Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 червня 1999 р. N 1110
Київ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 609 від 26.04.20
03 )

Про виплату надбавки за стаж роботи
у науковій сфері

Відповідно до статті 23 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1977-12) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок виплати надбавки за стаж роботи у науковій сфері та перелік посад наукових працівників державних наукових установ, організацій та державних вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, яким може встановлюватися надбавка за стаж роботи у науковій сфері (додаються).

2. Витрати, пов'язані із запровадженням виплати надбавки за стаж роботи у науковій сфері, здійснюються у межах коштів, передбачених науковим установам, організаціям та державним вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації на оплату праці.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 червня 1999 р. N 1110

Положення
про порядок виплати надбавки
за стаж роботи у науковій сфері

1. Це Положення визначає порядок виплати надбавки за стаж роботи у науковій сфері науковим працівникам державних наукових установ, організацій та державних вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

2. Надбавка за стаж роботи у науковій сфері згідно з цим Положенням виплачується науковим працівникам залежно від стажу роботи у таких розмірах:

 ------------------------------------------------------------------
Стаж роботи | Розмір щомісячної надбавки у
| відсотках до посадового окладу
------------------------------------------------------------------
понад 3 років 10
понад 10 років 20
понад 20 років 30

3. Надбавка за стаж роботи у науковій сфері виплачується щомісяця науковим працівникам, які займають посади, передбачені переліком посад наукових працівників державних наукових установ, організацій та державних вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, яким може встановлюватись надбавка за стаж роботи у науковій сфері, затвердженим цією постановою.

4. До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за стаж роботи у науковій сфері, включається час роботи наукових працівників у державних наукових установах, організаціях та державних вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації, лабораторіях підприємств на посадах, визначених у зазначеному переліку.

5. До стажу роботи наукових працівників, які працюють (працювали) в державних наукових установах та організаціях, у державних вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації, лабораторіях підприємств включається також час:

роботи у наукових установах та вищих навчальних закладах колишніх УРСР, інших союзних республік, а також СРСР;

коли науковий працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу);

відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною медичним висновком, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку;

підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо науковий працівник до направлення на підвищення кваліфікації та після закінчення навчання займав посаду наукового працівника;

строкової служби, якщо науковий працівник, призваний на службу, протягом трьох місяців після звільнення з військової служби був прийнятий також на посаду наукового працівника, без урахування часу проїзду на постійне місце проживання.

6. Документом для визначення стажу роботи у науковій сфері є трудова книжка та інші документи, які відповідно до законодавства України підтверджують стаж роботи.

7. Надбавка за стаж роботи у науковій сфері нараховується щомісяця виходячи із посадового окладу наукового працівника.

У разі коли науковий працівник тимчасово заміщає відсутнього працівника, надбавка за стаж роботи у науковій сфері нараховується до посадового окладу за основною посадою (місцем роботи).

8. Науковим працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на виплату або підвищення розміру надбавки за стаж роботи у науковій сфері, вона встановлюється з початку наступного місяця.

9. Надбавка за стаж роботи у науковій сфері враховується під час розрахунку середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 червня 1999 р. N 1110

Перелік
посад наукових працівників державних наукових установ,
організацій та державних вищих навчальних
закладів III - IV рівнів акредитації, яким може
встановлюватися надбавка за стаж
роботи у науковій сфері

Президент, віце-президент, академік-секретар, член президії, головний учений секретар президії, заступник головного ученого секретаря президії Національної академії наук, Української академії аграрних наук, Академії медичних наук, Академії педагогічних наук, Академії правових наук, Академії мистецтв

Керівник наукової установи (її філіалу) (генеральний директор, директор (начальник)

Заступник керівника наукової установи (її філіалу) з наукової роботи (генерального директора, директора (начальника)

Головний інженер (технолог, конструктор, інші спеціалісти)*

Заступник головного інженера (технолога, конструктора, інших спеціалістів)*

Генеральний конструктор, заступник генерального конструктора

Учений секретар

Начальник (завідувач) підрозділу (науково-дослідного (наукового) відділу (лабораторії, частини, сектору, групи тощо)

Заступник начальника (завідувача) підрозділу (науково-дослідного (наукового) відділу (лабораторії, частини, сектору, групи тощо)

Науковий співробітник (головний, провідний, старший, молодший)

Головний інженер (технолог, конструктор, інші спеціалісти) проекту*

Інженер-технолог, інженер-конструктор, радник, інші спеціалісти (провідний, старший, всіх категорій)*

____________

* За умови, що вони займаються та/або організовують наукову і науково-технічну діяльність в науковій установі, організації, вищому навчальному закладі III - IV рівнів акредитації, лабораторії підприємства.