Угода
між Урядом України і Урядом Аргентинської Республіки
про торговельно-економічне співробітництво

( Угоду ратифіковано Законом
N 467/96-ВР від 01.11.96 )

Дата набрання чинності для України: 30.12.1996

Уряд України і Уряд Аргентинської Республіки, які надалі іменуються "Сторонами", виходячи із прагнення сприяти розвитку торговельно-економічних відносин між обома країнами і розширенню їх на основі принципів рівноправності та взаємовигоди, враховуючи важливі зміни в економіці України, які відкривають нові перспективи та сприяють розширенню співробітництва між обома країнами на різних рівнях, включаючи двосторонні зв'язки між організаціями і підприємствами, погодились на таке:

Стаття 1

Сторони на основі взаємності і згідно з чинним законодавством кожної країни, проводитимуть необхідні заходи для забезпечення і сприяння всебічному гармонійному розвитку торгівлі та різних форм торговельно-економічного співробітництва, вигідних для обох країн.

Стаття 2

1. Сторони нададуть одна одній режим найбільшого сприяння в усіх галузях торговельно-економічного співробітництва та, зокрема, таких що мають відношення до:

а) мит та зборів усіх видів, що пов'язані чи застосовуються до імпорту та експорту, включаючи засоби їх справляння;

b) митної очистки, транзиту, складування та перевантаження;

с) податків та інших внутрішніх зборів, що прямо чи непрямо застосовуються до товарів, що імпортуються;

d) засобів платежів та переказу таких платежів;

е) правил та формальностей, що стосуються імпорту та експорту товарів та послуг;

f) правил продажу, купівлі, транспортування, розподілу та використання товарів на внутрішньому ринку.

2. Кожна Сторона надаватиме іншій Стороні недискримінаційний режим стосовно використання кількісних обмежень та надання ліцензій на експорт та імпорт товарів і послуг з території іншої Сторони, а також відносно розподілу та асигнування коштів для оплати таких імпортних операцій.

Стаття 3

Положення Статті 2 цієї Угоди не поширюється на:

а) переваги та пільги, які кожна з Сторін надає або може надати іншим країнам внаслідок їх участі в зоні вільної торгівлі, митному союзі, спільному ринку або у будь-якій іншій формі регіонального співробітництва;

b) переваги та пільги, які будь-яка з Сторін надає або може надати прилеглим країнам для сприяння прикордонній торгівлі;

с) переваги та пільги, які Аргентинська Республіка надає відповідно до двосторонніх угод, укладених 10 грудня 1987 року з Італією та 3 червня 1988 року з Іспанією.

Стаття 4

1. Торговельно-економічне співробітництво між Сторонами буде здійснюватися згідно з законодавством, що діє в кожній з країн щодо експорту та імпорту.

2. Економічна і комерційна діяльність здійснюється в межах цієї Угоди на підставі контрактів чи договорів між підприємствами, організаціями, державними або приватними установами обох країн.

3. Кожна Сторона, в межах можливого, буде домагатися надати допомогу та підтримку підприємствам, організаціям та компетентним установам іншої Сторони для укладання контрактів та договорів, укладених відповідно до цієї Угоди.

Стаття 5

Платежі та операції, проведені в рамках цієї Угоди, здійснюватимуться у вільно конвертованій валюті, за винятком випадків, коли сторони, залучені до приватних операцій, дійшли іншої домовленості згідно з чинним законодавством кожної з країн.

Стаття 6

Кожна Сторона в межах можливого надаватиме допомогу зацікавленим організаціям, підприємствам і фірмам іншої Сторони в пошуках можливостей розширення торгівлі.

Стаття 7

1. Сторони беруть на себе зобов'язання розвивати всіма можливими засобами торговельно-економічне співробітництво між обома країнами з метою сприяння, зокрема, хоча і не виключно, в:

а) зміцненні та поширенні форм економічних зв'язків;

b) використанні нових джерел постачання і нових ринків;

с) заохочуванні потоків інвестицій і обміні технологіями;

d) стимулюванні та захисті інвестицій і створенні для них сприятливих умов на основі принципів рівноправності та взаємності, зокрема в тому, що стосується переміщення прибутку та повернення вкладеного капіталу.

2. Співробітництво може набувати, крім інших, таких форм:

а) взаємодія між об'єктами економічного співробітництва, зокрема, між малими та середніми підприємствами;

b) обмін економічною та юридичною інформацією;

с) створення спільних підприємств;

d) співробітництво між фінансовими установами;

е) візити, контакти і діяльність, спрямована на покращення співробітництва між представниками підприємств та економічних організацій, а також на створення відповідних механізмів та установ;

f) участь у ярмарках та виставках, семінарах і конференціях, які проводяться на територіях Сторін;

g) технічна допомога та консультаційні послуги;

h) обмін торговельними делегаціями та взаємними візитами підприємців.

Стаття 8

Кожна Сторона сприятиме залученню підприємств іншої Сторони до участі в торговельних ярмарках та виставках, які проходитимуть на її території, відповідно до термінів та умов, що визначатимуться належними компетентними органами.

Стаття 9

1. Сторони домовляються про створення спільної українсько-аргентинської міжурядової Комісії з торговельно-економічного співробітництва, яка далі іменуватиметься "Комісія", з метою перевірки виконання цієї Угоди і подання на розгляд Урядам Сторін пропозицій та рекомендацій, спрямованих на розширення торгівлі та зміцнення співробітництва між обома країнами.

2. Комісія створюватиме спеціальні підкомісії та робочі групи, які допомагають їй у реалізації цих цілей.

3. Комісія проводитиме свої засідання в Україні або в Аргентинській Республіці згідно з домовленістю між обома Сторонами.

4. Сторони сприятимуть активній участі приватного сектору обох країн через його залучення для участі у спільних нарадах Комісії та подання на розгляд Комісії своїх рекомендацій.

Стаття 10

Будь-які спори, які можуть виникнути між Сторонами відносно тлумачення або застосування цієї Угоди, вирішуватимуться шляхом безпосередніх переговорів по дипломатичних каналах.

Стаття 11

Ця Угода набуває чинності з дати отримання останньої ноти, що підтверджує виконання Сторонами необхідних процедур щодо її затвердження згідно з чинним законодавством. Угода діятиме протягом 5 років та автоматично продовжуватиметься на наступні річні періоди, якщо жодна з Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди не пізніше, як за 6 місяців до закінчення строку її дії.

Стаття 12

У випадку закінчення строку дії цієї Угоди її положення розповсюджуватимуться на усі зареєстровані контракти, укладені під час цієї Угоди і невиконані на момент її припинення.

Здійснено в м.Буенос-Айресі, 27 жовтня 1995 року, в двох дійсних примірниках, кожний українською та іспанською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

За Уряд України     За Уряд Аргентинської Республіки   
(підпис)    (підпис)   
Сергій Осика     Гідо ді Телла