Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 липня 1999 р. N 1352
Київ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 190
4 від 10.12.20
03 )

Про заходи щодо забезпечення діяльності державного
лізингового підприємства "Украгролізинг"

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 2195 від 01.12.99
)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на фінансування державного лізингового фонду для технічного переоснащення агропромислового комплексу (додається).

2. Ліквідувати дирекцію державного лізингового фонду.

3. Установити, що державне лізингове підприємство "Украгролізинг" є розпорядником коштів державного лізингового фонду та правонаступником дирекції цього фонду щодо прав і обов'язків, які випливають з договорів, укладених нею.

Дирекції фонду в місячний термін у встановленому порядку передати підприємству договори та іншу документацію.

4. Міністерству фінансів, Державному казначейству відкрити реєстраційний рахунок державному лізинговому підприємству "Украгролізинг" для проведення лізингових операцій з бюджетними коштами та внести відповідні зміни до бюджетної класифікації.

5. Міністерству фінансів у проекті Державного бюджету України щороку передбачати поповнення державного лізингового фонду.

6. Міністерству агропромислового комплексу спрямовувати державному лізинговому підприємству "Украгролізинг" кошти на закупівлю техніки, передбачені Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" (378-14).

7. Дозволити державному лізиговому підприємству "Украгролізинг" за погодженням з Міністерством фінансів одноразово використати частину коштів, що повертаються як лізингові платежі, для закупівлі комп'ютерів та іншої техніки, а також створення належних умов для розміщення і функціонування підприємства.

8. Міністерству агропромислового комплексу, державному лізинговому підприємству "Украгролізинг" разом з Національним агентством з питань розвитку та європейської інтеграції, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та комерційними банками (за згодою) у тримісячний термін розробити стратегічні принципи залучення коштів на 2000 - 2005 роки та програму інвестування фінансового лізингу з метою технічного переоснащення агропромислового комплексу.

9. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 15 січня 1998 р. N 25 "Про порядок використання коштів державного лізингового фонду на придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки та двигунів до неї". (Офіційний Вісник України, 1988 р., N 3, ст. 95, N 45, ст. 1677, N 50, ст. 1835; 1999 р., N 23, ст. 1054).

10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Гладія М.В.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 липня 1999 р. N 1352

Порядок
використання коштів Державного бюджету України, що
спрямовуються на фінансування державного лізингового
фонду для технічного переоснащення агропромислового
комплексу

1. Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників та переробних підприємств необхідною технікою за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюється на умовах фінансового лізингу на конкурсній основі за розподілом Мінагропрому.

2. Мінагропром разом з Мінпромполітики щороку затверджують відповідно до замовлень сільськогосподарських товаровиробників і переробних підприємств баланс потреби у виробництві вітчизняної сільськогосподарської та переробної техніки (далі - техніки) у частині його фінансування за рахунок коштів державного бюджету, порядок і графіки проведення конкурсів з метою визначення найбільш ефективної техніки, склад конкурсної комісії, а також в двотижневий термін після прийняття на поточний рік Закону України "Про Державний бюджет України" ( 378-14 ) доводять вітчизняним заводам-виготовлювачам техніки обсяги її закупівлі.

3. Формування коштів державного лізингового фонду здійснюється за рахунок:

коштів, передбачених відповідними статтями Державного бюджету України, в тому числі коштів, що надходять як зворотні лізингові платежі від лізингових операцій за рахунок бюджетного фінансування у частині відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, та частини коштів, що надходять від повернення бюджетних позичок, наданих у минулі роки колишнім Мінсільгосппроду, Держхарчопрому, а також заготівельним та іншим підприємствам і товаровиробникам на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом);

коштів, що надходять від нерезидентів і резидентів України та міжнародних фінансових організацій;

інших джерел.

При цьому кошти, передбачені відповідними статтями Державного бюджету України, дозволяється використовувати тільки на умовах, визначених пунктом 5 цього Порядку.

Інші кошти, що надходять, використовуються за рішенням державного лізингового підприємства "Украгролізинг" (далі - Украгролізинг).

4. Мінагропром щороку за результатами роботи конкурсної комісії затверджує напрями та структуру використання коштів, що надходять з Державного бюджету України на закупівлю техніки, і оформляє їх розподіл.

Зазначені кошти перераховуються Украгролізингу, який є розпорядником коштів державного лізингового фонду, на відкритий йому реєстраційний рахунок.

5. Кошти Державного бюджету України використовуються виключно на закупівлю вітчизняної сільськогосподарської техніки та двигунів для неї, у тому числі виготовленої спільними підприємствами-резидентами України.

Використання коштів Державного бюджету України на придбання техніки, виготовленої спільними підприємствами-резидентами України, здійснюється на підставі щорічного затвердження Міжвідомчою експертною радою з питань визначення пріоритетів у виробництві нової техніки та обладнання для сільськогосподарських товаровиробників граничних відсотків виробництва на вітчизняних заводах-виготовлювачах комплектуючих деталей для цієї техніки.

6. Украгролізинг за поданням Мінагропрому та обласних державних адміністрацій визначає лізингодавців та сублізингодавців з числа суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності.

7. Використання коштів Державного бюджету України, що надходять для закупівлі техніки у фінансовий лізинг, здійснюється шляхом:

укладення договорів між Украгролізингом і лізингодавцями про умови виділення та повернення коштів;

укладення договорів між лізингодавцями і лізингоодержувачами про умови лізингу техніки, її поставки, повернення коштів за надану в лізинг техніку та здійснення інших платежів;

укладення договорів між лізингодавцями та заводами-виготовлювачами техніки про умови купівлі-продажу техніки, її гарантійне та післягарантійне обслуговування;

укладення договорів застави або поруки на забезпечення виконання умов договору лізингу. ( Пункт 7 доповнено абзацом п'ятим згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

Перерахування коштів заводам-виготовлювачам за поставлену техніку здійснюється Украгролізингом у таких розмірах:

до 50 відсотків вартості техніки оплачується за наявності у Украгролізингу договорів між ним та лізингодавцями, а також між лізингодавцями та лізингоодержувачами, лізингодавцями та заводами-виготовлювачами техніки;

решта коштів за техніку, поставлену лізингодавцями, сплачується на підставі акта приймання-передачі техніки, складеного між лізингодавцями, лізингоодержувачами та заводами-виготовлювачами.

8. Договір лізингу з лізингоодержувачами техніки укладається терміном до 5 років і повинен обов'язково містити:

вимоги, визначені у статті 7 Закону України "Про лізинг" ( 723/97-ВР );

порядок організації технічного обслуговування і ремонту техніки, наданої в лізинг, у гарантійний та післягарантійний періоди.

9. Плату за техніку, надану в лізинг, лізингоодержувачі вносять лізингодавцям у вигляді лізингових платежів. Вона містить суму, якою відшкодовується частина вартості техніки, що амортизується, та суму, що сплачується за надані кошти для придбання техніки за договором лізингу і погоджується з Мінфіном, Мінекономіки та Мінагропромом, але не може перевищувати 50 відсотків облікової ставки Національного банку на момент укладення договору.

Лізингоодержувачі зобов'язані надсилати лізингодавцям копії платіжних доручень про сплату коштів для подальшого їх бухгалтерського обліку.

( Дію абзацу третього пункту 9 призупинено до 1 січня 2000 року на підставі Постанови КМ N 2195 від 01.12.99 ) Кошти, що надходять як зворотні лізингові платежі від лізингових операцій за рахунок бюджетного фінансування у частині відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, лізингодавці у триденний термін перераховують на окремий субрахунок єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України.

Кошти, витрачені лізингодавцями на постачальницько-збутові потреби, що передбачені договором, а також на страхові платежі за договорами страхування техніки, наданої в лізинг (якщо вона застрахована лізингодавцями), та на інші платежі, перераховуються лізингоодержувачами техніки безпосередньо на розрахункові рахунки лізингодавців.

Техніка на умовах фінансового лізингу поставляється після проведення лізингоодержувачами попередньої оплати в розмірі 15 відсотків її вартості. (Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

Украгролізинг до 1 січня 2000 р. забезпечує повернення та використання поворотних лізингових платежів через поточний рахунок. ( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

Головне управління Державного казначейства повертає кошти, що надійшли як поворотні лізингові платежі від лізингових операцій, отримані у 1999 році і зараховані на окремий субрахунок єдиного казначейського рахунку за доходами, на поточний рахунок Украгролізингу. ( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

Украгролізинг може проводити погашення заборгованості перед заводами виготовлювачами техніки і лізингодавцями шляхом проведення взаєморозрахунків. ( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

Кошти, що надходять від лізингодавців як відсотки за користування коштами, наданими для придбання техніки за договором лізингу, використовуються за рішенням Украгролізингу. ( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

10. Лізингоодержувачі зобов'язані своєчасно сплачувати лізингодавцям платежі, передбачені договорами лізингу. У разі прострочення лізингоодержувачами терміну сплати лізингових платежів на суму платежу нараховується пеня відповідно до договірних зобов'язань.

Лізингодавцям та Лізингоодержувачам дозволяється проводити з Украгролізингом взаєморозрахунки за поворотні лізингові платежі від лізингових операцій у частині відшкодування вартості техніки, наданої у фінансовий лізинг, сільськогосподарською та іншою продукцією з подальшою реалізацією та спрямуванням виручених коштів до державного лізингового фонду. ( Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2195 від 01.12.99 )

11. Лізингодавці зобов'язані своєчасно сплачувати Украгролізингу передбачені договорами лізингу кошти. У разі прострочення лізингодавцями сплати коштів на суму платежу нараховується пеня відповідно до договірних зобов'язань.

12. Витрати на утримання техніки, наданої в лізинг, пов'язані з її експлуатацією, технічним обслуговуванням і ремонтом, страхуванням, здійснюються за рахунок лізингоодержувачів у разі, коли інше не передбачено відповідними договорами.

13. Лізингоодержувачі включають одержану в лізинг техніку до свого балансу із зазначенням, що вона одержана у фінансовий лізинг. Техніка, одержана в лізинг, до закінчення строку договору лізингу є власністю лізингодавців. Амортизаційні відрахування на техніку, надану в лізинг, обчислюються відповідно до законодавства. Умови переоцінки вартості техніки для розрахунку лізингових платежів здійснюються згідно із законодавством.

14. Спори, які виникають під час дії договорів лізингу, розв'язуються відповідно до законодавства.

15. Відповідальність за цільове використання та повернення бюджетних коштів, які спрямовані до лізингового фонду, покладається на лізингодавців.

16. Контроль за використанням коштів Державного бюджету України, які спрямовані до лізингового фонду, та їх повернення здійснюється Украгролізингом.

17. Відповідальність за якість та своєчасну поставку техніки за укладеними договорами, а також проведення її ремонту в гарантійний та післягарантійний період експлуатації покладається на лізингодавців та заводи-виготовлювачі.