КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 липня 2017 р. N 514
Київ
Про затвердження Правил визначення вартості
робіт з оцінки відповідності вимогам технічних
регламентів, що виконуються призначеними
органами з оцінки відповідності та визнаними
незалежними організаціями
Відповідно до статті 31 Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Правила визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, що виконуються призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. N 485 "Про затвердження Правил визначення вартості робіт з підтвердження відповідності у законодавчо регульованій сфері" (Офіційний вісник України, 2002 р., N 15, ст. 802);
постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 р. N 1844 "Про внесення зміни до Правил визначення вартості робіт з підтвердження відповідності у законодавчо регульованій сфері" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 1, ст. 32).
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 липня 2017 р. N 514
Правила
визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам
технічних регламентів, що виконуються призначеними органами
з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями
1. Ці Правила встановлюють механізм визначення вартості робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів (далі - роботи з оцінки відповідності), що виконуються призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями (далі - виконавці), крім робіт з оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.
2. Вартість робіт з оцінки відповідності визначається без урахування податку на додану вартість, що нараховується згідно із законодавством. Зазначена вартість розраховується виконавцем на підставі норм часу на їх виконання та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу - одного людино-дня (людино-години) за такою формулою:
Во = Нч х Воч,
де Во - вартість робіт з оцінки відповідності (у гривнях);
Нч - норма часу на виконання робіт з оцінки відповідності (людино-днів/ людино-годин);
Воч - вартість розрахункової калькуляційної одиниці часу (у гривнях, за один людино-день/людино-годину).
3. Вартість розрахункової калькуляційної одиниці часу на виконання робіт з оцінки відповідності обчислюється з урахуванням повної собівартості та прибутку за такою формулою:
Воч = (Сп + Пр) / Фрч,
де Воч - вартість розрахункової калькуляційної одиниці часу (у гривнях, за один людино-день/людино-годину);
Сп - повна собівартість, яка включає виробничу собівартість, загальновиробничі витрати, адміністративні витрати та витрати на збут (у гривнях);
Пр - прибуток (у гривнях);
Фрч - фонд робочого часу виконавців робіт з оцінки відповідності (людино-днів/людино-годин).
4. Розподіл загальновиробничих, адміністративних витрат і витрат на збут здійснюється пропорційно сумам посадових окладів за штатним розписом виконавців робіт з оцінки відповідності.
5. До вартості робіт з оцінки відповідності можуть бути включені витрати, пов’язані з придбанням специфічних матеріалів, комплектувальних виробів, витрати на відрядження виконавців, здійснення транспортних та митних платежів тощо, якщо понесення таких витрат документально підтверджене.
Наявність зазначених витрат повинна узгоджуватися між виконавцем і замовником робіт з оцінки відповідності до початку виконання таких робіт.
Компенсація витрат, пов’язаних з вимушеним простоєм з вини суб’єкта господарювання, який є замовником робіт з оцінки відповідності, часом на проїзд спеціалістів виконавця до місця проведення робіт з оцінки відповідності та у зворотному напрямку, розраховується виходячи з витрат часу та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу.
6. Вартість розрахункової калькуляційної одиниці часу переглядається в разі внесення відповідних змін до актів законодавства, зміни суми витрат, що впливають на її вартість (збільшення мінімальної заробітної плати, тарифів на оплату енергоносіїв, цін на матеріали та сировину тощо).
7. Перегляд вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу здійснюється не частіше ніж один раз на рік, як правило, до 1 жовтня, але не пізніше 1 грудня поточного року.
8. Відповідальними за обґрунтованість визначення вартості робіт з оцінки відповідності є керівники призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій.