Договір
між Україною та Російською Федерацією
про економічне співробітництво на 1998-2007 роки
Україна та Російська Федерація, далі "Високі Сторони",
керуючись Договором про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року,
виходячи з необхідності подальшого зміцнення і розвитку рівноправних та взаємовигідних торгово-економічних і виробничих відносин, надання їм довгострокового і сталого характеру, ефективного використання економічного та науково-технічного потенціалу двох держав і підвищення добробуту їхніх народів, надаючи важливого значення гармонізації здійснення економічних реформ, створенню умов для поетапного переходу до вільного переміщення товарів, послуг, капіталів і робочої сили, враховуючи взаємодію на основі домовленостей в рамках Співдружності Незалежних Держав, погодились про таке:
Стаття 1
Високі Договірні Сторони здійснюють Програму економічного співробітництва між Україною та Російською Федерацією на 1998-2007 роки (далі - Програма), яка є складовою частиною цього Договору.
Стаття 2
Економічне співробітництво Високих Договірних Сторін здійснюється шляхом взаємодії між господарюючими суб'єктами незалежно від їхніх форм власності і підпорядкованості, з додержанням загальновизнаних норм міжнародного права та національного законодавства.
Високі Договірні Сторони, визнаючи необхідність поетапного формування та розвитку загального еконемічного простору, створюватимуть сприятливі умови для узгодження основних напрямів соціально-еконемічних перетворень, структурної перебудови; зближення нормативно-правової бази у галузі вне, митно-тарифної і податкової політики, антимонопольного регулювання; формування окремих проектів і програм, сприяння розвитку кооперації, створенню спільних виробничих структур, взаємній участі у приватизації, в інвестиційних проектах згідно з національним законодавством.
Стаття 3
Уряди Високих Договірних Сторін координують виконання Програми, здійснюють поетапний контроль за її реалізацією і, у разі необхідності, вносять до неї корективи.
Стаття 4
Хід виконання Програми якнайменш один раз на рік розглядається на найвищому рівні.
Стаття 5
Спори щодо тлумачення і застосування положень цього Договору підлягають врегулюванню шляхом консультацій та переговорів.
Стаття 6
До цього Договору можуть вноситися зміни та доповнення, які оформлюються міжурядовими протоколами, що є складовою частиною цього Договору, і набувають чинності у відповідності до положень його Статті 8.
Стаття 7
Виконання положень цього Договору не зашкоджує правам та обов'язкам, які випливають з інших міжнародних договорів Високих Договірних Сторін.
Стаття 8
Цей Договір набирає чинності від дати отримання останнього письмового повідомлення, яке підтверджує виконання Високими Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Договором, і діє до 31 грудня 2007 року.
Кожна з Високих Договірних Сторін може припинити дію цього Договору шляхом письмового повідомлення іншої Високої Договірної Сторони. У цьому випадку Договір припиняє свою дію через 6 (шість) місяців від дати отримання такого повідомлення.
Припинення дії цього Договору не зашкоджує здійсненню проектів, які виконуються згідно з Програмою.
Вчинено у м. Москві 27 лютого 1998 року у двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Україну | За Російську Федерацію |
Л.Д.КУЧМА | Б.М.ЄЛЬЦИН |