Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент фінансового моніторингу

ЛИСТ
22.03.2017 N 25-0008/21447

(Лист втратив свою актуальність на підтставі Листа
Національного банку України
N 18-0007/30392 від 01.06.2018
р.)

Банкам України,
Асоціації "Незалежна асоціація банків України",
Асоціації українських банків,
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"

Про включення інформації до інформаційного файла

На звернення уповноважених банків з метою однозначного тлумачення вимог Інструкції про порядок формування уповноваженими банками інформаційного файла, затвердженої постановою Правління Національного банка України від 07 квітня 2016 року N 247, у редакції постанови Правління Національного банка України від 28 лютого 2017 року N 15, яка набрала чинності з 22 березня 2017 року (далі - Інструкція), Національний банк України надає роз'яснення щодо деяких особливостей включення уповноваженими банками інформації до інформаційного файла.

1. Відповідно до вимог абзацу другого пункту 17 Інструкції уповноважені банки включають інформацію про операцію з перерахування коштів в іноземній валюті, яка дорівнює або більша, ніж еквівалент 50000 доларів США (еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), до інформаційного файла та подають копії документів (у сканованому вигляді), на підставі яких здійснювалася така операція, за наявності однієї із двох умов або двох умов одночасно:

1) якщо іноземна валюта для перерахування придбавалась окремими сумами, за якими інформація з купівлі включалася до інформаційного файла в узагальненому вигляді без подання копій документів (у сканованому вигляді), на підставі яких здійснювалися такі операції;

2) якщо сума платежу складається із суми купленої іноземної валюти та іноземної валюти за рахунок власних (некуплених) коштів.

2. Відповідно до вимог пункту 18 Інструкції уповноважені банки не включають інформацію про операцію з перерахування коштів в іноземній валюті, яка здійснювалася виключно за рахунок купленої іноземної валюти, до інформаційного файла за наявності двох умов одночасно:

1) якщо інформація про операцію(ї) з купівлі іноземної валюти, за рахунок якої(их) здійснювалася операція з перерахування коштів в іноземній валюті, була(и) включена(і) уповноваженим банком до інформаційного файла;

2) якщо у передбачених вимогами Інструкції випадках були подані копії документів (у сканованому вигляді), на підставі яких здійснювалася(лися) операція(ї) з купівлі іноземної валюти.

Таким чином, Національний банк України звертає увагу, що вимоги пункту 18 Інструкції не поширюються на операцію з перерахування коштів в іноземній валюті, яка здійснювалася за рахунок купленої іноземної валюти, за умови, якщо інформація про операцію з купівлі іноземної валюти була включена уповноваженим банком до інформаційного файла, але відповідно до вимог Інструкції не вимагалося подання копій документів (у сканованому вигляді), на підставі яких здійснювалася операція з купівлі іноземної валюти. Така операція з перерахування коштів в іноземній валюті підпадає під вимоги інших пунктів Інструкції в залежності від суми та змісту операції.

3. Національний банк України вважає за доцільне відображати в інформаційному файлі інформацію про операцію з перерахування коштів в іноземній валюті, яка пов'язана з виконанням авансових платежів за імпорт товару, із зазначенням в колонці 15 інформаційного файла коду операції "3", незалежно від того, за рахунок яких коштів (куплених чи власних [некуплених]) здійснювалася така операція.

Директор Департаменту фінансового моніторингу І. В. Береза