Документ втратив чиннiсть!

( Угоду денонсовано Законом
N 463-VIII від 21.05.20
15 )

Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації
про транзит через територію України військових формувань
Російської Федерації, які тимчасово знаходяться
на території Республіки Молдова

( Угоду ратифіковано Законом
N 300-XIV від 04.12.9
8 )

Уряд України і Уряд Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,

у зв'язку з виведенням військових формувань Російської Федерації (надалі - військові формування), які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова,

керуючись положеннями Угоди між Україною та Російської Федерацією про подальший розвиток міждержавних відносин від 2 червня 1992 року, а також укладеною в межах Співдружності Незалежних Держав Угодою про перевезення спеціальних вантажів та продукції військового призначення від 25 травня 1995 року,

погодились про таке:

Стаття 1

Для цієї Угоди нижченаведені терміни означають:

"особи, що входять до складу військових формувань" - військовослужбовці, які проходять службу у військових формуваннях Російської Федерації, а також цивільний персонал, що працює у військових формуваннях, цивільний персонал (громадяни Російської Федерації), які працюють у військових формуваннях за наймом, громадяни Російської Федерації, які відряджені до зазначених формувань;

"члени сімей осіб, що входять до складу військових формувань" дружина (чоловік), діти, батьки осіб, що входять до складу військови формувань, а також інші особи, що проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні;

"військові вантажі" - всі види озброєння, військової техніки боєприпасів та інші матеріальні засоби, що знаходяться в користуванні військових формувань, а також особисте майно осіб, що входять до складу військових формувань і членів їх сімей, які перевозяться в залізничному рухомому складі транзитом через територію України;

"варта" - озброєний підрозділ, який виконує завдання по супроводженню, охороні та захисту військових вантажів;

"транзитний військовий ешелон" - залізничний рухомий склад, сформований в окремий поїзд для перевезення осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей та військових вантажів;

"транзит" - перевезення через територію України осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей та військових вантажів.

Стаття 2

Транзит військових формувань Російської Федерації через територію України здійснюється, як правило, залізничним рухомим складом Російської Федерації, а також залізничним рухомим складом України за узгодженням між Державною, адміністрацією залізничного транспорту України та Міністерством шляхів сполучення Російської Федерації.

Транзитні перевезення осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей здійснюються транзитними військовими ешелонами та пасажирськими поїздами. Особи, що входять до складу військових формувань, члени їх сімей, за винятком складу варти, не можуть мати при собі зброю і боєприпаси.

Власники мисливської та іменної вогнепальної і холодної зброї зобов'язані заявити органам прикордонного і митного контролю про її наявність. Мисливська та іменна зброя і боєприпаси до неї перевозяться по території України при наявності у їх власників документів, як підтверджують право власності на цю зброю та завірених підписом печаткою командира відповідної військової частини.

Мисливська та іменна вогнепальна і холодна зброя перевозиться власниками в розібраному стані в чохлах (футлярах).

У транзитних військових ешелонах перевозяться військові вантажі під охороною однієї або кількох варт або без охорони. Склад варти (варт) транзитного ешелону під час прямування його залізницями України не повинен перевищувати п'ятнадцяти осіб. Зброя особового складу варт перевозиться через територію України на підставі посвідчень про відрядження, які видаються військовими частинами чи підрозділами військових формувань.

Контроль за її наявністю здійснюється: при перетинанні кордону прикордонними та митними органами; на шляху руху - органами військових сполучень.

На території України не дозволяється включати до складу транзитного військового ешелону вагони з вантажем, що не належить військовим формуванням. Не дозволяється перевезення боєприпасів та озброєння в одному залізничному вагоні. Військова техніка перевозиться без боєприпасів, запаси палива не повинні перевищувати місткості паливних баків військової техніки.

Перевезення небезпечних та розрядних військових вантажів по території України здійснюються відповідно з чинними нормативними документами, які діють у галузі міждержавних сполучень.

Оформлення пропускання на перевезення військових вантажів і варт, що їх супроводжують, здійснюється на підставі дозволів Урядової комісії з експертного контролю (надалі - Комісія) України. Прикордонний, митний та інші види контролю відносно осіб, що входять до складу військових формувань, членів їх сімей, транспортних засобів вантажів при перетинанні кордону здійснюються відповідно до законодавства Сторони, на території якої здійснюється контроль.

Стаття З

Українська Сторона забезпечує управління рухом транзитних військових ешелонів по території України і надає інформацію про їх рух в Центральне управління військових сполучень Міністерства оборони Російської Федерації цілодобово, станом на 6.00 та 18.00 за московським часом.

Особовий склад військових ешелонів та варт на шляху прямування з питань матеріально-технічного забезпечення і правил проїзду залізницями керується вказівками представників військово-транспортних органів тієї держави, територією якої здійснюється перевезення.

Стаття 4

Транзитні перевезення військових формувань по території України здійснюються згідно з планами Центрального управління військових сполучень Міністерства оборони Російської Федерації на підставі дозволів, які видаються Комісією.

Заявка на отримання дозволу подається на кожний військовий ешелон за встановленим порядком на ім'я Голови Комісії в Експертно-технічний комітет при Кабінеті Міністрів України не пізніше ніж за 30 діб до відправлення відповідного транзитного військового ешелону.

У заявці зазначаються дата початку перевезення, кількість та вид рухомого складу, повний перелік озброєння, боєприпасів і військов техніки, їх компонентів, комплектуючих, комплектів ЗМП, які перевозяться в кожному ешелоні, пункт (пункти) пропускання через державний кордон України.

При наявності узгодженого графіка перевезень Українська Сторона видає дозвіл на відправлення ешелону протягом 7 днів з дня подані заявки.

Вантажі, які не зазначені в дозволі (за винятком особистого майна осіб, що входять до складу військових формувань і членів їх сімей), через державний кордон України не пропускаються.

Дата відправлення чергового транзитного військового ешелону на підставі затвердженого графіка виведення військових формувань узгоджується Центральним управлінням військових сполучень Міністерства оборони Російської Федерації з Центральним управлінням військових сполучень Тилу Збройних Сил України не пізніше ніж за 20 діб до його відправлення.

Під час узгодження військових перевезень військових формувань у відповідних документах зазначаються номер військового ешелону, кількість і вид рухомого складу, пункт (пункти) перетинання державного кордону України.

Плата за транзит здійснюється Міністерством оборони Російської Федерації транспортним організаціям України за тарифами і правилами, що діють на залізничному транспорті України, через експедиторські фірми, з якими Міністерство оборони Російської Федерації укладає відповідні договори.

Стаття 5

Транзитні військові ешелони перетинають кордон Республіки Молдова з Україною на залізничних прикордонних станціях Роздільна і Слобідка, а кордон України з Російською Федерацією - на станціях Зернове і Тополі. При цьому максимальна кількість транзитних військових ешелонів, які прибувають на територію України, не повинна - перевищувати двох на добу, а тих, які одночасно знаходяться на території України, - чотирьох.

Можливі порушення цього порядку в кожному окремому випадку узгоджуються з органами військових сполучень Міністерства оборони України і Міністерства оборони Російської Федерації.

Стаття 6

Особи, що входять до складу військових формувань, члени їх сімей, які прямують з Республіки Молдова транзитом через територію України - до Російської Федерації військовими ешелонами, прямують через державний кордон за документами, що засвідчують особу, та списками, завіреними командирами відповідних військових частин. У списках зазначаються: порядковий номер, прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження та номер документа, що засвідчує його особу.

Військовослужбовці, що входять до складу варт, прямують транзитом через територію України за документами, що засвідчують їх особу, та списками, завіреними командирами відповідних військових частин, які видаються до посвідчень про відрядження начальників варт. У посвідченнях про відрядження зазначаються: мета відрядження, маршрут прямування та загальна кількість військовослужбовців, що входять до складу варти.

Види, серії та номери зброї, а також кількість боєприпасів зазначаються у списках варт.

Стаття 7

Для вирішення практичних питань, які виникають при виконанні положень цієї Угоди, Сторони призначають своїх представників-уповноважених.

Уповноважені Сторін мають право:

представляти Сторону в переговорах з відповідними органами установами іншої Сторони;

взаємодіяти з органами міністерств та відомств іншої Сторони, відповідальними за організацію перевезень військових формувань;

без перешкод пересуватися по території Сторін для здійснення контролю за військовими перевезеннями;

вирішувати спірні питання, які виникають при застосуванні цієї Угоди;

розв'язувати претензії, які виникають під час перевезень, щодо відшкодування збитків на основі взаємної домовленості.

Стаття 8

Особи, що входять до складу військових формувань, члени сімей осіб, що входять до складу військових формувань, особовий склад військових команд і варт користуються захистом Сторін.

Вказані особи зобов'язані поважати суверенітет, дотримуватися законодавства держави, де вони перебувають, не втручатися в її внутрішн справи. У разі вчинення ними правопорушення вони несуть відповідальність згідно із законодавством держави, де вони перебувають.

Стаття 9

Матеріальні збитки, завдані при прямуванні транзитних військових ешелонів через територію України, відшкодовуються згідно із законодавством України.

Стаття 10

Українська Сторона в разі порушення громадського порядку на її території особами, що входять до складу військових формувань, або членами їх сімей, а також при створенні ними загрози навколишньому середовищу, життю і здоров'ю людей може тимчасово припинити виконання цієї Угоди у повному її обсязі або частково з негайниім повідомленням Російської Сторони.

Російська Сторона при створенні загрози життю і здоров'ю осіб, що входять до складу військових формувань, або членів їх сімей при перевезенні військових формувань має право вимагати від Української Сторони вжиття заходів щодо припинення протиправних дій та забезпечення безпеки вказаних осіб.

Стаття 11

Ця Угода набуває чинності з дня одержання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.

Ця Угода тимчасово застосовується з дня її підписання.

Ця Угода укладається строком на п'ять років. ЇЇ дія автоматично продовжуватиметься на п'ятирічні періоди, якщо за 6 місяців до закінчення відповідного періоду жодна із Сторін письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити її дію.

Вчинено в м.Сочі "25" листопада 1995 року в двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

За уряд України  За уряд Російської Федерації