Документ втратив чиннiсть!

ДЕПАРТАМЕНТ ГОТІВКОВО-ГРОШОВОГО ОБІГУ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 19.05.98 р., N 11-111/886-3622
м.Київ

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Ліміт залишку готівки в касі: тільки в основному банку

У зв'язку з численними запитами регіональних управлінь Національного банку України та ряду комерційних банків щодо порядку встановлення ліміту залишку готівки в касі суб'єктам господарювання, які мають поточні рахунки в декількох установах банків, та перевірок комерційними банками дотримання такими суб'єктами касової дисципліни, Національний банк України роз'яснює.

У разі наявності у клієнта поточних рахунків у декількох установах банків зазначеними суб'єктами господарювання протягом трьох робочих днів визначається основний поточний рахунок, за місцем відкриття якого установою банку і встановлюється ліміт залишку готівки в касі. Заявка-розрахунок на встановлення ліміту залишку готівки в касі складається таким клієнтом виходячи з його загальних касових оборотів (надходжень і видатків). При затвердженні ліміту каси установа банку, в якій відкрито основний рахунок, повинна проаналізувати наведені в заявці-розрахунку показники на підставі касової книги клієнта та (за необхідності) інших обгрунтовуючих документів. Копія заявки-розрахунку із затвердженим лімітом надається клієнтом протягом трьох робочих днів (враховуючи день затвердження) іншим установам банків, в яких відкрито його додаткові поточні рахунки.

У разі закриття основного поточного рахунка клієнта встановлений ліміт каси на його прохання може бути переглянутий іншою установою банку, в якому залишився поточний рахунок підприємства, що буде визначений ним як основний, і у разі потреби встановлено новий ліміт каси.

Порядок відкриття, здійснення операцій та закриття поточних рахунків визначено Інструкцією НБУ N 3 "Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті", затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.05.96 р. N 121 в редакції постанови Правління Національного банку України від 04.02.98 р. N 36. За наявності у підприємства поточних рахунків у декількох установах банків перевірку касової дисципліни може здійснювати будь-який банк, в якому відкрито поточний рахунок (незалежно від того, який банк установив ліміт залишку готівки в касі). При цьому вказані установи банків для більшої повноти проведення перевірок дотримання касової дисципліни можуть за взаємною домовленістю надавати необхідну інформацію про здійснені конкретним суб'єктом господарювання в періоді, що перевіряється, операції з надходження і видачі готівки з каси відповідної установи банку.

Для підвищення ефективності контролю за дотриманням такими суб'єктами господарювання касової дисципліни рекомендується провадити спільні комплексні перевірки силами тих установ банків, де відкрито поточні рахунки цих підприємств.

Заступник голови Правління В.Терпило