Документ втратив чиннiсть!

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента
N 1071/2001 від 13.11.20
01 )

Про Положення про українську частину
Спеціальної групи швидкого реагування для
сприяння вирішенню спірних питань, що
виникають у процесі реалізації інвестиційних
проектів за участю американських компаній

// Внесені зміни Указом
N 866/98 от 10.08.
98 //

Затвердити Положення про українську частину Спеціальної групи швидкого реагування для сприяння вирішенню спірних питань, що виникають у процесі реалізації інвестиційних проектів за участю американських компаній (додається).

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 20 січня 1998 року
N 35/98

Затверджено
Указом Президента України
від 20 січня 1998 року N 35/98

Положення
про українську частину Спеціальної групи швидкого
реагування для сприяння вирішенню спірних питань,
що виникають у процесі реалізації інвестиційних
проектів за участю американських компаній

1. Українська частина Спеціальної групи швидкого реагування для сприяння вирішенню спірних питань, що виникають у процесі реалізації інвестиційних проектів за участю американських компаній (далі - українська частина Спеціальної групи), є постійно діючим органом, підпорядкованим Українській частині Секретаріату Українсько-американської міждержавної комісії.

2. Українська частина Спеціальної групи у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, загальновизнаними нормами міжнародного права, чинними українсько-американськими міждержавними та міжурядовими договорами, а також цим Положенням.

Українська частина Спеціальної групи у процесі виконання покладеного на неї завдання співпрацює з українськими частинами Комітету з питань торгівлі та інвестицій Українсько-американської міждержавної комісії і Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-американської міждержавної комісії.

3. Основним завданням української частини Спеціальної групи є сприяння вирішенню спірних питань, що виникають між американськими інвесторами та органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування в Україні.

Підставою для розгляду українською частиною Спеціальної групи зазначених питань є звернення посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, органів виконавчої влади Сполучених Штатів Америки, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України, а також доручення Української частини Секретаріату Українсько-американської міждержавної комісії та комітетів цієї Комісії.

4. Українська частина Спеціальної групи відповідно до покладеного на неї завдання:

розглядає спірні питання, що виникають між американськими інвесторами та органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування в Україні,та приймає відповідні рішення;

подає Кабінету Міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади пропозиції щодо внесення до законодавчих та інших нормативно-правових актів України змін і доповнень з метою уникнення спорів між іноземними інвесторами та органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування в Україні;

здійснює в установленому порядку обмін інформацією з Американською частиною Секретаріату Українсько-американської міждержавної комісії, сприяє створенню відповідної інформаційно-аналітичної інфраструктури.

5. Українська частина Спеціальної групи має право:

одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;

залучати спеціалістів центральних органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;

уповноважувати робочий орган української частини Спеціальної групи на створення тимчасових консультативно-дорадчих робочих груп для всебічного опрацювання спірних питань;

звертатися до засобів масової інформації з метою висвітлення певних спірних питань, що виникають між американськими інвесторами та органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування в Україні.

6. Персональний склад української частини Спеціальної групи затверджує Президент України з числа членів Кабінету Міністрів України та керівників центральних органів виконавчої влади.

Українську частину Спеціальної групи очолює керівник, якого призначає Президент України.

У разі потреби керівник української частини Спеціальної групи може вносити зміни до її персонального складу.

Керівник української частини Спеціальної групи має заступника, якого призначає Президент України з числа членів української частини Спеціальної групи.

7. Керівник української частини Спеціальної групи:

головує на її засіданнях;

запитує від органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування необхідну для її роботи інформацію;

організовує підготовку та проведення засідань української частини Спеціальної групи;

звітує перед Українською частиною Секретаріату Українсько-американської міждержавної комісії про проведену роботу;

несе персональну відповідальність за виконання покладених на українську частину Спеціальної групи завдань.

Заступник керівника української частини Спеціальної групи на час відсутності керівника або за його дорученням виконує обов'язки керівника.

8. Українська частина Спеціальної групи з питань, що належать до її компетенції, приймає рішення, які є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, організовує та контролює виконання цих рішень.

Засідання української частини Спеціальної групи вважається правомочним, якщо на ньому присутні п'ять її членів.

Рішення української частини Спеціальної групи приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосували більшість її членів, присутніх на засіданні.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

9. У разі необхідності термінового прийняття рішення із спірного питання керівник української частини Спеціальної групи, а за його відсутності або за його дорученням заступник керівника має право визначати рішення шляхом опитування членів української частини Спеціальної групи.

Рішення, прийняте українською частиною Спеціальної групи, підписує її керівник, а за його відсутності або за його дорученням - заступник керівника.

10. Засідання української частини Спеціальної групи проводяться в міру потреби за рішенням її керівника.

11. Робочим органом української частини Спеціальної групи є Національне агентство України з реконструкції та розвитку, яке здійснює організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності української частини Спеціальної групи, опрацьовує звернення, що надходять до неї, виконує її доручення та виносить на розгляд української частини Спеціальної групи відповідні пропозиції.

Глава Адміністрації Президента України Є.КУШНАРЬОВ