Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу

ЛИСТ
від 22.03.99, N 11-111/411-2392
м.Київ

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Щодо банківської діяльності

Проведений Національним банком аналіз використання готівки свідчить, що останнім часом почастішали випадки використання в розрахунках великих сум готівки.

Щомісячно за символом 53 "Видачі на купівлю товарів, оплату послуг і за виконані роботи" з установ банків видається готівкою близько 500 млн.грн., дві третини яких припадає на комерційні банки Дніпропетровської, Донецької областей та м.Києва. Значні суми готівкою (близько 150-200 млн.грн.) видаються установами банків і за символом 61 "Видачі на інші цілі".

З 436 млн.грн., виданих у січні ц.р. комерційними банками на купівлю товарів і послуг, Донбіржбанком видано 67,1 млн.грн., КБ "Синтез" (м.Київ) 48,6 млн.грн., Приватбанком (м.Дніпропетровськ) - 45,3 млн.грн., тобто лише на ці три банки припадає більше третини зазначених видач. Необгрунтовані видачі готівки з банківських рахунків створюють умови для дестабілізації валютного ринку і підриву грошово-кредитної політики Національного банку.

У зв'язку з цим Національний банк України зобов'язує регіональні управління НБУ та комерційні банки:

- посилити контроль за дотриманням суб'єктами господарювання Порядку ведення касових операцій у національній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 13.10.97 N 334 (із змінами і доповненнями), щодо здійснення готівкових операцій, оприбуткування надходжень готівки, дотримання встановлених лімітів залишку готівки в касах, недопущення встановлення завищених лімітів;

- проводити щоденний аналіз касових оборотів по кожному комерційному банку, при виявленні значних сум видач готівки перевіряти їх обгрунтованість і цільове використання. Про виявлені факти сумнівних операцій з готівкою повідомляти місцевим органам податкової адміністрації для вжиття відповідних заходів.

Регіональним управлінням встановити суворий контроль за виконанням комерційними банками вимог, викладених у цій телеграмі, і до 10 числа місяця наступного за звітним подавати Департаменту готівково-грошового обігу Національного банку України інформацію про вжиті на місцях заходи щодо усунення виявлених порушень.

Голова В.А.Ющенко