Документ втратив чиннiсть!

ДЕПАРТАМЕНТ ГОТІВКОВО-ГРОШОВОГО ОБІГУ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАїНИ

ЛИСТ
від 25.02.98 р. N 11-111/355-1447

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Деякі зміни до порядку встановлення
лімітів залишку готівки в касі підприємствами та організаціями

У зв'язку із запитами, що надходять до Національного банку України від регіональних управлінь НБУ щодо порядку встановлення лімітів залишку готівки в касі підприємствам, установам та організаціям, що обслуговуються органами Державного казначейства, роз'яснюємо.

В умовах поступового запровадження у практику касового виконання бюджету через казначейську систему, при якій фінансування розпорядників бюджетних коштів здійснюється через єдиний казначейський рахунок 3513 "Кошти Державного казначейства України", підприємствам і організаціям, які перейшли на казначейську форму фінансування з держбюджету і не мають відкритих поточних рахунків у національній валюті в установах банків, ліміти каси встановлюються органами Державного казначейства у порядку, передбаченому пунктом 47 Інструкції НБУ N 4 "Про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України", затвердженої постановою Правління Національного банку України від 13.10.97 р. N 335. При цьому вказаними органами подається до уповноваженої установи банку відповідна зведена заявкарозрахунок (за формою N 15) по зазначених підприємствах та організаціях (з доданням відповідних заявок-розрахунків по кожному з них) а також заявка-розрахунок безпосередньо по органу Державного казначейства, які у двотижневий термін мають бути розглянуті уповноваженою установою банку. За необхідності ця установа банку може отримувати в органі Державного казначейства додаткові обгрунтовуючі матеріали по підприємствах і організаціях, які ним обслуговуються. За результатами такого розгляду уповноваженою установою банку встановлюється органу Державного казначейства загальний розмір ліміту каси, в межах якого останній визначає ліміти каси окремим підприємствам і організаціям, що ним обслуговуються. Відповідальність за встановлення і доведення їм цих лімітів несуть відповідні органи Держказначейства. Крім того, уповноваженою установою банку визначається ліміт каси безпосередньо самому органу Держказначейства на підставі касових оборотів, що проходять через його касу.

Про відкриття поточного рахунка в іншій установі банку підприємства, установи та організації, що фінансуються через єдиний казначейський рахунок, мають протягом трьох робочих днів повідомити відповідний орган Державного казначейства. В умовах введення в дію Закону України "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахунків" у разі якщо підприємство, установа, організація, які фінансуються з бюджету, обслуговується в уповноваженій установі банку через бюджетний рахунок балансових рахунків 3520 і 3523 або єдиний казначейський рахунок, і крім цього має поточні рахунки в інших установах банків, то ліміт залишку готівки в касі такому клієнту встановлюється тією установою банку, де відкрито його основний поточний рахунок, на підставі відповідної заявки-розрахунку з відображенням у ній показників, що мають враховувати сумарні касові обороти клієнта.

Вказані суб'єкти господарювання протягом трьох робочих днів після встановлення їм ліміту залишку готівки в касі надають копії заявок-розрахунків із затвердженими їм показниками іншим установам банків, в яких відкрито бюджетний чи поточні рахунки, та відповідному органу державного казначейства.

Перегляд (за необхідності) зазначеним клієнтам установлених лімітів каси провадиться у такому ж порядку з урахуванням відповідних положень п. 47 зазначеної вище Інструкції НБУ N4.

Заступник голови Правління В.Терпило