ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
20.12.2016 N 1282

Про внесення змін до установчих документів театрально-видовищних
та театрально-концертних закладів культури комунальної
власності територіальної громади міста Києва

Відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про культуру", Закону України "Про театри і театральну справу", з метою приведення установчих документів театрально-видовищних та театрально-концертних закладів культури до вимог законодавства України:

1. Внести зміни до Положення про заклад культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 03 серпня 1998 року N 1608 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16 травня 2008 року N 681), виклавши його в новій редакції, що додається.

2. Керівнику закладу культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

3. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний Молодий театр", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15 квітня 1999 року N 559 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07 червня 2004 року N 988), виклавши його в новій редакції, що додається.

4. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

5. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр юного глядача на Липках", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27 квітня 1999 року N 629 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 22 червня 2004 року N 1116), виклавши його в новій редакції, що додається.

6. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр юного глядача на Липках" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

7. Внести зміни до Положення про театрально-концертний заклад культури "Київський академічний театр українського фольклору "Берегиня", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17 січня 2002 року N 51 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11 вересня 2012 року N 1589), виклавши його в новій редакції, що додається.

8. Керівнику театрально-концертного закладу культури "Київський академічний театр українського фольклору "Берегиня" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

9. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17 січня 2002 року N 53 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 25 травня 2004 року N 872), виклавши його в новій редакції, що додається.

10. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

11. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Український малий драматичний театр", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17 січня 2002 року N 54, виклавши його в новій редакції, що додається.

12. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Український малий драматичний театр" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

13. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний драматичний театр на Подолі", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 08 травня 2003 року N 787, виклавши його в новій редакції, що додається.

14. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний драматичний театр на Подолі" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

15. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр ляльок", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 26 лютого 2004 року N 295, виклавши його в новій редакції, що додається.

16. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний театр ляльок" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

17. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський експериментальний театр "Золоті ворота", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 29 березня 2004 року N 501, виклавши його в новій редакції, що додається.

18. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський експериментальний театр "Золоті ворота" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

19. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський національний академічний театр оперети", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 22 червня 2004 року N 1113 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11 лютого 2005 року N 156), виклавши його в новій редакції, що додається.

20. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський національний академічний театр оперети" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

21. Внести зміни до Положення про театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр "Колесо", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 29 червня 2004 року N 1161 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21 листопада 2008 року N 1606), виклавши його в новій редакції, що додається.

22. Керівнику театрально-видовищного закладу культури "Київський академічній театр "Колесо" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

23. Внести зміни до Положення про комунальний заклад "Театрально-видовищний заклад культури "Київська мала опера", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17 січня 2005 року N 35 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 липня 2005 року N 1270), виклавши його в новій редакції, що додається.

24. Керівнику комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Київська мала опера" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

25. Внести зміни до Положення про комунальний заклад "Театрально-видовищний заклад культури "Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 31 січня 2006 року N 119, виклавши його в новій редакції, що додається.

26. Керівнику комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

27. Внести зміни до Положення про комунальний театрально-концертний заклад культури "Циганський академічний музично-драматичний театр "Романс", затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08 серпня 2011 року N 1384, виклавши його в новій редакції, що додається.

28. Керівнику комунального театрально-концертного закладу культури "Циганський академічний музично-драматичний театр "Романс" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

29. Внести зміни до Статуту комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську", затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23 січня 2012 року N 100, виклавши його в новій редакції, що додається.

30. Керівнику комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.

31. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Г. В.

Голова В. Кличко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
03.08.1998 N 1608

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА АКАДЕМІЧНА
МАЙСТЕРНЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА "СУЗІР'Я"

(ідентифікаційний номер 22908639)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА АКАДЕМІЧНА МАЙСТЕРНЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА "СУЗІР'Я" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 03 серпня 1998 року N 1608 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства Київська Майстерня театрального мистецтва "Сузір'я".

Наказом Міністерства культури і туризму України від 12 листопада 2007 року N 1417/0/16-07 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16 травня 2008 року N 681 перейменовано у заклад культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва українською мовою: ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА АКАДЕМІЧНА МАЙСТЕРНЯ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА "СУЗІР'Я".

Скорочена назва українською мовою: ЗК КАМТМ "СУЗІР'Я".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Ярославів Вал, 14-а, м. Київ, 01034.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається і основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) га напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надасться до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
15.04.1999 N 559

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МОЛОДИЙ ТЕАТР"

(ідентифікаційний номер 05509470)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МОЛОДИЙ ТЕАТР" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 15 травня 1995 року N 145 Театр перейменовано у Державне комунальне театрально-видовищне підприємство "Київський молодіжний театр".

Наказом Міністерства культури та мистецтв України від 03 грудня 2002 року N 690 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07 червня 2004 року N 988 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний Молодий театр".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва згідно з рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 20 грудня 1978 року N 1827.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва українською мовою: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МОЛОДИЙ ТЕАТР".

Скорочена назва українською мовою: ТВЗК "КА МОЛОДИЙ ТЕАТР".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Прорізна, 17, м. Київ, 01001.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основного метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні прана;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру - в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній оскомі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з до і волу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
27.04.1999 N 629

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ
АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЮНОГО ГЛЯДАЧА НА ЛИПКАХ"

(ідентифікаційний номер 22910470)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЮНОГО ГЛЯДАЧА НА ЛИПКАХ" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 27 квітня 1999 року N 629 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства "Київський державний театр юного глядача на Липках".

Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 28 травня 2003 року N 304 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 22 червня 2004 року N 1116 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр юного глядача на Липках".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва українською мовою: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЮНОГО ГЛЯДАЧА НА ЛИПКАХ".

Скорочена назва українською мовою: ТВЗК "КАТЮГ НА ЛИПКАХ".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Липська, 15/17, м. Київ, 01021.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів га виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій:

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром па праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
17.01.2002 N 51

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ
АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ "БЕРЕГИНЯ"

(ідентифікаційний номер 22933784)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ "БЕРЕГИНЯ" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-концертним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 24 травня 2001 року N 348-5/1324 Театр є правонаступником комунального підприємства "Київський ансамбль фольклору "Берегиня".

Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 15 вересня 2004 року N 629 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 25 березня 2005 року N 443 перейменовано у театрально-концертний заклад культури "Київський академічний театр українського фольклору "Берегиня".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва українською мовою: ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ "БЕРЕГИНЯ".

Скорочена назва українською мовою: ТКЗК "КАТУФ "БЕРЕГИНЯ".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Серафимовича, 3, м. Київ, 02152.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-концертним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
17.01.2002 N 53

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ
АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ДРАМИ І КОМЕДІЇ НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ ДНІПРА"

(ідентифікаційний номер 05509435)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ДРАМИ І КОМЕДІЇ НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ ДНІПРА" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 24 травня 2001 року N 348-4/1324 Театр є правонаступником комунального театрально-видовищного підприємства "Київський державний театр драми і комедії".

Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 07 травня 2002 року N 284 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 25 травня 2004 року N 872 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра".

Згідно з рішенням Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 287/5674 Театр є правонаступником комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Вільна сцена".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ДРАМИ І КОМЕДІЇ НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ ДНІПРА".

Скорочена назва: ТВЗК "КАТДіК НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ ДНІПРА".

1.6. Місцезнаходження Театру: просп. Броварський, 25, м. Київ, 02002.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
17.01.2002 N 54

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР"

(ідентифікаційний номер 22872213)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 24 травня 2001 року N 348-3/1324 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства "Український малий драматичний театр-студія".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР".

Скорочена назва: ТВЗК "УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Олеся Гончара, 33, м. Київ, 01001.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру па конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
08.05.2003 N 787

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ
АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ"

(ідентифікаційний номер 13699036)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради під 28 листопада 2002 року N 135/295 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства "Київський драматичний театр на Подолі".

Наказом Міністерства культури і туризму України від 25 квітня 2006 року N 204/0/16-06 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 17 квітня 2007 року N 439 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний драматичний театр на Подолі".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ".

Скорочена назва: ТВЗК "КАДТ НА ПОДОЛІ".

1.6. Місцезнаходження Театру: Андріївський узвіз, 20-б, м. Київ, 01025.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про акторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно з законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.3. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
26.02.2004 N 295

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК"

(ідентифікаційний номер 02224583)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 1998 року N 2065 Театр є правонаступником закладу культури "Київський державний театр ляльок".

Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 30 жовтня 2002 року N 624 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26 лютого 2004 року N 295 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр ляльок".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК".

Скорочена назва: ТВЗК "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Михайла Грушевського, 1-а, м. Київ, 01001.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення я театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів:

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
26.02.2004 N 295

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"КИЇВСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР "ЗОЛОТІ ВОРОТА"

(ідентифікаційний номер 13684980)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР "ЗОЛОТІ ВОРОТА" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 27 листопада 2003 року N 219/1093 Театр є правонаступником театрально-видовищного закладу культури "Київський експериментальний театр" та театрально-видовищного закладу культури "Київським театр "Золоті ворота".

Згідно з рішенням Київської міської ради від 22 січня 2015 року N 12/877 Театр є правонаступником комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Театр пластичної драми на Печерську".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ТЕАТР "ЗОЛОТІ ВОРОТА".

Скорочена назва: ТВЗК "КЕТ "ЗОЛОТІ ВОРОТА".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Митрополита Андрея Шептицького, 1-б, м. Київ, 02002.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавств України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
22.06.2004 N 1113

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРЕТИ"

(ідентифікаційний номер 02224593)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРЕТИ" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 08 вересня 1997 року N 1362 Театр є правонаступником Державного комунального театрально-видовищного підприємства "Київський державний театр оперети".

Відповідно до рішення Київської міської ради від 27 листопада 2003 року N 218/1092 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства "Київський національний академічний театр оперети".

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11 лютого 2005 року N 156 Театр перейменовано у Театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр оперети".

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 березня 2010 року N 196 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури "Київський національний академічний театр оперети".

Згідно з рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2012 року N 702/8986 Театр є правонаступником закладу культури "Творча вітальня майстрів оперного та балетного мистецтва "Духовна спадщина" імені Івана Козловського".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРЕТИ".

Скорочена назва: ТВЗК "КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРЕТИ".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Велика Васильківська, 53/3, м. Київ, 03005.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює генеральний директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Генеральний директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом; доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Генеральний директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
29.06.2004 N 1161

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР "КОЛЕСО"

(ідентифікаційний номер 02173532)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР "КОЛЕСО" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 12 лютого 2004 року N 19/1228 Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства "Кафе-театр "Колесо".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР "КОЛЕСО".

Скорочена назва: ТВЗК "КАТ "КОЛЕСО".

1.6. Місцезнаходження Театру: Андріївський узвіз, 8, м. Київ, 04070.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, то прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
17.01.2005 N 35

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ
ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА МАЛА ОПЕРА"

(ідентифікаційний номер 33643801)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА МАЛА ОПЕРА" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Театр створений відповідно до рішення Київської міської ради від 24 червня 2004 року N 310/1520.

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку її своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКА МАЛА ОПЕРА".

Скорочена назва: КЗ ТВЗК "КИЇВСЬКА МАЛА ОПЕРА".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Дегтярівська, 5, м. Київ, 04119.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської
міської державної адміністрації
31.01.2006 N 119

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ
ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ
АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА"

(ідентифікаційний номер 05492734)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 26 травня 2005 року N 397/2973 Театр є правонаступником державного театрально-видовищного закладу "Київський державний музичний театр для дітей та юнацтва".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА".

Скорочена назва: ТВЗК "КМАТОБ".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Межигірська, 2, м. Київ, 04070.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудовою колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
08.08.2011 N 1384

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Положення
про КОМУНАЛЬНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ
"ЦИГАНСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "РОМАНС"

(ідентифікаційний номер 22958413)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "ЦИГАНСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "РОМАНС" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Відповідно до рішення Київської міської ради від 24 жовтня 2002 року N 98/258 Театр є правонаступником державного комунального театрально-концертного підприємства "Циганський музично-драматичний театр "Романс".

Наказом Міністерства культури України від 16 липня 2013 року N 653 Театру надано статус академічного та відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 жовтня 2013 року N 1954 перейменовано у комунальний театрально-концертний заклад культури "Циганський музично-драматичний театр "Романс".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "ЦИГАНСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "РОМАНС".

Скорочена назва: ТКЗК ЦМДТ "РОМАНС".

1.6. Місцезнаходження Театру: просп. Перемоги, 38, м. Київ, 03057.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) і відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

5.6. Доходи (прибутки) Театру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Театру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко

Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
23.01.2012 N 100

(в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
20.12.2016 N 1282)

Статут
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ
ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "НОВИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПЕЧЕРСЬКУ"

(ідентифікаційний номер 02173472)

(нова редакція)

1. Загальні положення

1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "НОВИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПЕЧЕРСЬКУ" (далі - Театр) є неприбутковим театрально-видовищним закладом культури, підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Власником та засновником Театру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.

Згідно з рішенням Київської міської ради від 27 жовтня 2011 року N 405/6621 комунальний заклад культури Печерського району міста Києва "Новий драматичний театр на Печерську" передано до сфери управління Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23 січня 2012 року N 100 перейменовано у комунальний заклад "Театрально-видовищний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську".

1.2. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про театри і театральну справу", постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.3. Театр заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва.

1.4. Театр є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, зареєстровані у встановленому порядку.

1.5. Найменування Театру:

Повна назва: Театрально-концертний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську".

Скорочена назва: ТВЗК "Новий драматичний театр на Печерську".

1.6. Місцезнаходження Театру: вул. Немировича-Данченка, 5, м. Київ, 01011.

2. Мета та напрямки діяльності

2.1. Основною метою діяльності Театру є розвиток театрального мистецтва і театральної справи, формування та задоволення потреб населення в театральному мистецтві.

2.2. Напрямки діяльності Театру:

створення, публічне виконання та публічний показ театральних вистав, інших творів театрального мистецтва на власній сцені (сценах) та на гастролях, організація мистецьких фестивалів, конкурсів, оглядів, а також реалізація квитків на зазначені заходи;

підготовка театральних постановок, театрально-концертних програм та інших заходів на основі договорів з юридичними та фізичними особами для їх публічного виконання чи публічного показу на власній чи орендованих сценах з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права;

надання юридичним особам на основі договорів постановочних послуг, сценічних постановочних засобів для проведення вистав, концертів;

виготовлення на замовлення юридичних та фізичних осіб предметів художнього оформлення театральних постановок, концертів;

надання власної сцени іншим театрам для проведення гастрольних заходів, спільних театральних проектів та програм;

підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових і рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних діяльністю театру, з додержанням прав авторів та виконавців ролей (партій) відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права;

проведення літературно-музичних вечорів і творчих зустрічей з майстрами мистецтв;

концертна діяльність творчих колективів та виконавців;

організація на самостійних засадах студій, що будуть займатися записом на радіо, компакт-дисках тощо, кращих музичних творів українських та зарубіжних виконавців, що пропагують національну та світову культуру, реалізація цих записів;

проведення та участь у національних і міжнародних конкурсах, конгресах, фестивалях та інших заходах, організація культурних та творчих обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва;

педагогічна робота з молодими акторами, викладацька робота працівників театру в інститутах, театрах, студіях, коледжах як в Україні, так і за кордоном;

здійснення обміну театральними виставами, концертними програмами, організація в Україні та за кордоном фестивалів, конкурсів театрального мистецтва та участь у них;

випуск буклетів, проспектів, плакатів, значків, іншої рекламної продукції, що пропагують театральну, концертну та іншу діяльність Театру.

2.3. Театр може, крім основних напрямків діяльності, провадити такі додаткові види господарської діяльності, не заборонені законодавством:

продаж сувенірної продукції та квітів;

продюсерська діяльність;

організація харчування працівників Театру та глядачів;

розміщення реклами в Театрі;

організація презентацій;

виробництво товарів та надання послуг, що здійснюються виробничими службами та цехами Театру;

прокат і реалізація костюмів, взуття, обладнання, реквізиту, бутафорії, гримувальних, пастижерних та інших товарів і предметів тощо.

Доходи, одержані Театром від провадження додаткових видів господарської діяльності, оподатковуються на загальних засадах відповідно до законодавства України.

3. Управління Театром

3.1. Керівництво Театром здійснює директор - художній керівник, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання з ним контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.

3.2. Директор - художній керівник Театру в межах наданих йому повноважень:

приймає на роботу творчих працівників Театру на конкурсній основі шляхом укладення контрактів та звільняє їх з роботи;

приймає на роботу та звільняє з роботи всіх інших працівників Театру;

розпоряджається майном і коштами;

укладає правочини від імені Театру;

представляє Театр без довіреності;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

приймає рішення щодо надання творчими працівниками Театру відпусток для їх участі в конкурсах, фестивалях тощо відповідно до Положення про порядок проведення конкурсів, фестивалів та відповідно до Порядку формування творчих груп, затверджених центральним органом виконавчої влади в галузі культури;

затверджує за погодженням з головним режисером, постановниками (режисером, художником, диригентом тощо), керівниками виробничих цехів Театру склади постановчих груп та виконавців, ескізи і макети оформлення вистав, плани роботи над новими постановками та виставами і визначає в установленому порядку їх готовність і терміни випуску;

затверджує календарні плани публічного виконання та публічного показу вистав та інших заходів;

організує і забезпечує проведення вистав та інших заходів;

забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку в Театрі;

визначає структуру Театру, складає та за погодженням з Департаментом культури затверджує штатний розпис Театру в межах граничної чисельності, доведеної Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

згідно із законодавством України затверджує план використання бюджетних коштів Театру за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

в межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції.

4. Трудовий колектив Театру

4.1. Трудовий колектив Театру становлять всі громадяни, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Театром.

4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з трудовим законодавством України.

4.3. Вищим органом самоврядування Театру є загальні збори трудового колективу Театру.

5. Майно та кошти Театру

5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Театром на праві оперативного управління.

5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.

5.3. Джерелами формування майна Театру є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом;

доходи від основної діяльності;

трансферти з бюджету міста Києва;

благодійні внески пожертвування українських та іноземних фізичних та юридичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше).

5.4. Театр має право виключно з дозволу власника або уповноваженою ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

5.5. Заборонено розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Театру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов'язаних з ними осіб.

6. Міжнародні культурні зв'язки

6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством України.

6.2. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів.

6.3. Валютні надходження використовуються Театром відповідно до законодавства України.

7. Облік і звітність Театру

7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Театру надається до Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Планування господарської діяльності здійснюється Театром шляхом складання у порядку та за формою, що визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів, які затверджуються Департаментом комунальної власності м Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Директор - художній керівник Театру зобов'язаний спрямовувати діяльність Театру на виконання річного фінансового плану з метою одержання запланованих сум доходів, не припускаючись при цьому витрат невиробничого характеру, не передбачених річним фінансовим планом.

7.4. Театр звітує про стан виконання річного фінансового плану в порядку та за формою, що визначаються Департаментом комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

7.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах діяльності здійснюються на основі договорів.

8. Припинення Театру

8.1. Театр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Припинення Театру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Театру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення діяльності Театру.

8.3. У разі припинення Театру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим театрально-видовищним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.

8.4. У разі припинення Театру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

Керівник апарату В. Бондаренко