Застосування попередньої митної декларації типу "ЕА"
У своєму листі від 06.06.2018 р. N 17135/7/99-99-18-03-01-17 Державна фіскальна служба України надала інформацію стосовно пропуску через митний кордон України за митними деклараціями типу "ЕА" товарів, які підлягають державним видам контролю.
Так, пунктом 2 статті 247 Митного кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що відповідно до міжнародних договорів, укладених відповідно до закону, митне оформлення у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється цілодобово.
За пунктом 3 статті 247 Кодексу - митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому органі доходів і зборів з пред’явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У відповідності до положень частини четвертої статті 259 Кодексу - за рішенням органу доходів і зборів, яким оформлена попередня митна декларація, випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію, може бути здійснено після переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України без пред’явлення їх цьому органу доходів і зборів.
Класифікатора типів декларацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 N 1011 визначено, що попередній митній декларації з обсягом даних, необхідним для випуску товарів у митний режим, присвоєно літерний код "ЕА" (далі - декларація типу "ЕА").
Підпунктом 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2011 року N 1031 "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України" встановлено, що державний контроль товарів здійснюється посадовими особами контролюючих органів у зонах митного контролю на митній території України (крім пунктів пропуску через державний кордон України) у разі, коли в пункті пропуску такі види контролю зазначеними органами не завершено.
На підставі зазначеного, законодавством не встановлено обмежень щодо завершення представниками відповідних контрольних служб державного контролю у пунктах пропуску при використанні декларації типу "ЕА", а позначення "3" додатка 1 до цієї постанови не регламентує обов’язковість завершення відповідного виду контролю за межами пункту пропуску.
До того ж, сама реалізація механізму застосування декларації типу "ЕА" для товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають державним видам контролю, не можлива без здійснення державного контролю саме у пункті пропуску через державний кордон України у повному обсязі, оскільки у разі прийняття рішення про випуск товарів відповідно до заявленого режиму такий товар до митниці оформлення не доставляється.
Пунктом 20 Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року N 364 (далі - Порядок інформаційного обміну), визначено таке:
У випадку завершення у повному обсязі державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного чи радіологічного контролю уповноваженими посадовими особами в пунктах пропуску через державний кордон України такі посадові особи протягом 30 хвилин з моменту завершення контролю вносять з використанням веб-інтерфейсу до інформаційної системи відмітку про його здійснення, незалежно від рішення підприємства про застосування положень цього Порядку.
Органи доходів і зборів у пунктах пропуску через державний кордон України надають уповноваженим посадовим особам доступ до веб-інтерфейсу.
Таким чином, підтвердженням проведення державних видів контролю є, зокрема, наявність в інформаційній системі відмітки про здійснення цих видів контролю, сформованої/внесеної відповідно до Порядку інформаційного обміну, на підставі якої, серед іншого, приймається рішення про випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму за деклараціями типу "ЕА" в митниці оформлення такої декларації.
Враховуючи викладене, керівникам митниць ДФС, якими здійснюється пропуск через митний кордон України товарів за деклараціями типу "ЕА", необхідно забезпечити можливість проведення державних видів контролю контролюючими органами в пунктах пропуску через державний кордон України, в тому числі під час застосування Порядку інформаційного обміну.
__________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
25 липня 2018 року (Особистий огляд на митниці)
25 липня 2018 року (Що може стати підставою для огляду ручної поклажі та багажу?!)
24 травня 2018 року (Ще раз про авто. Ще раз про митне оформлення.)
27 березня 2018 року (Процедура оформлення товарів на митниці зазнала змін)