Важливi питання  
02.10.2017 №2 

Починаючи з 01.01.2018 р. посадові оклади військовослужбовців збільшаться більш ніж у чотири рази

Нагадаємо, що 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України своєю постановою N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затвердив нову схему грошового забезпечення військовослужбовців.

Позглянемо більш детально, в чому полягають зміни (нововведення).

В першу чергу, з 01.01.2018 р. посадовий оклад військових залежатиме від прожиткового мінімуму. Це забезпечить щорічне зростання розміру грошового забезпечення військовослужбовців залежно від підвищення соціальних стандартів у державі.

А по-друге, посадові оклади збільшаться у середньому в 4,5 рази.

Наведемо приклад. Посадовий оклад водія збільшиться з 530 до 2700 гривень. Оклад інспектора прикордонної служби І категорії сьогодні становить 760, а планується 3350 гривень, а начальника відділення прикордонного загону підніметься з 1135 до 5810 гривень. А також, зростуть оклади за військові звання. Так, за звання "солдат" платитимуть не 30, а 560 гривень, а за "майора" - не 125, а 1420 гривень.

Одночасно із цим, постановою, про яку йдеться мова у абзаці першому даної новини, збережено основні виплати військовослужбовцям: залишається надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Зберігаються надбавки за службу в умовах режимних обмежень та за кваліфікацію. Здійснюватиметься і надалі преміювання військовослужбовців. Також, збережено виплату матеріальної допомоги для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Додатково, постановою N 704 передбачено виплату одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт. А це від 8 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також, збережено окрему щомісячну винагороду військовослужбовцям за безпосередню участь у зоні проведення АТО.

З настанням 2018 року військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, винагорода буде виплачуватися у розмірі не меншому ніж 10 000 гривень, а військовослужбовцям, які виконують завдання в інших місцях проведення АТО - не меншому ніж 4 500 гривень.

Дана постанова не аби як спрощує систему нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям.

Підсумково скасовано 20 додаткових надбавок та винагород з 36, які існують зараз.

Як висновок, можна зазначити, що після внесення зазначених змін - премудрості фінансового нарахування стануть більш доступними та зрозумілими для кожного військовослужбовця. А саме, з нового року розмір додаткових виплат становитиме до 40%, у той час як сьогодні він складає до 85% від загального грошового забезпечення.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 серпня 2017 року (Вдосконалені деякі питання цивільно-військового співробітництва)

08 червня 2017 року (Змінений бланк військового квитка для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.)

08 червня 2017 року (Врегульований Порядок виплати компенсації заробітку мобілізованих працівників)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)

03 листопада 2016 року (щодо порядку обчислення середньої заробітної плати військовослужбовцям)

03 листопада 2016 року (щодо питань внесення запису до трудової книжки працівника, який проходив військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період)

04 жовтня 2016 року (щодо забезпечення рівності прав військовослужбовців на грошове забезпечення)