Важливi питання  
21.11.2016 

Деякі питання стосовно здійснення записів у трудовій книжці

Розглянемо, в яких випадках вносяться записи у трудові книжки та навпаки.

Запис у трудовій книжці про умови випробування під час прийняття на роботу працівника не робиться.

В трудовій книжці має бути проставлене те число, з якого розпочалися трудові відносини, тобто початок випробування. Отже, в трудовій книжці має бути зазначено фактичну дату прийняття на роботу.

З кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під підпис в особовій картці, де має повторюватися відповідний запис із трудової книжки (вкладиші).

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.93 р. N 58 (зі змінами), зареєстрованим у Мін'юсті України 17.08.93 р. за N 110 передбачено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше від тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і мають точно відповідати тексту наказу (розпорядження).