Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 12 травня 1994 р. N 37

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 596 від 16.09.20
08 )

Про затвердження Інструкції про порядок ведення державними
податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського
обліку податків і неподаткових платежів

Наказую:

1. Затвердити Інструкцію Головної державної податкової інспекції України про порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків і неподаткових платежів.

2. Припинити застосування на території України Інструкції колишнього Міністерства фінансів СРСР від 29 березня 1991 року N 27 "Про порядок ведення в державних податкових інспекціях оперативно-бухгалтерського обліку податків і інших обов'язкових платежів у бюджет".

Заступник Міністра фінансів, начальник Головної
державної податкової інспекції України В.Ільїн

Перший заступник начальника Головної
державної податкової інспекції України О.Шитря

Начальник управління розробки проектів
законів та інструкцій по прямих податках В.Зайцев

Начальник управління розробки проектів
законів та інструкцій по непрямих податках Ф.Фліссак

Начальник управління економічного аналізу, обліку та звітності А.Парпалига

Начальник юридичного відділу I.Лонюх

Літредактор О.Майборода

Інструкція
про порядок ведення державними
податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського
обліку податків і неподаткових платеж
ів

(Зі змінами від 21 липня 1995 р.)

I. Загальні положення

1. Інструкцією встановлено порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків, податкового кредиту та інших платежів, передбачених Класифікацією доходів і видатків державного та місцевих бюджетів України, до державного бюджету України, бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів і позабюджетних фондів, внесків до державних цільових фондів, сум фінансових санкцій та пені, що застосовуються до підприємств, установ, організацій і громадян відповідно до чинного законодавства (надалі платежі).

2. Оперативно-бухгалтерський облік платежів до бюджету ведеться державними податковими інспекціями відділів обліку (надалі - інспектор відділу обліку) за формами обліку згідно із додатком N 1. Складання звітності про надходження платежів проводиться за формою, передбаченою даною Інструкцією у додатку N 2.

Усі записи в книгах, картках особових рахунків і на інших бланках обліку проводяться чорнилом або шариковою ручкою за хронологічним порядком і на підставі відповідних документів, які підтверджують правильність цих записів. Записи повинні вестись акуратно, помарки і підчистки записів не допускаються. Книги обліку надходжень і повернень, книги зведених підсумків, книги обліку бланків суворої звітності, а також книги особових рахунків повинні бути пронумеровані, прошнуровані, підписані начальником державної податкової інспекції і скріплені печаткою.

Виправлення помилок проводиться шляхом закреслення тонкою лінією неправильних сум і тексту (так, щоб можна було прочитати закреслене) та внесене до відповідних рядків і граф правильних сум і тексту. Одночасно на полях відповідного рядка робиться запис "виправлено" за підписом інспектора відділу обліку, що вніс це виправлення.

Для виправлення помилок, виявлених в особових рахунках після записів інших операцій, які викликають зміну наступних сум, в особовому рахунку проводиться червоним чорнилом "сторно" без закреслення раніше записаних сум.

Наприклад, 15 січня при запису операцій нарахованої до сплати суми податку на добавлену вартість за першу декаду січня замість 250,0 млн.крб. помилково записано 260,0 млн.крб. У лютому цю помилку виявлено. Виправлення робиться так. У графі "Зміст операції" картки особового рахунку пишеться: "сторнуються зайво нараховані платежі строком на 15 січня", а в графі "Нараховано до сплати" записується червоним чорнилом "10,0 млн.крб."

3. Для забезпечення правильності зарахування платежів згідно з бюджетною класифікацією державні податкові інспекції 1 грудня кожного року подають відповідним установам банків списки платників кожного району, міста із зазначенням виду платежу, а також підрозділів бюджетної класифікації доходів, символів звітності Національного банку та номерів рахунків, на які повинні зараховуватись платежі. Ці списки погоджуються з відповідними фінансовими органами. Якщо протягом року у складі платників або платежів відбулися зміни, державні податкові інспекції подають до установ банків уточнені списки.

4. Порядок нарахування пені за несвоєчасно внесені платежі до бюджету визначено інструкцією Міністерства фінансів України "Про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків та неподаткових платежів".

5. В міру забезпечення державних податкових інспекцій засобами обчислювальної техніки облік, контроль і складання звітності за надходженням платежів автоматизуються. У рамках автоматизованої інформаційної системи державної податкової служби (АІС - "Податки") створюються автоматизовані робочі місця (АРМи) інспекторів відділів обліку, які забезпечують оперативний облік надходження платежів, ведення особових рахунків платників, надання довідкової інформації щодо всіх платників - суб'єктів підприємницької діяльності, розташованих на території регіону, і складання звітності.

У процесі автоматизації обліку повинна використовуватись безпаперова технологія передачі інформації між державними податковими інспекціями, фінансовими і банківськими органами. Інформація про надходження платежів повинна передаватись машинними носіями або каналами електронного зв'язку.

З метою забезпечення єдності обліку і звітності в державній податковій системі розробка проектів АРМів інспекторів відділів обліку повинна проводитись з обов'язковою експертизою в Головній державній податковій інспекції України, на яку покладена функція системного погодження проектів і організація обліку і звітності на державному рівні.

Обов'язковою вимогою до проектів автоматизації обліку і звітності державних податкових інспекцій є забезпечення захисту від несанкціонованого доступу до інформації, можливість копіювання, відновлення інформації, а також можливість доступу з вищестоячого рівня до баз нижчестоячого рівня в режимі перегляду.

II. Документи, на підставі яких проводиться облік платежів

6. Державні податкові інспекції для ведення обліку платежів одержують необхідні документи від установ банків, фінансових органів відповідної державної адміністрації, контролюючих органів та платників.

7. Записи про нарахування платежів в особових рахунках платників проводяться на підставі таких документів:

а) податкових декларацій, звітів, розрахунків, платіжних повідомлень, довідок платників про авансові платежі;

б) рішень начальника (заступника начальника) державної податкової інспекції за актами перевірок, проведених інспекторами державних податкових інспекцій;

в) рішень Державного комітету по контролю за цінами, постанов Державного комітету по стандартизації, метрології, сертифікації та інших контролюючих органів, якщо не передбачене відповідними законодавчими актами.

Подані платниками документи про нарахування платежів реєструються у канцелярії державної податкової інспекції, після чого передаються до відділу обліку та звітності для проведення відповідних записів у картках особових рахунків.

8. Документами, на підставі яких проводяться записи про розстрочку і відстрочку платежів, є: відповідні рішення Міністерства фінансів України; Міністерства фінансів Республіки Крим; фінансових управлінь областей, міст Києва та Севастополя; районних, міських і районних у містах фінансових відділів, що приймаються за порядком, викладеним у розділі IX Інструкції Міністерства фінансів України від 2.11.93 р. N 84 "Про особливості застосування декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених в строк податків і неподаткових платежів".

9. Записи про залік і повернення переплат, виплати із бюджету проводяться на підставі виписок із особових рахунків установ банків та копій до цих висновків державних податкових інспекцій за ф. N 2 (додаток N 3), затверджених фінансовими органами.

10. Записи про суми надходжень до бюджету в особових рахунках, реєстрах і в книгах проводяться на підставі таких документів:

а) виписок із особових рахунків банків, реєстрів кредитових платіжних документів з додатками копій платіжних доручень на перерахування коштів з рахунку платника на рахунки бюджету;

б) копій платіжних доручень відділень Ощадбанку України та повідомлень до них за ф. N ПД-4 і ф. N ПД-8 приймання платежів готівкою;

в) копій квитанцій за ф. N 24, виданих сільськими, селищними та міськими радами народних депутатів (надалі - органи місцевого самоврядування) платникам податків, супровідних відомостей за ф. N 28 (додаток N 4), складених органами місцевого самоврядування для здавання або пересилки поштою прийнятих сум до установ банків;

г) талонів поштових переказів (при сплаті платежів через установи зв'язку).

Виписки із банківських рахунків, реєстри кредитових платіжних документів, одержаних від банків для зарахування на рахунки відповідного фінансового органу, копій платіжних документів про сплату платежів до державного бюджету кожного дня після їх одержання із установи банку передаються бухгалтерією фінансового органу до державної податкової інспекції для запису на особові рахунки і у зведений реєстр за ф. N 25 (додаток N 5).

Копії платіжних документів і квитанцій про сплату платежів до місцевого бюджету, облік яких ведеться у державній податковій інспекції, опрацьовані по главах і параграфах фінансовим органом згідно з банківськими виписками та реєстрами кредитових платіжних документів, передаються до державної податкової інспекції не пізніше наступного дня після їх одержання із установи банку. Копії платіжних документів і квитанцій за останній день місяця передаються до державної податкової інспекції в день їх одержання із установи банку.

На платіжних документах про перерахування платежів установою банку обов'язково вказуються дати реєстрації платіжних документів та списання коштів з розрахункових рахунків платників, якщо рахунки платників знаходяться в іншій установі банку.

Копії квитанцій за ф. N 24 видані органами місцевого самоврядування платникам, особові рахунки яких ведуться в державних податкових інспекціях, передаються або пересилаються поштою до державної податкової інспекції при описі (додаток N 6), що складається у двох примірниках. Один примірник здається або пересилається разом з копіями квитанцій, а другий залишається у справах. Опис повинен складатись під копіювальний папір шариковою ручкою.В ньому вказуються суми, сплачені кожним платником, серії і номери виписаних квитанцій, загальна кількість копій квитанцій, що здаються, та загальна сума платежів, прийнятих за цими квитанціями.

Здавання або пересилка поштою до державної податкової інспекції копій квитанцій за ф. N 24 проводиться органом самоврядування у день здавання або пересилки поштою установі банку наявної готівки за цими квитанціями.

Копії квитанцій за ф. N 24 та опис до них приймаються інспектором відділу обліку, який зобов'язаний:

а) перевірити відповідність серій копій квитанцій, які здаються, серіям виданих квитанцій;

б) звірити відповідність сум, вказаних у копіях квитанцій, з сумами, зазначеними в описах і супровідних відомостях за відповідний період;

в) провести записи за відповідними графами особового рахунку органу місцевого самоврядування ф. N 31 (додаток N 7).

Повідомлення-квитанції ф. N ПД-4 та ф. N ПД-8 заповнюються платниками в одному примірнику на підставі документів про сплату (повідомлень, постанов та ін.), виданих державною податковою інспекцією. Заповнені повідомлення і квитанції підписуються платниками. Відділення Ощадбанку України подає установі банку, де відкрито його рахунок, платіжне доручення на перерахування до бюджету прийнятих сум. "Повідомлення" до установи банку не передаються, їх періодично забирають працівники бухгалтерії фінансового органу разом з копіями платіжних доручень (у сільській місцевості - з відділення Ощадбанку України, у місті - з інформаційно-обчислювального центру Ощадбанку України). "Квитанції" залишаються у платників.

Інспектор відділу обліку зобов'язаний перевірити правильність зарахування платежів і віднесення виплат на відповідні підрозділи бюджетної класифікації.

11. Записи сум взаєморозрахунків (без наявної сплати) здійснюються на підставі рішень відповідних фінансових органів.

III. Порядок ведення особових рахунків

12. З метою обліку нарахованих і сплачених платежів державними податковими інспекціями щорічно відкриваються особові рахунки: на діючі підприємства і організації - з початку року, на новостворені - з моменту прийняття їх на облік державною податковою інспекцією, на підприємства і організації, які своєчасно не стали на облік в державній податковій інспекції, - з часу нарахування і сплати платежу.

Особові рахунки відкриваються на кожен вид платежу платника. При цьому номери особових рахунків юридичних і фізичних осіб (підприємців) повинні відповідати ідентифікаційним кодам Державного реєстру, що присвоюється згідно з положенням "Про Державний реєстр звітних (статистичних) одиниць України", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 1993 року N 538.

Особові рахунки платників повинні бути відкриті інспектором відділу обліку не пізніше дня, наступного за днем одержання відповідних документів.

13. Особові рахунки ведуться на картках, в книгах або комп'ютерах згідно з АРМами.

Якщо особові рахунки ведуться у книгах, то на кожен вид платежу заводиться окрема книга, на обкладинці якої вказується назва платежу.

На платежі з незначною кількістю платників заводиться одна книга особових рахунків, в якій на кожен вид платежу відводиться відповідна кількість аркушів.

Для зручності користування картками та книгами особових рахунків ведуться алфавітні списки платників згідно з їх статусом (підприємство державного підпорядкування, установа банку, кооператив, мале підприємство, асоціація, акціонерне товариство, громадська організація та інші) із зазначенням номера особового рахунку.

По платежах населення ведеться алфавітний список платників, в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові кожного платника і номер особового рахунку.

Особові рахунки з плати за землю громадянами у сільській місцевості відкриваються у районній державній податковій інспекції і передаються для ведення органу місцевого самоврядування.

14. Записи нарахованих (зменшених), а також сплачених (повернених) сум платежів в особових рахунках усіх платників проводяться українськими карбованцями. Нарахування пені проводиться на суми простроченого платежу.

Пеня не нараховується:

а) на пеню;

б) на штрафи, що накладаються за адміністративні правопорушення.

IV. Облік нарахованих сум платежів

15. Нараховані до сплати суми платежів відображаються в особових рахунках платників на підставі документів, названих в п. 7 даної Інструкції.

На всіх документах про нарахування платежів ставиться дата запису в особовий рахунок і підпис інспектора відділу обліку, який його провів.

Записи про нарахування платежів повинні проводитись в особових рахунках в строк сплати належних нарахуванню сум з врахуванням особливостей, викладених нижче.

Платникам, що сплачують акцизний збір щоденно та щодекади, нарахування платежів в особових рахунках проводиться за місячними розрахунками за встановленим строком їх подання.

Підприємствам, що сплачують податок на добавлену вартість авансовими платежами, нарахування авансових платежів поточного місяця проводиться за даними останньої місячної декларації із щомісячними перерахунками у наступному місяці.

Суми авансових платежів податку на добавлену вартість, платежів, нарахованих за місячними деклараціями, а також суми донарахувань та фінансових санкцій спочатку відображаються на лицевому боці картки ф. N 3 (додаток N 8), а потім в міру настання терміну сплати платежу проводиться нарахування платежів на зворотному боці картки.

Авансові суми податку на доход (прибуток), суми за результатами перерахунків, а також суми донарахувань та фінансових санкцій відображаються в картці особового рахунку за ф. N 4 (додаток N 9) з наступним перенесенням в день строку сплати на зворотний бік картки.

Суми донарахувань за результатами документальних перевірок та суми застосованих фінансових санкцій переносяться у розмірі 70 процентів, а 30 процентів обліковуються у реєстрі надходжень та повернень коштів державної податкової інспекції (додаток N 10). Для правильного нарахування цих сум необхідно дотримуватись порядку заповнення карток особових рахунків згідно з додатками N 8, N 9,, N 11 та N 12.

Платежі, що сплачують щомісячно, а їх розрахунки подаються щоквартально, нараховуються за встановленими строками подання квартальних розрахунків.

Облік суми збільшення донарахованих платежів і штрафних санкцій, виходячи з облікової ставки Національного банку України, проводиться на підставі розрахунку, складеного інспектором відділу обліку разом з інспектором відділу аудиту державної податкової інспекції наступного дня після сплати платником за актом перевірки платежів і штрафних санкцій. Зазначені суми обліковуються у картках особових рахунків тих платежів, суми яких збільшуються, у розділі нарахування платежу і не враховуються в розрахунку податків або неподаткових платежів і податкових деклараціях.

/ Див. нову редакцію абзацу від 21 липня 1995 р. / Документом про нарахування податків з громадян і іноземних юридичних осіб є платіжне повідомлення. Документом для нарахування плати за землю громадянам є платіжне повідомлення, а юридичним особам- розрахунок плати за землю. Ці документи передаються інспектору відділу обліку разом із зведенням за ф. N 17 (додаток N 13).

Документи, на підставі яких в особових рахунках і книгах зведених підсумків проводяться записи про збільшення попередньо нарахованих сум (донарахувань), є нові платіжні повідомлення, які виписуються замість раніше виданих, а також акти перевірок розрахунків на місці. Ці документи передаються інспектору відділу обліку з відомістю за ф. N 18 (додаток N 14).

Документом, на підставі якого в особових рахунках і книгах зведених підсумків проводяться записи про зменшення або повне скасування нарахованих сум і відновлення невірно скасованих сум платежів, є відомість за ф. N 18, затверджена начальником державної податкової інспекції. У цій відомості вказується, з якої причини проведено скасування або відновлення платежу, а також дата і номер рішення державної податкової інспекції або фінансового органу.

Інспектор відділу обліку перевіряє відповідність сум, відображених у зведенні за ф. N 17 і відомості за ф. N 18, сумам, вказаним у платіжних повідомленнях (розрахунках); записує ці суми в особові рахунки платників, нумерує платіжні повідомлення і записує в ці повідомлення суми недоїмки і пені, нарахованої на недоїмку з дня її виникнення по день виписки повідомлення; записує суми, відображені у зведенні N 17 і відомості за ф. N 18, у книзі зведених підсумків за ф. N 26 (додаток N 15); після чого платіжні повідомлення (розрахунки) повертає начальнику відділу обліку і звітності державної податкової інспекції.

При перерахунках податків з громадян, а також з іноземних юридичних осіб за минулий рік інспектору відділу обліку передається зведення за ф. N 17 разом із платіжними повідомленнями на сплату цих платежів у поточному році і окрема відомість за ф. N 18, в якій відображаються результати перерахунків за минулий рік кожного платника.

Інспектор відділу обліку зобов'язаний перевірити відповідність сум, відображених у відомості за ф. N 18, записам в особових рахунках платників (згідно з нарахованими у минулому році платежами); визначити за цими особовими рахунками суми доплат або переплат на підставі доданих до зведення за ф. N 17 платіжних повідомлень; відкрити нові особові рахунки і пронумерувати їх, відобразивши в них суми доплат або переплат, а якщо є недоїмка минулих років, то записати суму недоїмки і пені, нарахованої на цю недоїмку по день виписки платіжного повідомлення, а також зробити відповідні записи в книгах зведених підсумків за ф. N 26 і відомості обліку переплат.

Записи в особових рахунках платників про зміну раніше нарахованих сум плати за землю (донарахування, зменшення, скасування і відновлення невірно скасованих сум) проводяться органами місцевого самоврядування на підставі відомостей за ф. N 19 (додаток N 16), що складаються податковими інспекціями за рішеннями Верховної Ради Республіки Крим, рад народних депутатів областей, міст Києва і Севастополя.

Якщо Верховною Радою Республіки Крим, радами народних депутатів областей, міст Києва і Севастополя надаються пільги щодо плати за землю у порядку, передбаченому ст. 11 закону України "Про плату за землю", в особові рахунки платників вносяться відповідні зміни.

V. Облік розстрочки і відстрочки платежів
на умовах податкового кредиту

16. Відстрочка і розстрочка платежів до бюджету надається платникам на умовах податкового кредиту. За користування податковим кредитом платники сплачують до відповідного бюджету плату у розмірі 0,5 облікової ставки Національного банку України, яка застосовується на день одержання платником сум кредиту. За неповний місяць ставка обчислюється виходячи із місячної облікової ставки, поділеної на 30 і помноженої на кількість відстрочених календарних днів місяця.

/ Див. нову редакцію абзацу від 21 липня 1995 р. / Наприклад. Станом на 22.02.94 р. облікова ставка визначена в розмірі 240 відсотків за рік, тобто 20 відсотків на місяць. Плата за користування податковим кредитом, одержаним 22.02.94 р., застосовується у розмірі 120 відсотків за рік, тобто 10 відсотків за місяць.

/ Абзац вилучено. Див. зміни від 21 липня 1995 р. / Облік відстрочених та розстрочених сум платежів ведеться на підставі копій рішень відповідних фінансових органів, в яких визначається сума податкового кредиту, розмір плати за користування ним та термін сплати зазначених сум.

Сума податкового кредиту та плата за користування ним обліковується у тих же картках обліку, що і платежі, на які надається відстрочка або розстрочка. Ці суми спочатку відображаються на лицевому боці картки ф. N 3 (податок на добавлену вартість) або ф. N 4 (податок на доход (прибуток), а потім у термін сплати проводиться нарахування на зворотному боці картки кожної суми.

VI. Облік надходження платежів

17. Для забезпечення контролю за правильністю зарахування надходжень до бюджету державні податкові інспекції ведуть оперативно-бухгалтерський облік податків та неподаткових платежів згідно з бюджетною класифікацією.

Облік надходжень прибуткового податку з робітників і службовців та внесків до фонду Чорнобиля ведеться за ф. N 15 (додаток N 17).

Суми пені, нараховані на недоїмку, зараховуються до доходів державного бюджету Республіки Крим, бюджетів місцевого самоврядування, інших місцевих бюджетів на ті підрозділи бюджетної класифікації, що і платежі, на суми недоїмки яких нарахована пеня.

Суми податкового кредиту та плата за користування ним зараховується на ті підрозділи бюджетної класифікації, що й платежі, на які надано кредит.

Донараховані платежі за результатами документальних перевірок та суми фінансових санкцій до них зараховуються на ті підрозділи бюджетної класифікації, що і несплачені платежі.

Суми збільшення донарахованих сум платежів і штрафних санкцій зараховуються до того бюджету і на ті підрозділи бюджетної класифікації, на які зараховуються донараховані суми і суми штрафних санкцій.

Записи про надходження платежів повинні проводитись у реєстрі за ф. N 25 і на картках особових рахунків не пізніше дня, наступного за днем одержання платіжних документів від бухгалтерії фінансового органу.

На всіх платіжних документах ставиться підпис інспектора відділу обліку, який їх провів.

18. При несвоєчасному зарахуванні належних бюджету коштів на відповідні підрозділи бюджетної класифікації не внесена сума вважається недоїмкою і стягується з нарахування пені, якщо законодавством України не встановлено стягнення недоїмки за окремими платежами без нарахування пені.

Інкасові доручення (розпорядження) установі банку про стягнення прострочених платежів, а також сум штрафів та інших санкцій, що стягуються в безспірному порядку державною податковою інспекцією, реєструються в журналі за формою, вказаною в додатку N 18.

Вказані інкасові доручення (розпорядження) передаються державною податковою інспекцією до установи банку протягом трьох днів після настання строку платежу.

Стягнення сум збільшення донарахованих платежів і штрафних санкцій з юридичних осіб проводиться у п'ятиденний строк після сплати платником за актом перевірки належних платежів і штрафних санкцій на підставі розрахунку сум збільшення. Стягнення з фізичних осіб, якщо вони добровільно не сплатили, проводиться тільки за рішенням суду або через нотаріальні контори за виконавчими написами відповідно до чинного законодавства.

При одержанні від установи банку інкасових доручень (разпоряджень), за якими проведено списання коштів до бюджету, проводяться відповідні записи в особових рахунках платників, а також робиться відмітка про виконання інкасового доручення (розпорядження) в журналі (графа "Примітка").

На розпорядженнях, поданих установі банку, повинен бути поставлений порядковий номер за журналом реєстрації.

VII. Облік взаєморозрахунків (без наявної сплати)

19. У випадках, коли платник не має можливості сплатити платежі до бюджету через несвоєчасне бюджетне фінансування, відповідні фінансові органи приймають рішення про взаєморозрахунок (без наявної сплати).

Облік цих сум здійснюється у картках особових рахунків у графі "Взаєморозрахунки (без наявної сплати)". У графі "Строк нарахування і дата списання з розрахункового рахунку платника" вказується дата прийняття рішення. У графі "Всього сплачено за виключенням повернень" ці суми не обліковуються.

VII. Облік заліку і повернень переплат

20. Порядок заліку і повернень платежів із бюджету визначається інструкцією Міністерства фінансів України N 84 "Про особливості застосування декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів".

Облік заліку і повернень із бюджету в особових рахунках проводиться на підставі виписок із особових рахунків установ банків та копій висновків за ф. N 2 (додаток N 3), затверджених відповідними фінансовими органами.

21. Суми переплат платників-підприємств при відсутності у них недоїмки з інших платежів згідно з письмовою заявою платника можуть бути зараховані в рахунок сплати інших платежів цього ж платника, строки сплати на які не настали, або повернені платнику в п'ятиденний термін з дня одержання його письмової заяви.

Заява подається до державної податкової інспекції, яка на підставі даних відповідного особового рахунку платника дає висновок за ф. N 2 про наявність переплати вказанного платежу і передає його разом із заявою фінансовому органу для прийняття рішення про повернення із бюджету або залік переплати в рахунок сплати інших платежів, на які не настав строк сплати.

Платежі і податки, особові рахунки на які в державній податковій інспекції не ведуться (наприклад, держмито), висновок дається на підставі платіжних документів з підтвердженням, що "Держмито на таку суму таким платником сплачено".

Висновок повинен мати показники такого змісту: щодо підприємств - назва заявника, його адреса, назва платежу, з якого виникла переплата, відповідність підрозділів бюджетної класифікації та сума, належна поверненню або заліку; щодо податків з громадян - прізвище, ім'я та по батькові заявника, його адреса, номер паспорта або документа, який його заміняє і ким виданий, назва платежу, з якого виникла переплата, та сума, належна поверненню або заліку.

Про прийняте рішення щодо переплати фінансовий орган повідомляє платника у 3-денний термін.

22. Повернення юридичним та фізичним особам (підприємцям) зайво внесених платежів проводиться установами банків на підставі платіжного доручення або чека фінансового органу, а громадянам чеком або перерахуванням на їх особові рахунки у відділенні Ощадбанку України - платіжними дорученнями фінансового органу.

23. При поверненні сум переплати за платежами громадян через відділення зв'язку інспектор відділу обліку після оформлення висновку за ф. N 2 заповнює на кожного одержувача переплати бланк поштового переказу та складає до цих переказів список (реєстр) у двох примірниках, де зазначається: прізвище, ім'я, по батькові одержувача, його адреса, назва платежу та номер особового рахунку, сума, що повертається, поштові витрати, підсумок усієї суми переказу. На бланку поштового переказу вказується точна адреса платника, а на звороті талона переказу повідомляється, яка сума і за який податок повертається.

Обидва примірники реєстру підписуються начальником державної податкової інспекції, а також інспектором, який їх виписав, скріплюються печаткою, передаються фінансовому органу, який перевіряє правильність оформлення усіх документів, виписує розрахунковий чек (або платіжне доручення) і пересилає його до установи банку.

Після одержання від установи банку акцептованого чека (або акцептованого платіжного доручення) фінансовий орган подає до відділення зв'язку цей чек (або платіжне доручення) разом з поштовими переказами та двома примірниками реєстру до них.

Відділення зв'язку залишає у себе акцептований чек (або акцептоване платіжне доручення), перекази та один примірник реєстру, а дна другому примірнику реєстру вказує номери переказів кожного одержувача, завіряє його своєю печаткою і повертає фінансовому органу.

Державна податкова інспекція, одержавши від фінансового органу цей реєстр, записує на висновках номери поштових переказів і дату пересилання грошей, здійснює записи в особових рахунках платників. Органам місцевого самоврядування на ті платежі, що вони приймають, надсилаються повідомлення про повернення платежів поштою.

IX. Підведення підсумків в картках особових рахунків

У картках особових рахунків (крім карток особових рахунків за ф. N 1 та ф. N 8) щомісячно підводяться наростаючі підсумки з початку року за всіма графами (крім граф, що відображають сальдо розрахунків).

У підсумкових рядках граф, що відображають сальдо розрахунків, повторюються ті ж суми, що були виведені при записі останньої операції.

У картках особових рахунків за ф. N 1 (додаток N 12) та ф. N 8 (додаток N 19) сальдо визначається після запису кожної операції, а підсумки граф (крім граф 14, 15 та 18 ф. N 8) підводяться після закриття особових рахунків.

Після підведення підсумків перевіряється правильність їх виведення.

X. Перевірка особових рахунків

25. Не менш, ніж раз на квартал, інспектором відділу обліку проводиться перевірка правильності проведених записів в картках особових рахунків платників. Перевірці підлягають всі без винятку особові рахунки.

Перевіряючи особові рахунки, необхідно звернути увагу на такі моменти: чи всіма строками сплати записані суми нарахованих платежів, а також донарахованих платежів за результатами перерахунків та документальних перевірок, чи правильно виведене сальдо розрахунків платників з бюджетом (недоїмка або переплата).

При наявності переплати на початок року сальдо розрахунків на звітну дату повинно дорівнювати сумі переплати на початок року, плюс сума за взаєморозрахунками (без наявної сплати), плюс сплачена сума за звітний період, плюс зменшена сума за звітний період, мінус нарахована сума за звітний період, мінус повернена сума за звітний період.

При наявності недоїмки на початок року сальдо розрахунків на звітну дату повинно дорівнювати сплаченій сумі за звітний період, плюс сума за звітний період, плюс сума за взаєморозрахунками (без наявної сплати), мінус сума недоїмки за звітний період, плюс зменшена сума за звітний період, мінус нарахована сума за звітний період, мінус повернена сума за звітний період.

Також звіряються суми, що надійшли до бюджету з початку року, за особовими рахункам, з сумами, записаними у реєстрі за ф. N 25.

26. Начальником (заступником начальника) відділу обліку і звітності державної податкової інспекції щоквартально проводиться вибіркова перевірка особових рахунків платників та книг зведених підсумків щодо своєчасності і правильності записів даних первинних документів про нарахування і надходження до бюджету та інших записів. На перевірених особових рахунках ставиться дата перевірки та підпис.

27. На 1 січня державними податковими інспекціями проводиться звірка розрахунків з бюджетом всіх платників за всіма податками та податковими платежами. На перевірених особових рахунках ставиться дата перевірки та підпис.

При збігу сальдо розрахунків за даними платника з даними державної податкової інспекції, розрахунки на 1 січня вважаються звіреними і акт звірки розрахунків за ф. N 23 (додаток N 20) не складається.

Якщо сальдо розрахунків з бюджетом на 1 січня за даними платника не збігається з даними державної податкової інспекції, звірка розрахунків оформляється складанням акта за ф. N 23.

Якщо облік платежів автоматизовано, у відділі обліку та звітності ведуться книги звірки розрахунків з бюджетом за видами платежів за такою формою:

 +----------------------------------------------------------------+
¦N ¦ Назва ¦ Сальдо розрахунків з ¦ Дата прове-¦Підпис пред-¦
¦осо-¦підпри-¦ бюджетом ¦ дення ¦ставника ¦
¦бо- ¦ємства-+-------------------------¦ звірки ¦підприємства¦
¦вого¦платни-¦дата¦ дані ¦ ¦платника ¦
¦ра- ¦ ка ¦ +--------------------¦ ¦ ¦
¦хун-¦ ¦ ¦платника ¦ ДПІ ¦ ¦ ¦
¦ку ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
+----------------------------------------------------------------+

Звірка розрахунків з бюджетом всіх платників за всіма видами платежів проводиться до терміну подання пічного балансу, з тим, щоб у ньому було вірно відображено сальдо розрахунків з бюджетом.

28. Інспектор відділу обліку в кінці півріччя з прибуткового податку громадян і плати за землю з громадян проводить підрахунок усіх грошових операцій за первинними документами (зведення за ф. N 17, відомості за ф. N 18, копій квитанцій про сплату й інші платіжні документи) і зіставляє ці підсумки з відповідними записами в книгах за ф. N 26. Крім того, залишки несплачених сум, одержані в результаті цього підрахунку, у кінці півріччя звіряються з відповідними даними особових рахунків платників.

Підсумки зазначеної контрольної звірки оформляються за складанням на кожен вид платежу порівняльної таблиці.

Підсумки обліку __________________за_____півріччя 199___р.

(назва платежу)

 +-------------------------------------------------------------+
¦ ¦За особовими рахунками¦ За книгою ¦
¦ ¦ ¦ ф. N 26 ¦
+-------------------------+----------------------+------------¦
¦ 1 ¦ 2 ¦ 3 ¦
+-------------------------------------------------------------+

1. Залишок до сплати на початок звітного періоду

2. Сума перевірених і неперерахованих переплат на початок звітного періоду

3. Нараховано

4. Скасовано

5. Надійшло (без пені)

6. Зараховано переплат з інших податків

7. Повернено і перераховано переплат в рахунок інших податків

8. Підсумок надходжень

(рядки 5+6+7)

9. Сума неповернених і неперерахованих переплат на кінець звітного періоду

10. Залишок до сплати (рядки 1-2+3-4-8+9)

Якщо в результаті звірки буде встановлено розбіжність між сумами, відображеними у книгах за ф. N 26 і особових рахунках платників, інспектор відділу обліку встановлює причини розбіжності шляхом документальної перевірки внутріквартальних записів книг.

XI. Закриття особових рахунків платників

29. В особових рахунках після запису всіх операцій за останнє число грудня, включаючи і запис про нарахування пені на суми, що рахуються не сплаченими на 31 грудня включно, підводяться підсумки за рік нарахованих, зменшених, сплачених і повернених сум платежів і пені.

Закриття особових рахунків проводиться за таким порядком.

Підводяться підсумки за рік за всіма графами. Якщо має місце недоїмка або переплата, сума недоїмки або переплати переноситься на особовий рахунок поточного року.

Після відкриття особових рахунків поточного року в особових рахунках минулого року робиться такий запис: "Рахунок закрито, дата. Сальдо розрахунків перенесено на особовий рахунок N _______ на 199___р. Підпис".

30. Особові рахунки, за якими сплачено всі нараховані платежі і недоїмки (переплати) немає, закриваються після закінчення року і на них робиться запис: "Рахунок закрито, дата, підпис".

31. Якщо в особових рахунках переплата значиться більше року, тобто строк позовної давності минув, ці суми переносяться на розділ 12 & 5 бюджетної класифікації "Надходження сум, по яких минув строк позовної давності" відповідних бюджетів без заяви платника і особовий рахунок закривається.

32. У випадках передачі зобов'язань щодо оподаткування платника з однієї державної податкової інспекції до іншої (наприклад, з одного району до іншого) державна податкова інспекція, з району якої вибув платник, надсилає державній податковій інспекції за новим місцезнаходженням платника лист (якщо стосується громадянина - повідомлення) з додатком копії особового рахунку або кількох особових рахунків, якщо платник сплачує кілька видів платежів.

Лист чи повідомлення підписується начальником державної податкової інспекції, а копії особових рахунків завіряються печаткою.

У листі вказується назва підприємства, нова юридична адреса, номер особового рахунку, що відповідає ідентифікаційному коду Державного реєстру, назви та суми несплачених платежів. А в повідомленні - прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, вид заняття, адреса платника за його новим місцем проживання, номер особового рахунку, назви і суми несплачених платежів.

Державна податкова інспекція за новим місцезнаходженням платника, одержавши лист чи повідомлення, встановлює точну адресу платника і повідомляє державну податкову інспекцію за попереднім місцезнаходженням платника, що переданого платника прийнято на облік. На підставі одержаних копій особових рахунків на нього відкриваються нові особові рахунки. У них записуються підсумки переданих нарахувань і надходжень та робиться відмітка: "Прийнято від __________рай(міськ) державної податкової інспекції".

Державна податкова інспекція за попереднім місцезнаходженням платника, одержавши повідомлення про його прийняття на облік, особовий рахунок закриває. У цьому випадку в особовому рахунку проводиться такий запис: "На підставі повідомлення від"______"___ ___________199___р. сальдо платежів передано до ________________ рай(міськ) державної податкової інспекції".

33. У випадках реорганізації або перереєстрації підприємства сальдо розрахунків за платежами до бюджету переноситься на нову картку особового рахунку. При цьому на закритій картці робиться запис: "Рахунок закрито, дата. Сальдо розрахунків перенесено на особовий рахунок N _________ Підпис".

XII. Складання списків недоїмників

34. Списки недоїмників за кожним видом платежу станом на 1-ше число кожного місяця згідно з додатком N 21.

При наявності переплати з одного та недоїмки з іншого виду доходів державного та місцевих бюджетів України, сума не вважається недоїмкою, якщо платником до настання строку сплати подана заява на відповідні перерахування і до 1 числа місяця, наступного за строком сплати, фінансовим органом подано до установи банку платіжне доручення для зарахування платежів на відповідні підрозділи бюджетної класифікації. Якщо до 1 числа місяця, наступного за строком сплати, установа банку не провела зарахування за платіжним дорученням фінансового органу через відсутність (недостатність) коштів на 080 та 100 рахунках, такі суми недоїмкою не вважаються.

Списки складаються у трьох примірниках на підставі відповідних витягів з особових рахунків платників. Один примірник списків передається начальнику державної податкової інспекції, другий начальникам (заступникам начальників) відповідних відділів для вжиття заходів по ліквідації недоїмки, третій примірник залишається у справах з обліку.

Для оперативного контролю за ліквідацією недоїмки у відділі обліку та звітності на третьому примірнику списків недоїмників інспектор відділу обліку щоденно відображає погашення недоїмки.

XIII. Ведення реєстру надходжень, повернень і виплат
та книги обліку зведених підсумків нарахувань,
скасувань і надходжень

35. Для зведеного обліку сум, що надходять до бюджету, а також повертаються з нього, ведеться реєстр надходжень, повернень і виплат за ф. N 25 (додаток N 5).

Зведений реєстр за ф. N 25 ведеться за видами платежів, перелічених у додатку N 1 даної Інструкції, відповідно до підрозділів бюджетної класифікації, а з податку на доходи (прибуток) - у розрізі окремих міністерств, відомств, галузей господарства, а також окремих підприємств, що не мають відомчого підпорядкування.

Щодо платників, які сплачують акцизний збір щоденно та щодекади, суми надходжень, повернень та виплат у реєстрі за ф" N 25 обліковуються за кожним платником.

Надходження до бюджету на розділ 12 за бюджетної класифікації обліковуються в реєстрі за параграфами з виділенням окремих видів платежу.

36. Запис до реєстру надходжень, повернень і виплат платежів проводиться щоденно загальними підсумками за день на підставі виписок установи банку про фактично зараховані та виплачені за цей день суми.

37. Платники повністю несуть відповідальність за правильність зарахування платежів на підрозділи бюджетної класифікації.

38. Підсумки надходжень, повернень і виплат з початку року (графа 5) виводяться у реєстрі щоденно. На підставі даних графи 5 складається звіт за формою N 1-П "Про суми фактичних надходжень та недоїмки податків і неподаткових платежів підприємств, об'єднань, організацій і громадян до бюджету".

39. Облік зведених підсумків нарахувань, скасувань, надходжень, заліків і повернень переплат щодо прибуткового податку з громадян (крім прибуткового податку з робітників і службовців, включаючи членів кооперативів), податку з власників транспортних засобів і плати за землю з громадян ведуться у книзі за ф. N 26 за окремими органами місцевого самоврядування і району (місту) і цілому.

У книзі за ф. N 26 записуються щоденні підсумки нарахувань, скасувань, надходжень, заліків і повернень з кожного платежу. Ці підсумки повинні повністю відповідати записам на особових рахунках, що ведуться за окремими платниками державними податковими інспекціями і органами місцевого самоврядування. На кожен вид платежу відкривається окрема книга за ф. N 26. Усі записи в книзі за ф. N 26 проводяться одразу після рознесення відповідних сум на особові рахунки платників.

Плата за землю, що приймається органами місцевого самоврядування, обліковується у книзі за ф. N 26 на підставі супровідних відомостей.

Решта податкових платежів, що приймають органи місцевого самоврядування, обліковується у книзі за ф. N 26 на підставі супровідних відомостей з обов'язковою перевіркою правильності записаних сум за копіями виданих платнику податків, що здаються органами місцевого самоврядування до районної державної податкової інспекції.

Платежі громадян, що обліковуються в особових рахунках за ф. N 1 в книзі за ф. N 26 не записуються, а обліковуються в реєстрі за ф. N 25.

40. На 1-ше число кожного місяця інспектором відділу обліку звіряються дані про надходження до бюджету і виплати з бюджету, які показані у реєстрі за ф. N 25 і книзі за ф. N 26, з даними виписок установи банку. Перевіряється наявність усіх додатків до виписок банку, з'ясовуються суми надходжень, додатки на які відсутні.

До складання звіту за ф. N 1-П платежі, що зараховуються до місцевих бюджетів, звіряються з даними бухгалтерії фінансового органу.

XIV. Нарахування пені на несвоєчасно
сплачені суми платежів

41. Після закінчення встановлених строків сплати відповідних платежів невнесена сума вважається недоїмкою і стягується з нарахування пені, якщо законодавством України не встановлено стягнення недоїмки за окремими платежами без нарахування пені (додаток N 22).

Пеня нараховується на суми недоїмки за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірі, встановленому законодавством на окремі види платежу, з врахуванням викладених нижче особливостей.

42. Розрахунки з державними податковими інспекціями за майно, прийняте для реалізації, торговельні організації проводять протягом обумовленого договором строку, але не пізніше 10 днів від дня реалізації.

Наприклад. Згідно з договором торговельна організація 16 серпня прийняла для реалізації майно вартістю 1,5 млн.крб., обліковане державною податковою інспекцією, і продала його 28 серпня. Перерахування в доход бюджету проведено 9 вересня, тобто на 12-й день після реалізації. Пеня нараховується на суму 1,5 млн.крб. з 8 по 9 вересня.

43. Сплата податку на доходи (прибуток) проводиться платником за квартальними розрахунками податку на доход у 5-денний строк з дати, встановленої для подання бухгалтерських звітів (балансів) за квартал, а за річними розрахунками - у 10-денний строк з дати, встановленої для подання бухгалтерського звіту (балансу) за рік.

Приклад. Підприємство повинно внести до бюджету за перерахунком, виходячи з фактичного доходу, одержаного за рік, 186,0 млн.крб. Строк сплати встановлено 15 лютого. Внесено до бюджету на 15 лютого 100,0 млн.крб., 86,0 млн.крб. сплачено 20 лютого. Пеня нараховується на 86,0 млн.крб. з 16 лютого по 20 лютого включно.

44. Сплата податкового кредиту та плата за користування ним проводиться платником у строк, встановлений за рішенням фінансового органу. Якщо надані суми податкового кредиту та плати за нього не повернуто у встановлений строк, або повернуто не повністю, з дня слідуючого за закінченням вказаного терміну на такі суми нараховується пеня.

/ Див. нову редакцію абзацу від 21 липня 1995 р. / Приклад. Підприємству 22.02.94 р. фінансовим органом надано відстрочку податку на доход (прибуток) на суму 150,0 млн.крб. на умовах податкового кредиту. Термін сплати податкового кредиту та плати за нього встановлено 30 квітня 1994 року. Плата за користуванням кредитом визначена у розмірі 120 відсотків за рік, тобто 10 відсотків за місяць або 34,0 млн.крб. (150х10:100х2+150х10:100х х8:30), де 150 - сума податкового кредиту, 10 - розмір плати за користування ним, 2 - кількість повних місяців надання кредиту, 8 - кількість днів квітня, на які надано кредит, 30 - розрахункова кількість днів. За строком сплати надійшло 100,0 млн.крб. Пеня нараховується на несплачену суму 84,0 млн.крб. з 1 травня.

/ Абзац вилучено. Див. зміни від 21 липня 1995 р. /

45. Пеня на суми недоїмки з платежу за спеціальне використання прісних водних ресурсів нараховується починаючи з 6-го дня з дати, встановленої для подання квартального розрахунку.

46. Відповідальність за правильність справляння, повноту і своєчасність внесення до бюджету державного мита несуть керівники установ і організацій, що його справляють.

Якщо державне мито несвоєчасно чи не повністю внесено до бюджету з вини органу, на який покладено його справляння, недоїмка і пеня пред'являються цьому органу, починаючи з дня подачі заяви, видачі відповідного документа чи рішення суду. Якщо державне мито надійшло до бюджету несвоєчасно з вини установи банку, пеня пред'являється установі банку.

Пеня на суми недоїмки з державного мита за проведення аукціону та за угоди на аукціонах нараховується після закінчення 15-денного строку після його проведення.

пеня на суми недоїмки з державного мита за операції, що здійснюються на торгових, сировинних, валютних та інших біржах, нараховується починаючи з 15 числа місяця, наступного за здійсненням такої угоди.

47. Пеня на суми недоїмки платежів, що сплачуються щомісячно, а розрахунки подаються щоквартально, нараховуються інспектором відділу обліку тільки з дня, наступного за строком подання щоквартального розрахунку, по день сплати включно, а на прострочені щомісячні суми - згідно з актами документальних перевірок.

48. На платежі, списані з розрахункового рахунку платника в день строку сплати і зараховані на бюджетні рахунки в іншій установі банку наступного дня або в інші строки, пеня не нараховується.

Приклад. Строком на 15 лютого платник повинен внести до бюджету 10,0 млн.крб. податку на добавлену вартість. Зазначена сума списана з розрахункового рахунку платника і зарахована до бюджету в іншій установі банку 16 лютого. У цьому випадку пеня не нараховується.

49. За несвоєчасне зарахування платежів з вини установ банків до відповідних бюджетів установи банків сплачують пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати у розмірах, установлених законодавством для таких видів платежів.

Приклад. Строком на 15 лютого платник здав установі банку доручення на перерахування до бюджету 5,0 млн.крб. податку на добавлену вартість. Маючи на розрахунковому рахунку платника цю суму, установа банку списала 5,0 млн.крб. податку на добавлену вартість не 15, а 16 лютого. У цьому випадку пеня повинна бути нарахована і стягнена з установи банку за 1 день.

50. Підприємства, установи і організації усіх форм власності, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності після закінчення кожного місяця, але не пізніше строку одержання в установах банків коштів на виплату належних працівникам сум, зобов'язані перераховувати до бюджету суми нарахованого і утриманого прибуткового податку за минулий місяць.

За прострочення встановлених строків сплати (перерахування) прибуткового податку, в т.ч. не утриманого у джерела виплати або утриманого не повністю, стягується пеня за кожний день прострочення.

Зазначені юридичні і фізичні особи одночасно з поданням чеків на отримання коштів для виплати належних працівникам сум за другу половину місяця подають до установ банків платіжне доручення на перерахування до бюджету утриманих сум прибуткового податку.

XV. Облік бланків суворої звітності

Бланками суворої звітності, облік яких ведеться у відділі обліку і звітності державної податкової інспекції, вважаються квитанції ф. N 24 і ф. N 10.

Квитанції ф. N 24 та ф. N 10 замовляються Головною державною інспекцією України і використовуються відповідно до одержання податкових та неподаткових платежів (державне мито) від сільського населення.

Забезпечення районних (міських) податкових інспекцій квитанціями ф. N 10 і N 24 здійснюється друкарнею за рознарядкою Головної державної податкової інспекції України, а органів місцевого самоврядування - районними (міськими) державними податковими інспекціями.

52. Для одержання квитанційних книжок на прийняття податкових платежів (ф. N 24), а також квитанційних книжок на прийняття неподаткових платежів (ф. N 10) складається замовлення.

Замовлення складається у двох примірниках, з яких один примірник надсилається Головній державній податковій інспекції України, а другий - залишається у справі.

Квитанції ф. N 10 і N 24 потрібної кількості надсилаються районними (міськими) державними податковими інспекціями протягом 15 днів після виконання замовлення.

Після виконання замовлення на квитанційні книжки друкарня виписує накладну.

У накладній вказується: найменування районної (міської) державної податкової інспекції, якій надсилаються книжки, їх кількість, серія і номер квитанцій (з N по N).

Накладні на книжки, що надсилаються, виписуються у трьох примірниках. Перший примірник накладної вкладається в одну з посилок з квитанціями, другий - надсилається відповідній державній податковій інспекції за затвердженим замовленням, а третій - залишається у друкарні.

53. Розпакування одержаних посилок з квитанційними книжками ф. N 10 і N 24 проводиться начальником (заступником начальника) державної податкової інспекції та інспектором відділу обліку.

Після розпакування посилок проводиться перевірка одержаних квитанційних книжок за аркушами і номерами.

Якщо записи у накладній точно відповідають фактичній наявності одержаних книжок, то на накладній робиться відмітка: "Одержано (число, місяць, рік) повністю" за підписами начальника (заступника начальника) державної податкової інспекції та інспектора відділу обліку. Не пізніше наступного дня після одержання посилки районна (міська) державна податкова інспекція надсилає друкарні, від якої отримана посилка, письмове підтвердження про одержання квитанційних книжок. Підтвердження підписується начальником відділу обліку і звітності державної податкової інспекції та інспектором відділу обліку, копія цього підтвердження надсилається до Головної державної податкової інспекції України.

Якщо при розпакуванні посилки виявляється надлишок, або недостача, або наявність бракованих квитанційних книжок, то складається як за підписом начальника державної податкової інспекції та інспектора відділу обліку, в якому вказується:

а) де, коли (число, місяць і рік) і в присутності яких осіб проведене розпакування посилки;

б) номер, число і місяць виписки накладної, за якою отримана посилка з квитанційними книжками;

в) в якому стані отримана посилка з пошти (тобто, чи було цілим упакування, сургучева печатка, обв'язка та ін.);

г) у чому саме (який надлишок, недостача або брак) невідповідність між одержаними книжками і даними накладної друкарні.

Акт складається у трьох примірниках, з яких перший з додатком ярликів пачок книжок, в яких виявлено надлишок, недостачу або брак, відправляється друкарні, другий примірник акта - Головній державній податковій інспекції України, а третій - залишається у справі.

Акти про приймання квитанційних книжок ф. N 24 і N 10 повинні надсилатись друкарні та Головній державній податковій інспекції України не пізніше трьох днів від одержання посилки.

При виявленні браку окремих квитанцій та їх копій, браковані бланки перекреслюються і на них робиться надпис за підписом інспектора відділу обліку "Брак". Про це робиться помітка на обкладинці книжки з відміткою номерів бракованих квитанцій. Браковані бланки квитанцій та їх копії залишаються у книжках, а решта (небраковані бланки) використовуються для прийняття платежів за загальним порядком.

54. Видача квитанційних книжок ф. N 24 і N 10 органу місцевого самоврядування проводиться інспектором відділу обліку з вимогою-дорученням. Дозвіл на видачу книжок видає начальник державної податкової інспекції, роблячи відповідний надпис на вимозі-дорученні. Квитанційні книжки ф. N 24 і N 10 одержує працівник органу місцевого самоврядування.

При видачі квитанційних книжок інспектор відділу обліку робить за своїм підписом на вимозі-дорученні органу місцевого самоврядування відмітку "Видано ______квитанцій за NN______________ (число, місяць, рік)".

Копії виданих платникам квитанцій ф. N 24 здаються органом місцевого самоврядування інспектору відділу обліку за порядком, передбаченим пунктом 10 даної Інструкції.

55. Облік прийнятих і виданих квитанційних книжок ф. N 24 і ф. N 10 ведеться окремо у книзі за ф. N 30 (додаток N 23).

У книзі за ф. N 30 реєструються квитанційні книжки, одержані від друкарні, а також книжки і окремі невикористані квитанції, одержані від органу місцевого самоврядування при звільнені або переході на іншу роботу працівника, на якого покладено приймання платежів, а також обліковується видача квитанційних книжок, їх втрата або викрадення окремих квитанцій.

Усі записи у книзі за ф. N 30 проводяться інспектором відділу обліку, відповідальним за облік і збереження квитанцій. Записи повинні провадитись обов'язково в день одержання або видачі квитанцій.

Видача органу місцевого самоврядування квитанційних книжок ф. N 24 оформляється у державній податковій інспекції записами у книзі за ф. N 30 і особового рахунку органу місцевого самоврядування за ф. N 31 (додаток N 7). За одержані квитанційні книжки ф. N 24 працівник, відповідальний за приймання платежів, розписується в особовому рахунку, а при видачі квитанційних книжок ф. N 10 - на вимозі-дорученні.

Записи про одержання і видачу квитанційних книжок ф. N 24 проводяться у книзі за ф. N 30 і порядком серій і номерів бланків квитанцій, причому для кожної серії відводиться окремий рядок. Після запису отриманих або використаних квитанцій у кінці дня обов'язково підраховується залишок наявних квитанцій.

Крім того, квитанції ф. N 24 та усі зіпсовані квитанції списуються за особовим рахунком органу місцевого самоврядування ф. 31 на підставі акта ревізії, складеного інспектором державної податкової інспекції, причому щодо зіпсованих квитанцій у графі "Примітка" робиться належна відмітка.

При одержанні від працівника органу місцевого самоврядування, який приймає платежі, у зв'язку із його звільненням або переходом на іншу роботу квитанційних книжок і окремих невикористаних квитанцій в особовому рахунку робиться відповідний запис.

Наприклад. "Одержано 50 невикористаних квитанцій ДМ 031051 - 031550 (у графі "Одержано копій квитанцій" з відміткою в примітці "повернено").

Про виявлену нестачу квитанцій ревізіями кас органів місцевого самоврядування в особовому рахунку робиться відповідний запис із посиланням на акт ревізії.

Наприклад. "Актом від 22 квітня 1990 року виявлена нестача 10 квитанцій ДН 036251-036260" з відміткою у графі "Примітка".

Після кожного запису про видачу, одержання або втрату квитанцій в особовому рахунку показується окремим рядком кількість квитанцій, що залишилася у органі місцевого самоврядування.

В особових рахунках за ф. N 31 ведеться також облік грошових сум, прийнятих органами місцевого самоврядування від платників за копіями квитанцій ф. N 24 і зданих до установ банку за супровідними відомостями всіх видів платежів, особові рахунки яких ведуться державною податковою інспекцією.

Вимоги-доручення про видачу квитанційних книжок ф. N 24 і N 10 зберігаються у справах як звітні документи.

XVI. Контроль за роботою органів
місцевого самоврядування щодо приймання платежів
і здавання прийнятих сум до установ банків

56. Державні податкові інспекції здійснюють контроль за роботою органів місцевого самоврядування щодо приймання податкових платежів і здавання прийнятих сум до установ банків шляхом:

а) перевірки правильності складання органами місцевого самоврядування платіжних документів і звітності (супровідні відомості, копії квитанцій ф. N 24 і звіт про недоїмку);

б) контроль за супровідними відомостями і копіями квитанцій ф. N 24 за своєчасністю і повнотою здавання органами місцевого самоврядування прийнятих сум до установ банків;

в) періодичних ревізій кас органів місцевого самоврядування.

При визначенні кожної чергової ревізії кас органів місцевого самоврядування особам, які проводять ревізію, інспектор відділу обліку видає необхідні документи.

В усіх випадках неправильного складання органами місцевого самоврядування платіжних доручень і звітності інспектор відділу обліку вказує на помилки, що встановлені перевіркою.

При виявленні випадків несвоєчасного здавання органами місцевого самоврядування прийнятих сум установам банків або недостачі квитанцій інспектор відділу обліку складає акт, який підписується начальником відділу обліку і звітності та подається начальнику державної податкової інспекції для вжиття необхідних заходів.

За наявності зіпсованих квитанцій необхідно перевірити правильність їх погашення та з'ясувати причину цього.

XVII. Звітність про надходження податків
і неподаткових платежів до бюджету

57. З метою контролю за повнотою і своєчасністю внесення податків та неподаткових платежів до бюджету і аналізу роботи за їх надходженням державні податкові інспекції складають і надсилають у встановлені строки терміновий звіт "Про суми фактичних надходжень і недоїмки податків та неподаткових платежів підприємств, об'єднань, організацій і громадян до бюджету" за ф. N 1-П.

Форма звіту та порядок його складання вказано у додатку N 2 до даної Інструкції.

XVIII. Діловодство

58. Уся документація з обліку у державних податкових інспекціях (картки особових рахунків, книги, чисті бланки карток, зведення про надходження платежів та інші документи) повинні зберігатися у пристосованих до цього шафах.

Документи суворої звітності повинні зберігатися у шафах, що надійно зачиняються.

Крім того, державними податковими інспекціями на підставі класифікації справ і документів щороку заводяться такі справи:

податкові розрахунки і звіти платників про обчислені суми платежів до бюджету. Справи для зберігання вказаних матеріалів заводяться на кожного платника. У цих же справах зберігаються акти документальних перевірок, що складаються інспекторами державних податкових інспекцій;

акти звірки сальдо розрахунків платника з бюджетом;

документи про нарахування донарахованих і скасованих платежів, що обчислюються державними податковими інспекціями (окрема справа з кожного виду платежу);

платіжні документи установ банків про надходження платежів;

документи (розрахунки, акти, реєстри) підприємств на відшкодування виплат з бюджету;

документи на зарахування і повернення переплат, які подаються сільськими радами;

документи про передачу платежів на стягнення іншим державним податковим інспекціям і прийняття від них платежів на стягнення;

списки недоїмників (окрема справа з кожного виду платежу);

копії звітів за встановленими формами і зведені таблиці до них (справи на кожен вид звітності);

копії заявок державних податкових інспекцій на бланки суворої звітності і документи про їх одержання (накладні, акти на приймання посилок та ін.);

вимоги-доручення сільських рад на видання квитанційних книжок ф. N 24 і N 10 і документи на приймання від сільських рад копій квитанцій;

інструкції, накази та вказівки вищих податкових органів з питань обліку і звітності.

Закінчені книги і картки особових рахунків, книги зведених підсумків, книги обліку бланків суворої звітності і усі первинні документи зберігаються протягом двох років. Після закінчення вказаного терміну зберігання ці матеріали здаються до архіву державної податкової інспекції.

Додаток N 1
до Інструкції про порядок ведення
державними податковими інспекціями
оперативно-бухгалтерського обліку
податків і неподаткових платежів

Перелік
податків і неподаткових платежів до бюджету,
оперативно-бухгалтерський облік яких ведеться
державними податковими інспекціями

 

+---------------------------------------------------------------+
¦ ¦ ¦Код ¦ ¦
¦ ¦Код ¦па- ¦ ¦
¦ Найменування ¦роз-¦ра- ¦ Форма обліку ¦
¦ ¦ділу¦гра-¦ ¦
¦ ¦ ¦фа ¦ ¦
+------------------------------------+----+----+----------------¦
¦ 1 ¦ 2 ¦ 3 ¦ 4 ¦
+---------------------------------------------------------------+

А. Податки і платежі підприємств

Податок на доходи (прибуток)
підприємств і організацій

Податок на доходи (прибуток) 2 1 Реєстр ф.N 25,
підприємств і організацій, що пере- картка особового
бувають у загальнодержавній власності рахунку ф. N 4

Податок на доходи (прибуток) 2 2 -"-

підприємств і організацій, що вхо-
дять до складу місцевого господарства

Податок на доходи (прибуток) 2 3 -"-
спільних підприємств, створених на
території України з участю іноземних
інвесторів

Податок на доходи від казино, відео- 2 4 -"-
салонів, відеопоказу, гральних авто-
матів, проведення масових концерт-
но-видовищних заходів

Податок на доходи (прибуток) інозем- 2 8 -"-
них юридичних осіб

Податок на доходи (прибуток) 2 10 -"-
банківських і страхових організацій,
включаючи комерційні, і філіали ана-
логічних організацій, розташованих

на території України

Податок на доходи (прибуток) ор- 2 11 -"-
ганізацій споживчої кооперації, коо-
перативів та громадських організацій
і об'єднань

Податок на доходи (прибуток) приват- 2 14 -"-
них підприємств

Інші платники податку на доходи 2 20 -"-
(прибуток)

Перерахунок з податку на доходи 2 21 -"-
(прибуток) за минулий рік

Податок на добавлену вартість 3 Реєстр ф.N 25,
картка особового
рахунку ф. N 3,6


Акцизний збір 4 1-13 Реєстр ф.N 25,

картка особового
рахунку ф. N 6


Податок на майно з підприємств 5 1 Реєстр ф.N 25,

Надходження дивідендів (частини 6 Реєстр ф.N 25,
прибутку) від суб'єктів підприєм- картка особового
ницької діяльності, що створені за рахунку ф. N 6
участю державних підприємств і ор-
ганізацій

Доходи від зовнішньоекономічної
діяльності

Вивізне (експортне) мито на товари, 8 2 Реєстр ф.N 25
що вивозяться суб'єктами підприєм-
н
ицької діяльності

Доходи від реалізації валютних 8 3 -"-
коштів експортних операцій, що
здійснюються за державним контрактом


Інші надходження 8 13 Реєстр ф.N 25

Імпортне мито на товари, що ввозять- 8 14 -"-
ся суб'єктами підприємницької діяль-
ності

Лісовий доход 10 Реєстр ф.N 25,
картка особового
рахунку ф. N 6


Державне мито 11 1 Реєстр ф.N 25,

Збори та інші неподатковані доходи

Надходження коштів за штрафами та 12 2 Реєстр ф.N 25,
санкціями картка особового
рахунку ф. N 6


Надходження коштів від застосування 12 4 -"-
фінансових санкцій за порушення по-
рядку вивезення за межі України то

варів народного споживання та про-
дукції виробничо-технічного призна-
чення

Надходження сум кредиторської депо- 12 5 Реєстр ф.N 25,
нентської заборгованості підприємств, картка особового
організацій і установ, строк позов- рахунку ф. N 6
ної давності яких минув

Збори, що справляються автомобільною 12 7 Реєстр ф.N 25
інспекцією

Надходження коштів від продажу 12 8 -"-
військового майна

Надходження від реалізації майна, 12 9 Реєстр ф.N 25,
конфіскованого митними органами картка особового
рахунку ф. N 6


Надходження коштів за користування 12 10 Реєстр ф.N 25
послугами урядового зв'язку


Надходження коштів від реалізації 12 11 Реєстр ф.N 25,
державного майна картка особового
рахунку ф. N 8
Надходження коштів від проведення 12 12 Реєстр ф.N 25
аукціонів


Інші надходження 12 25 Реєстр ф.N 25

Плата за державну реєстрацію 12 30 -"-
підприємств, кооперативних, гро-
мадських організацій, всеукраїнських
і міжнародних об'єднань громадян

Надходження від підприємців частки 12 33 Реєстр ф.N 25
вартості нестандартної продукції,
виготовленої з дозволу на тимчасове
відхилення від вимог відповідних
стандартів, щодо якості продукції,
виданої Держстандартом України

Надходження коштів Державного комі- 12 47 -"-
тету України з матеріальних резервів

Надходження коштів від реалізації 12 48 -"-
м'яса з держрезерву

Надходження плати за організацію те- 12 13 -"-
левізійних і радіомовних програм

Надходження спеціальних коштів бюд- 12 16 -"-
жетних установ

Плата за пробірування і клеймування 12 23 -"-
виробів і сплавів із дорогоцінних
металів

Надходження до бюджету сум відсотків 12 24 Реєстр ф.N 25,
банків за користування тимчасово картка особового
вільними коштами рахунку ф. N 6

Надходження коштів від реалізації 12 49 -"-
масла тваринного з держрезерву

Надходження коштів від реалізації 12 50 -"-
цукру з держрезерву

Орендна плата орендних підприємств, 12 51 Реєстр ф.N 25,
створених на базі державних картка особового
підприємств, об'єднань та організацій рахунку ф. N 6

Відрахування від прибутку рад з ту- 12 54 Реєстр ф.N 25
ризму і екскурсій на благоустрій ту-
ристських та екскурсійних об'єктів

Кошти, не перераховані до спеціаль- 12 55 -"-
них фондів цільового призначення

Платежі та спеціальне використання 13 Реєстр ф.N 25,
прісних водних ресурсів картка особового

рахунку ф. N 6
Доходи та збори, що встановлюються 14 Реєстр ф.N 25
місцевими радами народних депутатів

Надходження амортизаційних відра- 15 Реєстр ф.N 25,
хувань для мобілізації коштів на картка особового
фінансування структурної перебудо- рахунку ф. N 6
ви економіки

Податок з підприємств і організа- 18 1 -"-
цій - власників транспортних за-
собів та інших самохідних машин і
механізмів, човнів (крім іноземно-
го виробництва)

Податок з юридичних осіб - влас- 18 3 Реєстр ф.N 25,
ників транспортних засобів інозем- картка особового
ного виробництва рахунку ф. N 6

Надходження від переоцінки за- 19 Реєстр ф.N 25

лишків товарів

Надходження сум переміщення фак- 20 Реєстр ф.N 25,
тичного фонду споживання над роз- картка особового
рахунковим рахунку ф. N 6

Плата за транзит нафти, газу та 21 Реєстр ф.N 25
аміаку трубопроводним транспортом

Надходження сум різниці в ціні на 22 -"-
газ

Надходження коштів від привати- 23 -"-
зації державного майна

Компенсація коштів за міжурядовими 24 -"-
угодами

Надходження відрахувань від пере- 25 -"-
вищення поточних доходів над ви-

датками Національного банку

Відрахування на геолого-розвіду- 27 Реєстр ф.N 25,
вальні роботи картка особового
рахунку ф. N 6
Надходження по грошово-речових ло- 31 Реєстр ф.N 25
тереях

Надходження від реалізації держав- 33 -"-
них цінних паперів

Довгострокові позички, одержані з 34 -"-
вищестоящого бюджету

Надходження коштів від ліквідації 36 -"-
колективного підприємства

Плата за землю підприємствами і 37 1 Реєстр ф.N 25,
організаціями картка особового
рахунку ф. N 6

Внески підприємств та господарських 51 Реєстр ф.N 25,
організацій до Фонду для здійснення картка особового
заходів на ліквідацію наслідків Чор- рахунку ф. N 15
нобильської катастрофи та соціальний
захист населення

Б. Податки з громадян

Податок на добавлену вартість з 3 Реєстр ф.N 25,
осіб, які займаються підприємницькою картка особового
діяльністю без утворення юридичної рахунку ф. N 1
особи

Акцизний збір з осіб, які займаються 4 1-13 -"-
підприємницькою діяльністю без утво-
рення юридичної особи

Податок на майно громадян 5 Реєстр ф.N 25,
картка особового
рахунку ф. N 15

Прибутковий податок з робітників і 7 1 -"-
службовців, включаючи членів коопе-
ративів

Прибутковий податок на доходи від 7 2 Книга обліку
підприємницької діяльності та інші ф.N 26,
доходи громадян картка особового
рахунку ф.N 1
Прибутковий податок на доходи кол- 7 13 Реєстр ф.N 25
госпників

Мито на предмети, що ввозяться (пе- 8 1 -"-
ресилаються) та вивозяться (переси-
лаються) громадянами

Податок на промисел 9 Реєстр ф.N 25,
журнал обліку
видачі однора-
зових патентів


Державне мито 11 1 Реєстр ф.N 25

Надходження коштів за штрафами та 12 2 Реєстр ф.N 25,
санкціями картка особового
рахунку ф. N 6

Плата за утримання вихованців 12 3 Реєстр ф.N 25
спеціальних шкіл і спеціальних про-
фесійно-технічних училищ

Надходження коштів від застосування 12 4 Реєстр ф.N 25,
фінансових санкцій за порушення по- картка особового
рядку вивезення за межі України то- рахунку ф. N 6
варів народного споживання та про-
дукції виробничо-технічного призна-
чення

Збори, що справляються автомобільною 12 7 Реєстр ф.N 25
інспекцією

Надходження плати від осіб, які пе- 12 15 -"-

ребували у медичних витверезниках

Надходження плати за надання послуг 12 20 -"-
щодо оформлення документів на право
виїзду за кордон

Плата за утримання дітей у шко- 12 22 -"-
лах-інтернатах

Податок з громадян - власників 18 2 За списками
транспортних засобів та інших са-
мохідних машин і механізмів, човнів

Плата за землю громадянами 37 2 Книга обліку
платежів земель-
ного податку

Додаток N 2
до Інструкції про порядок ведення
державними податковими інспекціями
оперативно-бухгалтерського обліку
податків і неподаткових платежів

Форма N 1-П

Терміновий звіт
про суми фактичних надходжень та недоїмки податків і
неподаткованих платежів підприємств, об'єднань, організацій
і громадян до бюджету

+---------------------------------------------------------------+
¦ ¦ ¦ ¦ Довідка (до ¦
¦ ¦ ¦ ¦форми звітності ¦
¦ ¦Код ¦Су-¦не включається) ¦
¦ Найменування ¦ ¦ +-----------------¦
¦ ¦звіт¦ма ¦Найменування роз-¦
¦ платежів ¦ ¦ ¦ділу, параграфа ¦
¦ ¦нос-¦ ¦класифікації, на ¦
¦ ¦ ¦ ¦які зараховуються¦
¦ ¦ті ¦ ¦платежі, відобра-¦
¦ ¦ ¦ ¦жені за відповід-¦
¦ ¦ ¦ ¦ним кодом звіту ¦
¦ ¦ ¦ ¦ф. N 1-П ¦
+------------------------------------+----+---+-----------------¦
¦ 1 ¦ 2 ¦ 3 ¦ 4 ¦
+---------------------------------------------------------------+
I. Суми надходжень податку на при- 01
буток (доходи) підприємств і ор-
ганізацій - разом (коди 02-09)


а) до державного бюджету

податок на прибуток (доходи) 02 Розділ 2 класифіка-
підприємств і організацій, що пере- ції доходів бюдже-
бувають у загальнодержавній влас- тів, параграф 1
ності

податок на прибуток (доходи) 03 Розділ 2 класифіка-
спільних підприємств ції доходів бюдже-
тів, параграфи 3,8
податок на прибуток (доходи) 04 Розділ 2 класифіка-
банківських і страхових організацій, ції доходів бюдже-
включаючи комерційні, і філіали ана- тів, параграф 10
логічних організацій, розташованих
на території України

податок на прибуток (доходи) 05 Розділ 2 класифіка-
інших платників ції доходів бюдже-
тів, параграфи 14,

20,21
б) до місцевих бюджетів

податок на прибуток (доходи) 06 Розділ 2 класифіка-
підприємств і організацій, що вхо- ції доходів бюдже-
дять до складу місцевого господарс- тів, параграф 2
тва

податок на прибуток (доходи) ор- 07 Розділ 2 класифіка-
ганізацій споживчої кооперації, коо- ції доходів бюдже-
перативів та громадських організацій тів, параграф 11
і об'єднань

податок на доходи від казино, відео- 08 Розділ 2 класифіка-
салонів, відеопоказу, гральних авто- ції доходів бюдже-
матів, проведення масових концерт- тів, параграф 4
но-видовищних заходів

податок на прибуток (доходи) інших 09 Розділ 2 класифіка-
платників ції доходів бюдже-

тів, параграфи 3,14,
20,21
II. Суми надходжень податку на до-
бавлену вартість

податок на добавлену вартість 10 Розділ 3 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів
III. Суми надходжень акцизного 11 Розділ 4 класифіка-
збору - разом (коди 12-23) ції доходів бюдже-
тів
спиртова та лікеро-горілчана промис- 12 Розділ 4 класифіка-
ловість ції доходів бюдже-
тів, параграф 1
виноробна промисловість 13 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 2
цукрова промисловість 14 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 12

інші галузі харчової промисловості 15 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 3
тютюнова промисловість 16 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 4
пивоварна промисловість 17 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 5
машинобудівна промисловість 18 Розділ 4 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграф 6
телевізори, радіоприймальні прист- 19 Розділ 4 класифіка-
рої, магнітофони, відеотехніка ції доходів бюдже-
тів, параграф 13
легка промисловість і побутове обс- 20 Розділ 4 класифіка-
луговування населення ції доходів бюдже-
тів, параграфи 7,10
хімічна промисловість 21 Розділ 4 бюджетної
класифікації бюдже-

тів, параграф 8
ювелірна промисловість 22 Розділ 4 бюджетної
класифікації бюдже-
тів, параграф 9
інші платники акцизного збору 23 Розділ 4 бюджетної
класифікації бюдже-
тів, параграф 11
IV. Суми надходжень прибуткового
податку з громадян

прибутковий податок з робітників і 24 Розділ 7 класифіка-
службовців, включаючи членів коопе- ції доходів бюдже-
ративів тів, параграф 1

прибутковий податок на доходи від 25 Розділ 7 класифіка-
підприємницької діяльності та інші ції доходів бюдже-
доходи громадян тів, параграф 2

прибутковий податок з доходів кол- 26 Розділ 7 класифіка-
госпників ції доходів бюдже-

тів, параграф 3

V. Суми надходжень інших платежів

податок на майно 27 Розділ 5 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів, параграфи 1,2
податок на промисел 28 Розділ 9 класифіка-
ції доходів бюдже-
тів
доходи від зовнішньоекономічної 29 Розділ 8 класифіка-
діяльності ції доходів бюдже-
тів
лісовий доход 30 Розділ 10 класифі-
кації доходів
бюджетів
державне мито 31 Розділ 11 класифі-
кації доходів
бюджетів
кошти від приватизації державного 32 Розділ 23 класифі-

майна кації доходів
бюджетів
платежі за спеціальне використання 33 Розділ 13 класифі-
прісних водних ресурсів кації доходів
бюджетів
податок з громадян - власників 34 Розділ 18 класифі-
транспортних засобів та інших са- кації доходів
мохідних машин і механізмів, човнів бюджетів
суми перевищення фактичного фонду 35 Розділ 20 класифі-
споживання над розрахунковим кації доходів
бюджетів
відрахування на геолого-розвіду- 36 Розділ 27 класифі-
вальні роботи кації доходів
бюджетів
плата за землю громадянами 37 Розділ 37 класифі-
кації доходів
бюджетів
внески підприємств та господарських 38 Розділ 51 класифі-
організацій до Фонду для здійснення кації доходів
заходів по ліквідації наслідків Чор- бюджетів

нобильської катастрофи та соціальний
захист населення
інші надходження 39 Розділ
12, 14, 15, 19, 21,
22, 24, 25, 31, 33,
34, 36 класифікації
доходів бюджетів
надходження дивідендів (частини при- 40 Розділ 6 класифі-
бутку) від суб'єктів підприємницької кації доходів
діяльності, що створені за участю бюджетів
державних підприємств і організацій

VI. Разом надходжень по всіх 41
доходах (коди 01+10+11+(24-40)

VII. Суми недоїмки Коди звіту форми
N 1-П
податок на майно 44 27
податок на добавлену вартість 45 10
акцизний збір 46 11

податок на прибуток (доходи)
підприємств, об'єднань і організацій
а) до державного бюджету 47 02,03,04,05
б) до місцевих бюджетів 48 06,07,08,09
прибутковий податок з громадян 49 25
плата за землю 50 37
інші податки і платежі 51 29, 30, 31, 32, 33,
34, 35, 36, 39, 40
Разом недоїмки (код 44-51) 52

Начальник державної податкової інспекції
по _____________ ______________
(підпис)