівлю товарами з оплатою у вільно конвертованій валюті до моменту введення в дію Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" ( 15-93 ) (за умови, що середньоденний торговий оборот за останній місяць складав не менше 1 тисячі доларів США)". Далі за текстом.

3. В пункті 2 (рядок четвертий), пункті 5 (рядок перший другого абзацу) та пункті 6 (рядок перший другого абзацу) замість слів "за клопотанням" та "клопотання" слід читати "при наявності підтвердження..." та "підтвердження регіонального управління Національного банку України про відповідність поданих документів вимогам, що встановлені Національним банком України".

4. Пункт 3 викласти в наступній редакції:

"З оплатою у вільно конвертованій валюті можуть реалізуватися лише товари іноземного виробництва (за винятком товарів, які виготовлені в країнах СНД), що імпортовані до України з додержанням митних правил та оплачені організацією-продавцем в іноземній валюті в безготівковому порядку безпосередньо постачальнику-нерезиденту або оптовому посереднику, який придбав товари безпосередньо у постачальника-нерезидента і оплатив їх в іноземній валюті в безготівковому порядку.

Комісійна торгівля з виплатою комітентам відповідних сум у вільно конвертованій валюті забороняється з 1 травня 1993 року.

Тимчасово до 1 травня 1993 року юридичним особам, які отримали індивідуальну ліцензію Національного банку України на здійснення торгівлі товарами з оплатою у вільно конвертованій валюті, дозволяється комісійна торгівля з виплатою відповідних сум комітентам у вільно конвертованій валюті за умови, що товари (за винятком нерухомості) були прийняті на комісію не пізніше 31 березня 1993 року.

Організації, які займаються торговельною діяльністю на основі індивідуальної ліцензії на здійснення торгівлі, товарами з оплатою в іноземній вільно конвертованій валюті, зобов'язані продавати товари з оплатою як у вільно конвертованій валюті, так і в українських карбованцях за бажанням покупця.

Ціни на всі товари повинні встановлюватися в українських карбованцях та вільно конвертованій валюті з використанням офіційного курсу Національного банку України.

5. В пунктах 5, 6 до переліку документів додати: "довідку податкової інспекції про середньоденний торговий оборот за останній місяць".

Голова Правління В.А.ЮЩЕНКО