Важливi питання  
26.02.2018 №5 

І знову про аліменти. Що посіяли нові норми законодавства, та що пожнуть боржники?!

Від початку нагадаємо, що в Україні 06.02.2018 р. набув чинності Закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів - Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів".

Зазначеним вище нормативним актом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України "Про дорожній рух", "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України", "Про Державну прикордонну службу України", "Про судовий збір", "Про Національну поліцію", "Про виконавче провадження" та удосконалений діючий порядок стягнення аліментів.

Законом загалом передбачене тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти. А також, боржника по аліментам, заборгованість якого перевищує сукупну суму аліментних платежів за 6 місяців, можуть тимчасово обмежити у праві керувати транспортним засобом і можуть заборонити користуватися: вогнепальною, мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю; пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; обмежити в праві полювання.

Тепер про результати впровадження цих нововведень.

Для контролю за станом виконання органами Державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів, у всіх регіонах України створені штаби з моніторингу та відповідного контролю.

Штаби, про які йдеться мова абзацем вище, здійснюватимуть надзор за дотриманням державними виконавцями вимог законодавства під час виконання рішень про стягнення аліментів, а також проводитимуть роз’яснювальну роботу щодо застосування законодавства, яке регулює порядок стягнення аліментів.

В свою чергу, регіональні штаби взаємодіють з органами Національної поліції, Державної прикордонної служби, соціального захисту населення, а також з утвореними Міністерством юстиції мобільними групами з ліквідації заборгованості зі сплати аліментів.

Ці мобільні групи вже завершили свою роботу в Запорізькій та Київській областях і продовжують роботу на Кіровоградщині та Миколаївщині. Вони проводять перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів з недобросовісних боржників у вказаних регіонах та надають практичну допомогу державним виконавцям у виконанні рішень, яким присвячена тема сьогоднішньої новини.

За офіційною інформацією, яку надав заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби - за 10 днів із початку дії законодавчих нововведень (з 06.02.2018) державними виконавцями винесено:

- 25 215 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;

- 21 771 постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами;

- 21 364 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю;

- 21 188 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 лютого 2018 року (До уваги платників аліментів та їх стягувачів! Правові обов'язки та обмеження платників)

31 січня 2018 року (Утримання аліментів на дитину у 2018 році)

31 січня 2018 року (Процедура оформлення розлучення через суд)

31 січня 2018 року (Умови для розірвання шлюбу у судовому порядку)

18 січня 2018 року (Позов до суду і права громадян при цьому за новим ЦПК)

18 січня 2018 року (Cудитися з нового року стало дорожче. Нові ставки судового збору.)

09 січня 2018 року (Вже відомий перелік засобів массової інформації (ЗМІ), що друкуватимуть оголошення про виклик до суду у 2018 році)

28 листопада 2017 року (Судова реформа триває. Сьогодні про зміни у процесуальному законодавстві.)

04 липня 2017 року (8 липня 2017 року набувають чинності нововведення відносно порядку стягнення аліментів на дитину)