Важливi питання  
01.06.2018 №2 

Готуються зміни до форми податкової накладної та Порядку її заповнення

29 травня на офіційному сайті ДФС України було оприлюднено Проект наказу Міністерства фінансів України "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307".

Він врегулює питання щодо реєстрації платниками податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) "зайво" складених податкових накладних (наприклад, двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг) та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до них.

До Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, будуть внесені наступні зміни:

- складання зведеної податкової накладної в частині зазначення коду однієї з ознак у графі "Зведена податкова накладна" (замість помітки "Х").

- складання податкової накладної за щоденними підсумками. У разі складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин" такої податкової накладної робиться помітка "Х" та зазначається тип причини 11. При цьому у графі "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія та/або номер паспорта" не заповнюється.

- складання розрахунку коригування у разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію. У разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилки, заповнюється без помилок.

Також буде затверджена нова редакція форми податкової накладної.

Основною метою цього проекту є надання платникам податку на додану вартість можливості виправлення помилок, що виникли внаслідок складання та реєстрації в ЄРПН "зайво" складених податкових накладних, та складання і реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до таких податкових накладних тощо.

Видання проекту наказу забезпечить можливість правильного застосування чинного законодавства з податку на додану вартість в частині складання податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних та їх реєстрації в ЄРПН.

Набрання чинності цього наказу планується з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 лютого 2018 року (Оприлюднено проект Постанови КМУ щодо системи блокування податкових накладних)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

18 грудня 2017 року (Чи відмінить Президент блокування податкових накладних?)