Життя у багатоповерхівках. Згадаємо про правила проведення шумних ремонтних робіт.
У відповідності із законодавством нашої країни, будівельні і ремонтні організації, а також самі власники нерухомості, які намислили перепланування, повинні знати і враховувати наступне:
1) Шумні ремонтні роботи можна проводити тільки в робочі дні, з 8:00 до 21:00 (ці норми визначені у Законі N 4004-XII від 24 лютого 1994 року та Постанові КМУ N 45 від 24.01.2006 року). У вихідні та святкові дні ремонт робити можна лише за згоди сусідів. На порушників даної норми може бути накладено штраф у розмірі від 85 до 255 грн (при повторних зверненнях сусідів штраф може бути збільшений до 510 грн).
2) Допустимий рівень шуму в денний час - 55 дБ, вночі - 45 дБ. Правопорушенням ж є все, що вище цих показників (про це зазначено у Санітарних нормах від 3 серпня 1984 року). Визначити і зафіксувати рівень шуму може спеціаліст державної або приватної санітарно-епідеміологічної служби. Процедура вимірювання проводиться за допомогою спеціального приладу - шумоміра. За результатами експертизи складається юридичний документ, який є підставою для призначення штрафу правопорушнику.
3) В разі, якщо сусіди шумлять в недозволений час, можна спробувати домовитися з ними по-хорошому. Якщо реакції на зауваження ні, потрібно викликати поліцейського, який повинен документально зафіксувати акт правопорушення. В якості доказів можуть бути використані свідчення сусідів, а також аудіо - і відеоматеріали.
4) Якщо з квартири, що є джерелом шуму, ніхто не виходить (не відкриває двері), якщо наряд поліції не приїжджає за викликом або відмовляється складати протокол, якщо співробітники СЕС не реагують на скарги, слід звернутися з відповідною заявою в прокуратуру. Позовну заяву можна подати в суд.
5) Що можна зробити, якщо галасливі ремонтні роботи проводяться в дозволені нормативами годинник, але у вашій квартирі живе хвора людина або маленька дитина? У подібних ситуаціях вихід один - пошук компромісу з сусідами.