КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
N 215/717 від 28 грудня 1999 року

Про заходи щодо запобігання нелегальній міграції
громадян в Україну і регулювання міграційних
процесів у Києві

На виконання Закону України "Про біженців", постанов Кабінету Міністрів України від 08.06.1998 N 829 "Про заходи щодо запобігання нелегальній міграції громадян в Україну" та від 27.02.1999 N 273 "Про затвердження Програми боротьби з нелегальною міграцією на 1999-2000 роки" і з метою подальшого поліпшення міграційної ситуації в м. Києві Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити заходи щодо запобігання нелегальній міграції і регулювання міграційних процесів у м. Києві згідно з Додатком.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію мандатну, з питань законності, правопорядку, прав громадян та боротьби зі злочинністю.

Міський голова О. Омельченко

Додаток 1
до рішення Київради
N 215/717 від 28 грудня 1999 року

Заходи
щодо запобігання нелегальній міграції
і регулювання міграційних процесів у Києві

1. Управлінню у справах національностей та міграції, Головному управлінню МВС України в м. Києві, районним державним адміністраціям у м. Києві запровадити порядок, за яким органи, що здійснюють реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та видачу ліцензій і патентів на всі види підприємницької діяльності, мають перевіряти документи іноземних громадян та біженців, які звертаються до цих органів, на предмет законності їх перебування в м. Києві в ГУ МВС України в м. Києві та в управлінні у справах національностей та міграції КМДА.

2. Головному управлінню охорони здоров'я, управлінню у справах національностей та міграції. Головному управлінню МВС України в м. Києві на виконання статті 9 Закону України "Про біженців" зобов'язати медичні заклади міста за направленням управління у справах національностей та міграції, ГУ МВС України в м. Києві проводити обов'язкове медичне обстеження іноземців, які звернулися із поданням про набуття статусу біженця або отримання посвідки на проживання в столиці з метою виявлення серед них носіїв інфекційних епідеміо-небезпечних хвороб, що можуть становити загрозу для населення м. Києва.

3. Головному управлінню МВС України в м. Києві, управлінню у справах національностей та міграції підготувати пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо розробки та затвердження у встановленому порядку положення про пункт збору іноземцівнелегалів для їх подальшого видворення за межі міста Києва.

4. Головному управлінню МВС України в м. Києві розробити і подати до Київської міської ради заходи щодо вдосконалення системи адміністративних стягнень, пов'язаних із порушенням іноземцями правил перебування в м. Києві.

5. Головному управлінню МВС України в м. Києві, управлінню у справах національностей та міграції вжити заходів щодо запобігання проживанню або переселенню в м. Київ іноземців та біженців, які мають посвідки на проживання в інших регіонах (у т. ч. і в Київській області).

6. На базі даних Головного управління МВС України в м. Києві, управління у справах національностей та міграції, інших зацікавлених служб створити окремий централізований облік осіб з числа іноземців (біженців, нелегальних мігрантів тощо), які перебувають в столиці з порушенням вимог законодавства.

7. Управлінню з питань готельного господарства, туризму та екскурсій, управлінню у справах національностей та міграції, Головному управлінню МВС України в м. Києві, районним державним адміністраціям у м. Києві з метою посилення відповідальності юридичних та фізичних осіб за надання в оренду або поселення в готелях, гуртожитках, квартирах осіб з числа іноземців, які не мають законних підстав для перебування в столиці, підготувати пропозиції до Верховної Ради України про доповнення Кодексу "Про адміністративні правопорушення" щодо запровадження відповідних санкцій до порушників правил розселення.

8. Управлінню у справах національностей та міграції звернутися до акредитованих в Україні відповідних міжнародних організацій з метою винайдення фінансових можливостей для депортації тих мігрантів, які виявили бажання добровільно повернутись до країн свого постійного проживання.

9. Визнати недоцільним створення на території столиці будьяких пунктів тимчасового або постійного розміщення біженців, шукачів притулку та інших категорій мігрантів як таких, що можуть призвести до підвищення соціально-політичної напруги в столиці.

10. Управлінню у справах національностей та міграції з метою своєчасного виявлення та запобігання можливим негативним тенденціям в середовищі біженців та шукачів притулку запровадити постійне соціологічне вивчення та аналіз (моніторинг) соціальнополітичних, криміногенних та інших процесів серед цієї категорії іноземців.

11. Управлінню у справах національностей та міграції з метою правового виховання та профілактики правопорушень з боку біженців та мігрантів підготувати та видати короткий довідник для біженців та іммігрантів.

Заступник міського голови - секретар Київської міської ради В. Яловий