Періоди зарахування страхового стажу для лікарняних
Згадаємо. Страховим стажем називають період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (частина перша ст. 21 Закону N 1105). Цей стаж обчислюється у місяцях.
До страхового стажу, також, зараховуються такі періоди:
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- період отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).
Вказані періоди включаються до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Враховуючи зміни, внесені Законом N 2148 до Закону N 1105, для лікарняних, які настали після 11.10.2017 р. (дата набрання чинності Законом N 2148), до страхового стажу прирівнюються також періоди починаючи з 01.01.2016 р., протягом яких особа не підлягала страхуванню за Законом про соціальне страхування, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок відповідно до Закону про ЄСВ.
Наприклад, особа працювала за цивільно-правовим договором з 2015 р. До її страхового стажу враховується період починаючи з 01.01.2016 р., якщо за цей період сплачено ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску, або частина цього періоду пропорційно до сплаченого внеску.
________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
11 вересня 2018 року (ЗБІЛЬШИЛИ РОЗМІР ВИПЛАТ по лікарняним і допомозі по вагітності та пологах)
18 травня 2018 року (Лікарняні (допомога по тимчасовій непрацездатності))
17 травня 2018 року (МОЗ планує змінити систему виписки лікарняних листів)
24 квітня 2018 року (Деякі нюанси обчислення лікарняного під час відпустки)
22 березня 2018 року (Розрахунок лікарняного роботодавцем з урахуранням страхового стажу працівника)