Важливi питання  
11.12.2017 №3 

Закінчується мораторій на перевірки державними контролюючими органами. Які будуть наслідки?

Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу був запроваджений в серпні 2014 року, Законом України "Про Державний бюджет на 2014" рік.

Цей закон забороняв перевірки будь-яких контролюючих органів, окрім Державної фіскальної служби.

В грудні 2014 року Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 16.01.2014 р. N 71-VIII, який забороняє і податкові перевірки. Норми цього Закону розповсюджувались на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік. За виключенням суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, а з 1 липня 2015 року - ще й платників єдиного податку другої і третьої груп, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Чинний мораторій на здійснення перевірок бізнесу контролюючими органами припиняє свою дію з 1 січня 2018 року.

Якщо Президент України не продовжить мораторій на наступний, 2018 рік, то перевірки будуть.

Затвердження плану перевірок очікується до 25 грудня. Основними контролерами залишаються Держпраці та ДФС. Також перевіряти український бізнес буде Служба з надзвичайних ситуацій (пожежники), Служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів.

Найбільше рейдів планується провести в Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Слід зазначити, що за час дії мораторію держоргани практично не зазнали реформування і, отже, можна очікувати, що в 2018 році перевірки будуть проводитися за старими схемами.

В першу чергу перевіряючих буде цікавити великий і середній бізнес. При складанні плану перевірок приймалися до відома сфера діяльності, обсяг випуску продукції (виконання робіт, надання послуг), а також оцінка ступеня небезпеки господарської діяльності, і наявність порушень законодавства при попередніх перевірках.

Кого саме буде перевіряти Держпраці в 2018 році, можна побачити на офіційному сайті Державної служби України з питань праці, за нижченаведеним посиланням.

http://dsp.gov.ua/plan-zakhodiv-zi-zdiisnennia-derzhavnoho-nahliadu-kontroliu-derzhpratsi-na-2018-rik/ 

Предметом планових перевірок Держпраці є дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Тобто питань трудового законодавства ці перевірки не стосуються.

Також в листопаді затверджено план комплексних перевірок в 2018 році, Наказом Державної регуляторної служби України від 16.11.2017 р. N 139.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 03.11.2016 N 877-V підставою для проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо суб’єкта господарювання є внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю).

Перевірити, чи включено ваше підприємство до проекту Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, можна безкоштовно та без реєстрації на сайті пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК (на вказаний сайт можна пройти за посиланням, що наведене строкою нижче).

(http://ias.brdo.com.ua

На сайті працює пошук за назвою підприємства та кодом ЄДРПОУ.

Звертаємо увагу: План не стосується перевірок фіскальною службою, а лише перевірок органів державного нагляду.

Загалом до Плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік увійшло понад 27 тисяч компаній.

План-графік податкових перевірок буде оприлюднений на офіційному сайті ДФС до 25 грудня поточного року. Про це інформує прес-служба ДФСУ з посиланням на пункт 77.1 статті 77 Податкового Кодексу України (зі змінами).

Аби перевірка не стала для вас несподіванкою, перевірте наявність вашого підприємства у планах контролюючих органів!

______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 червня 2017 року (Кабінет Міністрів України затвердив порядок здійснення комплексних перевірок бізнесу)

22 травня 2017 року ("Трудові" перевірки, які відбуваються у 4 етапи проведення.)

03 травня 2017 року (Порядок проведення перевірок Фондом соціального захисту інвалідів)

06 березня 2017 року (Хто та як проводить документальну невиїзну перевірку?!)

23 серпня 2016 року (щодо проведення перевірки у разі вилучення документів правоохоронними органами)