КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 травня 2018 р. N 370
Київ
Про внесення змін до Положення про всеукраїнський
конкурс "Учитель року"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести зміни до Положення про всеукраїнський конкурс "Учитель року", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. N 638 (ЗП України, 1995 р., N 12, ст. 278; Офіційний вісник України, 2005 р., N 37, ст. 2295), виклавши його в редакції, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2018 року.
Прем'єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 серпня 1995 р. N 638
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2018 р. N 370)
Положення
про всеукраїнський конкурс "Учитель року"
1. Всеукраїнський конкурс "Учитель року" (далі - конкурс) проводиться з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві.
Завданнями конкурсу є:
виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення кращого педагогічного досвіду;
розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної майстерності;
сприяння самореалізації вчителя.
2. Конкурс проводить МОН разом з Національною академією педагогічних наук.
Національна академія педагогічних наук здійснює наукове супроводження конкурсу, сприяє поширенню педагогічного досвіду учасників конкурсу.
Організаційно-методичне забезпечення проведення конкурсу здійснює Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти".
3. МОН щороку визначає строки проведення конкурсу та реєстрації педагогічних працівників для участі в конкурсі; затверджує номінації (не більше ніж п'ять), з яких проводиться конкурс, склад центрального організаційного комітету конкурсу та журі кожної номінації третього туру, заклади та установи, на базі яких проводиться третій тур конкурсу.
4. Мовою конкурсу є державна мова. Допускається використання іноземних мов у номінаціях з відповідних іноземних мов.
5. Конкурс проводиться щороку у три тури:
перший, зональний - в зонах, визначених структурними підрозділами з питань освіти Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з урахуванням кількості зареєстрованих учасників конкурсу - педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, що перебувають в районному, міському, обласному, державному підпорядкуванні або відносяться до об'єднань територіальних громад. Кількість учасників першого туру в одній зоні не може бути меншою ніж три особи в кожній номінації;
другий, регіональний - в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі;
третій, всеукраїнський.
6. Перший і другий тури конкурсу можуть проводитися в один або два (відбірковий та фінальний) етапи.
Третій тур конкурсу проводиться у два етапи - відбірковий та фінальний.
7. Центральний організаційний комітет конкурсу щороку затверджує умови та порядок проведення конкурсу та не пізніше ніж за два місяці до початку першого туру конкурсу забезпечує їх доведення до відома педагогічної громадськості шляхом розміщення на офіційному веб-сайті МОН.
8. Для проведення першого і другого турів конкурсу утворюються організаційні комітети, журі в кожній номінації, склад яких затверджується відповідними структурними підрозділами з питань освіти Автономної Республіки Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій за поданням методичних служб, закладів післядипломної педагогічної освіти.
9. Конкурс проводиться на добровільних засадах.
Учасниками конкурсу є педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти за основним місцем роботи, які мають стаж педагогічної роботи не менше трьох років, зареєструвалися та подали до організаційного комітету першого туру матеріали, що визначені умовами та порядком проведення конкурсу.
10. Участь у кожному наступному турі конкурсу беруть переможці попереднього туру в кожній номінації, на яких відповідний організаційний комітет подає до організаційного комітету наступного туру конкурсу матеріали, що визначені умовами та порядком проведення конкурсу.
Якщо перший чи другий тур в окремих регіонах не проводився, педагогічні працівники, які бажають взяти участь у конкурсі, можуть надіслати до організаційного комітету наступного туру матеріали, що визначені умовами та порядком проведення конкурсу.
11. На відбірковому етапі третього туру конкурсу визначаються учасники фінального етапу конкурсу (не більш як 12 осіб у кожній номінації).
На фінальному етапі третього туру визначаються переможець, два лауреати та дипломанти конкурсу в кожній номінації.
12. На підставі рішення журі кожної номінації третього туру конкурсу центральний організаційний комітет вносить МОН пропозиції щодо внесення клопотань про присвоєння переможцям конкурсу почесного звання "Заслужений вчитель України", нагородження лауреатів грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
13. Переможці конкурсу нагороджуються грошовими преміями в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат; лауреати - чотирьох (друге місце) і трьох (третє місце) мінімальних заробітних плат відповідно.
14. Переможці, лауреати, дипломанти та учасники третього туру конкурсу нагороджуються дипломами центрального організаційного комітету, а також можуть бути представлені до відомчих заохочувальних відзнак.
15. Фінансові витрати на підготовку і проведення першого і другого турів конкурсу здійснюються за рахунок місцевих бюджетів, на організацію третього туру та забезпечення нагородження переможців, лауреатів, дипломантів, учасників - за рахунок коштів державного бюджету.