МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.11.2016 N 1259
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 лютого 2017 р. за N 210/30078
Про затвердження Інструкції
з питань супроводження транспортних засобів
спеціалізованими автомобілями
Національної поліції і забезпечення безпеки
дорожнього руху під час його здійснення
Відповідно до пункту 12 статті 23 Закону України "Про Національну поліцію", з метою забезпечення супроводження транспортних засобів спеціалізованими автомобілями Національної поліції наказую:
1. Затвердити Інструкцію з питань супроводження транспортних засобів спеціалізованими автомобілями Національної поліції і забезпечення безпеки дорожнього руху під час його здійснення, що додається.
2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Національної поліції України.
Міністр А.Б. Аваков
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
29.11.2016 N 1259
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 лютого 2017 р. за N 210/30078
Інструкція
з питань супроводження транспортних
засобів спеціалізованими автомобілями
Національної поліції і забезпечення
безпеки дорожнього руху під час його здійснення
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає процедуру супроводження і забезпечення безпеки дорожнього руху небезпечних, негабаритних та великовагових вантажів, що перевозяться транспортними засобами, інших транспортних засобів, а також супроводження і забезпечення безпечного руху транспортних засобів спеціального призначення, транспортних засобів з організованими групами дітей під час руху до місць оздоровлення, відпочинку, екскурсій та у зворотному напрямку спеціалізованими автомобілями Національної поліції відповідно до чинного законодавства.
2. Цю Інструкцію розроблено відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року N 176 "Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", від 18 січня 2001 року N 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами", від 10 жовтня 2001 року N 1306 "Про Правила дорожнього руху" (далі - Правила дорожнього руху), від 04 червня 2007 року N 795 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання", інших нормативно-правових актів, що діють у цій сфері, а також інших нормативно-правових актів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху під час здійснення супроводжень.
ІІ. Основні організаційні заходи під час супроводження транспортних засобів
спеціалізованими автомобілями Національної поліції України
і забезпечення безпеки дорожнього руху під час його здійснення
1. Супроводження транспортних засобів і забезпечення безпеки дорожнього руху під час перевезення негабаритних, великовагових та небезпечних вантажів, автобусів та інших транспортних засобів:
супроводження транспортних засобів і забезпечення безпеки дорожнього руху під час перевезення небезпечних, негабаритних і великовагових вантажів, автобусів та інших транспортних засобів, крім зазначених у пунктах 2, 5 розділу III, здійснюються підрозділами Національної поліції на платній основі. Плата за супроводження здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року N 795 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання".
супроводження спеціалізованим автомобілем Національної поліції обов’язкове у випадках, передбачених Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30.
2. За необхідності супроводження транспортних засобів і забезпечення безпеки дорожнього руху під час перевезення небезпечних, негабаритних та великовагових вантажів, автобусів та інших транспортних засобів у межах:
однієї області/міста - автомобільний перевізник за 5 днів до запланованої дати супроводження звертається з відповідним листом на ім’я керівника територіального органу Національної поліції;
декількох областей - автомобільний перевізник за 5 днів до запланованої дати супроводження звертається з відповідним листом на ім’я керівництва Національної поліції України.
У листі зазначаються:
дата поїздки;
марка та номерний знак транспортного засобу, що здійснює перевезення;
прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону водія;
прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону відповідальної за перевезення особи;
детальний маршрут руху.
3. Після закінчення супроводження складається акт виконаних робіт у двох примірниках за формою, наведеною в додатку до цієї Інструкції.
4. Супроводження транспортного засобу, габаритні розміри вантажу якого перевищують нормативні та який під час руху займає всі смуги в одному напрямку, здійснюється двома спеціалізованими автомобілями Національної поліції;
5. Супроводження транспортного засобу, вага якого перевищує нормативну, здійснюється одним спеціалізованим автомобілем Національної поліції. Якщо маршрут руху великовагового транспортного засобу пролягає через мостові переходи та шляхопроводи, у таких місцях забезпечується виставлення додаткових нарядів відповідних підрозділів Національної поліції для тимчасового обмеження руху всіх транспортних засобів до закінчення проїзду.
III. Супроводження транспортних засобів
і забезпечення безпеки дорожнього руху
під час перевезення організованих груп дітей
1. Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" супроводження груп дітей до або з місць оздоровлення та відпочинку здійснюється безоплатно працівниками органів Національної поліції.
2. Перевезення організованих груп дітей колоною з п’яти і більше автобусів здійснюється за умови супроводження відповідними територіальними підрозділами Національної поліції.
3. Перевезення організованих груп дітей здійснюється із забезпеченням безпеки дорожнього руху.
4. За необхідності забезпечення супроводу груп дітей до місць оздоровлення та відпочинку і у зворотному напрямку, під час екскурсій у межах:
однієї області/міста - автомобільний перевізник за 5 днів до запланованої дати супроводження звертається з відповідним листом на ім’я керівника територіального органу Національної поліції;
декількох областей - автомобільний перевізник за 5 днів до запланованої дати супроводження звертається з відповідним листом на ім’я керівництва Національної поліції України.
У листі зазначаються:
дата поїздки;
мета поїздки;
кількість дітей;
марка та номерний знак транспортного засобу, що здійснює перевезення;
прізвище, ім’я, по батькові водія та номер його телефону;
прізвище, ім’я, по батькові керівника групи та номер його телефону;
детальний маршрут руху.
5. У разі виникнення службової необхідності та за наявності відповідного доручення голови Національної поліції супроводження транспортних засобів Міністерства внутрішніх справ та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує та координує Міністр внутрішніх справ України, здійснюється спеціалізованими автомобілями Національної поліції безоплатно.
IV. Порядок супроводження
1. Супроводження спеціалізованими автомобілями Національної поліції транспортних засобів здійснюється виключно по території обслуговування.
2. Супроводження здійснюється згідно з Правилами дорожнього руху спеціалізованими автомобілями Національної поліції, які мають спеціальне кольорографічне пофарбування та розпізнавальні знаки, а також обладнані спеціальними світловими і звуковими сигналами.
3. Супроводження від одного до трьох транспортних засобів, габаритні розміри вантажу та/або вага яких не перевищують визначених Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30, здійснюється одним спеціалізованим автомобілем Національної поліції.
4. Супроводження колони транспортних засобів (не більше п’яти), габаритні розміри вантажу та/або вага яких не перевищують визначених Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30, здійснюється двома спеціалізованими автомобілями Національної поліції.
5. У разі необхідності одночасного супроводження більше п’яти транспортних засобів, габаритні розміри вантажу та/або вага яких не перевищують визначених Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30, формуються окремі колони, до кожної з яких може входити не більше п’яти транспортних засобів.
6. Отримавши завдання щодо здійснення супроводження, керівник відповідного підрозділу Національної поліції:
вивчає маршрут, за яким здійснюватиметься супроводження, особливості організації дорожнього руху на ньому, дислокацію постів і маршрутів патрулювання, систему зв’язку і взаємодії з ними екіпажів патрульних транспортних засобів, які здійснюють супроводження;
призначає старшого та склад екіпажу (екіпажів) супроводження, проводить інструктаж. Екіпаж патрульного транспортного засобу супроводження складається з двох поліцейських;
організовує огляд транспортних засобів, виділених для супроводження, наявних засобів радіозв’язку, спеціальних світлових і звукових сигналів.
7. Інструктаж водіїв транспортних засобів, що супроводжуються, проводить старший екіпажу супроводження.
8. Спеціалізований автомобіль Національної поліції у разі супроводження одним спеціалізованим автомобілем, має рухатися перед транспортним засобом або колоною автомобілів, які він супроводжує, на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху. При цьому водій автомобіля супроводження для забезпечення безпеки дорожнього руху під час супроводження повинен обирати смугу руху залежно від ширини проїзної частини, швидкості руху та за потреби, дати можливість іншим учасникам дорожнього руху безпечно випередити/обігнати транспортний засіб або колону.
Під час супроводження двома спеціалізованими автомобілями один з них рухається так, як зазначено вище, інший - позаду транспортного засобу або колони, що супроводжується, з метою запобігання обгону іншими транспортними засобами в небезпечних місцях.
9. Швидкість руху під час супроводження встановлюється старшим екіпажу (екіпажів) супроводження з урахуванням характеристик транспортних засобів, які супроводжуються, та забезпечення безпеки дорожнього руху в конкретних дорожніх умовах і не повинна перевищувати меж, установлених Правилами дорожнього руху.
10. Якщо швидкість руху транспортного засобу або колони, що супроводжується, менша дозволеної Правилами дорожнього руху, а дорожні умови не дають змоги іншим учасникам дорожнього руху здійснити обгін, старший екіпажу або екіпажів супроводження вживає заходів щодо забезпечення проїзду транспортних засобів, що слідують за транспортним засобом або колоною, що супроводжується.
Директор Департаменту формування політики щодо підконтрольних
Міністрові органів влади та моніторингу МВС В.Є. Боднар
Додаток
до Інструкції з питань супроводження транспортних засобів
спеціалізованими автомобілями Національної поліції
і забезпечення безпеки дорожнього руху під час його здійснення
(пункт 4 глави 1 розділу ІІ)
Акт
виконаних робіт
Акт виконаних робіт для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".