Угода
між Урядом України і Урядом Російської Федерації
про співробітництво в галузі створення та експлуатації
ракетно-космічної та ракетної техніки

Дата підписання: 08.02.1995

Дата набрання чинності: 08.02.1995

Уряд України и Уряд Російської Федерації, що далі йменуються Сторонами,

усвідомлюючи свою відповідальність за підтримку міжнародних зусиль по запобіганню неконтрольованого поширення засобів доставки зброї масового знищення,

керуючись положеннями Угоди між державами-учасницями Співдружності Незалежних держав про спільну діяльність у галузі дослідження і використання космічного простору від 30 грудня 1991 року, Угоди про виробничу та науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей промисловості від 18 листопада 1993 року,

беручи до уваги розподіл праці, що склався між організаціями та підприємствами Сторін у галузі розробки, виробництва й експлуатації ракетної і ракетно-космічної техніки,

розуміючи виняткову важливість збереження й розвитку науково-технічного та виробничого потенціалу даної сфери в інтересах підтримання на високому світовому рівні ракетної і ракетно-космічної техніки й технології при мінімальному рівні витрат обох Сторін,

погодились про таке:

Стаття 1

У цій Угоді використовується термін "компетентні органи", що означає:

з боку України - Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу та конверсії, Міністерство оборони України, Національне космічне агентство України;

з боку Російської Федерації - Державний комітет Російської Федерації з питань оборонних галузей промисловості, Міністерство оборони Російської Федерації, Російське космічне агентство.

Стаття 2

Зберегти зв'язки, що склалися та кооперацію між дослідно-конструкторськими, науково-дослідними, виробничими та експлуатуючими підприємствами й організаціями Росії та України зі створення, ремонту та експлуатації ракетної і ракетно-космічної техніки, проведення гарантійного та авторського нагляду за експлуатацією ракетних і космічних комплексів, збільшення експлуатаційних термінів, підвищення ядерної безпеки, розробки методів і засобів утилізації ракетних комплексів.

Здійснення виконання робіт на основі спільних рішень компетентних органів за взаємопогодженими програмами та договорами.

Стаття 3

Забезпечувати спільну реалізацію проектів перспективних зразків ракетної і ракетно-космічної техніки на всіх етапах її створення, випробування та експлуатацію за взаємною згодою компетентних органів Сторін.

Здійснювати розробку та модернізацію зразків ракетної і ракетно-космічної техніки, уточнення документації здійснювати у відповідності до діючих нормативно-технічних документів Сторін.

Здійснювати поставку готової продукції підприємствами та організаціями ракетно-космічних галузей Російської Федерації та України, гарантійне обслуговування її і авторський нагляд проводиться суворо у відповідності до заключених між ними договорів.

Питання відповідальності за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за такими договорами регулюються у відповідності до законодавств Сторін та їх міжнародних зобов'язань.

Стаття 4

Здійснювати розробку та уточнення документації на техніку і технологію у відповідності до діючих взаємовизнаних нормативно-технічних документів Сторін. Взаємну передачу необхідної документації між підприємствами та організаціями ракетно-космічних галузей промисловості здійснювати за переліками, погодженими компетентними органами Сторін.

Сторони будуть обмінюватися у погодженому обсязі необхідною науково-технічною та іншою інформацією, що становить взаємний інтерес, забезпечуючи при цьому потрібну конфіденційність, гарантують нерозголошення та неможливість передачі інформації і інших відомостей, отриманих у період реалізації цієї Угоди, будь-якій третій стороні без письмової згоди Сторони, що надала таку інформацію.

Стаття 5

Сторони зобов'язуються відповідно до усталених зв'язків забезпечувати в узгоджених обсягах поставки підприємствам ракетно-космічних галузей промисловості України та Російської Федерації устаткування, матеріалів, заготовок, комплектуючих виробів, необхідних для виробничої й експлуатаційної діяльності, у відповідності до законодавств та процедур експортного контролю Сторін і з додержанням міжнародних зобов'язань.

Стаття 6

Взаємні поставки між Україною та Російською Федерацією ракетної і ракетно-космічної техніки, устаткування, запасних частин, комплектуючих виробів та матеріальних засобів, необхідних для виробництва й експлуатації ракетної і ракетно-космічної техніки у рамках коопераційних зв'язків, що склалися, здійснюється за укладеними договорами на основі переліків, взаємопогоджених компетентними органами Сторін, без збирання ввозних та вивозних мит, зборів та прирівнених до них податків.

Стаття 7

Сторони встановили, що військові представництва Росії на підприємствах Російської Федерації здійснюють прийомку продукції для України, а військові представництва України на підприємствах України - прийомку продукції для Росії за узгодженими технічними умовами.

Стаття 8

Сторони не будуть без взаємного письмового повідомлення та згоди модернізувати, продавати чи передавати формально або фактично продукцію, що поставляється за цією Угодою, та документацію на неї фізичним та юридичним особам та урядам третіх країн без попереднього взаємного погодження.

Стаття 9

З метою забезпечення раціональної конверсії підприємств та організацій ракетно-космічних галузей промисловості Російської Федерації та України Сторони зобов'язуються проявляти державну підтримку створенню українсько-російських спільних підприємств і розвитку інших взаємовигідних форм промислово-економічної кооперації, в тому числі із залученням іноземних інвесторів для реалізації мирних космічних проектів.

Стаття 10

При здійсненні спільних та національних космічних програм у випадку невиконання однією із Сторін взятих на себе обов'язків і, як наслідок цього, нанесення шкоди (збитку) іншій Стороні, винна Сторона несе матеріальну та фінансову відповідальність і компенсує шкоду (збиток).

Відповідальність за шкоду (збиток), розміри, порядок та термін компенсації визначається спеціальною комісією, що утворюється Сторонами.

Стаття 11

Ця Угода набирає чинності після отримання Російською Федерацією письмового повідомлення про виконання Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для вступу в силу цієї Угоди. Угоду може бути змінено чи доповнено за взаємною згодою Сторін. Усі зміни і доповнення повинні здійснюватися у письмовій формі.

Стаття 12

Ця Угода укладається на необмежений термін. Кожна із сторін може денонсувати цю Угоду шляхом письмового повідомлення другої Сторони. Денонсація набирає чинності після 6 місяців з дати отримання відповідною Стороною повідомлення про денонсацію.

Здійснено у м. Києві 8 лютого 1995 року у двох екземплярах, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти є автентичними.

За Уряд України   За Уряд Російської Федерації 
/підпис/   /підпис/