Важливi питання  
14.02.2018 №3 

Оприлюднено проект Постанови КМУ щодо системи блокування податкових накладних

Питання зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування гостро стоїть перед платниками ПДВ, з моменту введення в дію Системи моніторинга критеріїв оцінки ризиків (СМКОР).

Дія системи блокування була призупинена у грудні 2017 року строком на 2 місяці, які вже спливають. За цей час Кабінет Міністрів повинен був удосконалити визначення критеріїв ризиковості.

І нарешті це сталося - Мінфін спільно з Державною Фіскальною службою прийняли узгоджене рішення щодо подальшої роботи СМКОР. Проект також було надіслано на розгляд народних депутатів Комітету податкової та митної політики.

9 лютого 2018 року на офіційному сайті Мінфіна оприлюднено проект Постанови щодо роботи системи ризиків з ПДВ

Проект Постанови передбачає наступні зміни:

Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється "відсікаючий критерій" 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис.грн.

Раніше узгодження критеріїв оцінки тривало деякий час, що давало змогу деяким платникам користуватися фіктивним кредитом. Пропонується, щоб для оперативного реагування ДФС встановлювала критерії оцінки ризиків. Аби забезпечити прозорість цього процесу, ДФС повинна попередньо узгоджувати ці критерії з Міністерством фінансів та публікувати на офіційному сайті.

Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.

Запроваджується електронний реєстр зупинених податкових накладних, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених податкових накладних. Це рішення зробить процес прозорішим.

Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набувають чинності після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.

Якщо рішення Комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів, зупинена податкова накладна/ розрахунок коригування реєструється в автоматичному режимі.

Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.

Врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, по яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів. У платників податків буде 365 днів після дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній, щоб подати пояснення і копії документів на розгляд контролюючого органу.

На наступному тижні Мінфін планує обговорення Проекту та пропозицій до нього зі всіма зацікавленими сторонами. Для узгодження комплексного рішення щодо принципів роботи системи ризиків з ПДВ необхідно знайти спільну позицію, що забезпечить інтереси малого, середнього та великого бізнесу та не дозволить розкрадання бюджету через податкові махінації.

Протягом місяця з дня набрання чинності цього порядку Реєстр зупинених податкових накладних/розрахунків коригування буде функціонувати в тестовому режимі.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 вересня 2017 року (Плануються зміни до законодавства, за якими чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати податкові накладні без зупинень та за спрощеною системою)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

30 березня 2017 року (Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання)