ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
06.04.2017 N 409
Про внесення змін до установчих документів музейних закладів
комунальної власності територіальної громади міста Києва
Відповідно до статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про культуру", Закону України "Про музеї та музейну справу", враховуючи рішення Київської міської ради від 02 березня 2017 року N 1071/2075 "Про перейменування Київського національного музею російського мистецтва", з метою приведення установчих документів музейних закладів у відповідність до законодавства України:
1. Внести зміни до Положення про Музей гетьманства, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 23.06.1997 N 859, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директору Музею гетьманства забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
3. Внести зміни до Положення про Літературно-меморіальний музей-квартиру П. Г. Тичини в м. Києві, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20 серпня 1997 року N 1273, виклавши його у новій редакції, що додається.
4. Директору Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини в м. Києві забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку,
5. Внести зміни до Положення про Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 вересня 1997 року N 1471 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06 лютого 2009 року N 132), виклавши його у новій редакції, що додається.
6. Директору Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
7. Внести зміни до Положення про Музей історії міста Києва, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 02 жовтня 1997 року N 1527 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 17 жовтня 2011 року N 1907), виклавши його у новій редакції, що додається.
8. Генеральному директору Музею історії міста Києва забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
9. Внести зміни до Положення про Музей-майстерню І. П. Кавалерідзе в м. Києві, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27 січня 1998 року N 107 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12 грудня 2007 року N 1647), виклавши його у новій редакції, що додається.
10. Директору Музею-майстерні І. П. Кавалерідзе в м. Києві забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
11. Внести зміни до Положення про Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10 березня 1998 року N 492, виклавши його у новій редакції, що додається.
12. Директору Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
13. Внести зміни до Положення про Київський національний музей російського мистецтва, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 06 жовтня 1997 року N 1558 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19 квітня 2011 року N 581), виклавши його у новій редакції, що додається.
14. Генеральному директору Київського національного музею російського мистецтва забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
15. Внести зміни до Статуту Національного музею українського народного декоративного мистецтва, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 14.03.2002 N 500 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 вересня 2010 року N 703), виклавши його у новій редакції, що додається.
16. Генеральному директору Національного музею українського народного декоративного мистецтва забезпечити реєстрацію змін до Статуту в установленому порядку.
17. Внести зміни до Статуту Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 08 вересня 1997 року N 1365 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28 квітня 2011 року N 629), виклавши його у новій редакції, що додається.
18. Генеральному директору Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків забезпечити реєстрацію змін до Статуту в установленому порядку.
19. Внести зміни до Статуту Музею книги і друкарства України, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 14 березня 2002 року N 501, виклавши його у новій редакції, що додається.
20. Директору Музею книги і друкарства України забезпечити реєстрацію змін до Статуту в установленому порядку.
21. Внести зміни до Положення про Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 21 липня 1998 року N 1497 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21 липня 2012 року N 1268), виклавши його у новій редакції, що додається.
22. Генеральному директору Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" забезпечити реєстрацію змін до Положення в установленому порядку.
23. Внести зміни до Статуту Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 14 березня 2002 року N 499, виклавши його у новій редакції, що додається.
24. Директору Музею театрального, музичного та кіномистецтва України забезпечити реєстрацію змін до Статуту в установленому порядку.
25. Внести зміни до Статуту Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара", затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 05 червня 2001 року N 1109 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29 грудня 2010 року N 1216), виклавши його у новій редакції, що додається.
26. Генеральному директору Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" забезпечити реєстрацію змін до Статуту в установленому порядку.
27. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Г. В.
Голова В. Кличко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
23.06.1997 N 859
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Музей Гетьманства
ідентифікаційний номер 21570434
(нова редакція)
І. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ ГЕТЬМАНСТВА (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Закладу є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створений відповідно до розпорядження Представника Президента України від 11 березня 1993 року N 277 "Про створення у місті Києві Музею гетьманства".
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом історичного профілю, осередок пам'яток матеріальної та духовної культури, пов'язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.
Музей здійснює комплектування, вивчення, збереження та використання пам'яток культури, залучення громадян до української історико-культурної спадщини і формування національної свідомості українського народу.
За профілем Музей - історичний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею: МУЗЕЙ ГЕТЬМАНСТВА.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Спаська, 16-б, м. Київ, 04070.
II. Організаційна структура музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, комплектування, вивчення і використання пам'яток історії та культури України козацько-гетьманської доби;
висвітлення проблем державотворення в Україні;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів, експозицій, науково-історичних, художніх та інших виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
написання текстів екскурсій і лекцій, методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання основних завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими головними напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
надавати дозвіл на публікацію та оприлюднення матеріалів з фондової збірки Музею;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
друкувати і розповсюджувати як безкоштовно, так і за плату, свої видання, здійснювати репродукування музейних предметів і друкованих творів;
реалізувати сувенірну продукцію;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим музейним закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
20.08.1997 N 1273
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про літературно-меморіальний Музей-квартиру
П. Г. Тичини В М. Києві
(нова редакція)
(ідентифікаційний номер 25411425)
І. Загальні положення
1.1. ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-КВАРТИРА П. Г. ТИЧИНИ В МІСТІ КИЄВІ (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури та мистецтв.
1.2. Музей створений відповідно до постанови ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР N 11 від 9 січня 1979 року.
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, створеним на основі меморіальної квартири та творчої спадщини українського поета-академіка Павла Григоровича Тичини.
Музей здійснює комплектування, вивчення, збереження та використання пам'яток культури, пропагування серед громадян літературного здобутку, культурологічної, освітньо-педагогічної та громадської діяльності поета, формування національної свідомості українського народу.
За профілем Музей - літературно-меморіальний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування: ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-КВАРТИРА П. Г. ТИЧИНИ В МІСТІ КИЄВІ.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Терещенківська, 5, кв. 1, 3, м. Київ, 01004.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збирання, вивчення, збереження та використання оригінальних матеріалів про життя та діяльність Павла Григоровича Тичини;
комплексне дослідження всієї біографії та творчої спадщини Павла Григоровича Тичини;
комплектування та систематизація музейних колекцій;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці до друку видань творів П. Г. Тичини та інших наукових видань, пов'язаних із його життям і діяльністю;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання основних завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
випускати і розповсюджувати як безкоштовно, так і за плату, свої видання, здійснювати репродукування музейних предметів і друкованих творів;
реалізувати сувенірну продукцію;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
19.09.1997 N 1471
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Музей видатних діячів української культури Лесі Українки,
Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
ідентифікаційний номер 04544352
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, МИКОЛИ ЛИСЕНКА, ПАНАСА САКСАГАНСЬКОГО, МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей заснований відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 24 липня 1987 року N 258.
1.3. Музей є культурно-освітнім закладом, призначеним для комплектування, вивчення, зберігання та використання літературно-мистецьких пам'яток, залучення громадян до української історико-культурної спадщини і формування національної свідомості українського народу. Музей розміщено в меморіальних будинках.
За профілем Музей літературно-меморіальний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею українською мовою: МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, МИКОЛИ ЛИСЕНКА, ПАНАСА САКСАГАНСЬКОГО, МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Саксаганського, 97, м. Київ, 01032.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, комплектування, вивчення, використання та популяризація пам'яток історії та культури України з тематики Музею;
висвітлення життєвого та творчого шляху Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, Івана Франка;
комплексне наукове дослідження всіх музейних колекцій, творчої спадщини Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, Івана Франка, їхнього оточення, а також профільних матеріалів, які зберігаються у музеях, архівах, бібліотеках, наукових установах, приватних колекціях;
створення стаціонарних експозицій, що висвітлюють життя, творчість, громадсько-політичні та дружні зв'язки у м. Києві Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, І. Франка;
тематичні розробки та вивчення актуальних проблем у галузі історії літератури, театру, музики, мистецтвознавства, фольклору, етнографії, образотворчого мистецтва;
комплектування та систематизація музейних колекцій;
формування наукового архіву Музею;
комплектування наукової бібліотеки;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність;
науково-популяризаторська діяльність;
адміністративно-господарська діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
02.10.1997 N 1527
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Музей історії міста Києва
ідентифікаційний номер 05534195
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КИЄВА (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створений відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР "Про створення Музею історії міста Києва" від 14 листопада 1978 року N 528 (Постанова N 528).
1.3. Музей є науково-дослідним, культурно-освітнім закладом, призначеним для вивчення, зберігання, використання і популяризації пам'яток історії, матеріальної і духовної культури, залучення громадян до української історико-культурної спадщини, формування національної свідомості українського народу.
За профілем Музей - історичний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею українською мовою: МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КИЄВА.
Повне найменування англійською мовою: MUSEUM OF KYIV HISTORY.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Хрещатик, 2, м. Київ, 01001.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей має філії та відділ, які не є юридичними особами та діють на підставі Положень, затверджених Генеральним директором Музею за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
2.2.1. Філії:
Київський музей О. С. Пушкіна - (вул. Кудрявська, 9, м. Київ);
Музей партизанської слави - (вул. Славгородська, Парк культури та відпочинку "Партизанська слава", м. Київ);
Музей шістдесятництва - (вул. О. Гончара, 33, м. Київ, 01034);
Музей подарунків - (вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044);
Музей Шолом-Алейхема - (вул. Велика Васильківська, 5-а, м. Київ);
Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова - (Андріївський узвіз, 13-а, м. Київ);
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського - (вул. Паньківська, 9, м. Київ);
Музей культурної спадщини - (вул. Московська, 40-б, м. Київ, 01015).
2.2.2. Відділ - "Музейно-виставковий центр" - (вул. Богдана Хмельницького, 7, м. Київ).
2.3. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення громадян та юридичних осіб до національної історичної та культурної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних, загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, наукове комплектування, комплексне дослідження, популяризація та використання музейних пам'яток, що становлять музейні колекцій з науковою та освітньою метою;
складання наукових концепцій, тематико-експозиційних планів, тематичних структур експозиції Музею та виставок, наукова паспортизація пам'яток музейної колекції, здійснення мистецтвознавчих та музеєзнавчих наукових досліджень;
підготовка статей, монографій, методичних розробок з основних питань наукової діяльності Музею, укладання каталогів, буклетів, мистецьких альбомів, їх публікація, організація;
участь у наукових конференціях, семінарах;
забезпечення представлення відвідувачам пам'яток народного мистецтва та творів професійних художників України, проведення екскурсій по експозиціях Музею, читання лекцій за тематикою музейних колекцій;
проведення тематичних вечорів, майстер-класів, творчих лабораторій, фестивалів народного та професійного мистецтва.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
науково-дослідна робота;
науково-просвітницька діяльність;
фондова робота (облік і збереження);
науково-організаційна та навчальна діяльність, у тому числі у галузі художньої освіти;
пам'яткоохоронна діяльність;
реставрація, консервація та експертиза музейних експонатів;
комплектування музейного зібрання;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
проведення наукових консультацій та експертиз;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
27.01.1998 N 107
(в редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Музей-майстерню І. П. Кавалерідзе В М. Києві
ідентифікаційний номер 21579346
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЯ І. П. КАВАЛЕРІДЗЕ В М. КИЄВІ (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створено згідно з розпорядженням Представника Президента України у м. Києві від 15 листопада 1993 року N 1174.
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначеним для збереження, примноження та популяризації творчої спадщини видатного українського скульптора, кінорежисера і драматурга І. П. Кавалерідзе.
За профілем Музей меморіально-мистецький.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею українською мовою: МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЯ І. П. КАВАЛЕРІДЗЕ В М. КИЄВІ.
1.7. Місцезнаходження Музею: Андріївський узвіз, 21, м. Київ, 01025.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
пошуки, наукові дослідження і збереження матеріалів, пов'язаних з іменем І. П. Кавалерідзе;
комплектування та систематизація музейних колекцій;
формування наукового архіву Музею;
комплектування наукової бібліотеки;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
рекреаційна, культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність;
адміністративно-господарська діяльність;
співпраця з Меморіальним фондом І. П. Кавалерідзе.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції і різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
10.03.1998 N 492
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського
ідентифікаційний номер 02224287
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. КИЇВСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створений відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 04 травня 1966 року N 358.
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, створеним на основі творчої спадщини поета, вченого і перекладача Максима Тадейовича Рильського.
1.4. За профілем Музей - літературно-меморіальний.
1.5. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.6. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.7. Повне найменування Музею: КИЇВСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО.
1.8. Місцезнаходження Музею: вул. Максима Рильського, 7, м. Київ, 03039.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, комплектування, вивчення і використання та популяризація творчої спадщини Максима Рильського і його оточення;
залучення громадян до української історико-культурної і оптової спадщини, формування національної свідомості українського народу;
висвітлення життєвого і творчого шляху Максима Тадейовича Рильського;
комплексне дослідження фондового зібрання та творчої спадщини Максима Тадейовича Рильського;
комплектування та систематизація музейного зібрання;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів, діючої експозиції та експозиційних доповнень, науково-історичних, художніх та інших виставок;
написання текстів екскурсій і лекцій, методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій, участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання основних завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
випускати і розповсюджувати свої видання, здійснювати репродукування музейних предметів і друкованих творів;
реалізувати сувенірну продукцію;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації
06.10.1997 N 1558
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Національний музей "Київська картинна галерея"
ідентифікаційний номер 02224293
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ "КИЇВСЬКА КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ" (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей засновано 12 листопада 1922 року на базі націоналізованих приватних зібрань і мав первинну назву - Київська картинна галерея, з 1965 року постановою Ради Міністрів УРСР від 20 вересня 1965 року Музей перейменовано у Київський музей російського мистецтва.
Згідно з Указом Президента України від 21 серпня 2010 року N 860 "Про надання Київському музею російського мистецтва статусу національного" Музей отримав статус національного.
Відповідно до рішення Київської міської ради від 02 березня 2017 року N 1071/2075 "Про перейменування Київського національного музею російського мистецтва" Музей перейменовано у Національний музей "Київська картинна галерея".
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначеним для зберігання, вивчення та популяризації кращих зразків східноєвропейського та українського мистецтва, мистецтва інших країн світу (твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва).
За профілем музей - художній.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею українською мовою: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ "КИЇВСЬКА КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ".
Скорочене найменування Музею українською мовою: КИЇВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Терещенківська, 9, м. Київ, 01004.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей має філії, які не є юридичними особами та діють на підставі Положень, затверджених Генеральним директором Музею за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
Міський центр реставрації та експертизи музейних експонатів - (вул. Терещенківська, 9-а, м. Київ, 01004);
Дитяча картинна галерея - (вул. Шовковична, 17/2, м. Київ, 01024).
2.3. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, комплектування, наукове дослідження, експонування та популяризація музейними засобами художніх цінностей слов'янського (в тому числі російської художньої школи) образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва XIII - XXI ст., пам'яток образотворчого мистецтва України, країн пострадянського простору, інших країн світу;
вивчення процесів взаємодії та взаємовпливу східнослов'янських культур у контексті світового мистецтва;
популяризація сучасного та актуального мистецтва України та інших країн світу;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності, укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях та семінарах, написання статей, публікацій, монографій, участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею;
консервація, реставрація та технологічні дослідження музейних експонатів з метою їх збереження та наукової атрибуції;
естетичне та художнє виховання, науково-організаційна та навчальна діяльність у галузі художньої освіти.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
науково-дослідна робота;
науково-просвітницька діяльність;
фондова робота;
науково-організаційна та навчальна діяльність, у тому числі у галузі художньої освіти;
пам'ятко-охоронна діяльність;
реставрація, консервація та експертиза музейних експонатів;
комплектування музейного зібрання;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня робота;
проведення наукових консультацій та експертиз;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
14.03.2002 N 500
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Статут
Національного музею українського народного декоративного мистецтва
ідентифікаційний номер 32071423
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створено відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 25 лютого 1964 року N 197 "Про перетворення філіалу Київського державного музею українського мистецтва в Київській державний музей українського народного декоративного мистецтва" на основі колекції творів українського народного декоративного та прикладного мистецтва XV - XX ст.
Музей є правонаступником Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник", реорганізованого відповідно до рішення Київської міської ради від 05 липня 2001 року N 451/1428 "Про реорганізацію Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник" в частині прав та обов'язків, пов'язаних із діяльністю Музею.
Статус національного надано Указом Президента України від 15 лютого 2010 року N 164/2010 "Про надання Музею українського народного декоративного мистецтва статусу національного".
1.3. Музей є науково-дослідним, культурно-освітнім закладом, призначеним для збереження, примноження та популяризації пам'яток народного і професійного декоративно-прикладного мистецтва України, залучення громадян до української історико-культурної спадщини, формування національної свідомості українського народу.
За профілем Музей - художній.
1.4. Музей є скарбницею найцінніших національних культурних і мистецьких пам'яток українського народу, провідним науково-дослідним, культурно-освітнім та науково-методичним центром для музеїв художнього профілю.
1.5. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.6. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Статутом.
1.7. Повне найменування Музею українською мовою: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА.
1.8. Місцезнаходження Музею: вул. Лаврська, 9, корпус 29, м. Київ, 01015.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, наукове комплектування, комплексне дослідження, популяризація та використання музейних пам'яток, що становлять музейні колекції, з науковою та освітньою метою;
складання наукових концепцій, тематико-експозиційних планів, тематичних структур експозиції Музею та виставок, наукова паспортизація пам'яток музейної колекції, здійснення мистецтвознавчих та музеєзнавчих наукових досліджень;
підготовка статей, монографій, методичних розробок з основних питань наукової діяльності Музею, укладання каталогів, буклетів, мистецьких альбомів, їх публікація, організація та участь у наукових конференціях, семінарах;
забезпечення представлення відвідувачам пам'яток народного мистецтва та творів професійних художників декоративно-прикладного мистецтва України, проведення екскурсій по експозиціях Музею, читання лекцій по тематиці музейних колекцій; проведення тематичних вечорів, майстер-класів, творчих лабораторій, фестивалів народного та професійного мистецтва;
здійснення операцій із музейними предметами з дорогоцінних металів і коштовного каміння за такими видами діяльності: придбання, зберігання та експонування в Музеї.
проведення у встановленому законодавством порядку прийому і видачі музейних предметів, їх наукового опису, атрибуції, організація належних умов їх зберігання та забезпечення проведення необхідних профілактичних реставраційних робіт;
3.3. Музей веде роботу за наступними напрямами:
забезпечення охорони музейних предметів і музейних колекцій;
3.3.1. У сфері обліку та збереження фондів:
створення умов для ознайомлення громадськості з фондами і введення їх в науковий обіг шляхом експонування в експозиціях та на виставках як в Музеї, так і за його межами, створення картотек, каталогів, путівників.
проведення робіт по систематизації музейних колекцій, здійснення документального обліку музейних предметів у встановленому порядку, забезпечення поповнення музейних колекцій;
3.3.2. У сфері науково-дослідної діяльності:
комплектування, зберігання, вивчення та облік пам'яток, що містять дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння;
організація та координація проведення наукових досліджень в Музеї, залучення до цієї роботи працівників інших організацій;
здійснення наукового комплектування музейних фондів, в тому числі і шляхом організації науково-пошукових експедицій;
наукова атрибуція та експертиза творів народного мистецтва і професійного декоративного мистецтва;
організація науково-практичних конференцій та семінарів;
участь у науково-практичних конференціях та семінарах, як в Україні так і за її межами;
розроблення на базі наукових досліджень загальної наукової концепції діяльності Музею, визначення форм, методів і змісту науково-дослідної, науково-освітньої, фондової, експозиційної, виставкової робіт, музеєзнавчі та мистецтвознавчі наукові дослідження;
надання наукових консультацій з питань мистецтвознавства, музеєзнавства та народознавства, методичної і практичної допомоги у створенні та організації роботи державних, комунальних, відомчих, приватних музеїв, а також музеїв на громадських засадах художнього профілю.
Науково-дослідна робота Музею оформлюється у вигляді теоретичних і науково-методичних праць, науково-популярних видань, тематико-експозиційних планів, наукових звітів про експедиції, монографій і статей, наукових картотек, каталогів, оглядів фондів, укладання наукових паспортів на пам'ятки музейних колекцій, наукової систематизації фондів.
3.3.3. У сфері культурно-освітньої роботи:
забезпечення проведення екскурсій по експозиціях Музею;
створення умов для організації культурно-пізнавального відпочинку відвідувачів Музею;
проведення тематичних вечорів, лекцій, організація зустрічей з художниками, народними майстрами, діячами культури і науки, визначними людьми України й зарубіжжя, інших масових заходів на території та за межами Музею;
популяризація своєї діяльності через наукові, науково-популярні періодичні видання, радіо, телебачення та інші засоби масової інформації, розповсюдження поліграфічної продукції;
проведення майстер-класів, творчих лабораторій з різних видів народного та професійного декоративного мистецтва, музичних та етнографічних мистецьких фестивалів, заходів.
3.3.4. У сфері експозиційно-виставкової роботи:
розвиток інфраструктури експозиційного обслуговування в Музеї;
на базі музейних колекцій створення музейних експозицій, організація стаціонарних і пересувних виставок, як в Музеї так і поза Музеєм, зокрема в навчальних закладах, на підприємствах, в організаціях та установах;
здійснення в установленому порядку обмін виставками із закладами культури і науки України та інших держав, надання експонатів для проведення виставок, у тому числі за кордоном.
3.3.5. У сфері архівної та бібліотечної роботи:
комплектування наукової бібліотеки у відповідності зі специфікою діяльності Музею;
формування, за результатами діяльності Музею, власного наукового архіву, до складу якого входять:
перспективні і річні плани та звіти про їх виконання, протоколи засідань Методичної, Реставраційної ради, фондово-закупівельної комісії, результати науково-дослідних робіт;
тематичні і тематико-експозиційні плани музейних експозицій та виставок;
методичні розробки екскурсій, літературно-мистецьких заходів, тексти лекцій;
замальовки і фото-, відео-, аудіо- та інші матеріали, які мають наукову чи культурну цінність;
листування;
матеріали про відзначення пам'ятних дат, ювілеїв тощо.
Діяльність наукового архіву регламентується Положенням про науковий архів Музею, яке затверджує Генеральний директор.
3.3.6. У сфері видавничої діяльності:
підготовка до видання наукової та науково-популярної видавничої продукції з метою відображення діяльності Музею: збірників, статей, матеріалів конференцій, каталогів музейних зібрань, альбомів, наукових монографій, науково-популярних видань, буклетів, путівників, листівок та інших видів поліграфічної продукції.
3.3.7. У сфері господарської діяльності:
забезпечення виготовлення, придбання та ефективного використання музейного обладнання та майна, механізмів;
проведення необхідних протипожежних, охоронних і санітарних заходів;
здійснення капітальних і поточних ремонтів музейних приміщень;
здійснення інших видів господарської діяльності відповідно до законодавства України.
3.3.8. У сфері роботи з громадськістю:
до своєї роботи Музей залучає громадський актив, встановлює і підтримує зв'язки з громадськими пам'яткоохоронними, профспілковими, міжнародними організаціями, науковими, навчальними, мистецькими закладами, промисловими й сільськогосподарськими підприємствами, творчими спілками та окремими особами.
3.3.9. Допоміжними напрямками діяльності Музею є:
виконання науково-дослідних та інших видів робіт на замовлення фізичних та юридичних осіб;
виготовлення та реалізація сувенірної продукції;
виготовлення та реалізація поліграфічної продукції;
випуск та реалізація фото-, теле-, кіно- та відеопродукції, компакт-дисків, пов'язаних з діяльністю Музею, згідно з законодавством;
надання інших видів послуг, пов'язаних із екскурсійним та рекреаційним обслуговуванням відвідувачів;
надання консультацій із питань наукових досліджень, їхньої організації та наукового обслуговування;
організація та проведення наукових семінарів, конференцій, лекторіїв, виставок;
підготовка бібліографічних, рефератних і аналітичних оглядів, довідок, добірок, каталогів, рекламних матеріалів, тиражування матеріалів бібліотеки та наукового архіву.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Статутом;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
08.09.1997 N 1365
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Статут
Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
ідентифікаційний номер 02224301
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ БОГДАНА ТА ВАРВАРИ ХАНЕНКІВ (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Декретом Ради Народних Комісарів України від 23 червня 1919 року на основі приватної колекції подружжя Ханенків створено Київський музей західного та східного мистецтва.
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20 липня 1999 року N 1174 "Про перейменування Київського музею західного та східного мистецтва" Київський музей західного та східного мистецтва перейменовано в Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Указом Президента України від 17 січня 2011 року N 50/2011 "Про надання Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків статусу національного" Музею надано статус національного.
1.3. Музей є науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, призначений для зберігання, вивчення та популяризації пам'яток світового мистецтва.
За профілем Музей - художній.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Статутом.
1.6. Повне найменування Музею: "НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ БОГДАНА ТА ВАРВАРИ ХАНЕНКІВ".
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Терещенківська, 15 - 17, м. Київ, 01004.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
збереження, наукове комплектування, комплексне дослідження, популяризація та використання музейних пам'яток, що становлять музейні колекції, з науковою та освітньою метою;
складання наукових концепцій, тематико-експозиційних планів, тематичних структур експозиції Музею та виставок, наукова паспортизація пам'яток музейної колекції, здійснення мистецтвознавчих та музеєзнавчих наукових досліджень;
підготовка статей, монографій, методичних розробок з основних питань наукової діяльності Музею, укладання каталогів, буклетів, мистецьких альбомів, їх публікація, організація та участь у наукових конференціях, семінарах;
забезпечення представлення відвідувачам пам'яток світового мистецтва, проведення екскурсій по експозиціях Музею, читання лекцій за тематикою музейних колекцій, проведення тематичних вечорів, майстер-класів, творчих лабораторій.
3.3. Музей веде роботу за наступними напрямами:
3.3.1. У сфері обліку та збереження фондів:
проведення робіт по систематизації музейних колекцій, здійснення документального обліку музейних предметів у встановленому порядку, забезпечення поповнення музейних колекцій;
проведення у встановленому законодавством порядку прийому і видачі музейних предметів, їх наукового опису, атрибуції, організація належних умов їх зберігання та забезпечення проведення необхідних профілактичних і реставраційних робіт;
забезпечення охорони музейних предметів і музейних колекцій;
створення умов для ознайомлення громадськості з фондовими колекціями Музею і введення їх в науковий обіг шляхом експонування в експозиціях та на виставках як в Музеї, так і за його межами, створення картотек, каталогів, путівників.
3.3.2. У сфері науково-дослідної діяльності:
організація та координація проведення наукових досліджень в Музеї, залучення до цієї роботи працівників інших організацій;
наукова атрибуція та експертиза творів західноєвропейського мистецтва та мистецтва країн Сходу;
організація та участь у науково-практичних конференціях і семінарах як в Україні, так і за її межами;
розроблення на базі наукових досліджень загальної наукової концепції діяльності Музею, визначення форм, методів і змісту науково-дослідної, науково-освітньої, фондової, експозиційної, виставкової робіт, музеєзнавчих та мистецтвознавчих наукових досліджень;
надання наукових консультацій з питань мистецтвознавства, музеєзнавства, методичної і практичної допомоги у створенні та організації роботи державних, комунальних, відомчих, приватних музеїв, а також музеїв на громадських засадах художнього профілю.
Науково-дослідна робота Музею оформлюється у вигляді теоретичних і науково-методичних праць, науково-популярних видань, тематико-експозиційних планів, наукових звітів, монографій і статей, наукових картотек, каталогів, оглядів фондів, укладання наукових паспортів на пам'ятки музейних колекцій, наукової систематизації фондів.
3.3.3. У сфері культурно-освітньої роботи:
забезпечення проведення екскурсій по експозиціях Музею;
створення умов для організаційного, культурно-пізнавального відпочинку відвідувачів Музею;
проведення тематичних вечорів, лекцій, організація зустрічей з діячами культури і науки, визначними людьми України й зарубіжжя, інших масових заходів на території та за межами Музею;
популяризація своєї діяльності через наукові, науково-популярні періодичні видання, радіо, телебачення та інші засоби масової інформації, розповсюдження поліграфічної продукції.
3.3.4. У сфері експозиційно-виставкової роботи:
на базі музейних колекцій створення музейних експозицій, організація виставок як в Музеї, так і поза Музеєм;
здійснення в установленому порядку обміну виставками із закладами культури України та інших держав, надання експонатів для проведення виставок, у тому числі за кордоном.
3.3.5. У сфері архівної та бібліотечної роботи:
комплектування наукової бібліотеки здійснюється у відповідності зі специфікою діяльності Музею;
за результатами своєї діяльності Музей формує науковий архів. Діяльність наукового архіву та бібліотеки регламентується Положеннями про науковий архів та бібліотеку Музею, які затверджує Генеральний директор.
3.3.6. У сфері видавничої діяльності:
підготовка до видання наукової та науково-популярної видавничої продукції з метою відображення діяльності Музею: збірників, статей, матеріалів конференцій, каталогів музейних зібрань, альбомів, наукових монографій, науково-популярних видань, буклетів, путівників, листівок та інших видів поліграфічної продукції.
3.3.7. У сфері господарської діяльності:
забезпечення виготовлення, придбання та ефективного використання музейного обладнання та майна, механізмів;
проведення необхідних протипожежних, охоронних і санітарних заходів;
здійснення капітальних і поточних ремонтів музейних приміщень та обладнання;
здійснення інших видів господарської діяльності відповідно до законодавства України.
3.3.8. У сфері роботи з громадськістю:
до своєї роботи Музей залучає громадський актив, встановлює і підтримує зв'язки з вітчизняними та міжнародними організаціями, науковими, навчальними, мистецькими закладами, творчими спілками та окремими особами.
3.3.9. Допоміжними напрямами діяльності Музею є:
виконання науково-дослідних та інших видів робіт на замовлення фізичних та юридичних осіб;
виготовлення та реалізація сувенірної продукції;
виготовлення та реалізація поліграфічної продукції;
надання наукових консультацій та здійснення експертиз творів мистецтва зарубіжних країн;
випуск та реалізація фото-, теле-, кіно- та відеопродукції, компакт-дисків, пов'язаних з діяльністю Музею, згідно з законодавством України;
надання інших видів послуг, пов'язаних із екскурсійним та рекреаційним обслуговуванням відвідувачів;
надання консультацій з питань наукових досліджень, їхньої організації та наукового обслуговування;
організація та проведення наукових семінарів, конференцій, лекторіїв, виставок, інших мистецьких акцій;
підготовка бібліографічних, рефератних і аналітичних оглядів, довідок, добірок, каталогів, рекламних матеріалів, тиражування матеріалів бібліотеки та наукового архіву.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладення контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Статутом;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
14.03.2002 N 501
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Статут
Музею книги і друкарства України
ідентифікаційний номер 32071439
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ КНИГИ І ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створений відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 17 березня 1972 року N 137 "Про створення Державного музею книги і друкарства УРСР в місті Києві".
Музей є правонаступником Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник", реорганізованого відповідно до рішення Київської міської ради від 05 липня 2001 року N 451/1428 "Про реорганізацію Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник", в частині прав та обов'язків, пов'язаних із діяльністю Музею.
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначеним для вивчення, збереження і пропаганди матеріальної і духовної спадщини народу, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини. Музей є національною скарбницею культури українського народу, яку складають взірці рукописних і друкованих книг, книжкової графіки, іншої друкованої продукції, поліграфічної техніки та обладнання.
За профілем Музей - історико-літературний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею: МУЗЕЙ КНИГИ І ДРУКАРСТВА УКРАЇНИ.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Лаврська, 9, корпус 9, 10, м. Київ, 01015.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
комплектування та систематизація музейних колекцій;
формування наукового архіву Музею;
комплектування наукової бібліотеки;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею;
пропаганда та реклама історії вітчизняної книги, книжкового мистецтва та друкарської справи.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
рекреаційна, культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність;
адміністративно-господарська діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Статутом;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
21.07.1998 N 1497
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Положення
про Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
ідентифікаційний номер 02224229
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ МУЗЕЙ "КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ" (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей "Косий капонір" відновлено відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 28 вересня 1967 року N 633 "Про відновлення в м. Києві музею "Косий капонір" - філіалу Державного історичного музею Української РСР" та відповідно до рішення Київської міської ради народних депутатів 18 грудня 1991 року N 949 "Про перейменування Історико-революційного та архітектурного музею "Косий капонір" на Історико-архітектурну пам'ятку-музей "Київська фортеця".
Музей отримав статус національного згідно з Указом Президента України від 03 травня 2007 року N 371/2007 "Питання історико-архітектурної пам'ятки-музею "Київська фортеця".
1.3. Музей є науково-дослідним, культурно-освітнім закладом, призначеним для вивчення, збереження, ефективного використання і популяризації унікальної історико-архітектурної пам'ятки фортифікаційного мистецтва Київської фортеці, залучення громадян до української історико-культурної спадщини, формування національної свідомості українського народу.
За профілем Музей - історичний.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
1.6. Повне найменування Музею українською мовою: НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ МУЗЕЙ "КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ";
скорочене найменування Музею українською мовою: НІАМ "КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ".
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Госпітальна, 24-а, м. Київ, 01133.
Об'єкти Музею знаходяться за адресами:
вул. Госпітапьна, 16, 18, 24-а, м. Київ, 01133;
вул. Старонаводницька, 2, м. Київ, 01015;
вул. Саперно-Слобідська, 78, м. Київ, 03039;
пров. Лабораторний, 24-а, м. Київ, 01133.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею вивчення і використання пам'яток культури, збереження, примноження та популяризація історико-культурних надбань, залучення громадян до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб суспільства, виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму та відданості своїй незалежній державі - Україні, шанобливого ставлення до її історії, сприяння її національному піднесенню і духовному розвитку.
3.2. Основними завданнями Музею є:
розроблення науково обґрунтованих режимів експлуатації об'єктів культурної спадщини, забезпечення належного їх утримання, захист та відповідне використання;
забезпечення проведення комплексу науково обґрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) об'єктів культурної спадщини та їх реставрації, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів;
здійснення у встановленому порядку обміну експонатами для проведення виставок із закладами культури України та інших держав;
здійснення інформаційно-видавничої діяльність з метою популяризації музейної справи, висвітлення проблем охорони і належного утримання об'єктів культурної спадщини;
організація та координація наукових досліджень, залучення до цієї роботи працівників інших організацій;
проведення науково-пошукової експедиції, археологічних розкопок, отримання археологічних та інших матеріалів від наукових та проектних організацій, в установленому порядку;
прийняття у подарунок, придбавання у фізичних та юридичних осіб культурних цінностей, пов'язаних з основною діяльністю Музею;
організація роботи оціночно-закупівельної комісії відповідно до законодавства;
комплектування та систематизація музейних колекцій;
формування наукового архіву Музею;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
науково-дослідна робота;
науково-просвітницька діяльність;
фондова робота (облік і збереження);
науково-організаційна та навчальна діяльність, у тому числі у галузі художньої освіти;
пам'яткоохоронна діяльність;
реставрація, консервація та експертиза музейних експонатів;
комплектування музейного зібрання;
експозиційно-виставкова діяльність;
культурно-освітня діяльність;
проведення наукових консультацій та експертиз;
видавнича діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Положенням;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які викопує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
6.8. Землі, надані у постійне користування Музею для обслуговування пам'яток історії є землями історико-культурного призначення, підлягають охороні і використанню у відповідності до законодавства України. На них забороняється діяльність, що суперечить їх функціональному призначенню або може негативно впливати на стан зберігання музейного зібрання, а також інша діяльність, яка є несумісною з діяльністю музею, як закладу культури. Можуть бути виділені наступні зони: заповідна - для зберігання і охорони найбільш цінних історико-культурних комплексів і окремих об'єктів; експозиційна - для стаціонарного демонстрування і великогабаритних музейних предметів і використання в культурно-пізнавальних цілях; наукова - для проведення науково-дослідної роботи; рекреаційна - для відпочинку та обслуговування відвідувачів музею; господарська - для розміщення допоміжних господарських об'єктів.
6.9. В межах адміністративної території м. Києва та інших місцевостях, на яких розташовані об'єкти та філії Музею, усі види археологічних досліджень проводяться виключно з дозволу Генерального директора Музею;
Нерухомі та рухомі пам'ятки історії, які належать Музею, є державною частиною Музейного фонду України і не підлягають відчуженню. Музей зберігає нерухомі та рухомі пам'ятки та сприяє поповненню Музейного фонду України;
Музей здійснює облік пов'язаних з ним територій, земляних та кам'яних оборонних споруд, філій та утримує їх на своєму балансі. Музей несе відповідальність за належне їх утримання та використання у відповідності до законодавства України.
6.10. Юридичні та фізичні особи здійснюють право користування землею на території Музею виключно у відповідності до законодавства та на підставі охоронно-орендних угод.
6.11. Знесення, переміщення, зміна нерухомих земляних та кам'яних пам'яток, які входять до складу Музею і знаходяться під охороною держави, забороняється.
6.12. Будь-які земляні та будівельні роботи на адміністративній території Музею та на території його філій можуть проводитися тільки за погодженням з Музеєм, який здійснює функції державного органу охорони та використання історичних та археологічних пам'яток.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
14.03.2002 N 499
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Статут
Музею театрального, музичного та кіномистецтва України
ідентифікаційний номер 32071418
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. МУЗЕЙ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО ТА КІНОМИСТЕЦТВА УКРАЇНИ (далі - Музей) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Музею є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Музею здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Музей створено у 1923 році в Києві при Мистецькому об'єднанні "Березіль" як театральний Музей. У 1926 році колекцію було передано Всеукраїнській академії наук і на її основі створено Український театральний музей при кафедрі українського мистецтва. У 1934 році Музей було підпорядковано Управлінню в справах мистецтв при Раднаркомі УРСР і надано статус Державного музею театрального мистецтва УРСР. У 1965 році згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 20 вересня 1965 року N 912 та наказом Міністерства культури УРСР від 27 жовтня 1965 року N 204 музей реорганізовано у Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України.
Музей є правонаступником Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник", реорганізованого відповідно до рішення Київської міської ради від 05 липня 2001 року N 451/1428 "Про реорганізацію Музейного об'єднання "Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник", в частині прав та обов'язків, пов'язаних із діяльністю Музею.
1.3. Музей є культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, призначеним для вивчення, збереження пам'яток історії українського театрального, музичного та кіномистецтва, надбань національної історико-культурної спадщини.
За профілем Музей - мистецтвознавчий.
1.4. Музей є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.5. Музей керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Статутом.
1.6. Повне найменування Музею: МУЗЕЙ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО ТА КІНОМИСТЕЦТВА УКРАЇНИ.
1.7. Місцезнаходження Музею: вул. Лаврська, 9, корп. 24, м. Київ, 01015.
II. Організаційна структура Музею
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей має відділ та філію, які не є юридичними особами, діють на підставі Положень, що затверджуються директором Музею за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
відділ - "Будинок-музей М. К. Заньковецької" - вул. Велика Васильківська, 121, м. Київ, 03150;
філія - Музей-квартира В. С. Косенка - вул. Михайла Коцюбинського, 9, кв. 4, м. Київ, 04053.
2.3. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Музею є залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Музею є:
комплектування та систематизація музейних колекцій;
пропаганда пам'яток історії театру, музики та кіномистецтва України;
формування наукового архіву Музею;
комплектування наукової бібліотеки;
складання наукових концепцій і написання тематико-експозиційних планів діючої експозиції й тимчасових виставок;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Музею.
3.3. Для виконання завдань Музею його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
рекреаційна, культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність;
адміністративно-господарська діяльність.
3.4. Музей має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Музею здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Музею;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Музеї, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Музею платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління Музеєм
4.1. Керівництво Музеєм здійснюється директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Директор Музею:
здійснює керівництво діяльністю Музею;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Музею відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Музею;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Музею, підписує документи, пов'язані з діяльністю Музею, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Музею несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Музею у порядку, встановленому законодавством України;
діє без доручення від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Музею в межах та порядку, визначених цим Статутом;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Музею;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.
V. Трудовий колектив Музею
5.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Музеєм.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Музею
6.1. Майно Музею належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Музеєм, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Музею становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Музею є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Музею;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Музеєм як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Музеєм, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Музей має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Музею (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Музею поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Музею згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Музею пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Музей здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Музею надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Музею здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Музей бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Музеєм відповідно до законодавства України.
X. Припинення Музею
10.1. Музей припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Музею здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Музею, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Музею.
10.3. У разі ліквідації Музею, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Музею всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко
Затверджено
Розпорядження Київської міської державної адміністрації
05.06.2001 N 1109
(у редакції розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
06.04.2017 N 409)
Статут
Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара"
ідентифікаційний номер 21657170
(нова редакція)
I. Загальні положення
1.1. НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ "МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА" (далі - Центр) є неприбутковим закладом культури, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкованим Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Власником Центру є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада.
Організаційно-методичне керівництво Центру здійснює Міністерство культури України, як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
1.2. Центр створено на основі приватної колекції народного мистецтва, мистецької, наукової спадщини Народного художника України Івана Макаровича Гончара як Музей І. М. Гончара відповідно до розпорядження Представника Президента України в м. Києві від 22 вересня 1993 року N 1003 та реорганізовано згідно з рішенням Київської міської ради від 12 жовтня 2000 року N 40/1017 в Український центр народної культури "Музей Івана Гончара".
Указом Президента України від 11 березня 2009 року N 150/2009 Центру надано статус національного.
Центр є науково-дослідним, культурно-освітнім закладом, призначеним для вивчення, зберігання, використання і популяризація пам'яток історії, матеріальної і духовної культури, залучення громадян до української історико-культурної спадщини, формування національної свідомості українського народу.
За профілем Центр - літературно-меморіальний.
1.3. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в органах Державної казначейської служби України та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, бланки тощо.
1.4. Центр керується у своїй діяльності Конституцією України, законами України "Про культуру", "Про музеї і музейну справу", актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами директора Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами України та цим Статутом.
1.5. Повне найменування Центру:
українською мовою: НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ "МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА";
англійською мовою: NATIONAL CENTRE OF FOLK CULTURE "IVAN HONCHAR MUSEUM".
1.6. Скорочене найменування Центру:
українською мовою: МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА;
англійською мовою: IVAN HONCHAR MUSEUM.
1.7. Місцезнаходження Центру: вул. Лаврська, 19, м. Київ, 01015.
II. Організаційна структура центру
2.1. Організаційна структура і штатний розпис Музею визначаються його Генеральним директором у межах доведеного в установленому порядку фонду заробітної плати та чисельності та затверджуються Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.2. Музей може створювати органи самоврядування: вчену, наглядову, методичну, музейно-педагогічну, художню, реставраційну та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю, а також постійно діючий консультативно-дорадчий орган - фондово-закупівельну комісію.
III. Основні завдання та напрями діяльності
3.1. Основною метою діяльності Центру є забезпечення спадкоємності традиційної культури, залучення фізичних та юридичних осіб до національної та світової культурно-мистецької та історичної спадщини, задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку суспільства, для сприяння національному піднесенню і духовному розвитку держави.
3.2. Основними завданнями Центру є:
наукові дослідження основних складників, структури, проблем та закономірностей розвитку української традиційної народної культури;
наукові дослідження різноманітних форм і явищ народної культури, у тому числі шляхом організації спеціальних польових експедицій;
наукове опрацювання фондової збірки Центру;
наукове опрацювання колекції, дослідження життєвого і творчого шляху Івана Макаровича Гончара;
збирання та систематизація інформації про матеріальну й духовну спадщину українців, українську традиційну народну культуру та її сучасні аспекти;
комплектування та систематизація музейних колекцій;
формування наукового архіву Центру;
комплектування наукової бібліотеки;
написання методичних розробок з основних питань наукової діяльності;
укладання путівників, буклетів, каталогів, участь у наукових конференціях і семінарах;
написання досліджень, статей, публікацій, монографій;
участь у підготовці наукових видань, пов'язаних з профілем Центру;
проведення науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів, "круглих столів" із залученням провідних українських та закордонних фахівців;
розробка наукових концепцій, тематичних напрямків, тематико-експозиційних планів та проектів художнього оформлення експозицій і виставок;
проведення музеєзнавчих, етнологічних, культурологічних та прикладних соціологічних досліджень.
3.2.1. Культурно-освітня діяльність:
розробка та організація різних форм культурно-освітньої роботи на основі експозиції, фондової колекції та архівних матеріалів;
проведення екскурсій в експозиції Центру, на інших об'єктах Центру, в осередках народної культури;
організація та проведення лекцій, кінолекторіїв, вечорів та інших культурно-мистецьких заходів;
популяризація фондової збірки та діяльності Центру і його засновника, Івана Гончара;
демонстрація аудіовізуальних творів, кінострічок, відеофільмів тощо, тематично пов'язаних з традиційною культурою:
організація та проведення майстер-класів, шкіл, студій та гуртків з народних ремесел, фольклору, традиційних господарських занять;
інсценізація та відтворення традиційних народних свят, обрядів, звичаїв як у приміщеннях Центру, так і за його межами;
проведення фестивалів різних жанрів народної творчості, вечорів та концертів народної пісні й танцю;
забезпечення зв'язків Центру з іншими установами, організаціями та окремими особами.
3.2.2. Комплектування, облік і збереження музейних фондів та фондова робота:
комплектування фондів Центру пам'ятками української та світової матеріальної і духовної культур;
облік, наукова обробка, систематизація, дослідження та науковий аналіз музейних предметів і науково-допоміжних матеріалів, збереження та охорона музейних колекцій.
3.2.3. Експозиційна діяльність:
створення постійних, тимчасових і пересувних експозицій та виставок як у приміщеннях Центру, так і за його межами;
обмін виставками та експонатами з музеями України та інших держав;
реекспозиція, монтування та демонтування експозицій.
3.2.4. Науково-організаційна діяльність:
наукові дослідження в галузі теорії та практики музейної роботи, етнології та мистецтвознавства;
узагальнення досвіду роботи Центру;
надання методичної та практичної допомоги державним і громадським музеям етнологічного профілю у створенні експозицій, використанні технічних засобів, організації музейної роботи, узагальнення досвіду їхньої діяльності, проведення семінарів, практикумів тощо;
надання рецензій, відгуків на наукові роботи, наукових та методичних консультацій з питань історії, краєзнавства, народознавства, культури, мистецтва, бібліотечно-бібліографічних питань тощо.
3.2.5. Видавнича діяльність:
видання за профільними напрямками Центру наукових, науково-популярних, мистецьких і подарунково-сувенірних видань: каталогів, альбомів, книг, брошур, буклетів, інших аналогічних видань, у тому числі словників та енциклопедій, атласів, карт;
видання фотографій, гравюр, естампів, поштових листівок, плакатів, художніх репродукцій, бланків, інших друкованих матеріалів;
видання газет та журналів;
видання компакт-дисків;
видання матеріалів за результатами наукових досліджень (наукових описів колекцій, монографій, тематичних та інформаційно-методичних збірників, путівників, каталогів за колекціями Центру, звітів про роботу Центру тощо);
виготовлення та тиражування текстових, фото-, аудіо-, кіно- та відеодокументів на різноманітних носіях інформації.
3.2.6. Реставраційна та пам'яткоохоронна діяльність:
збереження та реставрація пам'яток музейного фонду;
ініціювання, розробка та подання на затвердження в установленому порядку проектів надання охоронного статусу історичним та культурним пам'яткам в Україні та за її межами.
3.3. Для виконання завдань Центру його діяльність планується і здійснюється за такими напрямами:
комплектування музейного зібрання;
науково-дослідна робота;
експозиційно-виставкова діяльність;
рекреаційна, культурно-освітня робота;
фондова робота;
науково-методична робота;
видавнича діяльність;
адміністративно-господарська діяльність.
3.4. Центр має право в установленому порядку:
самостійно планувати свою діяльність, вдосконалювати технологію, форми і методи роботи;
вчиняти правочини, згідно з законодавством України;
створювати і відкривати експозиційні майданчики та зали, парки скульптури та мистецькі галереї, інформаційно-виставкові, рекреаційно-відновлювальні зали і комплекси, кіоски, буфети, магазини, кафе та інші об'єкти для задоволення інтелектуальних, культурно-естетичних та загальноосвітніх потреб розвитку громадян;
готувати і проводити тематичні, інформаційно-виставкові, літературно-художні та інші програми;
демонструвати кіно- і відеофільми;
на території Центру здійснювати експозиційну, наукову, рекреаційну та господарську діяльність;
конструювати, створювати, встановлювати і монтувати різноманітні комплекси для культурного відпочинку людей;
випускати буклети, проспекти, плакати, значки, іншу продукцію, що пропагує діяльність Центру;
організовувати виставки-продажі творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, сувенірів, книг, квітів, колективні екскурсії і лекції з різних галузей знань;
проводити семінари, свята, театралізовані вистави, карнавали, бали, фестивалі, огляди, конкурси, безкоштовні і платні концерти професійних і самодіяльних колективів як у своєму Центрі, так і на договірних умовах в інших установах та організаціях з продажем квитків;
надавати відвідувачам Центру платні послуги за погодженням з Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
одержувати кошти і матеріальні цінності, в тому числі будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від благодійних організацій та об'єднань громадян, інших юридичних осіб та окремих громадян;
розпоряджатися коштами, отриманими від надання платних послуг, благодійних внесків, та коштами, отриманими з інших джерел відповідно до законодавства України;
здійснювати іншу діяльність у сфері культури.
IV. Управління центром
4.1. Керівництво Центром здійснюється Генеральним директором, який призначається на посаду директором Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом укладання контракту за результатами конкурсу в установленому порядку.
4.2. Генеральний директор Центру:
здійснює керівництво діяльністю Центру;
приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників, керівників філій, відділів та інших працівників Центру відповідно до законодавства України та затверджує їх посадові інструкції;
вживає до працівників заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
затверджує плани роботи Центру;
вчиняє правочини, укладає договори, угоди від імені Центру, підписує документи, пов'язані з діяльністю Центру, видає довіреності (доручення);
забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Центру несе персональну відповідальність за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;
забезпечує своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів, згідно з законодавством України;
подає на затвердження Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) кошторис витрат, штатний розпис Центру у порядку, встановленому законодавством України:
діє без доручення від імені Центру, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Центру в межах та порядку, визначених цим Статутом;
видає накази, що є обов'язковими для працівників Центру;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Статуту.
V. Трудовий колектив Центру
5.1. Трудовий колектив Центру становлять усі громадяни, які беруть участь у його діяльності, на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Центром.
5.2. Повноваження трудового колективу визначаються законодавством України.
5.3. Право укладання колективного договору від імені роботодавця надається Генеральному директору, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (профспілковій організації).
VI. Майно та кошти Центру
6.1. Майно Центру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Центром на праві оперативного управління. Музейні предмети, колекції, зібрання, закріплені за Центром, є складовою державної частини Музейного фонду України, є державною власністю та не підлягають відчуженню, крім випадків, передбачених законодавством України.
6.2. Майно Центру становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.
6.3. Джерелами фінансування Центру є:
кошти бюджету міста Києва;
кошти, що надходять від господарської діяльності, надання платних послуг, у тому числі за відвідування Центру;
кошти, одержувані за науково-дослідні та інші види робіт, які виконує Центр на замовлення підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та громадян;
доходи від реалізації сувенірної продукції, предметів народних художніх промислів, видавничої діяльності, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
плата за кіно- і фотозйомки;
гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування, грошові внески, матеріальні цінності, одержані від фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;
кошти, отримані Центром як відсотки на залишок власних надходжень, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти і розміщених на поточних рахунках, відкритих у банках державного сектору;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до законодавства України.
6.4. Кошти, одержані Центром, використовуються ним у порядку, встановленому власником або уповноваженим органом, відповідно до законодавства України.
6.5. Центр має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.
6.6. Доходи (прибутки) Центру використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Центру, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
6.7. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів, працівників Центру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
VII. Облік і збереження музейних зібрань
7.1. Зібрання Центру поділяються на основні і науково-допоміжні фонди.
7.2. Пам'ятки історії та культури, яким загрожує знищення чи псування, можуть бути вилучені з Центру згідно з законодавством України.
7.3. Облік, охорона, зберігання, консервація, реставрація музейних зібрань здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.
7.4. У разі припинення Центру пам'ятки історії та культури передаються до інших музеїв на умовах, що не суперечать законодавству України.
VIII. Облік та звітність
8.1. Центр здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
8.2. Фінансова звітність Центру надасться Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
8.3. Контроль, перевірка виробничої, фінансової та господарської діяльності Центру здійснюється в установленому законодавством України порядку.
IX. Міжнародна діяльність
9.1. Центр бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
9.2. Участь Центру у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку шляхом:
проведення спільних наукових досліджень на основі розробки і реалізації міжнародних наукових програм;
здійснення взаємного обміну музейною інформацією, виставками, вивчення міжнародного досвіду організації музейної справи;
проведення міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок та участі в них;
організації спільної підготовки музейних працівників, розвитку видавничої діяльності;
здійснення іншої спільної діяльності відповідно до угод, якщо вона не суперечить законодавству України та міжнародним договорам України.
9.3. Валютні надходження використовуються Центром відповідно до законодавства України.
X. Припинення центру
10.1. Центр припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника або суду у порядку, визначеному законодавством України.
10.2. Припинення Центру здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Центру, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Центру.
10.3. У разі ліквідації Центру, порядок подальшого використання музейних зібрань та фондів визначає Київська міська рада за погодженням з Міністерством культури України.
10.4. Під час реорганізації або ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.5. У разі припинення Центру всі активи передаються одному або кільком неприбутковим закладам культури або зараховуються до доходу бюджету.
Керівник апарату В. Бондаренко