МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.06.2018 N 268
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
02 липня 2018 р. за N 769/32221
Про внесення змін до наказу
Міністерства оборони України від 10 лютого 2016 року N 67
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року N 18 "Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських" НАКАЗУЮ:
1. Унести до наказу Міністерства оборони України від 10 лютого 2016 року N 67 "Про затвердження Інструкції про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2016 року за N 283/28413, такі зміни:
заголовок наказу викласти в такій редакції:
"Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати винагороди
військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби
транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із
забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної
агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції,
інших заходах в умовах особливого періоду";
пункт 1 наказу викласти в такій редакції:
"1. Затвердити Інструкцію про розміри і порядок виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, що додається.";
абзаци перший, третій пункту 2 наказу викласти в такій редакції:
"2. Начальнику Генерального штабу - Головнокомандувачу Збройних Сил України для забезпечення виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (далі - винагорода):";
"забезпечити надання до 05 числа кожного місяця до Департаменту фінансів Міністерства оборони України інформації за минулий місяць щодо чисельності військовослужбовців Збройних Сил України, які беруть безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, у тому числі на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону;";
пункт 3 наказу викласти в такій редакції:
"3. Начальнику Головного управління розвідки Міністерства оборони України визначити порядок обліку військовослужбовців, які ведуть оперативну (військову, спеціальну) розвідку на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) та не перебувають у підпорядкуванні керівництва штабу операції об'єднаних сил чи штабу антитерористичної операції.".
2. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10 лютого 2016 року N 67, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2016 року за N 283/28413, що додаються.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 травня 2018 року.
Міністр оборони України генерал армії України С. Т. Полторак
Погоджено:
Перший заступник Міністра соціальної політики України О. Крентовська
Заступник Міністра фінансів України А. Граділь
Затверджено
Наказ Міністерства оборони України
12.06.2018 N 268
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
02 липня 2018 р. за N 769/32221
Зміни
до Інструкції про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям
Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній
операції, інших заходах в умовах особливого періоду
1. Заголовок викласти в такій редакції:
"Інструкція про розміри і порядок виплати винагороди військовослужбовцям
Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту за
безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної
безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в
антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду".
2. У розділі I:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Ця Інструкція визначає порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту (далі - військовослужбовці) за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі - заходи ЗНБО) чи в антитерористичній операції (далі - АТО), інших заходах в умовах особливого періоду.";
2) пункт 2 доповнити новим абзацом такого змісту:
"штаб операції ОС - оперативний штаб з управління операцією об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони.".
3. Розділ II викласти в такій редакції:
"II. Винагорода військовослужбовцям
за безпосередню участь у воєнних
конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО,
інших заходах в умовах особливого періоду
1. Розмір винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду у граничних розмірах на місяць визначено у додатку 1 до цієї Інструкції.
Розмір винагороди визначається пропорційно дням безпосередньої участі у воєнних конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду.
2. Винагорода виплачується пропорційно часу участі у воєнних конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду, який обраховується з дня фактичного початку участі військовослужбовців у цих заходах до дня завершення такої участі, про що зазначається у відповідних наказах командирів.
Розмір винагороди визначається залежно від місць виконання завдань на підставі:
даних обліку військовослужбовців, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ), які беруть участь у заходах з відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою або виконують завдання в інших місцях дислокації в межах визначеного району проведення воєнного конфлікту, заходів ЗНБО чи АТО;
переліку військових частин та/або їх підрозділів, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони;
документів органів військового управління (штабу операції ОС чи штабу АТО, штабів оперативно-тактичних угруповань), військових частин про періоди виконання окремими військовослужбовцями завдань на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) або в інших місцях дислокації в межах визначеного району проведення воєнного конфлікту, заходів ЗНБО чи АТО.
3. Для визначення розміру винагороди військовослужбовцям, які в одиночному порядку (або в складі зведеного підрозділу, групи) виконують завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ), які беруть участь у заходах з відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, органи військового управління (штаб операції ОС чи штаб АТО, штаби оперативно-тактичних угруповань), військові частини видають документи із зазначенням періоду та підстав виконання таких завдань.
4. Військовослужбовці вважаються такими, що беруть безпосередню участь в заходах ЗНБО чи в АТО, якщо вони одночасно:
залучені до проведення заходів ЗНБО чи в АТО;
перебувають у підпорядкуванні (виконують завдання) керівництва штабу операції ОС чи штабу АТО, штабу оперативно-тактичного угруповання (крім військовослужбовців Головного управління розвідки Міністерства оборони України);
перебувають у районі проведення заходів ЗНБО чи АТО.
5. Підтвердженням залучення до участі в заходах ЗНБО чи в АТО є витяг із наказу органу військового управління (штабу операції ОС чи штабу АТО, штабу оперативно-тактичного угруповання) про включення військовослужбовця до складу (виключення зі складу) сил та засобів, що беруть безпосередню участь в заходах ЗНБО чи в АТО (крім військовослужбовців Головного управління розвідки Міністерства оборони України, які ведуть оперативну (військову, спеціальну) розвідку на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ) та не перебувають у підпорядкуванні керівництва штабу операції ОС чи штабу АТО, облік яких здійснюється окремо).
6. Безпосередня участь військовослужбовців у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення заходів ЗНБО чи в АТО здійснюється на підставі розпорядчих документів органів військового управління.
До здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні можуть залучатися військові частини та підрозділи Збройних Сил України за рішенням Генерального штабу Збройних Сил України.
Підтвердженням безпосередньої участі військовослужбовців у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення заходів ЗНБО чи в АТО є наказ штабу операції ОС чи штабу АТО (штабів оперативно-тактичних угруповань) про їх залучення.
Наказ про виплату винагороди видається за місцем проходження військової служби військовослужбовцями.
7. Безпосередня участь у відбитті збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою підтверджується:
журналом бойових дій (журналом ведення оперативної обстановки);
бойовим донесенням (підсумковим, терміновим та позатерміновим), рапортом керівника підрозділу, який виконував завдання.
Крім того, підтвердними документами є:
бойовий наказ командира військової частини для виконання поставлених завдань охорони об'єктів (несення служби на блокпостах, звільнення захоплених об'єктів тощо), письмовий наказ командира військової частини, яка виконувала завдання;
постова відомість під час охорони об'єкта (блокпоста, базового табору, складу ракетно-артилерійського озброєння, польового парку тощо), де визначено особовий склад, який залучається до охорони, час, місце, порядок виконання завдань, книга служби нарядів та подій, що відбувалися.
8. Винагорода виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних та за час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого) після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах, заходах ЗНБО чи в АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних та поведінкових розладів.
При цьому винагорода виплачується в розмірах, встановлених військовослужбовцю на день отримання поранення (контузії, травми, каліцтва), виявлення психічних та поведінкових розладів.".
4. У розділі III:
1) абзац шостий пункту 1 глави 3 викласти в такій редакції:
"Також збільшення винагороди за безпосередню участь у бойових діях здійснюється за ті дні, коли військовослужбовці в районі ведення бойових дій (районі проведення заходів ЗНБО чи АТО) беруть участь у:";
2) слова "(штабу АТО, штабу оперативно-тактичного угруповання)" замінити словами "(штабу операції ОС чи штабу АТО, штабів оперативно-тактичних угруповань)";
3) слова "(штаб АТО)" в усіх відмінках замінити словами "(штаб операції ОС чи штаб АТО)" у відповідних відмінках.
5. Додаток 1 до Інструкції викласти в новій редакції, що додається.
6. У відмітках до додатків 2, 3 до Інструкції слова "порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи" замінити словами "розміри і порядок виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в".
Директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України полковник С. В. Дяченко
Додаток 1
до Інструкції про розміри і порядок виплати
винагороди військовослужбовцям Збройних Сил
України та Державної спеціальної служби
транспорту за безпосередню участь у
воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення
національної безпеки і оборони, відсічі і
стримування збройної агресії Російської Федерації
чи в антитерористичній операції, інших заходах
в умовах особливого періоду
(пункт 1 розділу II)
Розмір
винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у
воєнних конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО,
інших заходах в умовах особливого періоду
Підстави для виплати винагороди | Розмір винагороди, грн |
1 | 2 |
1. Період мобілізації, у тому числі часткової (крім цільової), введення правового режиму воєнного стану до дати завершення демобілізації або припинення (скасування) воєнного стану, період проведення заходів ЗНБО чи АТО | |
Безпосередня участь військовослужбовців у воєнних конфліктах, в заходах ЗНБО чи в АТО, виконанні бойових завдань на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ), здійсненні | |
заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою: | |
на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони; виконання бойових завдань на території противника (території між позиціями військ противника та своїх військ); участь у заходах з відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; |
10 000 |
в інших місцях дислокації в межах визначеного району воєнного конфлікту, заходів ЗНБО чи АТО | 4 500 |
2. Воєнний час (з моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій до дати припинення стану війни чи воєнних дій) | |
Безпосередня участь військовослужбовців у бойових діях | 11 000 |
Безпосередня участь військовослужбовців у здійсненні спеціальних заходів (пошук диверсійно-розвідувальних груп, незаконних збройних формувань (озброєних осіб), попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності, забезпечення правопорядку на державному кордоні) | 5 000 |
____________
Примітка.
Перелік військових частин та/або їх підрозділів, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони, щомісяця визначається розпорядчим документом органу військового управління (штабу операції ОС чи штабу АТО, штабів оперативно-тактичних угруповань) із зазначенням періодів виконання завдань та доводиться до відома військових частин.