Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 3/5 від 04.01.98
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 січня 1998 р. за N 55/2495

Про затвердження Примірного положення про порядок надання
державними нотаріусами додаткових послуг правового
характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними
діями, а також послуг технічного характеру

Зметою реалізації ст.59 Конституції України та на виконання ст.19 Закону України "Про нотаріат" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Примірне положення про порядок надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру (додається).

2. Управлінню нотаріату та ліцензування юридичної практики (Круковес Н.В.) та управлінню бухталтерського обліку та звітності (Скуратовська О.М.) довести зазначене Примірне положення до відома начальника Головного управління юстиції в Автономній Республіці Крим, начальників управлінь юстиції в областях, мм.Києві та Севастополі та забезпечити його належне застосування в роботі.

3. Управлінню нотаріату та ліцензування юридичної практики Міністерства юстиції (Круковес Н.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493/92 "Про державну реєстрацію нормативних актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра юстиції Б.С.Стичинського.

Міністр юстиції С.Р.Станік

Затверджено
Наказ Міністра юстиції України
04.01.98 N 3/5

Примірне положення
про порядок надання державними нотаріусами додаткових послуг
правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними
нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру

Це Положення розроблено відповідно до вимог ст.59 Конституції України та ст.19 Закону України "Про нотаріат".

Надання державними нотаріусами додаткових правових послуг не є здійсненням ними юридичної практики, яка відповідно до ст.4 Закону "Про підприємництво" підлягає обов'язковому ліцензуванню, а має характер лише правової допомоги. Надання правової допомоги та послуг технічного характеру не має на меті отримання прибутку. Правова допомога знаходить свій вираз у консультаціях та роз'ясненнях з питань чинного законодавства, у наданні усних та письмових довідок по законодавству, складанні заяв, проектів угод та інших документів правового характеру тощо.

1. Державні нотаріуси мають право надавати додаткові послуги правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями (надалі правова допомога), а також надавати послуги технічного характеру.

2. Надання державними нотаріусами правової допомоги спрямоване на реалізацію конституційного права кожного на юридичну допомогу з метою захисту своїх прав, свобод та законних інтересів.

3. Перед наданням правової допомоги, а також послуг технічного характеру нотаріус зобов'язаний дати роз'яснення щодо умов їх оплати.

4. Організаційне забезпечення та методологічне керівництво роботою державних нотаріусів щодо надання ними правової допомоги та послуг технічного характеру здійснюється управлінням нотаріату та ліцензування юридичної практики і департаментом фінансово-господарської діяльності Міністерства юстиції України через Головне управління юстиції в Автономній Республіці Крим, управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

5. Оплата правової допомоги та послуг технічного характеру справляється в розмірах, які встановлюються з урахуванням фактичних витрат на забезпечення якісного та термінового обслуговування громадян, підприємств, організацій та установ.

6. Розміри тарифних ставок за попереднім погодженням із державними інспекціями по цінах затверджуються Головним управлінням юстиції в Автономній Республіці Крим, управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

7. Оплата за надання правової допомоги та послуг технічного характеру справляється у встановленному чинним законодавством порядку як готівкою, так і безготівковими розрахунками.

8. Відповідальність за належну організацію надання правової допомоги і послуг технічного характеру та за правильність ведення обліку книжок, квитанцій, відомостей несуть завідуючі державними нотаріальними конторами.

9. Перевищення надходжень над витратами направляється на фінансування та розвиток системи нотаріальних органів. Отримані кошти можуть бути використані на покриття недостатності бюджетних асигнувань на утримання державних нотаріальних органів.

10. Порядок розподілу та перерахування коштів, передбачених пунктом 9 цього Положення, визначається Міністерством юстиції.

11. Від сплати за надання правової допомоги звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни; інваліди 1-ї та 2-ї груп; громадяни - за надання їм правової допомоги, необхідної для призначення та одержання державних допомог та пенсій.