Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 лютого 1999 р. N 271
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 291 від 2 квітня 2009
р.)

Про Порядок акумуляції та використання коштів,
які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками -
платниками податку на додану вартість щодо операцій з
продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва,
включаючи продукцію (крім підакцизних товарів),
виготовлену на давальницьких умовах із власної
сільськогосподарської сировини

Відповідно до Указу Президента України від 2 грудня 1998 р. N 1328 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини (далі Порядок), що додається.

2. Просити Національний банк вирішити питання щодо відкриття сільськогосподарським товаровиробникам окремого рахунку для зарахування сум податку на додану вартість, сплачуваних відповідно до зазначеного Порядку.

3. Міністерству агропромислового комплексу, Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Державній податковій адміністрації проаналізувати дію Порядку за результатами роботи у 1999 році і у разі потреби в його удосконаленні внести Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.

4. Міністерству агропромислового комплексу, Державній податковій адміністрації та Державному комітетові статистики розробити і запровадити у двомісячний термін державну статистичну звітність про акумуляцію та використання коштів податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Гладія М.В.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 лютого 1999 р. N 271

Порядок
акумуляції та використання коштів, які нараховуються
сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками
податку на додану вартість щодо операцій з продажу
товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи
продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на
давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини

1. Цим Порядком визначається механізм акумуляції та використання коштів податку на додану вартість, що не підлягають сплаті до бюджету, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою.

2. Порядок поширюється на сільськогосподарських товаровиробників незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

3. Сільськогосподарські товаровиробники ведуть бухгалтерський облік розрахунків з податку на додану вартість на окремих аналітичних рахунках до рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом": "З податку на додану вартість із реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва (крім молока і м'яса живою вагою, реалізованих переробним підприємствам)", "З податку на додану вартість із реалізованих підакцизних товарів власного виробництва та покупних товарно-матеріальних цінностей".

На підставі податкових накладних, виписаних сільськогосподарськими підприємствами в установленому порядку під час реалізації продукції, товарів (робіт, послуг), суми податку на додану вартість відносяться у кредит рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом" відповідного аналітичного рахунку в кореспонденції з рахунком 46 "Реалізація".

Податок на додану вартість з одержаних товарно-матеріальних цінностей на підставі податкових накладних відображається за дебетом рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом" (відповідний аналітичний рахунок) і кредитом рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками" або 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами".

У разі застосування в сільськогосподарських підприємствах авансових платежів під час розрахунків за реалізовану продукцію та одержані товарно-матеріальні ресурси, здійснення бартерних (товарообмінних) операцій для обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту в установленому порядку використовується рахунок 67 "Податкові розрахунки".

4. На підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарські товаровиробники щомісячно складають окремі податкові декларації: з податку на додану вартість із реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва (крім молока і м'яса живою вагою, реалізованих переробним підприємствам); з податку на додану вартість із реалізованих підакцизних товарів власного виробництва та покупних товарно-матеріальних цінностей.

Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість із реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, тобто різниця між податком на додану вартість, отриманим від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного рахунку на окремий рахунок. Цей платіж здійснюється банком у порядку черговості платежів до бюджету. В бухгалтерському обліку ця операція відображається за дебетом рахунку 55 "Інші рахунки в банках" і кредитом рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та одночасно дебетується рахунок 68 "Розрахунки з бюджетом" і кредитується рахунок 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" та аналітичний рахунок "Суми податку на додану вартість, спрямовані на підтримку сільськогосподарського товаровиробника".

Залишок податкового кредиту покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових періодів.

Відповідно до декларації з податку на додану вартість із реалізованих підакцизних товарів власного виробництва та покупних товарно-матеріальних цінностей залишок з податкових зобов'язань перераховується до бюджету, а з податкового кредиту - відшкодовується з бюджету в установленому порядку.

5. Кошти, перераховані сільськогосподарськими підприємствами на окремий рахунок, використовуються ними для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання цих коштів вони стягуються до державного бюджету відповідно до законодавства України.

Використані кошти із окремого рахунку на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення списуються з кредиту рахунку 55 "Інші рахунки в банках" у дебет рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками" або 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами". Одночасно дебетується рахунок 96 "Цільове фінансування і цільові надходження", аналітичний рахунок "Суми податку на додану вартість, спрямовані на підтримку сільськогосподарського товаровиробника" у кореспонденції з рахунком 88 "Фонди спеціального призначення", субрахунок "Фонд поповнення власних коштів і дооцінки товарно-матеріальних цінностей" або 93 "Фінансування капітальних вкладень".

Залишок коштів на окремому рахунку в кінці року вилученню до бюджету не підлягає і використовується підприємством на зазначені цілі в наступному році, а в кінці 2003 року перераховується до державного бюджету.

6. Контроль за своєчасним перерахуванням і цільовим використанням коштів податку на додану вартість здійснюють управління агропромислового комплексу місцевих державних адміністрацій та відповідні підрозділи в Автономній Республіці Крим разом з відповідними органами державних податкових служб і фінансовими органами.