МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ I ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 33 від 26.01.99
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 1999 р. за N 84/3377
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
N 1626 від 10.11.2017)
Про заходи МЗЕЗторгу України щодо
виконання вимог постанови Кабінету
Міністрів України від 04.01.99 N 15
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році" та згідно зі статтею 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
Положення про порядок ліцензування імпорту товарів у 1999 році (додається);
Положення про порядок оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції походженням з України, яка підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 (додається);
Інструкцію про порядок заповнення ліцензій на експорт продукції походженням з України, яка підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 (додається).
2. Установити, що порядок здійснення експорту окремих категорій текстильної продукції до США, згідно з додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році", регламентується наказом МЗЕЗторгу України від 22.12.98 N 837 "Про заходи МЗЕЗторгу України щодо виконання Візової домовленості між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо текстилю та текстильних товарів та Угоди про торгівлю текстилем та предметами одягу між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки".
3. Установити, що оформлення ліцензій на експорт прокату плоского походженням з України до Республіки Індонезія згідно з додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році" здійснюється тільки для МК "Запоріжсталь" та ВАТ "Маріупольський МК ім.Ілліча" за процедурою, передбаченою для оформлення ліцензій на експорт феросилікомарганцю походженням з України до США та країн-членів Європейського Співтовариства з вугілля та сталі, що затверджена цим наказом.
4. Установити, що у відповідності до Угоди про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України річний обсяг квоти на експорт до США цих виробів розподіляється - 60% на період з 1 листопада по 30 квітня та 40% - на період з 1 травня по 31 жовтня на протязі дії цієї Угоди.
5. Делегувати обласним, Київському та Севастопольському міським управлінням ЗЕЗ та Міністерству економіки Автономної Республіки Крим (за його згодою) право видачі разових ліцензій на експорт-імпорт товарів згідно з додатками 6-8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році" суб'єктам підприємницької діяльності, що зареєстровані у відповідних регіонах та облікова вартість за договорами (контрактами) яких не перевищує 300 тис.дол. США.
6. Керівникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь ЗЕЗ та Міністерству економіки Автономної Республіки Крим у 15-денний термін розробити, затвердити порядок розгляду заявок на видачу ліцензій згідно з пунктом 6 цього наказу.
7. Покласти відповідальність за оформлення ліцензій:
на експорт товарів згідно з додатками 1-5 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 - на управління контрактного обліку та нетарифного регулювання (Попов П.Д.);
на експорт та імпорт товарів згідно з додатками 6, 7, 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15, облікова вартість договорів (контрактів), за якими вони імпортуються, перевищує 300 тис.дол.США - на управління контрактного обліку та нетарифного регулювання (Попов П.Д.);
на експорт-імпорт товарів згідно з пунктом 6 цього наказу - на обласні, Київське та Севастопольське міські управління ЗЕЗ та Міністерство економіки Автономної Республіки Крим (за його згодою).
8. Обласним, Київському та Севастопольському міським управлінням ЗЕЗ та Міністерству економіки Автономної Республіки Крим щомісячно передавати до МЗЕЗторгу України в електронному вигляді засобами модемного зв'язку інформацію про видані ліцензії.
9. Управлінню справами (Дробний В.В.) разом з Управлінням багатостороннього економічного співробітництва (П'ятницький В.Т.) у двотижневий термін опублікувати в газеті "Урядовий кур'єр" перелік і опис кодів сталеливарних та текстильних виробів на експорт до країн-членів Європейського Співтовариства з вугілля та сталі, Європейського Союзу.
10. Управлінню зовнішньоторговельної статистики та економічного аналізу (Пєшков О.С.) щомісячно надавати інформацію управлінню багатостороннього економічного співробітництва (П'ятницький В.Т.) щодо обсягів експорту сталеливарних та текстильних виробів у натуральних показниках за суб'єктами господарської діяльності для інформування Європейської Комісії у відповідності до статті 12 Угоди між Україною та Європейським Союзом про торгівлю текстильною продукцією та статті 4 Угоди між Європейським Об'єднанням вугілля і сталі та Урядом України про торгівлю деякими сталеливарними виробами.
11. Управлінню правового забезпечення (Сервінський А.Ю.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установлений законодавством термін.
12. Управлінню справами (Дробний В.В.) забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
13. Управлінню справами (Дробний В.В.) довести цей наказ до відома Державної митної служби України та регіональних управлінь ЗЕЗ і Міністерства економіки Автономної Республіки Крим у дводенний термін після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
14. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Олійника В.I.
Перший заступник міністра А.I.Гончарук.
Затверджено
Наказ Міністерства зовнішніх економічних
зв'язків і торгівлі України
26.01.99 N 33
Положення
про порядок ліцензування імпорту товарів у 1999 році
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає єдиний порядок ліцензування імпорту товарів згідно з додатками 6, 7, 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році" незалежно від видів зовнішньоекономічних контрактів (продаж, виробничо-технічна кооперація та науково-технічні зв'язки, прикордонна та прибережна торгівля, компенсаційні і консигнаційні угоди, а також бартерні (товарообмінні) операції тощо).
1.2. Дія Положення поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності України незалежно від форм власності і місця їх реєстрації. Якщо міжнародним договором України встановлено правила, не передбачені цим Положенням, застосовуються правила міжнародного договору.
2. Порядок видачі ліцензій на імпорт товарів
2.1. Видача ліцензій суб'єктам підприємницької діяльності, що зареєстровані на території України, незалежно від форм власності здійснюється Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та уповноваженими ним органами.
Ліцензії видаються у порядку, передбаченому статтею 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ) та цим Положенням.
2.2. Для одержання ліцензії подаються такі документи:
2.2.1. Заявка на ліцензію, оформлена належним чином (форма додається).
2.2.2. Лист-звернення щодо оформлення ліцензії з гарантією оплати державного збору за її оформлення.
2.2.3. Копія контракту, позначеного маркою гербового збору, якщо контракт укладений після 1 січня 1999 року, всі додатки і специфікації до нього, завірені керівником суб'єкта підприємницької діяльності.
2.2.4. Копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена керівником підприємства в установленому порядку.
2.2.5. Погодження відповідної уповноваженої на це установи згідно з додатками 6, 7, 8 до постанови Кабінету Міністрів від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році".
2.2.6. Акт експертизи товару, виданий Торгово-промисловою палатою або її регіональним відділенням, з визначенням коду товару за ТН ЗЕД.
2.3. Днем подання заявки на ліцензію вважається день її реєстрації в Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України або в уповноважених ним органах, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації.
2.4. У разі неправильного оформлення заявки на ліцензію або неподання повного комплекту документів, зазначених у пункті 2.2 цього Положення, документи не приймаються.
2.5. Ліцензія видається з терміном дії відповідно до умов контракту і є дійсною для митного оформлення товарів протягом цього періоду, але не пізніше 31 грудня 1999 року.
2.6. Видача ліцензії здійснюється Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та уповноваженими ним органами тільки за наявності документа, що підтверджує оплату державного збору за видачу ліцензії у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.96 N 893 "Про розмір державного збору за видачу імпортних ліцензій".
2.7. Ліцензії не підлягають передачі іншим юридичним особам.
2.8. Ліцензія видається в одному примірнику.
2.9. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії приймається не пізніше 15 робочих днів з дати реєстрації заявки Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України або уповноваженим ним органом.
2.10. Рішення про відмову у видачі ліцензії приймається у разі:
- невідповідності поданих документів чинному законодавству України;
- заборони здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб'єктом згідно зі ст.37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ).
2.11. Рішення Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі або уповноваженого ним органу про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено суб'єктом підприємницької діяльності в судовому порядку.
Додаток
до підпункту 2.2.1 Положення про
порядок ліцензування імпорту
товарів у 1999 році
Заявка на ліцензію на імпорт N __________________
Дійсна до __._____________.__ р. (включно)
----------------------------------------------------------------------
|1. Організація - замовник, місцезнаходження Код ЗУКПО |
| |
|Телефон Факс |
| |
|Розрахунковий рахунок |
|Розрахунковий рахунок в іноземній валюті |
|2. Вхідний номер Дата реєстрації |
|--------------------------------------------------------------------|
|3. Споживач товару, |4. Продавець, місцезнаходження |
|місцезнаходження | |
|---------------------------------+----------------------------------|
|5. Код ТН |6. Один. |7. |8. Варт. |9. Варт.|10. Додаткове|
|ЗЕД |виміру |Кількість|(тис. ам. |(вал. |найменування |
| | | |дол.) |контр.) | |
|-----------+-----------+---------+-----------+--------+-------------|
|---------------------------------+----------------------------------|
|11. Країна призначення |14. Базис поставки |
|12. Країна продавця |15. Валюта контракту |
|13. Країна походження |16. Валюта платежу |
|---------------------------------+----------------------------------|
|17. Митниця |18. Характер угоди |
|---------------------------------+----------------------------------|
|19. Підстава для запиту ліцензії |20. Узгоджено |
| | |
| |Прізвище, ім'я, по батькові |
| | |
| |Посада |
| |Підпис |
| | |
| |М.П. Дата |
|--------------------------------------------------------------------|
|21. П.I.Б. керівника організації-замовника |
| |
|Посада |
| |
| М.П. Підпис Дата |
| |
|--------------------------------------------------------------------|
|22. Особливі умови |
| |
| |
----------------------------------------------------------------------
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ I ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ПОЛОЖЕННЯ
від 26.01.99, N 33
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 1999 р. за N 85/3378
Затверджено
Наказ Міністерства зовнішніх економічних
зв'язків і торгівлі України
26.01.99 N 33
Положення
про порядок оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції
походженням з України, яка підпадає під дію постанови Кабінету
Міністрів України від 04.01.99 N 15
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає єдиний порядок оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції походженням з України, перелік якої міститься в додатках 1, 2, 3, 4, 5, 7 та 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році".
1.2. Ліцензії на експорт товарів походженням з України, зазначених у пункті 1 цього Положення, видаються на кількість продукції, фактично виготовленої, підтвердженої на день подання заявки на отримання ліцензії сертифікатом про походження товару, виданим Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності*. У разі його відсутності на момент подання заявки на отримання ліцензії експортер надає письмове зобов'язання надати сертифікат про походження товару в процесі розгляду документів. Видача ліцензії без подання сертифіката про походження товару не здійснюється (крім випадків, зазначених у пунктах 2.4 та 6.4 цього Положення).
1.3. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності України незалежно від форм власності і місця їх реєстрації. Якщо міжнародним договором України встановлено правила, не передбачені цим Положенням, застосовуються правила міжнародного договору.
1.4. Ліцензії видаються в порядку, передбаченому статтею 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 ) та цим Положенням. Видача ліцензій здійснюється управлінням контрактного обліку та нетарифного регулювання Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України**.
1.5. Для одержання ліцензії суб'єктом підприємницької діяльності подаються такі документи:
заявка на ліцензію, яка оформлюється згідно з пунктом 11 Інструкції про порядок заповнення ліцензій на експорт продукції походженням з України, затвердженої цим наказом, яка підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15;
лист-звернення про видачу ліцензії з гарантією сплати державного збору за її оформлення;
копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена керівником суб'єкта підприємницької діяльності;
копія зовнішньоекономічного договору (контракту), позначеного маркою гербового збору, якщо контракт укладений після 1 січня 1999 року, всі додатки і специфікації до нього, завірені керівником суб'єкта підприємницької діяльності;
сертифікат про походження товару, виданий Торгово-промисловою палатою України чи регіональною торгово-промисловою палатою.
1.6. У разі потреби Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України має право запитати про подання додаткових документів, які вважає необхідними, для гарантій, що відомості про походження товару та експортну ціну повністю відповідають положенням чинного законодавства України.
1.7. Ліцензія видається тільки при наявності доручення на її отримання та копії платіжного доручення з оригіналом печатки уповноваженого банку про сплату державного збору за видачу ліцензії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.91 N 312 "Про порядок експорту товарів (робіт, послуг)".
1.8. Суб'єкти підприємницької діяльності України несуть відповідальність за достовірність відомостей, що подаються для розгляду заявок на отримання ліцензій.
1.9. Днем подання заявки на ліцензію вважається день її реєстрації в Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації. Термін розгляду заявки складає 15 робочих днів з дня реєстрації комплекту документів, зазначених у пункті 1.5 цього Положення.
1.10. Рішення про відмову у видачі ліцензії суб'єкту підприємницької діяльності ухвалюється МЗЕЗторгом протягом 15 робочих днів з дня реєстрації заявки в разі:
подання документів з порушенням вимог, зазначених у пункті 1.5 цього Положення щодо комплектності;
невідповідності поданих документів чинному законодавству України;
вичерпання встановленої квоти на відповідну продукцію;
застосування до нього спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 );
його дій, що призводять до порушення даних Україною міжнародних зобов'язань;
можливості спричинити в майбутньому ухвалення компетентними органами країни-імпортера антидемпінгових заходів та інших захисних застережень до експорту продукції походженням з України.
Рішення про відмову у видачі ліцензії має бути викладено в письмовій формі та може бути оскаржено суб'єктом підприємницької діяльності в судовому порядку.
1.11. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності України зазначених у ліцензії умов та правил здійснення експорту товарів, які наведені у пункті 1.1 цього Положення, Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України може на певний строк припинити дію ліцензії або скасувати її.
2. Оформлення та видача ліцензій на експорт феросилікомарганцю походженням з України до Сполучених Штатів Америки та до країн-членів Європейського Союзу, а також чорних металів до Республіки Індонезії
2.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт феросилікомарганцю (далі товар) походженням з України до США та до країн-членів Європейського Союзу, а також чорних металів до Республіки Індонезії згідно з додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 2 цього Положення, а також Угоди між Урядом України та Міністерством торгівлі США про призупинення антидемпінгового розслідування щодо феросилікомарганцю з України, укладеної 31.10.94 (далі - Угода).
2.2. Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дати її підписання.
2.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначається код товару згідно з Комбінованою Номенклатурою ЄС (при експорті товару до країн-членів ЄС) або згідно з Гармонізованою системою США (при експорті товару до США), назва виробника/експортера та одержувача, кількість продукції.
2.4. Ліцензії на експорт феросилікомарганцю (далі - товар) походженням з України до США видаються, як правило, на кількість товару, фактично виготовленого, підтвердженого на день подання заявки на отримання ліцензії сертифікатом про походження, виданим Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою за місцезнаходженням виробника товару. В окремих випадках заявка на видачу ліцензії на експорт товару може прийматися від українського виробника товару без зазначеного сертифіката, якщо повний обсяг товару ще не виготовлений, та за умови, що зазначений товар у повному обсязі буде виготовлений на дату його поставки, що в разі експорту з України підтверджуватиметься сертифікатом про походження. У цьому останньому випадку виробник/експортер зазначеного товару зобов'язаний подавати до митних органів України сертифікат про походження, а до комплекту документів для одержання ліцензії, зазначених в пункті 1.5 цього Положення, додаються:
акт експертизи про код товару згідно з Гармонізованою системою США, виданий Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою;
письмове свідчення про те, що повний обсяг товару ще не виготовлений;
письмове зобов'язання про те, що зазначений товар у повному обсязі буде виготовлений на дату поставки товару та в разі експорту з України цього товару виробник/експортер подаватиме до митних органів України сертифікат про походження товару.
2.5. При оформленні та видачі ліцензій на експорт товару до США заявник подає завірені керівником суб'єкта підприємницької діяльності копії зовнішньоекономічного договору (контракту), всі додатки і специфікації до нього українською (російською) та англійською мовами, а також письмові зобов'язання:
- стосовно того, що виробник/експортер товару співробітничатиме з центральними органами виконавчої влади України і компетентними органами США з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) Угоди;
- першого покупця товару стосовно того, що будь-які наступні покупці товару співробітничатимуть з центральними органами виконавчої влади України з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) Угоди;
- стосовно того, що виробник/експортер товару в установлені строки надаватиме центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами на папері та на магнітному носію) щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару;
- виробника/експортера та першого покупця стосовно того, що будь-які наступні покупці товару в установлені строки надаватимуть центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами) на папері та магнітному носію щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару.
До комплекту документів для одержання ліцензії на експорт товару до США, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, також додаються:
а) копія сертифіката якості товару, що експортуватиметься до США, або у випадку, зазначеному в пункті 2.5 цього Положення, у зв'язку з відсутністю виготовленого товару - відомості про технічні характеристики товару, які, як правило, зазначаються в такому сертифікаті;
б) лист-підтвердження від виробника цього товару про те, що він не заперечує проти експорту товару в зазначених обсягах до США;
в) інформація українською (російською) та англійською мовами про:
дату продажу товару (номер рахунка-фактури та його дата) або номер(и) і дату замовлення на продаж товару;
відносини виробника з покупцем (пов'язаний чи непов'язаний)***;
будь-які сторони контракту(ів) у послідовних (так званих ланцюжкових) операціях між виробником і кінцевим споживачем (якщо відомо);
кінцевого споживача (якщо відомо);
дату ввезення на митну територію США (якщо відомо).
2.6. Кожна наступна заявка суб'єкта підприємницької діяльності щодо оформлення ліцензії на експорт товару до країн-членів Європейського Співтовариства та США, а також чорних металів до Республіки Індонезії розглядається тільки в разі подання ним до МЗЕЗторгу письмової інформації про фактичне використання раніше отриманих ліцензій, термін дії яких закінчився, із зазначенням номера та обсягів експорту за кожною з них.
2.7. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах-членах Європейського Співтовариства, США та Індонезії, а другий - з поміткою "COPY" - для подання митній службі України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту феросилікомарганцю та чорних металів походженням з України.
3. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них, а також магнію до країн-членів Європейського Співтовариства з вугілля і сталі
3.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них, а також магнію до країн-членів Європейського Співтовариства з вугілля і сталі згідно з додатками 2, 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 3 цього Положення.
3.2. Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дати її підписання.
3.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначається категорія товару та його код згідно з Комбінованою Номенклатурою ЄС, або згідно з товарною номенклатурою Індонезії, назва виробника/експортера та одержувача, кількість продукції.
3.4. Первинна заявка експортера щодо видачі ліцензії на експорт окремих категорій чорних металів та виробів з них до країн-членів Європейського Співтовариства з вугілля і сталі не може перевищувати 35% обсягу квоти на півріччя. Кожна наступна заявка суб'єкта підприємницької діяльності щодо оформлення ліцензії на експорт окремих категорій чорних металів і виробів з них розглядається тільки в разі подання ним до МЗЕЗторгу письмової інформації про фактичне використання раніше отриманих ліцензій, термін дії яких закінчився, із зазначенням номера та обсягів експорту за кожною з них.
3.5. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах-членах Європейського Співтовариства з вугілля і сталі, а другий - з поміткою "COPY" - для подання митній службі України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту сталеливарних виробів походженням з України.
4. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій текстильної продукції до країн-членів Європейського Союзу
4.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт окремих категорій текстильної продукції до країн-членів Європейського Союзу згідно з додатками 3 та 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 4 цього Положення.
4.2. Не потребує оформлення ліцензій експорт текстильної продукції до країн-членів Європейського Союзу, яка вироблена в Україні на умовах "OUTWARD PROCESSING TRADE (ОРТ)", на підставі статті 3 пункту 3 Угоди між Європейським Союзом та Україною про торгівлю текстильною продукцією, протоколу "С" та додатка до нього.
4.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначається код товару згідно з Комбінованою Номенклатурою ЄС, назва виробника/експортера та одержувача, кількість продукції.
4.4. Первинна заявка експортера щодо видачі ліцензії на експорт окремих категорій текстильної продукції до країн-членів Європейського Співтовариства не може перевищувати 35% обсягу квоти на рік. Кожна наступна заявка суб'єкта підприємницької діяльності щодо оформлення ліцензії на експорт окремих категорій текстильної продукції розглядається тільки в разі подання ним до МЗЕЗторгу письмової інформації про фактичне використання раніше отриманих ліцензій, термін дії яких закінчився, із зазначенням номера та обсягів експорту за кожною з них.
4.5. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гільош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в країнах-членах Європейського Союзу, а другий - з поміткою "COPY" - для подання митній службі України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту текстильних виробів походженням з України.
5. Оформлення та видача ліцензій на експорт товарів згідно з додатками 1, 7 та 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15
5.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт товарів згідно з додатками 1, 7 та 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 5 цього Положення.
5.2. Заявка на ліцензію на експорт товарів згідно з додатками 1, 7 та 8 оформлюється згідно з формою, що додається, та погоджується з Міністерством фінансів України (для товарів, зазначених у додатку 1) або Мінекобезпеки України (для товарів, зазначених у додатках 7 та 8). Для одержання ліцензії на експорт товарів з додатку 1 суб'єктом підприємницької діяльності, крім документів, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, подається документ, що підтверджує отримання квоти (лист Міністерства фінансів України), відповідно до обсягів, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15.
5.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначається код товару за ТН ЗЕД, назва виробника/експортера та одержувача, кількість продукції*.
5.4. Ліцензія видається з терміном дії відповідно до умов контракту і є дійсною для митного оформлення товарів протягом цього періоду, але не пізніше 31 грудня 1999 р.
5.5. Суб'єкту підприємницької діяльності видається тільки оригінал ліцензії в одному примірнику.
6. Оформлення та видача ліцензій на експорт до Сполучених Штатів Америки деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України
6.1. Оформлення та видача ліцензій на експорт до Сполучених Штатів Америки деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України (далі - товар) згідно з додатком 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15 здійснюється з дотриманням вимог розділу 1 та розділу 6 цього Положення, а також Угоди про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України (далі - Угода).
6.2. Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дати її підписання.
6.3. У сертифікаті про походження товару, виданому згідно з пунктом 1.5 цього Положення, зазначається код товару згідно з Гармонізованою системою США, назва виробника/експортера та одержувача, кількість продукції.
6.4. Ліцензії на експорт товару походженням з України до США видаються, як правило, на кількість товару, фактично виготовленого, підтвердженого на день подання заявки на отримання ліцензії сертифікатом про походження, виданим Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою за місцезнаходженням виробника товару. В окремих випадках заявка на видачу ліцензії на експорт товару може прийматися від українського виробника товару без зазначеного сертифіката, якщо його повний обсяг ще не виготовлений, та за умови, що зазначений товар у повному обсязі буде виготовлено на дату поставки, що в разі експорту з України підтверджуватиметься сертифікатом про походження. У цьому останньому випадку виробник/експортер зазначеного товару зобов'язаний подавати до митних органів України сертифікат про походження, а до комплекту документів для одержання ліцензії, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, додаються:
акт експертизи про код товару згідно з Гармонізованою системою США, виданий Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою;
письмове свідчення про те, що повний обсяг товару ще не виготовлений;
письмове зобов'язання про те, що зазначений товар у повному обсязі буде виготовлений на дату поставки товару та в разі експорту з України цього товару виробник/експортер подаватиме до митних органів України сертифікат про походження товару.
6.5. При оформленні та видачі ліцензій на експорт товару до США заявник подає завірені керівником суб'єкта підприємницької діяльності копії зовнішньоекономічного договору (контракту), позначені марками гербового збору, всі додатки і специфікації до нього українською (російською) та англійською мовами, а також письмові зобов'язання:
виробника (експортера) та першого покупця стосовно того, що будь-які наступні покупці товару поручаться, що цей товар, імпортований до США згідно з Угодою, не буде перепродаватися іншим покупцям, крім зазначених у документах, доданих до заяви, та призначається для споживання у США;
стосовно того, що виробник (експортер) товару співробітничатиме з центральними органами виконавчої влади України і компетентними органами США з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) Угоди;
першого покупця товару стосовно того, що будь-які наступні покупці товару співробітничатимуть з центральними органами виконавчої влади України з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) Угоди;
стосовно того, що виробник (експортер) товару в установлені строки надаватиме центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами на папері та на магнітному носію) щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару;
виробника (експортера) та першого покупця стосовно того, що будь-які наступні покупці товару в установлені строки надаватимуть центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами) на письмі та магнітному носію щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару.
6.6. До комплекту документів для одержання ліцензії, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, також додаються:
а) копія сертифіката якості товару, що експортуватиметься до США, або у випадку, зазначеному в пункті 2.5 цього Положення, у зв'язку з відсутністю виготовленого товару - відомості про технічні характеристики товару, які, як правило, зазначаються в цьому сертифікаті;
б) лист-підтвердження від виробника товару про те, що він не заперечує проти експорту до США товару, зазначеного в сертифікаті про походження, в зазначених обсягах;
в) інформація (українською (російською) та англійською мовами) про:
дату продажу товару (номер рахунка-фактури та його дата) або номер(и) і дату замовлення на продаж товару;
відносини виробника з покупцем (пов'язаний чи непов'язаний)***;
будь-які сторони контракту(ів) у послідовних (так званих ланцюжкових) операціях між виробником і кінцевим споживачем (якщо відомо);
кінцевого споживача (якщо відомо);
дату ввезення на митну територію США (якщо відомо).
6.7. Кожна наступна заявка виробника/експортера щодо оформлення ліцензії на експорт товару до США розглядається тільки в разі, якщо суб'єктом підприємницької діяльності України в розумінні Угоди про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України надано Міністерству:
відповідну інформацію щодо виконання одержаних ним ліцензій, термін дії яких закінчився;
повний обсяг інформації щодо експорту до третіх країн зазначеного товару на дату подання заявки;
повний обсяг інформації щодо виробництва в Україні зазначеного товару на дату подання заявки;
повний обсяг інформації щодо продажу в Україні зазначеного товару на дату подання заявки.
6.8. Один примірник ліцензії з поміткою "ORIGINAL" і фоном візерунка "гильош" видається суб'єкту підприємницької діяльності для митного оформлення в США, а два других - з поміткою "COPY" - для подання митній службі України з метою здійснення обліку фактичних обсягів експорту прокату плоского походженням з України, один з яких повертається до Міністерства з відповідними відмітками митниць (дата, фактична кількість, печатка і підпис уповноваженої особи митного органу, де завершується здійснення митного оформлення, навантаження та експорту товару).
6.9. Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути ухвалено в разі дій виробника/експортера, що призводять до будь-якого порушення Угоди про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України або можуть, на думку Міністерства, загрожувати виконанню цієї Угоди. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності України зазначених у ліцензії умов та правил здійснення експорту до США зазначеного товару, Міністерство може на певний строк припинити дію ліцензії або скасувати її. У цьому разі Міністерство негайно про це інформує Міністерство торгівлі США.
* Для товарів, зазначених у додатках 7 та 8, сертифікат походження товару видається лише з визначенням коду товару за ТН ЗЕД.
** Ліцензії на експорт та імпорт товарів, зазначених у додатках 6, 7 та 8, видаються також регіональними управліннями ЗЕЗ в областях та Міністерством економіки Автономної Республіки Крим згідно з пунктами 6 та 8 цього наказу.
*** Згідно з умовами зазначених Угод та цього Положення виробник або будь-які покупці товару (в тому числі експортер, імпортер, покупець, споживач тощо) вважаються пов'язаними, якщо:
один з них безпосередньо або опосередковано контролює іншого; або
обидва безпосередньо або опосередковано контролюються третім; або
разом вони безпосередньо або опосередковано контролюють третього, за умови, що є підстави вважати, що вплив цих взаємовідносин є таким, що зазначений виробник чи покупець поводиться інакше ніж непов'язаний виробник чи непов'язаний покупець.
Додаток
до пункту 5.2 Положення про порядок
оформлення та видачі ліцензій на експорт продукції походженням з
України, яка підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України
від 04.01.99 N 15
Заявка на ліцензію на експорт N __________________
Дійсна до __.__.__ р. (включно)
----------------------------------------------------------------------
| |
|1. Організація-замовник, місцезнаходження Код ЗУКПО |
| |
|Телефон Факс |
| |
|Розрахунковий рахунок |
|Розрахунковий рахунок в іноземній валюті |
|2. Вхідний номер Дата реєстрації |
| |
|--------------------------------------------------------------------|
|3. Виробник товару, |4. Покупець, місцезнаходження |
|місцезнаходження | |
|---------------------------------+----------------------------------|
|5. Код ТН |6. Один. |7. |8. Варт. |9. Варт.|10. Додаткове|
|ЗЕД |виміру |Кількість |(тис. ам. |(вал. |найменування |
| | | |дол.) |контр.) | |
|-----------+---------+-----------+-----------+--------+-------------|
|---------------------------------+----------------------------------|
|11. Країна призначення |14. Базис поставки |
|12. Країна покупця |15. Валюта контракту |
|13. Країна походження |16. Валюта платежу |
|---------------------------------+----------------------------------|
|17. Митниця |18. Характер угоди |
|---------------------------------+----------------------------------|
|19. Підстава для запиту ліцензії |20. Узгоджено |
| | |
| |Прізвище, ім'я, по батькові |
| | |
| |Посада |
| |Підпис |
| | |
| |М.П. Дата |
|--------------------------------------------------------------------|
|21. П.I.Б. керівника організації-замовника |
| |
|Посада |
| М.П. Підпис Дата |
| |
|--------------------------------------------------------------------|
|22. Особливі умови |
| |
| |
----------------------------------------------------------------------
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ I ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ІНСТРУКЦІЯ
від 26.01.99, N 33
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 лютого 1999 р. за N 86/3379
Затверджено
Наказ Міністерства зовнішніх економічних
зв'язків і торгівлі України
26.01.99 N 33
Інструкція
про порядок заповнення ліцензій на експорт продукції
походженням з України, яка підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.99 N 15
1. Ця Інструкція розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року N 15 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1999 році", Угоди між Урядом України та Міністерством торгівлі США про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України та міжнародних зобов'язань України і є дійсною для заповнення ліцензій на експорт товарів, зазначених у додатках 2, 3, 4 та 5 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України.
2. Ліцензія на експорт товарів, зазначених у додатках 2, 3, 4 та 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року N 15, повинна відповідати зразку (форми додаються) і є дійсною щодо експорту зазначеного в ній товару походженням з України до однієї з країн: США, країни-члена Європейського Союзу чи Індонезії.
3. Ліцензія може використовуватися для експорту в країну призначення однієї або більше партій зазначеного в ній товару.
4. Ліцензія на експорт та її копії оформлюються згідно з цією Інструкцією. Вони заповнюються англійською мовою. Якщо копії складені від руки, текст вписується чорнилом і друкованими літерами.
Розміри бланків ліцензії 210 х 297 мм.
Для виготовлення бланку ліцензії використовується білий письмовий папір зазначених розмірів, без механічних включень та вагою не менше 25 г на 1 кв.м. За наявності декількох примірників документів тільки перший примірник, який є оригіналом, має бути надрукований з фоном візерунка "гільош". Цей примірник має бути чітко позначений як "ORIGINAL", а інші примірники з поміткою "COPY".
5. Кожний документ повинен мати стандартизований серійний номер, друкований або ні, за допомогою якого він може бути ідентифікований.
Цей номер складатиметься з таких елементів:
дві літери, що вказують країну-експортера (UA);
дві літери, що вказують країну-імпортера, в якій передбачається здійснити митне оформлення товару (класифікатор країн-членів Європейського Союзу, США та Індонезії, додаток 2);
однозначний номер, що відповідає останній цифрі року експорту, наприклад, 9 для 1999 року;
двозначний номер 01, який зазначає, що ліцензію видано МЗЕЗторгом України;
п'ятизначний порядковий номер від 00001 до 99999, призначений країні-імпортеру, де передбачено здійснити митне оформлення товару.
6. Ліцензії на експорт можуть видаватись після відвантаження продукції, якої вони стосуються. У цих випадках в них має бути напис "issued retrospectively"*.
7. Якщо ліцензію на експорт украдено, загублено або вона зробилась непридатною, то експортер може звернутися до МЗЕЗторгу України з проханням видати дублікат, який заповнюється на підставі раніше поданих документів, що зберігаються в архіві міністерства. Заява про видачу дубліката має супроводжуватись документом, що підтверджує факт крадіжки чи втрати ліцензії, та повідомленням про фактичне відвантаження продукції за виданою ліцензією. Дублікат будь-якої такої ліцензії, виданий таким чином, матиме напис у пункті 9 форми ліцензії "duplicata" або "duplicate"**, який дійсний для митного оформлення. Про факт видачі дубліката МЗЕЗторг України повідомляє Державну митну службу України та уповноважений орган країни-імпортера.
8. Дублікат матиме дату оригіналу експортної ліцензії.
9. У ліцензії повинна бути зазначена така інформація***:
в п.1 - повна назва експортера продукції та його повна адреса; в п.2 номер ліцензії;
в п.3 - квотовий рік експорту;
в п.4 - назва товару (в разі експорту феросилікомарганцю), категорія товару (в разі експорту окремих категорій текстильних виробів, чорних металів та виробів з них, а також прокату гарячекатаного в рулонах та не в рулонах), група товару (в разі експорту магнію);
в п.5 - назва фірми, яка буде одержувати товар, та її повна адреса. Якщо за дорученням покупця товару одержувачем товару буде інша фірма, то в пункті 9 форми ліцензії зазначається назва фірми-покупця та її місцезнаходження;
в п.6 - країна походження товару;
в п.7 - країна призначення;
в п.8 - місце і дата відвантаження та засоби транспортування;
в п.9 - термін дії ліцензії на території України, номер контракту, за яким здійснюється експорт, та додаткова інформація;
в п.10 - опис товару, що експортується, а також вартість послуг з переробки давальницької сировини (в разі експорту окремих категорій текстильної продукції), виробник товару (в разі експорту окремих категорій чорних металів та виробів з них);
в п.11 - товарна позиція товару відповідно до діючої товарної номенклатури США, ЄС або Індонезії;
в п.12 - кількість товару в одиницях, визначених для зазначеного товару відповідними угодами та товарною номенклатурою;
в п.13 - контрактна вартість та умови поставки на умовах FOB згідно з INCOTERMS 1990 р. (в разі експорту феросилікомарганцю до країн-членів ЄС на умовах DAF);
в п.14 - уповноважена особа Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України підписує ліцензію та ставить дату її оформлення, що засвідчується відповідною печаткою;
в п.15 - вказується повна назва та адреса Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України.
10. У ліцензії на експорт до США деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України (опис товару додається) повинна бути зазначена наступна інформація:
в п.1 - номер ліцензії;
в п.2 - квотовий рік;
в п.3 - країна походження;
в п.4 - країна призначення;
в п.5 - дата продажу (дата виписування рахунка-фактури, тобто дата, коли визначається ціна та обсяг товару, наприклад, коли виписується специфікація або, в разі довгострокового контракту, дата укладення контракту, як зазначено в облікових документах виробника (експортера), що велись протягом звичайної торговельної операції);
в п.6 - обсяг товару в метричних тоннах;
в п.7 - вартість товару на умовах FOB згідно з INCOTERMS 1990 р.;
в п.8 - ціна за одиницю (за одну метричну тонну) на умовах FOB згідно з INCOTERMS 1990 р.;
в п.9 - загальний обсяг квоти, що залишився невикористаним;
в п.10 - повна назва виробника товару та його повна адреса;
в п.11 - повна назва експортера товару та його повна адреса;
в п.12 - повна назва й адреса імпортера, якщо зазначена інформація надана заявником чи відома Міністерству;
в п.13 - повна назва й адреса торговельної компанії, яка брала участь у продажу;
в п.14 - повна назва й адреса покупця та ступінь відносин виробника (експортера) з покупцем (пов'язаний або непов'язаний з виробником (експортером);
в п.15 - номер замовлення на продаж товару та його дата (номер специфікації або номер рахунка-фактури та його дата) або номер контракту та його дата;
в п.16 - марка прокату плоского, дається повний опис товару, що експортується до США, та код згідно з Гармонізованою Системою США (до 10-го знака);
в п.17 - повна назва та адреса Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України;
в п.18 - строк дії ліцензії на митній території України;
в п.19 - дата експорту (тобто дата підписання ліцензії) та деякі відомості, які засвідчуються печаткою та підписом уповноваженої особи Міністерства.
11. Заявка на ліцензію оформлюється суб'єктом підприємницької діяльності за формою ліцензії*** (пункт 9 даної Інструкції), за винятком пунктів 2 і 15. У пункті 14 ставиться підпис керівника й дата, що засвідчуються печаткою суб'єкта підприємницької діяльності.
12. При експорті до США деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України ліцензія вважається дійсною для пред'явлення митним органам України за умови, якщо вона супроводжується завіреною керівником суб'єкта підприємницької діяльності копією зовнішньоекономічного договору (контракту) (українською (російською) та англійською мовами) з усіма додатками і специфікаціями до нього, а також з письмовими зобов'язаннями:
а) виробника/експортера та першого покупця стосовно того, що будь-які наступні покупці товару ручатимуться, що цей товар, імпортований до США згідно з Угодою між Урядом України та Міністерством торгівлі США про призупинення антидемпінгового розслідування щодо імпорту деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского з України, не буде перепродаватися іншим покупцям, крім зазначених у документах, доданих до заяви, та призначається для споживання в США (українською (російською) та англійською мовами);
б) стосовно того, що виробник/експортер товару співробітничатиме з центральними органами виконавчої влади України і компетентними органами США з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) зазначеної Угоди;
в) першого покупця товару стосовно того, що будь-які наступні покупці товару співробітничатимуть із центральними органами виконавчої влади України з метою запобігання порушенню (включаючи обхід) зазначеної Угоди;
г) стосовно того, що виробник/експортер товару в установлені строки надаватиме центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами на папері та на магнітному носію) щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару;
д) виробника/експортера та першого покупця стосовно того, що будь-які наступні покупці товару в установлені строки надаватимуть центральним органам виконавчої влади України повну інформацію (українською (російською) та англійською мовами на папері та на магнітному носію) щодо прямого чи непрямого експорту до США зазначеного товару;
е) виробника/експортера та всіх покупців товару стосовно того, що будь-які переклади текстів документів, призначених для передання компетентними органами США згідно із зазначеною Угодою, будуть автентичними з українською редакцією подібних текстів.
У разі завершення митного оформлення виробник/експортер також подає митним органам України оригінали й копії сертифіката про походження товару та сертифіката якості товару, що експортуватиметься до США.
* Крім ліцензій на експорт до США деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України.
** У ліцензіях на експорт до США деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України такий запис робиться в пункті 17 підпункті "d" (Supplementary details) форми ліцензії.
*** Крім ліцензій на експорт до США деяких виробів з обрізного вуглецевого прокату плоского походженням з України.
Додаток 1
до пункту 2 Інструкції про порядок
заповнення ліцензій на експорт
продукції походженням з України,
яка підпадає під дію постанови
Кабінету Міністрів України від
04.01.99 N 15
Форма ліцензії на експорт
феросилікомарганцю походженням з України до
США та країн-членів Європейського Союзу,
чорних металів до Республіки Індонезія
-----------------------------------------------------------------------------
|1. Exporter (name, full | ORIGINAL |2. No |
|address, country) | | |
| |------------------------+-------------------|
| |3. Year |4. Product group |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|5. Consignee (name, full | EXPORT LICENSE |
|address, country) | |
| |--------------------------------------------|
| |6. Country of origin |7. Country of |
| | |destination |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|8. Place and date of |9. Supplementary details |
|shipment - Means of transport | |
| | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|10. Description of goods - |11. CN |12. Quantity (1) |13. FOB |
|Manufacturer |code | |Value (2)|
| | | | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|14. CERTIFICATION BY ТНЕ COMPLEMENT AUTHORITY |
| |
| |
| |
|---------------------------------------------------------------------------|
|15. Competent authority (name, |At __________________ on ________________ |
|full address, country) | |
| | |
| |(Signature) (Stamp) |
-----------------------------------------------------------------------------
Форма ліцензії на експорт окремих категорій чорних
металів та виробів з них до країн-членів Європейського Союзу
-----------------------------------------------------------------------------
|1. Exporter (name, full | ORIGINAL |2. No |
|address, country) | | |
| |------------------------+-------------------|
| |3. Year |4. Product group |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|5. Consignee (name, full | EXPORT LICENSE |
|address, country) | |
| | |
| | (ECSC products) |
| |--------------------------------------------|
| |6. Country of origin |7. Country of |
| | |destination |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|8. Place and date of |9. Supplementary details |
|shipment - Means of transport | |
| | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|10. Description of goods - |11. CN |12. Quantity (1) |13. FOB |
|Manufacturer |code | |Value (2)|
| | | | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|14. CERTIFICATION BY ТНЕ COMPLEMENT AUTHORITY |
|I, the undersigned, certify that the goods described above have been |
|charged against the quantitative limit established for the year shown in |
|box No 3 in respect of the category shown No 4 by the provisions |
|regulating trade in ECSC with the European Community |
|---------------------------------------------------------------------------|
|15. Competent authority (name, |At __________________ on ________________ |
|full address, country) | |
| | |
| |(Signature) (Stamp) |
-----------------------------------------------------------------------------
Форма ліцензії на експорт окремих категорій
текстильної продукції до країн-членів Європейського Союзу
-----------------------------------------------------------------------------
|1. Exporter (name, full | ORIGINAL |2. No |
|address, country) | | |
| |----------------------+--------------------|
| |3. Quota year |4. Category |
| | |number |
| |-------------------------------------------|
| | EXPORT LICENSE |
|-------------------------------| (Textile products) |
|5. Consignee (name, full | |
|address, country) | |
| |-------------------------------------------|
| |6. Country of |7. Country of |
| |origin |destination |
|-------------------------------+-------------------------------------------|
|8. Place and date |9. Supplementary details |
|of shipment-Means | |
|of transport | |
| | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|10. Marks and numbers - Number and kind of |11. Quantity (1)|12. FOB Value |
|packages - DESCRIPTION OF GOODS | |(2) |
| | | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|13. CERTIFICATION BY ТНЕ COMPLEMENT AUTHORITY - |
|I, the undersigned, certify that the goods described above have been |
|charged against the quantitative limit established for the year shown in |
|box No 3 in respect of the category shown No 4 by the provisions |
|regulating trade in textile products with the European Economic Community |
|-------------------------------- |
|14. Competent authority (name, |At __________________, on ________________ |
|full address, country) | |
| | |
| |(Signature) (Stamp) |
-----------------------------------------------------------------------------
Форма ліцензії на експорт магнію походженням з України
до країн-членів Європейського Союзу
-----------------------------------------------------------------------------
|1. Exporter (name, full | ORIGINAL |2. No |
|address, country) | | |
| |------------------------+-------------------|
| |3. Year |4. Product group |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|5. Consignee (name, full | EXPORT LICENSE |
|address, country) | |
| | |
| | |
| |--------------------------------------------|
| |6. Country of origin |7. Country of |
| | |destination |
|------------------------------+--------------------------------------------|
|8. Place and date of |9. Supplementary details |
|shipment - Means of transport | |
| | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|10. Description of goods - |11. CN |12. Quantity (1) |13. FOB |
|Manufacturer |code | |Value (2)|
| | | | |
|---------------------------------------------------------------------------|
|14. CERTIFICATION BY ТНЕ COMPLEMENT AUTHORITY |
| |
| |
|---------------------------------------------------------------------------|
|15. Competent authority (name, |At __________________ on ________________ |
|full address, country) | |
| | |
| |(Signature) (Stamp) |
-----------------------------------------------------------------------------
Форма ліцензії на експорт до США деяких виробів з
обрізного вуглецевого прокату плоского походженням
з України
EXPORT LICENSE/ЛІЦЕНЗІЯ НА ЕКСПОРТ
-----------------------------------------------------------------------------
|1. Export License N _______________________ | ORIGINAL |2. Quota Year-|
| | |___________ |
|---------------------------------------------------------------------------|
|3. Country of Origin -| 4. Country of Destination - |5. Date of Sale - |
| UKRAINE | USA |_________________ |
|---------------------------------------------------------------------------|
|6. Quantity (m/t) __________________ |7. F.О.В. Sales Value ($ USA) _______|
|____________________________________ |_____________________________________|
|-------------------------------------+-------------------------------------|
|8. F.О.В. Unit Price ($ USA) |9. Remaining Export Limit ___________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|-------------------------------------+-------------------------------------|
|10. Producer _______________________ |11. Exporter ________________________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|-------------------------------------+-------------------------------------|
|12. Importer of Record _____________ |13. Trading Company _________________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|-------------------------------------+-------------------------------------|
|14. а) Customer ____________________ |15. а) Sales Order Number ___________|
|____________________________________ |_____________________________________|
|____________________________________ |__________________________________ or|
|b) Affiliated or not Yes or No |b) Contract and Specification Number |
| --------------|(Date) |
|Producer/Exporter | || ||_____________________________________|
| --------------|_____________________________________|
|---------------------------------------------------------------------------|
|16. а) Grade of Merchandise _______________ b) HTS Number _________________|
|___________________________________________________________________________|
|с) Complete Description of Merchandise ____________________________________|
|___________________________________________________________________________|
|___________________________________________________________________________|
|___________________________________________________________________________|
|d) Supplementary details __________________________________________________|
|___________________________________________________________________________|
|___________________________________________________________________________|
|---------------------------------------------------------------------------|
|17. Ukrainian Competent Authority (name, address, country) - MINISTRY OF |
|FOREIGN ECONOMIC RELATIONS & TRADE OF UKRAINE (8, Lvivska Sq., Kyiv, |
|GSP-655, 254655, Ukraine). |
|18. Ця ліцензія дійсна на митній території України протягом 90 днів від |
|дати її підписання. |
|19. CERTIFICATION BY ТНЕ COMPETENT AUTHORITY |
|I, the undersigned, certify that information provided in box 3 (Country of |
|Origin), box 6 (Quantity) and box 8 (Unit Price) of Merchandise described |
|above is true and correct. Place of Issue - Ministry of Foreign Economic |
|Relations & Trade of Ukraine. |
| |
|Date of Issue (Date of Export) "__"_______ 199 ___ |
| _______________ |
| (Signature) (Stamp) |
-----------------------------------------------------------------------------
Додаток 2
до пункту 5 Інструкції про порядок
заповнення ліцензій на експорт
продукції походженням з України,
яка підпадає під дію постанови
Кабінету Міністрів України від
04.01.99 N 15
Класифікатор країн-членів ЄС, США та Індонезії
АТ - Австрія
ВЕ - Бельгія
DE - Федеративна Республіка Німеччина
DK - Данія
EL - Греція
ES - Іспанія
FI - Фінляндія
FR - Франція
GB - Об'єднане Королівство
ІЕ - Ірландія
ІТ - Італія
LU - Люксембург
NL - Нідерланди
РТ - Португалія
SE - Швеція
US - Сполучені Штати Америки
ID - Індонезія
Додаток 3
до пункту 9 Інструкції про порядок
заповнення ліцензій на експорт
продукції походженням з України,
яка підпадає під дію постанови
Кабінету Міністрів України від
04.01.99 N 15
Опис товару на експорт до США деяких виробів з обрізного
вуглецевого прокату плоского походженням з України
Гарячекатані на універсальному прокатному стані листи із заліза та нелегованої сталі із вмістом вуглецю (тобто прокат плоский, прокатаний по 4-х гранях чи в прямокутному закритому калібрі, шириною понад 150 мм, але не більше ніж 1250 мм та товщиною не менше ніж 4 мм, не в рулонах та без рельєфного рисунка), прямокутної форми, неплаковані, без електролітичного або іншого металевого покриття та покриті чи непокриті фарбою, лаком чи пластиком або іншими неметалевими речовинами;
та деякі вироби із плосколистового заліза та нелегованої сталі не в рулонах, прямокутної форми, гарячекатані, неплаковані, без електролітичного або іншого металевого покриття та покриті чи непокриті фарбою, лаком чи пластиком або іншими неметалевими речовинами товщиною 4.75 мм і більше та шириною, що перевищує 150 мм та дорівнює, принаймні, двом вимірам товщини.
До цього визначення входить плосколистовий прокат з непрямокутним поперечним перерізом, де такий поперечний переріз зроблено після здійснення процесу прокатки (тобто прокат, який "було оброблено після прокатки"), наприклад, прокат із скошеними або заокругленими краями. До цього визначення не входять листи в рулонах;
листи непрямокутної форми;
листи, які характеризуються як листи марки X-70, а також листи плаковані, з електролітичним або іншим металевим покриттям у таких позиціях Гармонізованої системи США (далі - ГС США):
7208.40.3030,
7208.40.3060,
7208.51.0030,
7208.51.0045,
7208.51.0060,
7208.52.0000,
7208.53.0000,
7208.90.0000,
7210.70.3000,
7210.90.9000,
7211.13.0000,
7211.14.0030,
7211.14.0045,
7211.90.0000,
7212.40.1000,
7212.40.5000,
7212.50.0000.