МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 15.12.98 N 455
м. Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1998 р. за N 832/3272
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони України
N 270 від 20.05.2016)
Про заходи щодо реалізації Закону України
"Про державну службу" в Збройних Силах України
Для виконання Закону України "Про державну службу", розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 травня 1995 року N 301-р та постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 року N 658 "Про затвердження Положення про ранги державних службовців" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію про порядок присвоєння рангів державним службовцям Збройних Сил України, що додається.
1.2. Інструкцію про порядок оформлення і подання документів для продовження терміну перебування на державній службі, що додається.
1.3. Перелік органів військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України, що додається.
2. Накази Міністра оборони України від 31.03.94 N 90 "Про присвоєння рангів державним службовцям центрального апарату Міністерства оборони України", від 12.01.95 N 7 "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про державну службу" в Збройних Силах України", від 14.08.95 N 200 "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про державну службу" в органах військового управління та військових комісаріатах", за винятком пунктів 4 та 6, від 04.09.98 N 330 "Про внесення доповнень до наказу Міністра оборони України від 14.08.95 N 200", від 01.10.98 N 357 "Про внесення доповнення до наказу Міністра оборони України від 14.08.95 N 200" та пункт 2 наказу Міністра оборони України від 29.12.97 N 500 "Про внесення доповнень до наказів Міністра оборони України від 23.05.94 N 025 та від 14.08.95 N 200" вважати такими, що втратили чинність.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра оборони України.
4. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України генерал армії України О.I. КУЗЬМУК
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
15.12.98 N 455
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1998 р. за N 832/3272
Інструкція
про порядок присвоєння рангів державним службовцям
Збройних Сил України*
1. Ранги присвоюються державним службовцям в індивідуальному порядку відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації та результатів роботи.
Особам, які вперше прийняті на державну службу, присвоюється, як правило, найнижчий ранг, передбачений для відповідних категорій посад.
2. Посади державних службовців (центрального апарату Міністерства оборони України відповідно до Переліку посад державних службовців центрального апарату Міністерства оборони України (додаток 1), управлінь видів Збройних Сил України відповідно до Переліку посад державних службовців управлінь видів Збройних Сил України та інших прирівняних до них органів військового управління (додаток 2)) віднесені: начальники управлінь, самостійних відділів у складі міністерства - до третьої категорії; може бути присвоєно 7, 6 і 5 ранг; заступники начальників управлінь, самостійних відділів міністерства, начальники (заступники начальників) відділів у складі управлінь - до четвертої категорії; може бути присвоєно 9, 8 і 7 ранг; спеціалісти центрального апарату Міністерства оборони України, державні службовці управлінь видів Збройних Сил України та інших, прирівняних до них органів військового управління - до п'ятої категорії; може бути присвоєно 11, 10 і 9 ранг.
3. Посади державних службовців управлінь оперативних командувань, військового комісаріату Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських військових комісаріатів відповідно до Переліку посад державних службовців управлінь оперативних командувань та інших прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (додаток 3) та відповідно до Переліку посад державних службовців військових комісаріатів (додаток 4) віднесені до шостої категорії; може бути присвоєно 13, 12 і 11 ранг.
4. Посади державних службовців управлінь армій, корпусів, міських та районних військових комісаріатів відповідно до Переліків (додатки 3 та 4) віднесені до сьомої категорії; може бути присвоєно 15,14 і 13 ранг.
5. Ранги державним службовцям присвоюються: у центральному апараті Міністерства оборони України та органах військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України (за винятком управління залізничних військ, Головного контрольно-ревізійного управління та Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України, Головного гідрометеорологічного центру Збройних Сил України, Центрального управління метрології та стандартизації Міністерства оборони України) наказами першого заступника Міністра оборони України (за його відсутності наказами заступника Міністра оборони України); в органах управління військових формувань, військових комісаріатах, управлінні залізничних військ, Головному контрольно-ревізійному управлінні та Головному квартирноексплуатаційному управлінні Міністерства оборони України, Головному гідрометеорологічному центрі Збройних Сил України, Головному управлінні розвідки та Центральному управлінні метрології та стандартизації Міністерства оборони України - наказами посадових осіб, яким надано право видання наказів щодо прийняття на роботу.
6. Ранги присвоюються державним службовцям одночасно з прийняттям їх на державну службу або призначенням на вищу посаду.
Особам, призначеним на посади державних службовців з установленням випробування, ранги присвоюються з урахуванням його результатів.
7. Через два роки після присвоєння державному службовцю відповідного рангу безпосередні керівники порушують клопотання перед старшими начальниками щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. При цьому в поданні зазначається номер та дата наказу про присвоєння попереднього рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця.
Черговий ранг не може бути присвоєний державному службовцю, до якого протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період проведення службового розслідування або перебування під слідством.
Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися до державного службовця як захід дисциплінарного впливу.
8. Для присвоєння чергового рангу оформлюється Подання на державного службовця для присвоєння рангу (додаток 5), яке підписується начальником управління (окремого відділу, служби), завіряється гербовою печаткою та подається до кадрового органу державних службовців (посадових осіб), яким надано право розгляду документів для підготовки проектів наказів про присвоєння рангів.
9. За виконання особливо відповідальних завдань державному службовцю може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах відповідної категорії посад.
10. Якщо державні службовці призначені на посади вищої категорії, їм присвоюється ранг у межах категорії посад, які вони зайняли.
Якщо державні службовці зайняли вищі посади в межах категорії посад, на яких вони перебували, їм може бути залишений попередній або присвоєний вищий ранг у межах цієї категорії.
У випадку залишення попереднього рангу наступний ранг державному службовцю присвоюється з урахуванням часу присвоєння попереднього рангу.
11. За сумлінну працю державному службовцю при звільненні з державної служби у зв'язку з виходом на пенсію може бути присвоєно черговий ранг поза межами відповідної категорії посад, якщо він має найвищий ранг у цій категорії посад.
12. Якщо державний службовець перейшов на посаду нижчої категорії або залишив державну службу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний ранг.
13. Державний службовець може бути позбавлений рангу лише за вироком суду.
14. Присвоєння, зміна, позбавлення рангу за вироком суду оформляється наказами відповідних посадових осіб, зазначених у пункті 5 даної Інструкції, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці державного службовця.
15. Надбавка за ранг виплачується з дня його присвоєння у розмірах, передбачених чинним законодавством.
Державному службовцю, який працює неповний робочий день (тиждень), надбавка за ранг здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.
Особам, які призначені на посади державних службовців з терміном випробування і мають ранги, присвоєні за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до цього рангу.
Додаток 1
до п. 2 Інструкції про порядок
присвоєння рангів державним
службовцям Збройних Сил України
Перелік
посад державних службовців центрального апарату
Міністерства оборони України
1. Начальники управлінь, самостійних відділів у складі міністерства та їх заступники.
2. Начальники відділів у складі управлінь та їх заступники.
3. Головний спеціаліст.
4. Економічний радник.
5. Консультант.
6. Провідний спеціаліст.
7. Спеціаліст першої категорії.
8. Спеціаліст другої категорії.
9. Спеціалісти (агроном, лікар ветеринарний, бухгалтер, бухгалтер-ревізор).
10. Головний бухгалтер.
11. Інженери всіх найменувань.
12. Ревізор, інспектор-ревізор, економіст.
13. Юрисконсульт.
14. Помічник начальника управління (відділу).
15. Начальник (заступник начальника) відділення.
16. Референт-перекладач, референт.
Додаток 2
до п. 2 Інструкції про порядок
присвоєння рангів державним
службовцям Збройних Сил України
Перелік
посад державних службовців управлінь видів
Збройних Сил України та інших прирівняних
до них органів військового управління
1. Начальники відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів.
2. Помічники начальників управлінь, відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів.
3. Начальник канцелярії.
4. Консультант.
5. Головні бухгалтери та їх заступники.
6. Бухгалтер, бухгалтер-ревізор.
7. Інженери усіх спеціальностей.
8. Спеціалісти (агроном, лікар ветеринарний, зоотехнік, програміст, психолог, соціолог, референт, методист, редактор).
9. Інспектор-ревізор.
10. Товарознавець, економіст.
11. Юрисконсульт.
Додаток 3
до пп. 3 та 4 Інструкції
про порядок присвоєння рангів
державним службовцям
Збройних Сил України
Перелік
посад державних службовців управлінь оперативних командувань
та інших прирівняних до них органів військового управління, об'єднань
1. Начальники відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів.
2. Помічники начальників відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів.
3. Начальник канцелярії.
4. Консультант.
5. Головні бухгалтери та їх заступники.
6. Бухгалтер, бухгалтер-ревізор.
7. Інженери усіх спеціальностей.
8. Спеціалісти (агроном, лікар ветеринарний, зоотехнік, програміст, психолог, соціолог, референт, методист, редактор).
9. Інспектор-ревізор, інспектор-лікар, інспектор-провізор.
10. Товарознавець, економіст.
11. Юрисконсульт.
Додаток 4
до пп. 3 та 4 Інструкції
про порядок присвоєння рангів
державним службовцям
Збройних Сил України
Перелік
посад державних службовців військових комісаріатів
1. Начальники відділень, груп, частин та інших структурних підрозділів.
2. Старші помічники, помічники начальників відділів, відділень, груп.
3. Помічник військового комісара з правової роботи.
4. Математик, інженер-програміст, інженер.
5. Економіст.
6. Юрисконсульт.
7. Бухгалтер, бухгалтер-ревізор.
8. Ревізор, інспектор-ревізор.
9. Спеціалісти (психолог, референт-перекладач).
Додаток 5
до п. 8 Інструкції про порядок
присвоєння рангів державним
службовцям Збройних Сил України
Подання
на державного службовця для присвоєння рангу
1. Загальні дані
Прізвище, ім'я, по батькові ____________________________________________________________________________________________
Число, місяць і рік народження ________________________________________________________________________________________
Посада, яку займає працівник, стаж роботи на ній ________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________
Освіта _____________________________________________________________________________________________________________
(назва навчального закладу, рік закінчення)
____________________________________________________________________________________________________________________
Спеціальність за освітою ______________________________________________________________________________________________
Загальний стаж роботи ________________________________________________________________________________________________
2. Стисла характеристика
_______________________________________________________________________________________________________________________
(вказати попередній ранг та яким наказом присвоєно)
______________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
3. Присяга прийнята " ___ " ______________ 199 __ року.
4. Пропозиції щодо присвоєння рангу державному службовцю:
Державному службовцю __________________________________________________________________________________________________
(прізвище та ініціали)
пропонується присвоїти ________________________________ ранг.
Начальник _________________________________________________
(командир) (найменування посади)
____________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
Печатка
" ___ " _____________ 199 __ р.
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
від 15.12.98 N 455
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1998 р. за N 832/3272
Інструкція
про порядок оформлення та подання документів
для продовження терміну перебування на державній службі
1. Відповідно до Закону України "Про державну службу" граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. У разі потреби Міністр оборони України за узгодженням з начальником Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України може продовжити термін перебування на державній службі, але не більше ніж на п'ять років.
2. Для продовження терміну перебування на державній службі державний службовець подає за командою заяву керівнику органу військового управління, який здійснював його приймання на роботу.
3. Оформлені належним чином документи (заява, довідка (додаток), копія трудової книжки, супровідний лист) надсилаються за командою до відділу кадрів державних службовців Головного управління кадрів Міністерства оборони України з розрахунком, щоб вони надійшли не пізніше ніж за один місяць до досягнення державним службовцем граничного віку перебування на державній службі.
Копія (ксерокопія) трудової книжки державного службовця з обов'язковими записами в ній про прийняття присяги і присвоєння відповідного рангу подається оформленою згідно з чинним законодавством.
4. У разі прийняття позитивного рішення щодо продовження терміну перебування на державній службі воно оформлюється наказом Міністра оборони України.
5. Особам, які працюють на посадах радників або консультантів, термін перебування на державній службі при досягненні граничного віку продовжується за вищезазначеним порядком. Після закінчення продовженого за встановленим порядком терміну (не більше 5 років), у виняткових випадках, зазначені особи можуть бути залишені на державній службі (на посадах радників або консультантів) за рішенням Міністра оборони України.
Додаток
до п. 3 Інструкції про порядок
оформлення і подання документів
для продовження терміну
перебування на державній службі
Довідка
(подається для продовження терміну перебування
на державній службі)
_____________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
Працює ________________________________________________________________________________________________________________
(повна назва посади)
Число, місяць і рік народження ___________________________________________________________________________________________
Місце народження ______________________________________________________________________________________________________
Освіта _____________________ Закінчив (коли, що) __________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Спеціальність за освітою _________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Чи має стягнення ______________________________________________________________________________________________________
(які, коли, ким і за що накладені)
Якими мовами володіє і в якій мірі _________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Чи має державні нагороди (які) ____________________________________________________________________________________________
Чи є депутатом Ради (якої) ________________________________________________________________________________________________
Присяга прийнята (дата) _________________________________________________________________________________________________
Присвоєно ранг (який) ___________________________________________________________________________________________________
Робота в минулому:
(стислий послужний список)
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________
Начальник __________________________________________________
(командир) (найменування посади)
_____________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
Печатка
" ___ " _____________ 199 __ р.
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
15.12.98 N 455
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1998 р. за N 832/3272
Перелік
органів військового управління, прирівняних до управлінь
видів Збройних Сил України
1. Головне контрольно-ревізійне управління Міністерства оборони України.
2. Головне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України.
3. Центральне управління метрології та стандартизації Міністерства оборони України.
4. Департамент міжнародного співробітництва Міністерства оборони України.
5. Управління військово-соціальної роботи Міністерства оборони України.
6. Управління інформації, обліку та статистики Головного управління кадрів Міністерства оборони України.
7. Управління державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України.
8. Управління служби пожежної безпеки Міністерства оборони України.
9. Спортивний комітет Міністерства оборони України.
10. Служба безпеки дорожнього руху Міністерства оборони України.
11. Управління ветеринарної медицини Тилу Міністерства оборони України.
12. Головний гідрометеорологічний центр Збройних Сил України.
13. Центральне управління військових сполучень Збройних Сил України.
14. Інспекція безпеки польотів авіації Збройних Сил України.
15. Управління залізничних військ.
16. Управління екології.
17. Управління по фінансуванню військових частин та установ центрального підпорядкування.