Важливi питання  
19.09.2018 №4 

Що варто знати про оподаткування при продажі авто?!

Податковим кодексом України передбачено, що дохід платника податку від продажу об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується ПДФО за ставкою 5%. Хоча, одночасно із цим є виключення.

Таким чином, дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, НЕ підлягає оподаткуванню ПДФО - тобто, дохід, отриманий фізичною особою - резидентом України від продажу протягом року одного легкового автомобіля, НЕ оподатковується ПДФО.

В свою чергу дохід, отриманий від продажу протягом звітного (податкового) року двох та більше легкових автомобілів (мотоциклів та/або мопедів), підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. До того ж, такий дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни) дохід від продажу легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку середньоринкова вартість легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів), у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

У разу, якщо стороною договору купівлі-продажу є юридична особа чи підприємець, такий суб’єкт господарювання вважається податковим агентом, який утримує податок за ставкою 5%, або не оподатковує дохід з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної продавцем у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

При продажі об’єкта рухомого майна за посередництвом юридичної особи або представництва нерезидента чи підприємця або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента щодо подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку, а продавець - під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу.

У разі продажу легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) договори купівлі-продажу посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів.

Якщо при продажу легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) проводиться їх оцінка відповідно до закону, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи з такої оціночної вартості таких транспортних засобів, та документа про оцінку транспортних засобів.

За нововеденнями, із цього року нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені договори купівлі-продажу, вартість кожного договору та суму сплаченого податку.

Продавець - платник податку самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 серпня 2018 року (Дані про автомобілі в Україні тепер доступні в онлайн-режимі у Єдиному державному реєстрі МВС)

27 серпня 2018 року (Заборгували? "Не зможете продати авто!" - так постановив Кабмін.)

23 серпня 2018 року (Ваш автомобіль підтопило? Хто за це відповість?!)

12 червня 2018 року (Робоче місце водія автотранспорту. Основні вимоги.)

03 травня 2018 року (До уваги водіїв! За яких обставин можуть забрати авто на штрафмайданчик?!)

30 березня 2018 року (До уваги автомобілістів! На що слід чекати водіям після реформування сфери паркування транспортних засобів?!)

20 березня 2018 року (Матеріальна відповідальність, яку може нести водій.)

24 січня 2018 року (Деякі нюанси отримання водійського посвідчення)

28 листопада 2017 року (Змінений порядок видачі посвідчень водія)

27 листопада 2017 року (МВС затверджений механізм перевірок автомобілів з метою виявлення викрадених)

20 листопада 2017 року (Внесені зміни до правил дорожнього руху в частині пріоритету на перехрестях з круговим рухом)

16 листопада 2017 року (Визначені правила автоматичної фіксації порушень ПДР)

26 липня 2017 року (До уваги власників автотранспорту! Штрафи за керування авто в нетверезому