Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 09.07.97, N 307
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 вересня 1997 р. за N 443/2247

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 651 від 30.05.20
12)

Про затвердження Інструкції про порядок заповнення
вантажної митної декларації

(Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 648 від 17.12.
97)

(Зміни в текст не внесені. Додатково див. Лист Державної
митної служби
N 11/3-315 від 13.01.
98)

(Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
митної служби
N 40 від 30.01.
98
N 101 від 26.02.98
N 447 від 29.07.
98

Листом державної митної служби
N 15/1-1911-ЕП від 24.06.
99
N 15/1-2817-ЕП від 06.09.
99

Наказом Державної митної служби
N 543 від 27.08.
99)

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 року N 574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок заповнення вантажної митної декларації (додається) та класифікатори, що використовуються при заповненні граф вантажної митної декларації (додатки NN 1-12).

2. Начальнику управління нетарифного регулювання (Пашинний О.I.):

- зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України;

- разом з митно-тарифним управлінням (Шейко О.П.), управлінням статистики, контролю та аналізу (Овдієнко Н.Т.), управлінням митних доходів та платежів (Шульга С.В.), управлінням організації митного контролю (Більчук О.С.), управлінням з верифікації сертифікатів про походження товарів (Рамусь I.П.), інформаційно-аналітичним митним управлінням (Копосов С.А.) розробити положення про митне оформлення товарів відповідно до митних режимів "імпорт", "експорт", "транзит", "тимчасове ввезення (вивезення)" до 30 листопада 1997 року.

3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) розробити програмне забезпечення для введення в дію Інструкції з 1 січня 1998 року.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Служби Єгорова О.Б.

Голова Служби Л.Деркач

Затверджено
наказом Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Інструкція
про порядок заповнення вантажної митної декларації

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає загальний порядок заповнення граф вантажної митної декларації (далі - ВМД).

1.2. Вимоги до форми, комплектності та якості заповнення граф ВМД викладені у відповідних розділах Положення про вантажну митну декларацію, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 р. N 574.

1.3. При заповненні граф ВМД посилання на раніше заповнені графи не дозволяється.

1.4. У разі відсутності в якій-небудь графі декларації (або додаткового аркуша до неї) місця, необхідного для внесення обов'язкових відомостей (назви підприємства, банківських реквізитів, номера вагона, контейнера тощо), допускається внесення їх на зворотній стороні декларації або додаткового аркуша з посиланням на відповідну графу. Такий запис засвідчується декларантом та працівником митного органу України, а у відповідних графах робиться відмітка "див. на звороті".

Дозволяється також використання зворотної сторони основного аркуша ВМД для штампів та надписів інших державних контролюючих органів.

1.5. Не допускається використання декларантом вантажної митної декларації для внесення інформації, що не передбачена цією Інструкцією.

1.6. У разі використання специфікацій замість додаткових аркушів у правому верхньому кутку кожного аркуша специфікації зазначається реєстраційний номер ВМД, до якої вона додається.

1.7. Ця Інструкція передбачає такі тлумачення:

- "транспортний документ" - документ, відповідно до якого здійснюється міжнародне перевезення товарів, у тому числі документи, за якими здійснюється перевезення до митного кордону (при вивезенні товарів) та від митного кордону до місця призначення (при ввезенні товарів);

- "відправник" - особа, що передала або має передати заявлені у ВМД товари у розпорядження перевізника відповідно до договору перевезення для доставлення одержувачу, зазначена в транспортному документі або та, яка самостійно доставляє ці товари одержувачу, не користуючись послугами перевізника;

- "одержувач" - особа, зазначена в транспортному документі, якій перевізником згідно з транспортними документами або за дорученням відправника необхідно передати у володіння товари;

- "особа, відповідальна за фінансове врегулювання" - відповідальна особа, яка є стороною зовнішньоторговельної угоди на відшкодувальній основі (угоди купівлі-продажу або міни, консигнаційні, лізингові тощо) та несе відповідальність за цією угодою;

- "фактурна вартість" - це вартість товарів, яка фактично сплачена чи підлягає сплаті або повинна компенсуватися зустрічними поставками товарів та зазначається в рахунку-фактурі (рахунку-проформі для договору міни) відповідно до умов зовнішньоторговельної угоди купівлі-продажу або міни;

- "торговельна країна" (країна контракту) - країна, на території якої зареєстрована (мешкає) юридична або фізична особа, з якою вітчизняна особа уклала договір (контракт);

- "митна вартість" - ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за товари на момент перетину митного кордону України.

Митна вартість використовується при нарахуванні мита, митних зборів та інших митних платежів, а також для встановлення вартості товарів для інших митних цілей, включаючи стягнення штрафів та застосування інших санкцій за порушення митних правил, передбачених законодавчими актами України, і для ведення митної статистики.

Для визначення митної вартості встановлюється момент перетину митного кордону, а саме:

а) для авіаперевезень: при експорті - завершення митного оформлення в аеропорту, де відбувається навантаження; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення в першому аеропорту на території України, в якому відбувається розвантаження чи перевантаження товарів, якщо факт перевантаження підтверджений митним органом цього аеропорту;

б) для морських і річкових перевезень: при експорті - здійснення або завершення митного оформлення в порту навантаження на території України; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення в першому порту розвантаження чи перевантаження на території України, якщо факт перевантаження підтверджений митним органом цього порту;

в) для товару, що доставляється поштою: здійснення митного оформлення в пункті міжнародного поштового обміну;

г) для перевезень іншими видами транспорту (в тому числі залізничним та автомобільним): при експорті - здійснення або завершення митного оформлення у пункті пропуску на митному кордоні України на шляху переміщення товару; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення у пункті пропуску на митному кордоні України на шляху переміщення товару.

При розрахунку витрат на транспортування до кордону України, якщо вони відповідно до умов поставки не були включені у вартість товару при доставці на безоплатній основі чи за допомогою транспортних засобів покупця, повинні використовуватися дані бухгалтерського обліку за калькуляцією транспортних витрат з включенням усіх необхідних статей чи елементів витрат. Якщо декларація заповнюється на товари декількох видів, то витрати на транспортування розподіляються між товарами різних найменувань пропорційно їх вазі.

У тому разі, якщо бухгалтерські дані про витрати на перевезення цим видом транспорту відсутні, в митну вартість включається сума, розрахована, виходячи з діючих на момент транспортування вантажу тарифів, на перевезення вантажів відповідним видом транспорту.

Якщо відповідно до умов поставки у вартість товару декларантом включені витрати на транспортування після перетину митного кордону України, то такі витрати не враховуються при визначенні митної вартості.

1.8. Положення про особливості декларування та митного оформлення товарів відповідно до конкретних митних режимів затверджуються наказами Державної митної служби України.

2. Опис граф вантажної митної декларації

Декларантом заповнюються всі графи ВМД в залежності від конкретного митного режиму, за винятком граф 7, 51, С та D, які заповнюються інспектором митниці.

Графа "А"

У графі зазначаються (кожен з реквізитів починається з нового рядка та перед кожним з них проставляється порядковий номер):

1 - номер розрахункового рахунка у валюті України, найменування та код МФО банківської установи, в якій відкрито розрахунковий рахунок декларанта;

2 - номер валютного рахунка, найменування та код МФО банківської установи, в якій відкрито валютний рахунок декларанта.

Графа "В". "Подробиці розрахунків"

Графа призначена для зазначення заявником платіжних документів, які свідчать про внесення митних платежів.

У графі зазначаються:

- шифр платежу відповідно до Класифікатора видів митних платежів;

- загальна сума платежів по цьому шифру, що включає в себе суми платежів по основному та кожному додатковому аркушах ВМД;

- платіжні реквізити. Графа "С" Заповнюється інспектором відділу митних доходів та платежів. Заноситься інформація в такому порядку: /номер /дата сплати /сума сплати платіжного (надходження) шифр платежу документа, що платежу за засвідчує сплату платіжним відповідного дорученням платежу

Проставляється штамп "СПЛАЧЕНО" і підпис інспектора, який здійснив списання платежів за цією ВМД.

Графа "D"

У графі проставляється:

- штамп "Під митним контролем" (ПМК), підпис та прізвище інспектора митниці, який прийняв ВМД до оформлення;

- особиста номерна печатка, підпис та прізвище інспектора митниці, який завершив митне оформлення.

При ввезенні товарів в Україну в графі також вказується у вигляді напису "Під митним контролем з (дд-мм-рр)" дата початку перебігу строку перебування товарів під митним контролем для нарахування митного збору за перебування під митним контролем.

У разі потреби робляться інші відмітки, що свідчать про результати митного оформлення, про накладання митного забезпечення тощо. Допускається використання зворотного боку декларації для занесення зазначеної інформації, завіреної особистою номерною печаткою співробітника митниці, який здійснював митне оформлення.

Графа 1. "Тип декларації"

У графі зазначається тип ВМД, який формується за такою схемою:



Елемент N 
"ЛЛ ЦЦ ЛЛ"
---------------,
1 2 3 

де 1 - двозначний літерний код відповідно до напрямку переміщення предметів (товарів):

IM - ввезення предметів (товарів) в Україну;

ЕК - вивезення предметів (товарів) з України;

ТР - транзит предметів (товарів) через митну територію України;

2 - двозначний код митного режиму відповідно до розділу I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України;

3 - двозначний літерний код особливості переміщення предметів (товарів) через митну територію України.

     ------------------------------------------------------------------
|Особливість переміщення пред- | Напрямок переміщення предметів |
|метів (товарів) | (товарів) |
|------------------------------+---------------------------------|
|ОП |ордерна поставка |ЕК |вивезення предметів (товарів)|
| | | |з України |
|---+--------------------------| | |
|КО |експорт комплектного | | |
| |об'єкта | | |
|---+--------------------------| | |
|П |попередня декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|З |загальна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|Г |митне оформлення | | |
| |громадян | | |
|---+--------------------------+---+-----------------------------|
|КО |імпорт комплектного |IM |ввезення предметів (товарів) |
| |об'єкта | |в Україну |
|---+--------------------------| | |
|АД |акцизна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|П |попередня декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|З |загальна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|Г |митне оформлення громадян | | |
|---+--------------------------+---+-----------------------------|
|АК |транзит підакцизної |ТР |транзит предметів (товарів) |
| |продукції | |через митну територію |
| | | |України |
------------------------------------------------------------------

Графа 2. "Відправник"

У графі зазначаються відомості про відправника:

- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);

- назва та юридична адреса юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові (П.I.Б.) фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу;

- ідентифікаційний номер відправника (у нижній частині графи після знака "N"), який формується за схемою, наведеною у додатку N 1.

У разі, якщо відправник - іноземна особа, у графі зазначається найменування та юридична адреса іноземного підприємства або П.I.Б. та адреса фізичної особи.

Графа 3. "Додатковий аркуш" Заповнюється, коли використовуються додаткові аркуші. У першому підрозділі графи зазначається порядковий номер аркуша, у другому - загальна кількість аркушів декларації, включаючи додаткові.

Наприклад, якщо є одна декларація з двома додатковими аркушами, в самій декларації зазначається - "1/3"; у першому додатковому аркуші - "2/3", у другому - "3/3".

У разі, коли додаткові аркуші не використовуються, у графі зазначається "1/1".

Графа 4. "Відвантажувальні специфікації" Заповнюється при використанні специфікацій. Зазначається загальна кількість доданих аркушів специфікацій, пакувальних листів або переліків товарів.

Графа 5. "Всього найменувань товарів" У графі зазначається (цифрами) загальна кількість найменувань товарів, наведених у графі 31 "Опис товару" декларації та додаткових аркушів. За наявності специфікацій у графі проставляється "00".

Графа 6. "Кількість місць" У графі зазначається (цифрами) загальна кількість місць у декларованій партії товарів. При переміщенні через митний кордон насипних, наливних вантажів, товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом, лініями електропередач, а також навалом, у графі проставляється "0".

Для товарів, що перевозяться в контейнерах, ящиках або на піддонах, зазначається відповідно кількість контейнерів, ящиків, піддонів.

Графа 7. "Довідковий номер"

У графі проставляється номер та дата прийняття декларації (реєстраційний номер) за такою схемою:



Елемент N  
XXXXX / X / XXXXXX
---------- ---- ------------,
1 2 3 

де 1 - п'ятизначний цифровий код митного органу згідно з Класифікатором митних органів України;

2 - остання цифра поточного року;

3 - шестизначний порядковий номер (у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці) декларації та додаткового аркуша, оформлених зазначеним митним органом. По закінченні року нумерація поновлюється.

Графа 8. "Одержувач"

У графі наводяться відомості про одержувача товарів:

- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);

- назва та юридична адреса юридичної особи або П.I.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу.

У нижній частині графи після знака "N" проставляється ідентифікаційний номер одержувача, який формується за схемою, що наведена в додатку N 1.

У разі, якщо одержувач - іноземна особа, у графі зазначається найменування та юридична адреса іноземного підприємства або П.I.Б. та адреса фізичної особи.

Графа 9. "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"

У графі наводяться відомості про вітчизняну особу, що уклала зовнішньоторговельну угоду на відшкодувальній основі:

- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);

- назва та юридична адреса юридичної особи або П.I.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу.

У нижній частині графи після знаку "N" проставляється ідентифікаційний номер, який формується за схемою, що наведена в додатку N 1.

Графа 10. "Країна першого призначення" Не заповнюється.

Графа 11. "Торговельна країна" У графі проставляється цифровий код торговельної країни відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.

Графа 12. "Загальна митна вартість" Зазначається загальна митна вартість декларованих товарів у валюті України.

Ця вартість складається із сум, наведених у графі 45 основного та додаткових аркушів ВМД (або сум вартостей за листами специфікацій).

Графа 13. Якщо товар підлягає експортному контролю, то у графі проставляється символ "1". У випадку, коли згідно з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності код декларованих товарів збігається з кодом товарів, що підлягають експортному контролю, але товар за своїм описом або характеристиками не відповідає товарам, відносно яких цей контроль застосовується, у графі проставляється символ "0". У цьому разі опис товарів, наведений у графі 31, має однозначно підтверджувати таку невідповідність.

Графа 14. "Декларант/представник" У графі наводяться відомості про декларанта товарів:

- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);

- назва та юридична адреса юридичної особи; П.I.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу;

- для митного брокера (посередника) - номер і дата видачі ліцензії на здійснення такого виду діяльності;

- ідентифікаційний номер (у нижній частині графи після знака "N"), сформований за схемою, що наведена в додатку N 1.

Графа 15. "Країна відправлення"

У графі вказується скорочена назва країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу.

У разі вивезення товарів з України графа не заповнюється.

Графа 15а. "Код країни відправлення" У графі вказується цифровий код країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу. У разі вивезення товарів з України графа не заповнюється.

Графа 16. "Країна походження" Графа не заповнюється.

Графа 17. "Країна призначення" У графі вказується скорочена назва країни призначення згідно з Класифікатором країн світу.

Якщо в момент виконання договору (контракту) країна призначення невідома, то в цій графі наводиться найменування торговельної країни (країни договору).

Графа 17а. "Код країни призначення"

У графі вказується цифровий код країни призначення згідно з Класифікатором країн світу.

Графа 18. "Транспортний засіб при відправленні"

У лівому підрозділі графи вказується кількість транспортних засобів, після пропуску вказуються відомості про транспортний засіб (назва морського або річкового судна, номер рейсу та бортовий номер повітряного судна, номер залізничного вагона, реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу, інші відомості).

У разі, якщо недостатньо місця для занесення всіх відомостей, вони наводяться на зворотній стороні аркушів ВМД, про що у графі робиться посилання "див. на звороті".

Якщо товар переміщується у ручній поклажі, у графі вказується "ручна поклажа".

У правому підрозділі проставляється, відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб.

Графа 19. "Контейнер"

У графі проставляється:

- 1, якщо товари прямують у контейнері;

- 0, якщо товари прямують не в контейнері.

Графа 20. "Умови поставки" У першому підрозділі графи проставляється цифровий код умови поставки відповідно до Класифікатора умов поставки.

У другому підрозділі наводиться скорочене літерне найменування умов поставки (згідно з Класифікатором умов поставки) з обов'язковим зазначенням географічного пункту.

У третьому підрозділі графи вказується двозначний цифровий код застосованої форми розрахунків за товар згідно з умовами договору купівлі-продажу:

"10" - акредитив;

"20" - інкасо;

"30" - переказ;

"40" - акредитив/інкасо;

"50" - акредитив/переказ;

"60" - інкасо/переказ;

"70" - акредитив/інкасо/переказ.

При товарообмінних (бартерних) операціях третій підрозділ не заповнюється.

Графа не заповнюється у випадку переміщення товарів за договорами, які відрізняються від договорів купівлі-продажу, міни, комісії та консигнації.

Графа 21. "Транспортний засіб на кордоні"

У лівому підрозділі графи вказується кількість транспортних засобів, через пропуск - відомості про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території України або (при ввезенні на митну територію України) на якому здійснювалось міжнародне перевезення декларованих товарів (назва морського або річкового судна, номер рейсу та бортовий номер повітряного судна, номер залізничного вагона, реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу тощо).

У разі, якщо недостатньо місця для занесення всіх відомостей, робиться посилання "див. на звороті" і на зворотній стороні аркушів ВМД наводяться відомості про транспортні засоби та їх номери.

У разі відсутності у декларанта відомостей про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території (при перевантаженні товарів під митним контролем), графа не заповнюється.

У правому підрозділі графи проставляється відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб.

Графа 22. "Валюта та загальна фактурна вартість"

У лівому підрозділі графи наводиться цифровий код валюти договору згідно з загальнодержавним Класифікатором валют.

У разі переміщення товарів за договором міни (бартеру) вказується код валюти США. За відсутності договору або іншого документа, що підтверджує наміри сторін,- код валюти України.

У разі, якщо договором передбачено, що валюта розрахунку відрізняється від валюти договору, в якій зроблено оцінку товарів, та якщо в поданому рахунку-фактурі ціни вказані у валюті розрахунку, у лівому підрозділі графи наводиться код валюти розрахунку.

У правому підрозділі графи для товарів, що переміщуються за договорами купівлі-продажу або міни, вказується цифрами загальна фактурна вартість товарів у валюті України одержана як сума вартостей, наведених у графах 42 основного та додаткових аркушів ВМД.

В інших випадках правий підрозділ графи не заповнюється.

Графа 23. "Курс валюти" У графі наводиться курс одиниці валюти, зазначеної в лівому підрозділі графи 22, встановлений Національним банком України для зовнішньоторговельних операцій на дату прийняття митницею декларації для оформлення.

Якщо в лівому підрозділі графи 22 зазначено код валюти України, то у графі 23 проставляється "1".

Графа 24. "Характер угоди" У графі вказується код характеру угоди згідно з Класифікатором характерів угод.

Графа 25. "Вид транспорту на кордоні" У графі проставляється код транспортного засобу згідно з Класифікатором видів транспорту.

Графа 26. "Вид транспорту в межах країни" У графі вказується код транспортного засобу згідно з Класифікатором видів транспорту.

Графа 27. "Місце завантаження/розвантаження" Вказуються код та найменування митного органу, в зоні діяльності якого передбачається перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший.

Графа 28. "Фінансові та банківські відомості" У графі наводяться фінансові і банківські відомості про особу, що зазначена у графі 9. Кожний з реквізитів починається з нового рядка і перед кожним з них проставляється порядковий номер: 1 - код ЄДРПОУ уповноваженого банку; 2 - найменування банку; 3 - адреса банку (поштовий індекс та місто); 4 - номер розрахункового рахунка у національній валюті України (при здійсненні розрахунків у цій валюті) або в іноземній валюті (при розрахунку в іноземній валюті) особи, зазначеної у графі 9, код МФО банку.

У разі переміщення товарів за угодами, які не передбачають грошових розрахунків, графа не заповнюється.

Графа 29. "Митниця на кордоні"

У графі вказується назва митного органу, в зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску на митному кордоні, у правому верхньому кутку його код згідно з Класифікатором митних органів України.

Графа 30. "Місце огляду товару"

Не заповнюється.

Графа 31. "Вантажні місця та опис товару". "Маркування та кількість номери контейнерів - опис товару"

Вказується лише комерційна і фірмова назва товару, характеристики товару, що включають в себе асортимент, розміри, номери моделей, стандарти, типи, комплектність та інші відомості про товар, які дають можливість однозначно класифікувати його за задекларованою у графі 33 товарною субпозицією ТН ЗЕД відповідно до правил класифікації товарів за ТН ЗЕД.

Якщо заявлені у цій графі товари згідно із законодавством України підлягають оподаткуванню за ставками, що встановлюються в залежності від кількості товару, одиниця виміру якого відмінна від основної або додаткової одиниці за ТН ЗЕД, то у графі вказується кількість товару в одиницях виміру, визначених при встановленні ставок цих податків.

Далі наводяться вид та кількість вантажних місць та дані про їх маркування.

При декларуванні автотранспортних засобів необхідно вказувати номер двигуна, шасі, кузова та об'єм двигуна в см куб.

Для товару, що перевозиться у контейнері, у верхній правій частині графи проставляється номер контейнера.

Якщо товар, що декларується в цій графі, не повністю займає вантажне місце або не весь контейнер, у графі зазначається "частина ящика", "частина контейнера" тощо.

У правому нижньому підрозділі у спеціально виділеному полі вказуються кількість заявленого товару в додаткових одиницях виміру, що передбачено для цієї класифікаційної позиції за ТН ЗЕД, та скорочена назва цих одиниць виміру.

Будь-які підрозділи графи "Опис товару", що невикористані на додаткових аркушах, перекреслюються.

Графа 32. "Товар N"

У графі проставляється порядковий номер товару, що декларується у графі 31.

Кількість товарів, декларованих в основному та додаткових аркушах ВМД, не повинна перевищувати 99.

При використанні специфікації графа не заповнюється.

Графа 33. "Код товару" У першому підрозділі вказується дев'ятизначний код товару згідно з ТН ЗЕД. Структурно код записується без пропусків та інших розподілювальних знаків.

Графа 34. "Код країни походження" Заповнюється згідно з Класифікатором країн світу. У графі вказується код країни походження товару, описаного у графі 31 і класифікованого згідно з ТН ЗЕД у графі 33.

Якщо країна походження невідома, то у графі проставляється код "000".

Графа 35. "Вага брутто (кг)"

У графі вказується вага брутто (у кілограмах) товару, описаного у графі 31 (вага брутто - це загальна вага товару, включаючи вагу упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення). Для товару, вага якого менше одного кілограма, вказується число з крапкою: 0.XXX, де XXX - вага товару у грамах.

Графа 36. "Преференція"

У графі вказуються цифрові коди тарифних преференцій, передбачених чинним законодавством по відношенню до товарів, заявлених у графі 31.

Коди формуються за такою схемою:


Елемент N 
MM / АА/ ПП
-----------------,
1 2 3 

де MM - код звільнення від сплати мита відповідно до Класифікатора звільнень від обкладення ввізним митом або Класифікатора звільнень від сплати вивізного (експортного) мита;

АА - код звільнення від сплати акцизного збору відповідно до Класифікатора звільнень від сплати акцизного збору;

ПП - код звільнення від сплати податку на додану вартість відповідно до Класифікатора звільнень від сплати податку на додану вартість.

За відсутності тарифних преференцій порядок заповнення графи такий: 00/00/00.

Графа 37. "Процедура"

У графі проставляється 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України.

Перші дві цифри вказують код митного режиму згідно з розділом I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.

Наступні дві цифри - код попереднього митного режиму згідно з розділом I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України. Якщо попередній митний режим відсутній, проставляється "00".

Останні дві цифри коду вказують на особливість переміщення товарів згідно з розділом II Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.

Графа 38. "Вага нетто (кг)"

У графі вказується вага нетто (у кілограмах) товару, зазначеного у графі 31 (вага нетто - це чиста вага товару без упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення).

Для товару, чиста вага якого менше одного кілограма, вказується число з крапкою: 0.XXX, де XXX - чиста вага товару у грамах.

Графа 39. "Квота"

Заповнюється для товарів, на які встановлено кількісні обмеження.

У графі вказується в одиницях виміру залишок встановленої квоти згідно з одержаною ліцензією. Задекларована партія товару не враховується при визначенні залишку квоти. Залишок квоти визначають шляхом віднімання від попереднього залишку квоти (а при митному оформленні першої партії товару від самої квоти), задекларованої в цій ВМД партії товару.

У разі декларування товарів, які не підлягають квотуванню та ліцензуванню, у графі рекомендується зазначати залишок товару згідно з контрактом.

Графа 40. "Загальна декларація/попередній документ"

Заповнюється, якщо теперішньому митному режиму передував інший митний режим, або подавалась попередня, періодична чи загальна декларація, або якщо декларація оформлялась замість анульованої.

У графі проставляється номер і дата попереднього документа (ВМД або - у випадку, коли вона не заповнювалась,- реквізити документа, в якому заявлялись відомості про товар) та код документа згідно з Класифікатором документів.

Графа 41. "Додаткова одиниця виміру"

У графі вказується код додаткової одиниці виміру товару згідно з загальнодержавним Класифікатором одиниць виміру, якщо така одиниця виміру передбачена для цього товару.

Графа 42. "Фактурна вартість товару"

У графі наводиться у валюті України фактурна вартість товарів, задекларованих у графі 31 ВМД, що визначається за курсом Національного банку України на день прийняття ВМД до митного оформлення.

У разі митного оформлення товарів за договором, що відрізняється від договору купівлі-продажу або міни, або за відсутності договору чи іншого документа, що підтверджує наміри сторін, графа не заповнюється.

Графа 43

Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.

Графа 44. "Додаткова інформація/подані документи"

У графі вказуються реквізити документів. Реквізити кожного документа починаються з нового рядка за схемою:

- номер розділу;

- код документа згідно з Класифікатором документів;

- номер документа, дата і, при необхідності, назва та кінцевий термін дії.

Розділи документів:

1 - ліцензії;

2 - транспортні документи;

3 - комерційні документи;

4 - договори;

5 - наряди-замовлення (фондові сповіщення, реквізитні листи);

6 - дозволи уповноважених органів та сертифікати, в тому числі:

6.1 - дозволи (сертифікати) державних органів України з карантинного, ветеринарного, фітосанітарного, санітарно-епідеміологічного, екологічного та інших видів контролю;

6.2 - сертифікати установ Держстандарту України;

6.3 - дозволи Урядової комісії з експортного контролю при Кабінеті Міністрів України;

6.4 - постанови Кабінету Міністрів України про визначення суб'єктів підприємницької діяльності, уповноважених здійснювати експорт товарів, до яких застосовується спеціальний режим експорту;

6.5 - дозволи Міністерства охорони здоров'я, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства зв'язку, Міністерства культури, Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків та торгівлі України;

6.6 - сертифікати про походження товару;

6.7 - довідка про декларування валютних коштів;

6.8 - довідка уповноваженого банку про оплату експортованої продукції;

7 - документи, що свідчать про надання пільг по сплаті митних платежів, в тому числі:

7.1 - митних зборів;

7.2 - мита (ввізного та вивізного);

7.3 - акцизного збору;

7.4 - ПДВ При заповненні графи з посиланням на розділ 7 використовується Уніфікований порядок внесення відомостей, наведений в додатку N 2;

8 - картка реєстрації-обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) МЗЕЗторгу України;

9 - інші документи.

Якщо поданий декларантом документ відсутній у відповідному розділі Класифікатора документів, то в декларації вказується код некласифікованого документа відповідного розділу.

Якщо у графі недостатньо місця для внесення всіх необхідних даних, допускається наводити їх на зворотному боці вантажної митної декларації.

Графа 45. "Митна вартість"

У графі вказується у валюті України митна вартість товару, заявленого у графі 31.

При ввезенні товарів на митну територію України їх митна вартість визначається за фактурною вартістю до бази цін CIF-український порт, СІР-пункт призначення на кордоні України, СРТ-пункт призначення на кордоні України чи DAF-кордон України.

При цьому, якщо товари куплені на умовах, відповідно до яких пункт поставки (призначення) знаходиться поза митною територією України (наприклад, EXW-Будапешт, FOB-Токіо, CIF-Рига, DAF-Брест), то до фактурної вартості додаються додаткові, невключені витрати по доставці товарів до моменту перетину митного кордону України.

Для випадків, коли умовами поставки передбачено пункт призначення, який знаходиться на митній території України (наприклад, СІР-Миколаїв, DDP-Львів), з фактурної вартості відраховуються витрати, які мали місце після моменту перетину митного кордону України.

При вивезенні товарів з митної території України їх митна вартість приводиться за фактурною вартістю до бази цін FOB-український порт, DAF-кордон України (пункт призначення на митному кордоні України) або СІР-пункт призначення на митному кордоні України.

При цьому, якщо товари продані на умовах, відповідно до яких пункт поставки (відвантаження) знаходиться на митній території України (наприклад, EXW-Київ або FCA-Чернігів), то до фактурної вартості додаються витрати по доставці вантажу до моменту перетину митного кордону України.

Для випадків, коли умовами поставки передбачено пункт поставки (призначення), який розташований за межами митної території України (наприклад, CIF-Стамбул, DAF-польсько-німецький кордон), з фактурної вартості відраховуються витрати, які мають місце після моменту перетину митного кордону України.

Графа 46. "Статистична вартість"

У графі вказується митна вартість товару у тисячах гривень, що округлюється за правилами округлення.

Графа 47. "Нарахування мита та митних зборів"

У цій графі основного і додаткових аркушів ВМД проводиться нарахування митних платежів у такому порядку.

У першій колонці "Вид" вказується тризначний шифр платежу, що нараховується по ВМД, відповідно до Класифікатора видів митних платежів.

У другій колонці "Основа нарахування" вказується:

- при нарахуванні митних зборів загальна митна вартість товару, зазначена в графі 12;

- при нарахуванні мита митна вартість товару чи кількість товару, заявленого у графі 31, в залежності від основи для нарахування мита;

- при нарахуванні акцизного збору (у випадках, передбачених чинним законодавством України)

митна вартість товару з урахуванням сум митних зборів та мита або кількість заявленого в графі 31 товару в залежності від основи для нарахування акцизного збору;

- при нарахуванні податку на додану вартість (у випадках, передбачених чинним законодавством України)

митна вартість товару з урахуванням сум митних зборів, мита та акцизного збору.

У третій колонці "Ставка" вказується:

- при нарахуванні митних зборів установлений розмір ставки митних зборів;

- при нарахуванні мита установлений розмір ставки мита згідно зі ставками Єдиного митного тарифу або у твердих ставках (наприклад, в ЕКЮ) з одиниці товару;

- при нарахуванні акцизного збору установлений розмір ставки у відсотках до обороту або у твердих ставках (наприклад, в ЕКЮ) з одиниці товару згідно з чинним законодавством;

- при нарахуванні податку на додану вартість установлений розмір ставки податку на добавлену вартість згідно з чинним законодавством.

У четвертій колонці "Сума" вказується нарахована на основі зазначеної ставки сума відповідного митного платежу, що підлягає сплаті.

У п'ятій колонці "Спосіб платежу" зазначається спосіб розрахунку відповідно до Класифікатора способів розрахунку.

Порядок розрахунків митних зборів, мита, акцизного збору, податку на додану вартість наведено в Порядку справляння митних платежів.

Графа 48. "Відстрочення платежів"

Заповнюється у випадку, коли надається відстрочка по сплаті митних платежів, у такому порядку:

/дата видачі /строк сплати платежів, на які

шифр платежу гарантійного листа надавалась відстрочка по сплаті, дд-мм-рр дд-мм-рр

Графа 49. "Найменування складу"

Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.

Графа 50. "Довіритель"

Зазначаються дані підприємства-перевізника (або експедитора) та персональні дані безпосереднього виконавця перевезення товарів. Дані вносяться на основі пред'явленого паспорта, на зворотному боці кожного аркуша ВМД наводиться письмове зобов'язання цього виконавця перевезення про доставлення товарів:

"Я, (прізвище, ім'я та по батькові, номер і серія паспорта), ознайомлений зі змістом статей... Митного кодексу України і зобов'язуюсь доставити задекларовані товари в митницю призначення в установлений термін".

Це зобов'язання обов'язково затверджується особистим підписом представника перевізника (виконавця перевезення) на кожному аркуші та засвідчується особистою номерною печаткою інспектора митниці.

Графа 51. "Митниця країни транзиту"

Графа заповнюється митним органом, який здійснює пропуск товарів на митну територію України тільки при транзиті товарів через митну територію України.

У першій колонці графи зазначається дата, до якої (включно) задекларовані товари необхідно доставити в митницю призначення.

Якщо перевізником не виконані обов'язки щодо доставлення в митницю призначення в установлений термін підакцизних товарів, що перевозились через митну територію України з наданням фінансових гарантій (у вигляді гарантійного листа банку, грошової застави або страхування фінансової відповідальності перевізника), то в колонках графи 51, які знаходяться під літерною графою "С", зазначеним митним органом проставляється номер платіжного доручення та сума, списана в безспірному порядку на його депозитний рахунок.

Графа 52. "Гарантія не дійсна для..." Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.

Графа 53. "Митниця в країні призначення" Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.

Графа 54. "Місце та дата" У графі вказуються місце та дата заповнення декларації; прізвище та ініціали особи, уповноваженої на декларування товарів організацією, що зазначена у графі 14; займана ним посада; ставиться його особистий підпис; номер телефону або телетайпу декларанта; номер посвідчення особи декларанта (в разі видачі його митницею).

У цій графі та над графою 33 додаткового аркуша, а також на кожному листі специфікації (що використовується замість додаткових аркушів) ставиться печатка організації-декларанта, яка засвідчує підпис особи, що здійснювала декларування.

Додаток N 1
до Інструкції про порядок заповнення
вантажної митної декларації

Схема
формування ідентифікаційного номера особи


Елемент N
 
9999999 - 99 / 9999999999
----------- ---- ---------------
1 2 3 

де 1 - семизначний цифровий код, який формується при акредитації суб'єкта в митній установі відповідно до установчих документів за такою схемою:

99 999 99
--- --- ----,
1.1 1.2 1.3 

 

де 1.1 - двозначний код форми власності згідно з Класифікатором форм власності (ДК 001-94).

1.2 - тризначний код, який формується відповідно до таблиці:

 -----------------------------------------------------------------
| N | Підприємство (організація) |Код|
|п/п| | |
|---+-----------------------------------------------------+---|
| 1 | 2 | 3 |
------------------------------------------------------------------

I Суб'єкти підприємницької діяльності

1 Державне підприємство х01
2 Державне комунальне (муніципальне) підприємство х02
3 Колективне підприємство х03
4 Кооперативне підприємство х04
5 Орендне підприємство х05
6 Селянське (фермерське) господарство х06
7 Споживче товариство х07
8 Спілка споживчих товариств х08
9 Індивідуальне підприємство (зі створенням юридичної х09
особи)
10 Сімейне підприємство х10
11 Приватне підприємство х11
12 Асоціація х12
13 Корпорація х13
14 Консорціум х14
15 Концерн х15
16 Об'єднання х16
17 Дочірнє підприємство х17

18 Фізична особа-підприємець (без створення юридичної х18
особи)
19 Іноземне підприємство, що має право господарської х19
діяльності на території України
Акціонерні товариства:
20 відкритого типу (ВАТ) х20
21 закритого типу (ЗАТ) х21
Товариства:
22 з обмеженою відповідальністю (ТОВ) х22
23 з додатковою відповідальністю х23
24 повне х24
25 командитне х25

II Організації, що не займаються підприємницькою
діяльністю


26 Організація х26
27 Заклад х27
28 Установа х28
29 Громадські об'єднання, що включають як фізичних, так х29
і юридичних осіб

30 Релігійні організації та установи х30
31 Дипломатичне або прирівняне до нього представництво х31

III Відокремлені підрозділи

32 Філія х32
33 Представництво х33

IV Громадяни

34 Фізична особа х34
--------------------------------------------------------------------

х - цифра, що вказує на належність інвестицій у підприємство:

1 - українське підприємство;

2 - змішане підприємство;

3 - 100 % іноземна інвестиція.

1.3 - двозначний код міністерства (відомства), якому підпорядковано підприємство. Заповнюється для підприємств загальнодержавної власності (код форми власності - 31), для інших підприємств заповнюється - "00".

2 - двозначний код СПАТО.

3 - ідентифікаційний код суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності:

- для фізичних осіб (у тому числі підприємців без створення юридичної особи) - десятизначний код відповідно до Державного реєстру фізичних осіб платників податків та інших обов'язкових платежів, що ведеться Державною податковою адміністрацією;

- для юридичних осіб - восьмизначний код відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), що ведеться органами державної статистики, доповнений на початку двома нулями за схемою:

00 99999999
---- ----------,
3.1 3.2 
 

де 3.1 - "00", що доповнюють код до 10-ти знаків;

3.2 - 8-значний код ЄДРПОУ

Додаток N 2
до Інструкції про порядок заповнення
вантажної митної декларації

Уніфікований порядок внесення відомостей

При заповненні графи 44 ВМД за розділом 7 використовується такий порядок внесення відомостей:

(скорочений запис виду акта, яким надано пільги)/
(уніфікований номер акта)/(дата акта)

При зазначенні скороченого запису виду акта, яким надано пільги, використовуються такі скорочення:

------------------------------------------------------------------
|Скоро-| Повна назва |
|чення | |
------------------------------------------------------------------

ПКМУ Постанова Кабінету Міністрів України
Постанова Кабінету Міністрів України і Національного
банку України
РКМУ Розпорядження Кабінету Міністрів України
ДКМУ Декрет Кабінету Міністрів України
ЗВРУ Закон України
ПВРУ Постанова Верховної Ради України
РП Розпорядження Президента України
УП Указ Президента України
МУВТ Міжурядова угода України про вільну торгівлю
МУ Інші міждержавні та міжурядові угоди України
------------------------------------------------------------------

Використання інших записів не дозволяється.

Уніфікований номер акта формується виключно для нормативних актів України:

99999 / XXXX
------------ -------,
1 2 
 

де 1 - цифрова частина номера;

2 - літерна частина номера.

Якщо зазначається міждержавна або міжурядова угода України номер не проставляється.

Приклад:

1. ПКМУ 126/___ 03.02.97 - постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.97 р. N 126;

2. РП 110/р 26.02.97 - розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.02.97 р. N 110-р;

3. МУВТ ___/_ 17.12.92 - Угода між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17.12.92 р.

Додаток N 1
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

( Дію Додатку N 1 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98
)

Класифікатор видів митних платежів

 ------------------------------------------------------------------
| Найменування виду платежу |Шифр |
| |платежу|
------------------------------------------------------------------

Митні збори
Збори, що нараховуються при оформленні вантажної митної декларації

1. За перебування товарів та інших предметів під митним контролем:

у національній валюті (НВ) 001
в іноземній валюті (ВКВ) 002

2. За митне оформлення товарів та інших предметів у зонах
митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств,
що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза
робочим часом, встановленим для митниці

НВ 003
ВКВ 004
3. За митне оформлення тимчасово ввезеного (вивезеного)
майна під зобов'язання про його зворотне вивезення (ввезення)

НВ 005
ВКВ 006

4. За митне оформлення товарів та інших предметів 010
5. За митне оформлення у разі транзиту іноземних товарів:

ВКВ 014
НВ 015
6. За митне оформлення товарів у разі ввезення на митний
ліцензійний склад:

НВ 016
ВКВ 017
7. За оформлення спадщини чи речей (у тому числі 120 таких,
що переміщуються через митний кордон України у міжнародних
поштових відправленнях і вантажем) громадян

8. За зберігання товарів та інших предметів на складах 121
митниць (крім товарів та інших предметів, зазначених
у статті 86 Митного Кодексу України)

9. За зберігання товарів та інших предметів, що 122
підлягають обов'язковій передачі митниці для зберігання і

визначені у статті 86 Митного кодексу України

10. За митне оформлення транспортного засобу 123
індивідуального користування, якщо цей засіб використо-
вується для перевезення товарів та інших предметів в
обсягах, що підлягають обкладенню митом

11. За засвідчення автотранспортного засобу на 124
придатність до міжнародних перевезень вантажів

12. За видачу посвідчень і дозволів на право реєстрації 125
(перереєстрації) ввезених в Україну громадянами
транспортних засобів (у тому числі ввезених тимчасово),
а також номерних агрегатів, що підлягають реєстрації

13. За видачу ліцензій, у тому числі:
брокерських 126
магазинам безмитної торгівлі 127
митним ліцензійним складам 128
інших 129

14. За підготовку фахівців з митного оформлення 130

15. За видачу посвідчення фахівця з митного оформлення 131

16. За надання консультацій 132

17. Інші 149

Штрафи, конфіскати

18. Штрафи за порушення митних правил 150

19. Доходи від реалізації конфіскованих або прийнятих 151
на зберігання предметів

20. Валюта конфіскована 152

21. Валюта конфіскована по закінченні строку зберігання 153

22. Доходи від реалізації цінностей 154

23. Національна валюта, заборонена до ввезення 155

Мито

24. Ввізне мито, в тому числі: 200
на бензини моторні та важкі дистиляти 210
ввізне мито, що нараховується в твердих ставках 220

25. Ввізне мито в неторговому обороті (з громадян) 250

26. Вивізне мито 400

27. Вивізне мито в неторговому обороті (з громадян) 450

Акцизний збір

28. Акцизний збір, у тому числі: 500
на бензини моторні та важкі дистиляти 510
акцизний збір, що нараховується в твердих ставках 520

29. Акцизний збір в неторговому обороті (з громадян) 550

Податок на додану вартість

30. Податок на додану вартість 600

31. Податок на додану вартість у неторговому обороті (з 650
громадян)
-----------------------------------------------------------------

Додаток N 2
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор
процедур переміщення товарів через митний кордон України

Розділ 1. Митні режими

---------------------------------------------------------------------
|N п/п | Найменування митного режиму |Код|
---------------------------------------------------------------------
1 Експорт 10
2 Реекспорт 11
3 Тимчасові ввезення (вивезення) 31
4 Випуск у вільний обіг (для вільного обігу) 40
5 Реімпорт 41
6 Переробки на митній території 51
7 Переробки під митним контролем* 52
8 Переробки за межами митної території 61
9 Вільна митна зона* 71
10 Магазин безмитної торгівлі 72
11 Вільний склад* 73
12 Митний склад 74
13 Відмова на користь держави 75
14 Знищення 76
15 Транзит 80
---------------------------------------------------------------------

* Зазначені митні режими у зв'язку з відсутністю на сьогоднішній день підстав для їх використання на території України не використовуються при митному оформленні вантажів.

Розділ 2. Особливості переміщення товарів
через митний кордон України

------------------------------------------------------------------
| N | Найменування особливості поставки товарів | Код |
|п/п | | |
------------------------------------------------------------------
1 Переміщення товарів як надання безоплатної 01
допомоги і (або) на благодійні цілі по лінії
держав, урядів, міжнародних організацій
2 Переміщення товарів як гуманітарної допомоги 02
3 Переміщення товарів як технічної допомоги 03
4 Переміщення товарів, що передаються як дар 04
5 Переміщення товарів для ліквідації наслідків 05
аварій і катастроф, стихійного лиха
6 Переміщення товарів для державних потреб 06
7 Переміщення предметів матеріально-технічного 07
забезпечення і спорядження, палива, продовольства
та іншого майна, необхідного для нормальної
експлуатації транспортних засобів, що здійснюють
міжнародні перевезення
8 Вивезення предметів матеріально-технічного 08
забезпечення і спорядження, продовольства та
іншого майна, що вивозиться за межі митної
території держави для забезпечення діяльності
суден держави та орендованих (зафрахтованих)
особами держави суден, що ведуть морський
промисел
9 Вивезення продукції морського промислу суднами 09
держави та орендованими (зафрахтованими) особами
держави суднами
10 Вивезення палива та мастильних матеріалів для 10
бункерування суден держави та орендованих
(зафрахтованих) особами держави суден
11 Переміщення обладнання, сировини та матеріалів 11
для комплектних об'єктів
12 Вивезення товарів для дипломатичних і прирівнених 12
до них представництв іноземних держав
13 Вивезення товарів як внеску до статутного фонду 13
підприємств з іноземними інвестиціями та
іноземних підприємств
14 Вивезення товарів як національних інвестицій 14
15 Переміщення національної валюти (крім тієї, що 15
використовується в нумізматичних цілях), цінних
паперів
16 Переміщення іноземної валюти (крім тієї, що 16
використовується в нумізматичних цілях), цінних
паперів
17 Переміщення товарів у рамках гарантійного 17
обслуговування
18 Помилкова поставка 18
19 Переміщення товарів для представницьких цілей 19
20 Виставочні експонати 20
21 Рекламні матеріали та сувеніри 21
22 Товари, що переміщуються відповідно до договорів 22
оренди строком до 1 року
23 Товари, що переміщуються відповідно до договорів 23
оренди строком більш ніж 1 рік
24 Товари, що переміщуються в рамках консигнаційних 24
угод
25 Переміщення товарів для видовищних та спортивних 25
заходів
26 Вивезення товарів власного виробництва 26
підприємств з іноземними інвестиціями
27 Переміщення багатообертової тари 27
28 Переміщення фізичними особами товарів, що не 28
призначені для виробничої або іншої комерційної
діяльності, понад встановлені вартісні та
кількісні квоти
29 Вивезення палива і мастильних матеріалів для 29
бункерування повітряних суден держави та
орендованих особами держави повітряних суден
30 Переміщення товарів як зразків 30
31 Вивезення товарів для забезпечення діяльності 31
організацій держави за кордоном
32 Переміщення товарів у рахунок дивідендів від 32
інвестиційної діяльності
33 Вивезення товарів у рахунок застави 33
34 Урядові поставки, в тому числі: 40
35 Поставки товарів на виконання міждержавних угод 41
у межах держзамовлення
36 Поставки товарів у рахунок виконання 42
держзамовлення
37 Поставки товарів у рахунок виконання 43
держконтракту
38 Інше 50
39 Переміщення товарів у межах виробничої 37
угоди)
40 Переміщення товарів у межах виробничої 38
кооперації (окрім поставок в межах Ашгабадської
угоди)
41 Переміщення товарів суб'єктами Південнокримської 51
експериментальної зони "Сиваш"
42 Вивезення продукції за контрактами, укладеними 52
на сільськогосподарських біржах (відповідно до
постанови Кабінету Міністрів України від
26.09.95 N 768)
43 Продукція морського промислу українських та 53
орендованих (зафрахтованих) українськими
підприємствами та організаціями суден
44 Переміщення вантажів для реалізації 60
інвестиційних проектів
у тому числі:
у СЕЗ "Яворів" 61
у СЕЗ "Славутич" 62
у СЕЗ "Курортополіс Трускавець" 63
у Закарпатську область 64
45 Переміщення вантажів для реалізації 70
інвестиційних проектів у пріоритетних видах
економічної діяльності на територіях
пріоритетного розвитку
у тому числі:
у Донецькій області 71
у Луганській області 72
46 Переміщення товарів та інших предметів у 80
спеціальну економічну зону (або зі
спеціальної економічної зони), у якій
запроваджено режим спеціальної митної зони
у тому числі:
у (із) СЕЗ "Донецьк" 81
у (із) СЕЗ "Азов" 82
у (із) автопорт "Краковець" 83
у (із) СЕЗ "Закарпаття" 84
---------------------------------------------------------------------

(Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 101 від 26.02.98, N 543 від 27.08.99)

Додаток N 3
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор митних органів України
За станом на 01.07.1997 р.*

* Внесення змін до класифікатора здійснюється Державною митною службою України.

 --------------------------------------------------------------------------
| Назва митного органу (митниця, митний пост) | Код
--------------------------------------------------------------------------

Державна митна служба України

1. Київська регіональна митниця 10000
Зона діяльності: м.Київ, Київська область, за винятком
аеропортів "Бориспіль", "Київ", аеродрому "Гостомель", зони
відчуження ЧАЕС та смт Вільчі.
"Біла Церква" з відділом у м.Миронівці 10001
"Бровари" 10002
"Васильків" 10003
"Фастів" 10004
"Бородянка" 10005
"Обухів" 10006
"Яготин" 10007
"Бориспіль-залізничний" 10008
1.1. Житомирська митниця 10100
Зона діяльності:
Житомирська область та смт Вільчі Київської області.
"Олевськ" з відділом у пункті пропуску "Майдан- 10101
Копищанський"
"Овруч" з відділами в пункті пропуску "Виступовичі" 10102

та в смт Вільчі "Коростень" 10103
"Новоград-Волинський" 10104
"Бердичів" 10105
"Баранівка" 10106
"Володарськ-Волинський" 10107
"Коростишів" 10108
"Малин" 10109

1.2. Чернігівська митниця 10200
Зона діяльності: Бобровицький, Барвинський, Городнянський, Ічнянський,
Козелецький, Куликівський, Корюківський, Менський, Ніжинський, Носівський,
Прилуцький, Ріпкинський, Сосницький, Срібнянський, Чернігівський, Щорський
райони Чернігівської області, а також зона відчуження ЧАЕС і м.Славутич.
"Енергія" 10201
"Горностаївка" 10202
"Нові Яриловичі" 10203
"Прилуки" 10204
"Сеньківка" 10205
"Славутич" 10206
"Щорс" 10207

"Ніжин" 10208

1.3. Новгород-Сіверська митниця 10300
Зона діяльності: Коропський, Новгород-Сіверський,
Семенівський, Борзнянський, Талалаївський, Бахмацький райони
Чернігівської області.
"Гремяч" 10301
"Семенівка" 10302
"Бахмач" 10303

2. Західна регіональна митниця 20000
Зона діяльності: Львівська область, за винятком Мостиського,
Жовквівського, Яворівського, Сокальського, Старосамбірського, Турківського,
Бродівського, Радехівського, Бузького районів.
"Львів-аеропорт" 20001
"Дрогобич" 20002
"Львів-вантажний" 20003
"Стрий" 20004

2.1. Волинська митниця 20100

Зона діяльності: Волинська область.
"Ягодин" з відділом в с.Римачі 20101
"Устилуг" з відділами в м.Нововолинськ та у пункті 20102
пропуску "Ізов"
"Ратне" з відділами в пунктах пропуску "Пулемець", 20103
"Доманово", "Дольськ", "Піща", "Заболоття"
"Луцьк" 20104

2.2. Мостиська митниця 20200
Зона діяльності: Мостиський, Старосамбірський, Турківський
райони Львівської області.
"Шегині" 20201
"Хирів" з відділами в пунктах пропуску "Нижанковичі", 20202
"Смільниця"

2.3. Рава-Руська митниця 20300
Зона діяльності: Бродівський, Бузький, Жовквівський,
Радехівський, Сокальський райони Львівської області.
"Броди" 20301
"Краковець" 20302

Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митно10:16:50
"Сокаль" 20303

2.4. Рівненська митниця 20400
Зона діяльності: Рівненська область.
"Дубровиця" з відділами в пунктах пропуску "Прикладники", 20401
"Городище", "Удрицьк"
"Сарни" 20402
"Дубно" 20403
"Костопіль" 20404
"Рівне-аеропорт" 20405
"Здолбунів" 20406
"Кузнецовськ" 20407

3. Карпатська регіональна митниця 30000
Зона діяльності: Закарпатська область, за винятком населених пунктів
Чоп, Цеглівка, Струмківка, Соломонове, Есень, Мала Добронь, Велика Добронь,
Червоне, Тисаашвань Ужгородського району, а також Берегівського,
Виноградівського, Міжгірського, Хустського, Рахівського, Тячівського,
Мукачівського та Іршавського районів.
"Ужгород" 30001

"Павлове" 30002
"Свалява" 30003
"Ужгород-аеропорт" 30004
"Малий Березний" 30005

3.1. Вадул-Сіретська митниця 30100
Зона діяльності: Чернівецька область, крім Новоселицького,
Кельменецького, Сокирянського та Хотинського районів.
"Порубне" з відділами в пунктах пропуску "Шепіт", 30101
"Дяківці", "Красноїльськ"
"Чернівці" 30102

3.2. Закарпатська митниця 30200
Зона діяльності: Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Хустський,
Берегівський, Рахівський, Тячівський райони Закарпатської області.

"Рахів" з відділами в пункті пропуску "Тересва" та м.Тячеві 30201
"Берегове" 30202
"Лужанка" 30203
"Дякове" 30204

"Вилок" 30205

3.3. Івано-Франківська митниця 30300
Зона діяльності: Івано-Франківська область.

"Калуш" 30301
"Коломия" з відділом у м.Косові 30302
"Бурштин" 30303
"Івано-Франківськ-аеропорт" 30304
"Кропивник" 30305
"Барва" 30306

3.4. Кельменецька митниця 30400
Зона діяльності: Новоселецький, Кельменецький, Сокирянський,
Хотинський райони Чернівецької області.
"Мамалига" 30401
"Росошани" 30402
"Сокиряни" 30403
"Ларга" з відділами в пунктах пропуску "Зелена" та 30404
"Подвір'ївка"

3.5. Чопська митниця 30500
Зона діяльності: населені пункти Чоп, Цеглівка, Струмківка, Соломонове,
Есень, Мала Добронь, Велика Добронь, Червоне, Тисаашвань Ужгородського
району, Мукачівський район Закарпатської області.

"Чоп-залізничний" 30501
"Тиса" 30502
"Мукачеве" 30503
"Батєво" 30504

4. Подільська регіональна митниця 40000
Зона діяльності: Хмельницька область.

"Кам'янець-Подільський" 40001
"Шепетівка" з відділом в м.Старокостянтинів 40002
"Нетішин" 40003

4.1. Вінницька митниця 40100
Зона діяльності: Вінницька область, за винятком Могилів-Подільського,
Ямпільського, Піщанського, Мурованокуриловецького, Шаргородського,

Томашпільського, Черневецького, Крижопільського районів.

"Гайсин" 40101
"Козятин" 40102
"Жмеринка" 40103

4.2. Могилів-Подільська митниця 40200
Зона діяльності: Могилів-Подільський, Ямпільський, Піщанський,
Мурованокуриловецький, Шаргородський, Томашпільський, Черневецький,
Крижопільський, Барський, Тульчинський райони Вінницької області.

"Ямпіль" 40201
"Піщанка" 40202
"Дністер" 40203
"Могилів-Подільський-залізничний" 40204
"Слобідка" з відділом в пункті пропуску "Тимкове" 50301

4.3. Тернопільська митниця 40300
Зона діяльності: Тернопільська область.

"Збараж" 40301
"Чортків" 40302
5. Чорноморська регіональна митниця 50000
Зона діяльності: території Одеського морського торговельного порту,
морського торговельного порту "Южний" та аеропорту "Одеса", а також
Комінтернівський, Березівський, Миколаївський райони Одеської обл., промзона
до 7 км шосе Одеса-Овідіополь, м.Одеса

"Григорівка" 50001
"Одеса-порт" 50002
"Одеса-аеропорт" 50003
"Усатово" 50004
"Пересип" 50005

5.1. Білгород-Дністровська митниця 50100
Зона діяльності: Білгород-Дністровський, Саратський, Татарбунарський,
Арцизький, Тарутинський, Біляївський райони Одеської області, за винятком
залізничної станції Усатово та безпосередньо примикаючої до міської смуги
м.Одеси промзони до 7 км шосе Одеса-Овідіополь

"Тірас" з відділом у пункті пропуску "Старокозаче" 50101
"Березине" з відділами в пунктах пропуску "Лісне", 50102
"Серпневе" та "Малоярославець"
"Біляївка" 50103

5.2. Іллічівська митниця 50200
Зона діяльності: м.Іллічівськ та Овідіопольський район Одеської області.

"Іллічівськ-пором" 50201
5.3. Котовська митниця 50300
Зона діяльності: Котовський, Ананьївський, Савранський,
Любашівський, Балтський, Кодимський, Фрунзівський,
Красноокнянський райони Одеської області.

"Слобідка" з відділом в пункті пропуску "Тимкове" 50301
"Красні Окни" з відділом в пункті пропуску 50302
"Платонове", "Йосипівка"
"Домниця" з відділом в пункті пропуску "Станіславка" 50303
"Кодима" з відділом в пункті пропуску "Олексіївка" 50304

5.4 Миколаївська митниця 50400
Зона діяльності: Миколаївська область.
"Дніпро-Бузький" 50401
"Октябрьськ" 50402
"Миколаїв-аеропорт" 50403
"Первомайськ" 50404
"Очаків" 50405

5.6. Придунайська митниця 50600
Зона діяльності: Ізмаїльський, Кілійський, Ренійський,
Болградський райони Одеської області.
"Вилкове" з відділом в пункті пропуску "Кілія" 50601
"Рені" з відділами в смт Лиманському та смт Долинському 50602
"Болград" з відділами в пунктах пропуску "Табаки", 50603
"Нові Трояни" та смт Виноградівка

5.7. Роздільнянська митниця 50700
Зона діяльності: Роздільнянський, Іванівський, Ширяївський,
Великомихайлівський райони Одеської області.
"Кучурган" 50701

"Велика Михайлівка" з відділом в с.Великоплоське 50702

58. Херсонська митниця 50800
Зона діяльності: Херсонська область.
"Нова Каховка" 50801
"Херсон-аеропорт" 50802
"Скадовськ" 50803
"Генічеськ" 50804

6. Кримська регіональна митниця 60000
Зона діяльності: Красноперекопський, Джанкойський,
Первомайський, Роздольненський, Красногвардійський,
Сімферопольський, Білогірський, Бахчисарайський райони Автономної
Республіки Крим, м.Алушта та територія, підпорядкована її
міськвиконкому.
"Сімферополь-аеропорт" 60001
"Сиваш" 60002
"Джанкой" 60003
"Бахчисарай" 60004
6.1. Євпаторійська митниця 60100

Зона діяльності: Сакський, Чорноморський райони Автономної Республіки
Крим та м.Євпаторія.

6.2. Керченська митниця 60200
Зона діяльності: Ленінський район Автономної Республіки Крим, м.Керч та
територія, підпорядкована її міськвиконкому.

"Крим-пором" 60201

6.3. Феодосійська митниця 60300
Зона діяльності: Нижньогірський, Совєтський, Судацький, Кіровський
райони Автономної Республіки Крим, м.Феодосія та територія, підпорядкована
її міськвиконкому.

6.4. Ялтинська митниця 60400
Зона діяльності: м.Ялта та територія, підпорядкована її
міськвиконкому.

7. Донбаська регіональна митниця 70000
Зона діяльності: м.Донецьк, Великоновосілківський,

Красноармійський, Мар'їнський, Ясинуватський, Краснолиманський,
Артемівський, Олександрівський, Слов'янський, Костянтинівський,
Добропільський райони Донецької області, міста Краматорськ і
Дружківка.

"Горлівка" 70001
"Краматорськ" 70002
"Артемівськ" 70003
"Донецьк-аеропорт" 70004
"Слов'янськ" 70005

7.1. Амвросіївська митниця 70100
Зона діяльності Амвросіївський, Шахтарський, Тельманівський,
Старобешівський райони Донецької області, м.Харцизьк.
"Успенка" з відділом в пункті пропуску "Маринівка" 70101
"Квашино" 70102
"Іловайськ" 70103
"Харцизьк" з відділом в м.Шахтарськ 70104

7.2. Луганська митниця 70200

Зона діяльності: Кремінський, Лутугинський, Новоайдарський,
Перевальський, Попаснянський, Слов'яносербський,
Станично-Луганський, Антрацитівський, Краснодонський,
Свердловський райони Луганської області.

"Сєвєродонецьк" 70201
"Алчевськ" 70202
"Красна Талівка" 70203
"Свердловка" 70204
"Ізваріне" 70205
"Червонопартизанськ" 70206
"Довжанський" з відділом в м.Галута 70207
"Луганськ-аеропорт" 70208
"Червона Могила" 70209
"Лисичанськ" 70210
"Красний Луч" з відділом в пункті пропуску "Дякове" 70211

7.3. Маріупольська митниця 70300
Зона діяльності: м.Маріуполь, Новоазовський, Володарський,
Першотравневий, Волноваський райони Донецької області.

"Азовсталь" 70301
"Новоазовськ" 70302
"Сартана" 70303

7.4. Старобільська митниця 70400
Зона діяльності: Біловодський, Білокуракинський, Марківський,
Міловський, Сватівський, Старобільський, Новопсковський, Троїцький
райони Луганської області.

"Троїцьке" з відділом в пункті пропуску 70401

"Дьоміно-Олександрівка"

"Танюшівка" з відділом в пункті пропуску 70402

"Лозно-Олександрівка"

"Просяне" 70403

"Мілове" 70404

"Новобіла" 70405

8. Східна регіональна митниця 80000
Зона діяльності: Харківська область, за винятком Борівського,
Великобурлуцького, Вовчанського, Харківського, Дворічанського,
Дергачівського, Золочівського, Куп'янського, Шевченківського
районів.

"Лозова" 80001
"Балаклія" 80002
"Харків-аеропорт" 80003
8.1. Глухівська митниця 80100
Зона діяльності: Глухівський, Путивльський, Шосткінський,
Кролевецький райони Сумської області.
"Бачівськ" 80101
"Шостка" 80103
"Катеринівка" 80102

8.2. Магістральна митниця 80200
Зона діяльності: Дергачівський, Золочівський, Харківський

райони Харківської області.
"Золочів" 80201
"Гоптівка" 80202
"Козача Лопань" 80203
"Харків-залізничний" 80204

8.3. Конотопська митниця 80300
Зона діяльності: Конотопський, Буринський, Середино-Будський,
Ямпільський райони Сумської області.
"Хутір-Михайлівський" з відділами в пунктах пропуску 80301
"Середина Буда", "Зернове"

8.4. Куп'янська митниця 80400
Зона діяльності: Борівський, Вовчанський, Великобурлуцький,
Дворічанський, Куп'янський, Шевченківський райони Харківської
області.

"Вовчанськ" 80401
"Тополі" з відділом в пункті пропуску "Піски" 80402
"Чугунівка" 80403

8.5. Сумська митниця 80500
Зона діяльності: Сумська область, за винятком Глухівського,
Кролевецького, Путивльського, Середино-Будського, Шосткінського,
Ямпільського, Конотопського, Буринського районів.

"Ворожба" 80501
"Юнаківка" 80502
"Велика Писарівка" 80503
"Краснопілля" 80504
"Рижівка" 80505

9. Полтавська регіональна митниця 90000
Зона діяльності: Полтавська область.
"Кременчук" 90001
"Комсомольськ-на-Дніпрі" 90002
"Лубни" 90003
"Гадяч" 90004
"Миргород" 90005
"Полтава-аеропорт" 90006

9.1. Кіровоградська митниця 90100
Зона діяльності: Кіровоградська область.
"Долинська" 90101
"Гайворон" 90102
"Олександрія" 90103
"Світловодськ" 90104
"Знам'янка" 90105

9.2. Черкаська митниця 90200
Зона діяльності: Черкаська область.
"Золотоноша" 90201
"Звенигородка" 90202
"Умань" 90203
"Сміла" з відділом в м. Корсунь-Шевченківському 90204

10. Дніпровська регіональна митниця 11000
Зона діяльності: Дніпропетровська область, за винятком
Апостолівського, Криворізького, Нікопольського, П'ятихатського,
Софіївського, Токмаківського, Широківського районів.
"Дніпродзержинськ" 11001

"Павлоград" 11002
"Дніпропетровськ-аеропорт" 11003
"Новомосковськ" 11004
"Верхньодніпровськ" 11005

10.1. Бердянська митниця 11100
Зона діяльності: Бердянський, Приморський, Чернігівський,
Приазовський, Мелітопольський, Якимівський райони Запорізької
області.
"Мелітополь" 11101

10.2. Запорізька митниця 11200
Зона діяльності: Запорізька область, за винятком
Бердянського, Приморського, Чернігівського, Приазовського,
Мелітопольського, Якимівського районів.
"Запоріжжя-аеропорт" 11201
"Дніпрорудний" 11202
"Запоріжсталь" 11203
"Пологи" 11204
"Токмак" 11205

10.3. Криворізька митниця 11300
Зона діяльності: Криворізький, Апостолівський, П'ятихатський,
Софіївський, Токмаківський, Широківський, Нікопольський райони
Дніпропетровської області.
"Кривий Ріг-аеропорт" 11301
"Нікополь" 11302
"Криворіжсталь" 11303
"Суха Балка" 11304

Митниці, підпорядковані держмитслужбі України

11. Київська спеціалізована митниця 12100
Зона діяльності: м.Київ, Київська область, за винятком
аеропорту "Бориспіль", зони відчуження та смт Вільча, за
спеціалізацією, визначеною наказом Державного митного комітету
України від 16 серпня 1994 року N 247.
"Гостомель" 12101
"Київ-аеропорт" 12102

12. Бориспільська митниця 12200

Зона діяльності: територія аеропорту "Бориспіль".
13. Севастопольська митниця 12300
Зона діяльності: м.Севастополь.
"Рибпорт" 12301
"Інкерман" 12302

14. Центральна спеціалізована митниця 12400

Додаток N 4
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор умов поставки

------------------------------------------------------------------
| Код | Код | Найменування |
|цифровий |літерний | |
------------------------------------------------------------------
01 EXW Франко-завод
02 FCA Франко перевізник
03 FAS Франко вздовж борту судна
04 FOB Франко-борт
05 CFR Вартість і фрахт
06 CIF Вартість, страхування і фрахт
07 СРТ Перевезення оплачено до ...
08 СІР Перевезення і страхування оплачено до...
09 DAF Поставка до кордону
10 DES Доставлено франко-строп судно
11 DEQ Доставлено франко-набережна (мито сплачено)
12 DDU Доставлено, мито не сплачено
13 DDP Доставлено, мито сплачено
------------------------------------------------------------------

Додаток N 5
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор
характерів угод

------------------------------------------------------------------
| Код | Найменування |
------------------------------------------------------------------
10 Переміщення товарів з розрахунками у валюті України
Розрахунки у вільно конвертованій валюті (ВКВ)
21 Переміщення товарів з розрахунками у ВКВ (крім державного
кредиту і погашення державного кредиту)
23 Переміщення товарів по державному кредиту
26 Переміщення товарів у погашення державного кредиту
Розрахунки по клірингах
31 Переміщення товарів з розрахунком у кліринговій валюті
(крім державного кредиту і погашення державного кредиту)
33 Переміщення товарів по державному кредиту
36 Переміщення товарів у погашення державного кредиту
Розрахунки у валюті з обмеженою ковертацією
41 Переміщення товарів з розрахунком у замкнутій валюті
(крім державного кредиту)
43 Переміщення товарів по державному кредиту
Переміщення товарів по інших комерційних операціях
51 Переміщення товарів у порядку прямого товарообміну
(бартерні угоди)
52 Переміщення товарів у рахунок виконаних робіт і наданих
послуг

54 Переміщення газу за транзит по території інших країн
Переміщення товарів у рахунок зобов'язань за угодами про
співробітництво
71 Переміщення товарів у рахунок компенсаційних зобов'язань
з розрахунками у кліринговій валюті
72 Переміщення товарів у рахунок зобов'язань за угодами з
країнами СНД
75 Переміщення товарів у рахунок довгострокових зобов'язань
у будівництві підприємств
78 Переміщення товарів у рахунок компенсаційних зобов'язань
з розрахунками у ВКВ

Інше
81 Переміщення товарів на безоплатній основі по
некомерційних операціях
82 Інше
------------------------------------------------------------------

Додаток N 6
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор
видів транспорту

------------------------------------------------------------------
| Код | Вид транспорту |
------------------------------------------------------------------
10 Морський транспорт (товари в контейнерах або без них,
завантажені безпосередньо на судно, та такі, що не
перевозяться іншим транспортним засобом)
12 Залізничний вагон на морському судні
16 Самохідний дорожній засіб на морському судні
17 Несупроводжуваний причеп або напівпричеп на морському
судні
18 Річкове судно на морському судні
20 Залізничний транспорт (крім дорожніх засобів на заліз-
ничних вагонах)
23 Дорожній транспортний засіб у залізничному вагоні
30 Автодорожній транспорт
40 Повітряний транспорт
50 Пошта
60 Змішані перевезення
70 Стаціонарні транспортні засоби (трубопроводи,
ЛЕП і т.ін.)
80 Внутрішній водний транспорт
90 Вид транспорту невідомий (у т.ч. "ручна поклажа")
------------------------------------------------------------------

Додаток N 7
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

( Дію Додатку N 7 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98
)

Класифікатор
звільнень від обкладення ввізним митом

------------------------------------------------------------------
|N п/п| Позиції та розділи | Код | Примітки |
|-----+-------------------------------------+-----+--------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
------------------------------------------------------------------

Розділ I

Звільнення від сплати мита, тарифні 01-29 розділ III
пільги та преференції, відповідно Закону України
до Закону України "Про Єдиний "Про Єдиний
митний тариф" та Декрету Кабінету митний тариф"
Міністрів України "Про Єдиний ст.2 Декрету
митний тариф України" Кабінету
Міністрів
України "Про
Єдиний митний
тариф України"
1 Звільнення від сплати мита 01-19 ст.19 Закону
України "Про
Єдиний митний
тариф"
1.1 Транспортні засоби, що здійснюють 01 п. а) ст.19
регулярні міжнародні перевезення Закону України
вантажів, багажу та пасажирів, а "Про Єдиний
також ті предмети матеріально- митний тариф"

технічного постачання і
спорядження, паливо, продовольство
та інше майно, необхідні для їх
нормальної експлуатації на час
перебування в дорозі, в пунктах
проміжної зупинки, або придбані за
кордоном у зв'язку з ліквідацією
аварії (поломки) даних транспортних
засобів
1.2 Продукція морського промислу 02 п. б) ст.19
українських та орендованих Закону України
(зафрахтованих) українськими "Про Єдиний
підприємствами і організаціями митний тариф"
суден, що ввозиться на митну
територію України
1.3 Валюта України, іноземна валюта та 03 п. в) ст.19
цінні папери Закону України
"Про Єдиний
митний тариф"
1.4 Товари та інші предмети, що 04 п. г) ст.19
підлягають переданню у власність Закону України
держави у випадках, передбачених "Про Єдиний
законами України митний тариф"
1.5 Товари та інші предмети, що стали в 05 п. д) ст.19
результаті пошкодження до пропуску Закону України
їх через митний кордон України "Про Єдиний
непридатними для використання як митний тариф"
вироби або матеріали
1.6 Предмети, що ввозяться в Україну 06 п. е) ст.19
для офіційного і особистого Закону України
користування організаціями та "Про Єдиний
особами, які відповідно до митний тариф"
міжнародних договорів України і
законів України користуються правом
безмитного ввезення в Україну таких
предметів
1.7 Товари та інші предмети, які 07 п. є) ст.19
походять з митної території України Закону України
і ввозяться назад на цю територію "Про Єдиний
без обробки або переробки митний тариф"
1.8 Товари та інші предмети, що знову 08 п. ж) ст.19
ввозяться на митну територію Закону України
України і походять з іншої "Про Єдиний
території, які були оплачені митом митний тариф"
при первісному ввезенні на митну
територію України та тимчасово
вивозились за її межі
1.9 Товари та інші предмети, що 09 ст.2
ввозяться на митну територію Декрету КМУ
України за рахунок коштів "Про Єдиний
Державного валютного фонду України, митний тариф
республіканського (Республіки України"
Крим), місцевих валютних фондів
1.10 Товари та інші предмети, що 10 ст.2
ввозяться на митну територію Декрету КМУ
України за рахунок іноземних "Про Єдиний
кредитів, що надаються під гарантію митний тариф
Кабінету Міністрів України України"
2 Умовно-безмитне ввезення 20 ст.23
Закону України
"Про Єдиний
митний тариф"
2.1 Товари та інші предмети, що 20 ст.23
тимчасово ввозяться на митну Закону України
територію України і призначені до "Про Єдиний
зворотного вивезення за її межі у митний тариф"
встановлені строки у незмінному
стані або відремонтованому вигляді
3 Зниження рівня митного обкладення 21-29 ст.20 Закону
України "Про
Єдиний митний
тариф"
3.1 Предмети дитячого асортименту 21 ст.2
Декрету КМУ
"Про Єдиний
митний тариф
України"
(зменшення на
50 процентів)
3.2 В інших випадках, що визначаються 29 п. и) ст.19

Кабінетом Міністрів України Закону України
"Про Єдиний
митний тариф"

Розділ II

Звільнення від сплати мита, тарифні 30-69
пільги та преференції, відповідно
до інших законодавчих актів України
1 Продукція, що звільняється від Закон України
сплати ввізного мита відповідно до "Про операції
Закону України "Про операції з з давальниць-
давальницькою сировиною у кою сировиною
зовнішньоекономічних відносинах" у зовнішньо-
економічних
відносинах"
1.1 Давальницька сировина іноземного 31
замовника
1.2 Готова продукція, вироблена з 32
давальницької сировини українського

замовника
2 Іноземні інвестиції
2.1 Майно, що ввозиться в Україну як 41 ст.18 Закону
внесок іноземного інвестора до України "Про
статутного фонду підприємства з режим інозем-
іноземними інвестиціями ного інвесту-
вання"
2.2 Майно, що ввозиться в Україну з 42 ст.24 Закону
метою інвестування на підставі України "Про
зареєстрованих договорів режим інозем-
(контрактів) ного інвесту-
вання"
3 Звільнення від сплати ввізного мита
вантажів з гуманітарною допомогою
3.1 Вантажі з гуманітарною допомогою, 50
що надходять на митну територію
України від іноземних юридичних і
фізичних осіб
4 Інші
4.1 Насіння, що ввозиться для проведення 61 п.2 статті 17

наукових досліджень та для державного Закону України
сортовипробування "Про насіння"
4.2 Товари, звільнені від обкладення 62 п.2 Указу
ввізним митом відповідно до Указу Президента
Президента України "Про заходи щодо України "Про
інвестування розвитку генеруючих заходи щодо
потужностей електроенергетики інвестування
України" розвитку
генеруючих
потужностей
електроенер-
гетики
України"
4.3 Інші законодавчі акти 69

Розділ III
Звільнення від сплати мита, тарифні 70-99
пільги та преференції, відповідно
до міжнародних договорів та інших
зобов'язань України

1 Звільнення від сплати ввізного мита
товарів, що ввозяться в Україну в
межах договорів про вільну торгівлю
1.1 Товари, що ввозяться в Україну в 71
межах договорів про вільну торгівлю
2 Звільнення від сплати ввізного мита
сировини, матеріалів, устаткування
та обладнання, які ввозяться в
Україну в межах виробничої
кооперації країн СНД, відповідно до
Ашгабадської угоди
2.1 Сировина, матеріали, устаткування 72
та обладнання, які ввозяться в
Україну в межах виробничої
кооперації країн СНД, відповідно до
Ашгабадської угоди
3 Звільнення в межах Угод про надання
Україні міжнародної технічної
допомоги
3.1 Товари та інші предмети, що 81
ввозяться в Україну на виконання
Угоди між Україною та США щодо
надання допомоги Україні в
ліквідації стратегічної ядерної
зброї, а також запобігання
розповсюдженню зброї масового
знищення
3.2 Товари, що ввозяться в Україну на 82
виконання Угоди між урядами
України, Канади, США та Швеції про
створення Українського науково-
технологічного центру
3.3 Товари, що ввозяться в Україну на 83
виконання Угоди між урядами України
та США про гуманітарне і техніко-
економічне співробітництво
3.4 Товари, що ввозяться в Україну на 84
виконання Угоди між Урядом України
та Комісією Європейського
проектів технічної допомоги в
рамках програми TACIS
3.5 Товари, що ввозяться в Україну на 85
виконання програми технічної
допомоги, що надається Урядом
Канади
3.3 Інші 89
------------------------------------------------------------------

При цьому заповнення вантажної митної декларації має такі особливості:

у гр.47 нараховується мито з позначенням у п'ятій колонці "Спосіб платежу" коду "06" (умовно нараховано) або коду "03" (вексель авізований) незалежно від звільнення суб'єкта від фактичної сплати. Інформація заноситься в базу даних, але не включається у звітність по митних платежах. У разі використання таких товарів не за заявленою метою (не за призначенням) мито справляється за загальновстановленим порядком.

Додаток N 8
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

( Дію Додатку N 8 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98
)

Класифікатор
звільнень від сплати вивізного (експортного) мита

------------------------------------------------------------------
| N п/п | Позиції | Код |
| | | |
------------------------------------------------------------------
1 Товари, що вивозяться у межах отриманих квот 01
2 Товари, що повністю вироблені з давальницької 02
сировини, яку було попередньо ввезено.
3 Товари, що звільнені від обкладання вивізним 03
(експортним) митом окремими законодавчими актами
Уряду
4 Товари, що звільнені відповідно до Закону 04
України "Про вивізне (експортне) мито на живу
худобу та шкіряну сировину"
5 Товари, що звільнені від обкладання вивізним 05
(експортним) митом згідно з міжурядовими угодами
6 Товари виробництва вільних економічних зон, що 06
звільнені від сплати вивізного (експортного)
мита відповідно до законодавства України
7 Предмети матеріально-технічного постачання та 07
спорядження, паливо, сировина для промислової
переробки, продовольство та інше майно, що
вивозиться за межі митної території України для
забезпечення виробничої діяльності українських
та орендованих (зафрахтованих) українськими
підприємствами і організаціями суден, що ведуть
морський промисел
8 Товари, що вивозяться як давальницька сировина 08
------------------------------------------------------------------

При цьому заповнення вантажної митної декларації має такі особливості:

у гр.47 нараховується експортне мито з позначенням у п'ятій колонці "Спосіб платежу" "06" (умовно нараховано) або коду "03" (вексель авізований), незалежно від звільнення суб'єкта від фактичної сплати. Інформація заноситься в базу даних, але не включається у звітність по митних платежах. У разі використання таких товарів не за заявленою метою (не за призначенням) вивізне мито справляється за загальновстановленим порядком.

Додаток N 9
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

( Дію Додатку N 9 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98
)

Класифікатор звільнень від сплати акцизного збору

------------------------------------------------------------------
| N | Позиції |Код |
| з/п | | |
------------------------------------------------------------------
1 Товари, ввезені в Україну підприємствами - 01
виробниками підакцизних товарів за наявності
підтвердження податкової інспекції, що це
підприємство є виробником підакцизних товарів
2 Легкові автомобілі спеціального призначення для 02
інвалідів за наявності довідки органів
соціального забезпечення про оплату ними вартості
таких автомобілів
3 Легкові автомобілі спеціального призначення 03
(швидка допомога, міліція тощо) за встановленим
Кабінетом Міністрів України переліком, які будуть
використані за призначенням, за наявності
відповідного документа
4 Зразки алкогольних напоїв та тютюнових виробів, 04
ввезених в Україну з метою показу чи
демонстрації, якщо вони залишаються власністю
іноземних юридичних осіб і їх використання на
території України не має комерційного характеру
5 Підакцизні товари, які переміщуються через митну 05
територію України транзитом із застосуванням
заходів гарантування їх доставки у митницю
призначення
6 Товари, які ввозяться в Україну у режимі 06
тимчасового ввезення під зобов'язання про
зворотне вивезення
7 Товари, що були раніше вивезені з України під 07
зобов'язання про зворотне ввезення
8 Конфісковане, спадкове майно, безхазяйне майно, 08
скарби та інші цінності, які перейшли за правом
спадкування до держави
9 Товари, звільнені відповідно до міжурядових угод, 09
за умови подання відповідної довідки
Національного агентства реконструкції та розвитку
10 Товари, звільнені відповідно до Закону України 10
"Про операції з давальницькою сировиною у
зовнішньоекономічних операціях" від 15.09.95 р.
------------------------------------------------------------------

При цьому заповнення вантажної митної декларації має такі особливості:

у гр.47 нараховується акцизний збір з позначенням у п'ятій колонці "Спосіб платежу" "06" (умовно нараховано) або коду "03" (вексель авізований), незалежно від звільнення суб'єкта від фактичної сплати. Інформація заноситься в базу даних, але не включається у звітність по митних платежах. У разі використання таких товарів не за заявленою метою (не за призначенням) акцизний збір справляється за загальновстановленим порядком.

Додаток N 10
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

( Дію Додатку N 10 призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби
N 40 від 30.01.98
)

Класифікатор
звільнень від сплати податку на додану вартість

------------------------------------------------------------------
| N п/п | Позиції | Код |
|-------+-------------------------------------------------+------|
| 1 | 2 | 3 |
------------------------------------------------------------------
1 Товари і послуги, передбачені для власних потреб 21
дипломатичних представництв, консульських установ
іноземних держав та представництв міжнародних
організацій в Україні, а також для використання
дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій
та членами їх сімей, які проживають разом з
особами цього персоналу
2 Ввезення (імпортування) учнівських зошитів, 25
підручників та навчальних посібників
3 Товари спеціального призначення для інвалідів (за 26
переліком, установленим Кабінетом Міністрів
України)
4 Лікарські засоби та вироби медичного призначення, 27
які зареєстровані в Україні у встановленому
законодавством порядку
5 Товари та інші предмети, що тимчасово вивозились 28
(ввозилися) за межі митної території (на митну
територію) України та призначені для зворотного
ввезення (вивезення) у встановлені строки у
незмінному стані
6 Товари та інші предмети, що ввозяться в Україну 29
на виконання Угоди між Україною та США щодо
надання допомоги Україні в ліквідації
стратегічної ядерної зброї, а також запобігання
розповсюдженню зброї масового знищення від
25.10.93 р.
7 Товари, звільнені відповідно до міжурядових угод 30
за умови подання відповідної довідки Агентства
координації та розподілу технічної допомоги
8 Сировина, матеріали, устаткування та обладнання, 34
які ввозяться в Україну в межах виробничої
кооперації країн СНД відповідно до Ашгабадської
угоди
9 Товари, звільнені відповідно до міжурядової угоди 35
про створення УНТЦ
10 Сировина, матеріали, що імпортуються як 36
давальницька сировина, відповідно до Закону
України "Про операції з давальницькою сировиною у
зовнішньоекономічних відносинах", на виконання
зобов'язань по векселях, виданих платниками
податку до набрання чинності Закону України "Про
податок на додану вартість"
11 Переміщення предметів культового призначення 37
релігійними організаціями за переліком,
встановленим Кабінетом Міністрів України
12 Ввезення (імпортування) в українські порти 38
українськими риболовецькими підприємствами
власного, необробленого вилову морської риби,
безхребетних, ракоподібних або мушлей, чи
зазначеного вилову, підготовленого до реалізації
до моменту його продажу
13 Передача конфіскованого майна, знахідок, скарбів 39
або майна, визнаних безхазяйними, у розпорядження
державних органів або організацій, уповноважених
здійснювати їх збереження або продаж згідно із
законодавством
14 Імпортовані товари, що використовуються для 40
виготовлення продукції за контрактом N 1346/38
(на строк виконання цього контракту)
15 Товари, які ввезені в рамках Угоди між Україною 41
і Сполученими Штатами Америки про гуманітарне і
техніко-економічне співробітництво від 07.05.92 р.
------------------------------------------------------------------

При цьому заповнення вантажної митної декларації має такі особливості:

у гр.47 нараховується податок на додану вартість з позначенням у п'ятій колонці "Спосіб платежу" "06" (умовно нараховано) або коду "03" (вексель авізований), незалежно від звільнення суб'єкта від фактичної сплати. Інформація заноситься в базу даних, але не включається у звітність по митних платежах. У разі використання таких товарів не за заявленою метою (не за призначенням) податок на додану вартість справляється за загальновстановленим порядком.

Додаток N 11
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор
документів

------------------------------------------------------------------
| Код | |
|доку- | Найменування документа |
|мента | |
------------------------------------------------------------------
Митні документи
0010 Вантажна митна декларація
0100 Документ контролю за доставленням
0019 Анульована вантажна митна декларація
Ліцензії
1000 Ліцензія
Транспортні документи
2000 Некласифікований транспортний документ
2010 Провізна відомість
2150 Внутрішній транспортний документ
2701 Універсальний транспортний документ
2710 Non-negotiable морський транспорт.документ
2711 Negotiable морський транспортний документ
2720 Залізнична транспортна накладна
2722 Дорожний лист (SMGS)
2730 Автомобільна накладна
2740 Авіанакладна
2760 Комбінований транспортний документ
2761 Наскрізний bill of lading
2780 Інвойс на фрахт
2785 Вантажний маніфест
2786 Фрахтовий маніфест
2788 Контейнер-маніфест
2950 TIR carnet
2955 АТА carnet
Комерційні документи
3000 Некласифікований комерційний документ
3105 Рахунок-фактура
3110 Інструкція по виробництву
3140 Пакувальна інструкція
3141 Пакувальний лист
3240 Інструкція по доставці
3245 Повідомлення про доставку
3301 Пропозиції/розцінки
3320 Підтвердження замовлення
3325 Проформа інвойса
3330 Вимоги про доставку
3340 Навантажувальна інструкція
3341 Лист на навантаження
3370 Повідомлення про розподілення документів
3380 Комерційний інвойс
3382 Повноваження
3409 Інструкція про банківське перерахування
3520 Страховий сертифікат
3530 Страховий поліс
3610 Інструкція по перевезенню
3621 Повідомлення імпортера про перевезення
3622 Повідомлення експортера про перевезення
3623 Інвойс по перевезенню
3624 Посвідчення про отримання
3630 Навантажувальна записка
3631 Підтвердження перевезення на склад
3632 Розписка про отримання вантажу
3635 Складська гарантія
3640 Навантажувальний документ
Договори
4000 Некласифікований договір
4010 Зовнішньоекономічний договір (контракт, угода тощо)
4215 Договір про наміри
Наряди-замовлення
5000 Некласифікований наряд-замовлення (фондове сповіщення)
Дозволи уповноважених органів та сертифікати
6000 Некласифікований дозвіл
6001 Довідка про декларування валютних цінностей
6002 Гарантійний лист
6003 Довідка уповноваженого банку про оплату
експортованої продукції
6011 Дозвіл Урядової комісії з експортного контролю на
експорт
6012 Дозвіл Урядової комісії з експортного контролю на
імпорт
6018 Дозвіл Урядової комісії з експортного контролю на
транзит
6020 Сертифікат Держстандарту України
6030 Експертний висновок Держ. гемологічного центру
6040 Гарантійний лист при транзиті товарів
6041 Довідка банку про внесення грошової застави
6042 Договір страхування відповідальності перевізника
6043 Договір на охорону та супроводження товарів
6044 Гарантійний документ незалежного фінансового посередник
6841 Карантинний сертифікат (дозвіл)
6851 Фітосанітарний сертифікат (дозвіл)
6852 Санітарний сертифікат (дозвіл)
6853 Ветеринарний сертифікат (дозвіл)
6854 Екологічний сертифікат (дозвіл)
6860 Сертифікат про походження невизначеної форми
6861 Сертифікат про походження форми А
6862 Сертифікат про походження форми APR
6863 Сертифікат про походження форми EUR 1 (EUR 2)
6864 Сертифікат про походження форми TEXTILE
6865 Сертифікат про походження форми ECSC
6866 Сертифікат про походження форми СТ-1
6867 Сертифікат про походження товару з України (загальна
форма)
7000 Некласифікований документ
7010 Документ, що підтверджує надання пільг по сплаті
митних зборів
7020 Документ, що підтверджує надання пільг по сплаті мита
7030 Документ, що підтверджує надання пільг по сплаті
експортного мита
7040 Документ, що підтверджує надання пільг по сплаті
акцизного збору
7050 Документ, що підтверджує надання пільг по сплаті ПДВ
Картка реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів
МЗЕЗторгу України
8000 Некласифікована картка реєстрації-обліку
8010 Картка реєстрації-обліку контракту МЗЕЗторгу України
Інші документи
9000 Інші некласифіковані документи
9010 Платіжне доручення
9011 Касовий ордер
------------------------------------------------------------------

(Додаток N 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 447 від 29.07.98)

Додаток N 12
до наказу Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307

Класифікатор способів розрахунку

------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Код |
| з/п | | |
------------------------------------------------------------------
1 Безготівковий розрахунок через банківські 01
установи
2 Внесення готівки до каси митниці 02
3 Вексель авізований або податковий 03
4 Платежі не проведено, але подано 04
гарантійний лист банку
5 Страховий поліс 05
6 Умовне нарахування платежу 06
7 Умовне нарахування платежів при 07
транзиті
8 Податковий вексель (на ПДВ) 08
9 Казначейський вексель 09
10 Авальований простий вексель на нафтопродукти 10
-----------------------------------------------------------------

(Додаток N 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 648 від 17.12.97, Листами державної митної служби N 15/1-1911-ЕП від 24.06.99, N 15/1-2817-ЕП від 06.09.99)