КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 травня 2018 р. N 384
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для здійснення заходів з підтримки розвитку лідерства в Україні
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з підтримки розвитку лідерства в Україні, що додається.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 травня 2018 р. N 384
Порядок
використання коштів, передбачених у державному бюджеті
для здійснення заходів з підтримки розвитку лідерства в Україні
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Господарсько-фінансовому департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України у державному бюджеті за програмою "Заходи з підтримки розвитку лідерства в Україні" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Одержувачів (одержувача) бюджетних коштів визначає Секретаріат Кабінету Міністрів України з числа суб’єктів, які здійснюють заходи з розвитку лідерства в Україні та відповідають, зокрема, таким критеріям:
основною діяльністю відповідно до статутних документів є розвиток неформальної освіти та здійснення заходів з розвитку лідерства в Україні;
наявність досвіду проведення заходів з розвитку лідерства в Україні на загальнодержавному, а також міжнародному рівні не менше двох років;
наявність мережі філій не менш ніж у чотирьох областях України;
наявність державної реєстрації як юридичної особи та статусу неприбуткової організації;
обґрунтованість пропозицій щодо необхідності надання фінансової підтримки з метою здійснення заходів з підтримки розвитку лідерства із зазначенням, зокрема, інформації про заходи, цільову аудиторію, технічні параметри їх проведення, фінансові розрахунки, строки їх проведення та очікувані результати;
співфінансування заходів в обсязі не менш як 25 відсотків загальної суми витрат за рахунок власних коштів або коштів, залучених з інших позабюджетних джерел.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на такі заходи з розвитку лідерства в Україні:
організацію та проведення комунікаційних кампаній та проектів, тренінгів, експедицій, форумів, фестивалів, семінарів, змагань (в частині оплати послуг з організації заходів, виготовлення супровідних інформаційних матеріалів, оренди приміщень, електронної апаратури, обладнання, меблів, оргтехніки, інвентарю, транспорту, придбання витратних матеріалів, канцелярських, господарських товарів та інших витрат, пов’язаних з організацією заходів);
організацію та проведення навчальних експедицій в межах України (в частині оплати послуг з організації заходів, транспортних витрат, витрат на харчування і проживання та інших витрат, пов’язаних з організацією навчальних експедицій);
організацію та проведення навчальних експедицій за кордон з метою вивчення досвіду розвитку лідерських програм у таких країнах, участь у міжнародних заходах, що мають освітнє спрямування, та у заходах з елементами культурної дипломатії (в частині оплати послуг з організації заходів, транспортних витрат, витрат на харчування і проживання та інших витрат, пов’язаних з організацією навчальних експедицій).
4. Розподіл бюджетних коштів у розрізі заходів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, здійснюється згідно з планом заходів щодо підтримки розвитку лідерства, затвердженим Секретаріатом Кабінету Міністрів України.
Для проведення кожного заходу Секретаріатом Кабінету Міністрів України видається наказ, у якому зазначаються найменування заходу, дата і місце проведення, сума витрат на його підготовку та проведення.
До наказу додається кошторис витрат, пов’язаних з підготовкою та проведенням заходу, з відповідними розрахунками та обґрунтуванням.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
6. Головний розпорядник бюджетних коштів:
перераховує на відкриті в органах Казначейства рахунки одержувачів (одержувача) бюджетні кошти в обсязі, передбаченому розписом асигнувань державного бюджету, до 75 відсотків суми бюджетних коштів, визначених у затвердженому кошторисі витрат на здійснення заходів;
здійснює остаточні розрахунки після проведення перевірки фінансового звіту про здійснення заходів, складеного на підставі актів приймання-передачі поставлених товарів, виконаних робіт та наданих послуг з наданням одержувачами (одержувачем) завірених копій первинних бухгалтерських документів, які підтверджують фактичні витрати, включені в акти приймання-передачі поставлених товарів, виконаних робіт та наданих послуг, а також документів, що підтверджують співфінансування заходів в обсязі не менш як 25 відсотків загальної суми витрат за рахунок власних коштів або коштів, залучених з інших позабюджетних джерел, відповідно до бюджетних зобов’язань, зареєстрованих в органах Казначейства.
7. Одержувачі (одержувач) бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють видатки відповідно до затвердженого плану використання бюджетних коштів.
8. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, не пов’язаних із здійсненням заходів, зазначених у пункті 3 цього Порядку;
здійснення видатків, що передбачені іншими бюджетними програмами;
оплату посередницьких послуг;
придбання основних засобів (меблів, оргтехніки, комп’ютерів, транспортних засобів тощо), а також на утримання установ, підприємств, громадських об’єднань;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
9. Використання бюджетних коштів здійснюється з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. N 710 "Про ефективне використання державних коштів" (Офіційний вісник України, 2016 р., N 83, ст. 2739).
10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Головний розпорядник бюджетних коштів забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів.
11. Складення та подання звітів про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.