Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ПРАВИЛА
N 384 від 13.07.
96
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 серпня 1996 р. за N 435/1460

(Правила втратили чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх справ України
N 560 від 03.07.20
17)

Правила
медичного обслуговування неповнолітніх, які тримаються
в приймальниках-розподільниках для неповнолітніх

1. У кожному приймальнику-розподільнику створюється медичний пункт, робота якого проводиться за планом, погодженим з місцевим органом охорони здоров'я та затвердженим начальником приймальника-розподільника.

У плані передбачаються: лікувально-профілактична, санітарно-гігієнічна, протиепідемічна та санітарно-освітня робота, підвищення кваліфікації медичних кадрів, медичне забезпечення приймальника-розподільника для неповнолітніх.

2. Працівники медпункту в межах наданих їм прав зобов'язані:

2.1. Проводити медичний огляд усіх неповнолітніх, які доставляються у приймальник-розподільник, звертаючи особливу увагу на ураженість їх педикульозом, шкіряними та інфекційними захворюваннями, а також здійснювати їх санітарну обробку з камерною дезінфекцією одягу та взуття.

До проведення первинного медичного огляду неповнолітні тримаються окремо від раніше прийнятих дітей та підлітків.

2.2. Здійснювати контроль за санітарним станом приміщень приймальника-розподільника, своєчасним проведенням санітарної обробки неповнолітніх, їх одягу, речей, постелі та організацією харчування. Стриження волосяної частини голови та тіла вихованців приймальника-розподільника здійснюється тільки при наявності медичних показань.

2.3. Стежити за станом здоров'я вихованців, для чого: проводити необхідну лікувально-профілактичну і протиепідемічну роботу, щоденний обхід і амбулаторний прийом, подавати хворим медичну допомогу, при необхідності розміщувати їх у медичному ізоляторі приймальника-розподільника або направляти до лікувально-профілактичних закладів органів охорони здоров'я, вести облік цих хворих.

Медичне обстеження таких неповнолітніх лікувально-профілактичними закладами проводиться позачергово.

2.4. Брати участь у підготовці документів для направлення на судово-медичну експертизу неповнолітніх, особа яких не встановлена, з метою визначення їх віку.

2.5. Обстежувати всіх неповнолітніх до 14 років на наявність глистів.

2.6. Вживати заходи до проведення відповідного серологічного і бактеріологічного обстеження вихованців при підозрі у них венеричних захворювань.

2.7. З метою виявлення туберкульозу неповнолітнім до 15 років проводити обстеження шляхом визначення результатів реакції Манту. Усім неповнолітнім віком 15 років і старше забезпечити обов'язкову флюорографію.

2.8. Вживати заходи до обстеження всіх хворих на дисфункцію шлунково-кишкового тракту, на кишкову групу, а при необхідності на холеру; з гострими запальними проявами в носогорлянці - на дифтерійну та менінгококкову мікрофлору одноразово.

2.9. Надсилати до територіальної санітарно-епідеміологічної станції органів охорони здоров'я термінові повідомлення про виявлення інфекційних хворих та групові захворювання вихованців.

2.10. Забезпечувати необхідними медичними документами дітей та підлітків, які підлягають відправленню з приймальника-розподільника, а також контролювати санітарну обробку цих осіб.

2.11. Вживати заходи до забезпечення приймальника-розподільника медичним обладнанням, майном, медикаментами, здійснювати їх зберігання згідно з правилами, затвердженими Міністерством охорони здоров'я України.

2.12. Вести облік роботи медпункту на підставі Переліку форм медичної документації органів охорони здоров'я.