Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 12 вересня 1996 р. N 1105
Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 280 від 28.03.97
)

Про додаткові заходи щодо прискорення структурної
перебудови вугільної промисловості та поліпшення
соціально-економічної ситуації у шахтарських регіонах

Кабінет Міністрів України відзначає, що прийняті Президентом України та Кабінетом Міністрів України рішення сприяють стабілізації роботи вугільної промисловості, проте ситуація в галузі залишається критичною.

З метою виправлення стану справ у вугільній галузі та поліпшення соціально-економічної ситуації у шахтарських регіонах Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Міністерству вугільної промисловості, керівникам виробничих об'єднань і шахт невідкладно розробити і здійснити комплекс додаткових заходів щодо мобілізації всіх можливих резервів для збільшення обсягів видобутку вугілля і підвищення продуктивності праці, приведення чисельності службовців і робітників, передусім зайнятих на поверхні, у відповідність з вимогами і можливостями виробництва, недопущення перевищення визначених фондів оплати праці, а також для підвищення рівня виробничої, технологічної та виконавської дисципліни. Здійснювати постійний контроль за формуванням собівартості видобутку вугілля і за цільовим використанням фінансових ресурсів.

2. Установити на вересень - грудень 1996 р. завдання на закупівлю вугілля та вугільної продукції Міністерству енергетики та електрифікації обсягом 11 млн. тонн, Міністерству промисловості - 4,5 млн. тонн і Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям - 2 млн. тонн.

Міністерству вугільної промисловості забезпечити відвантаження вугілля і вугільної продукції у визначених обсягах.

3. Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству промисловості, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 липня 1996 р. N 470 визначити у десятиденний термін обсяги власних коштів, які сплачуватимуться відповідними підприємствами і паливопостачальними організаціями за поставлені їм вугілля та вугільну продукцію, а також подати комерційним банкам, що обслуговують ці підприємства, та Національному банку розрахунки потреби у кредитах на закупівлю вугілля та вугільної продукції в межах зазначених обсягів.

4. Міністерству вугільної промисловості з метою впорядкування роботи, пов'язаної із забезпеченням першочергових потреб народного господарства у вугіллі та вугільній продукції, та розрахунків за них створити у місячний термін на базі вуглезбутових організацій галузевий інформаційно-розрахунковий центр і ввести в дію в IV кварталі 1996 р. автоматизовану систему контролю за поставками вугілля і вугільної продукції та станом розрахунків.

5. Міністерству фінансів спрямувати в необхідному обсязі кошти, передбачені у Державному бюджеті України на поточний рік за статтею "Видатки на реструктуризацію вугільної галузі", на погашення заборгованості шахто- і вуглебудівним організаціям за виконані роботи.

6. Міністерству фінансів надати вугільним підприємствам у вересні-жовтні 1996 р. кошти, необхідні для придбання устаткування та матеріалів для заміни і підтримання в робочому стані 100 очисних вибоїв та 6 розрізів, що дасть змогу збільшити щодобовий видобуток вугілля на 32 тис. тонн, за рахунок видатків, передбачених для цієї мети у Державному бюджеті України на 1996 рік.

7. Міністерству вугільної промисловості разом з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, іншими заінтересованими міністерствами та Донецькою обласною державною адміністрацією детально проаналізувати стан справ, що склався на вугледобувних підприємствах Центрального району Донбасу, та в десятиденний термін подати Кабінетові Міністрів України проект програми реструктуризації вугільних підприємств, передбачивши в ній заходи щодо зниження соціальної напруженості у цьому регіоні.

8. Міністерству вугільної промисловості, Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству транспорту разом з Міністерством економіки і Міністерством фінансів терміново переглянути механізм розрахунків за одержану продукцію, надані послуги, нарахування штрафних санкцій та визначення їх розмірів.

9. Міністерству вугільної промисловості, Міністерству економіки, Міністерству фінансів разом з іншими заінтересованими міністерствами, відомствами та Національним банком розробити в десятиденний термін пропозиції щодо реструктуризації кредиторської заборгованості підприємств вугільної промисловості.

10. Міністерству вугільної промисловості, Волинській, Донецькій, Кіровоградській, Луганській та Львівській обласним державним адміністраціям забезпечити належну підготовку до закриття в 1996 - 1997 роках збиткових шахт згідно з визначеним переліком.

Міністерству вугільної промисловості, Міністерству фінансів, Міністерству економіки разом з іншими заінтересованими міністерствами, відомствами, обласними державними адміністраціями та галузевими профспілками розробити в двотижневий термін узгоджені графіки фінансування закриття збиткових шахт та заходи щодо соціального захисту працівників, які вивільняються.

11. Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству промисловості, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям до 15 вересня 1996 р. забезпечити, під особисту відповідальність керівників підприємств, погашення заборгованості вугледобувним (вуглепереробним) підприємствам за отримані вугілля та вугільну продукцію, а Міністерству фінансів - виділення коштів, передбачених Державним бюджетом України на 1996 рік.

12. Міністерству вугільної промисловості, керівникам виробничих об'єднань і шахт, під їх особисту відповідальність, погасити, заборгованість у виплаті заробітної плати за січень-травень 1996 р. і забезпечити в подальшому нормальний режим виплат залежно від обсягів видобутку і реалізації вугілля та вугільної продукції згідно з Галузевою тарифною угодою.

13. Міністерству вугільної промисловості за участю відповідних обласних державних адміністрацій провести в місячний термін атестацію керівників виробничих об'єднань і шахт з метою зміцнення керівництва підприємств в умовах структурної перебудови галузі.

14. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Дурдинця В.В.

Прем'єр-міністр України П. ЛАЗАРЕНКО