Важливi питання  
09.02.2018 

Перепланування квартири в багатоквартирному будинку

На початку 2017 року набула чинності Постанова КМУ N 1024 від 28.12.2016 "Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків". В ній, зокрема, передбачається, що власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування свого помешкання.

Але, захопившись ремонтом, не забувайте, що деякі обмеження самостійного перепланування всеж існують.

За українським законодавством, до перепланування належать:

- перенесення і розбирання перегородок;

- перенесення і влаштування дверних прорізів;

- улаштування і переустаткування тамбурів;

- прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків (Наказ Держжитлокомунгоспу N 76 від 17.05.2005 р.)

Не потребують отримання дозволу на перепланування роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується (ст. 100 Закона "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу").

В інших випадках власник (або орендар за згодою власника) повинен отримати дозвіл на перепланування. Для його отримання потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та до Державної архітектурно-будівельної інспекції в своєму місті.

Проект на перепланування квартири виконується лише на підставі такого дозволу і погоджується спеціально уповноваженим місцевим органом містобудування та архітектури, в термін, що не перевищує одного місяця.

Орієнтовний перелік документів, які подаються на отримання дозволу на перепланування квартири:

правовстановлюючі документи, зареєстровані в БТІ та їх посвідчені копії на будинок (його частину), якщо об’єкт нерухомого майна зареєстровано на праві власності та документи про право користування, якщо об’єкт нерухомого майна не зареєстровано на праві власності;

довідка про відсутність заборгованості сплати комунальних послуг;

згоду всіх співвласників та повнолітніх мешканців квартири, засвідчену в установленому порядку;

технічний паспорт, виготовлений БТІ;

згода житлово-експлуатаційної організації (ОСББ, ЖБК або ін.);

згода сусідів, які проживають на поверсі вище та нижче на один поверх.

Після закінчення перепланування необхідно звернутися до дозвільного органу (ЦНАП) із заявою "Про закінчення ремонтних робіт і очікування комісії" (складається в довільній формі). Дозвільний орган зобов’язаний прийняти об’єкт в експлуатацію, якщо все зроблено у відповідності з проектом перепланування, і видати висновок про відповідність проекту.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 вересня 2016 року (щодо правил проведення шумних ремонтних робіт у багатоповерхівках)