Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЛИСТ
від 25.02.99 N 13-134/369-1695

Обласним, по м.Києву та
Київській області, Кримському
республіканському управлінням
Національного банку України,
Комерційним банкам,
Асоціації українських банків,
ОПЕРУ НБУ,
Головному Управлінню
Національного банку України.

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.20
18)

Про банківську діяльність

Національний банк України направляє для використання і керівництва в роботі тексти постанов Правління Національного банку України NN 83, 84, 85 від 24.02.99, що знаходяться на державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Постановою Правління Національного банку України від 24.02.99 N 83 "Про деякі питання функціонування валютного ринку" встановлено:

1.1. Дозволити комерційним банкам надавати резидентам кредити в гривні з подальшим повним або частковим конвертуванням їх в іноземну валюту на цілі, передбачені кредитними договорами.

1.2. Встановити, що кредит у гривні може використовуватися для купівлі іноземної валюти на цілі, передбачені кредитним договором, лише за умови здійснення комерційним банком-кредитором депонування коштів у гривні шляхом їх розміщення на окремому рахунку в акціонерному банку "Кліринговий дім" до повного погашення позичальником заборгованості за кредитом.

1.3. Розмір задепонованих коштів має дорівнювати сумі гривневого еквіваленту відповідної іноземної валюти, що купується позичальником згідно з кредитним договором. Розрахунок суми гривневого еквіваленту здійснюється за офіційним обмінним курсом Національного банку України на день депонування.

1.4. Депонування коштів здійснюється комерційним банком після підписання кредитного договору з позичальником, але до фактичного проведення операції купівлі іноземної валюти.

1.5. Вимоги щодо депонування коштів не поширюються на операції з надання комерційними банками кредитів у гривні з метою купівлі іноземної валюти для оплати імпортних контрактів, що передбачають придбання товарів критичного імпорту, які входять до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також на придбання енергоносіїв, які визначаються такими за методологією Європейської економічної комісії ООН.

Постановою Правління Національного банку України від 24.02.99 N 84 "Про внесення змін до Інструкції Національного банку України N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України" встановлено:

Абзац 6 розділу 1 додатка 83 до Інструкції Національного банку України N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 за N 129 (в редакції постанови Правління Національного банку України від 28.09.98 N 395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.10.98 за N 649/3089), викласти у такій редакції:

"Пункти обміну іноземної валюти здійснюють операції купівлі іноземної валюти у фізичних осіб - резидентів та нерезидентів, продажу іноземної валюти фізичним особам - резидентам та зворотного обміну національної валюти на іноземну валюту фізичним особам - нерезидентам згідно з встановленими нормами та правилами. Не допускається відмова у здійсненні валютно-обмінних операцій пунктом обміну іноземної валюти за наявності коштів для здійснення цих операцій".

Постановою Правління Національного банку України від 24.02.99 N 85 "Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України" встановлено:

Внести такі зміни до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджених постановою Правління від 15.04.98 N 150 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.06.98 за N 407/2847 (в редакції постанови Правління від 21.09.98 N 382: пункт 2.1 доповнити абзацами такого змісту: "Дозволяється купівля суб'єктами міжбанківського валютного ринку України для власних потреб та за дорученням клієнтів іноземної валюти для погашення заборгованості за кредитами в іноземних валютах першої групи Класифікатора (включаючи відсотки за користування кредитом, комісійні тощо), одержаними від нерезидентів:

- не раніше ніж через 6 календарних місяців з дати надходження кредитних коштів на рахунок резидента;

- якщо відсоткова ставка за кредитами не перевищує 20% річних. У разі, якщо відсоткова ставка перевищує 20% річних, погашення заборгованості за такими кредитами здійснюється позичальником за рахунок власних коштів в іноземній валюті";

абзаци другий і третій пункту 3.2 викласти у такій редакції:

"При здійсненні операцій з готівковою іноземною валютою курс гривні до іноземної валюти може відхилятися від офіційного курсу Національного банку України не більше ніж на 10%, включаючи комісійні винагороди.

Уповноважені банки та уповноважені кредитно-фінансові установи самостійно встановлюють курси купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, дотримуючись маржі між курсами купівлі та продажу не більше ніж 10%, які розраховані на підставі офіційного курсу Національного банку України".

Дату набуття чинності цих постанов буде доведено додатково.

Перший заступник Голови Правління В.С.Стельмах.