Міністерством освіти і науки України спрощені вимоги до оформлення дисертації
Як і зазначається у назві новини, Міністерство освіти і науки України спростило вимоги до оформлення дисертації. А саме, спрощено список використаних джерел в дисертації та врегулювано питання використання мов при написанні роботи і додано до структури дисертації анотацію.
Вказані зміни затверджені відповідним наказом від 12 січня 2017 року N 40, що зареєстрований в Мін'юсті 3 лютого 2017 року N 155/30023). Наказ набуває чинності з 10 березня 2017 року.
Невраховуючи нові вимоги, переробляти та вносити зміни до вже написаних робіт не потрібно. В той самий час, дані нововведення не поширюються на дисертації, представлені до спеціалізованих вчених рад до набуття чинності наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року N 40".
Також, у поясненнях керівництва департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації і ліцензування до нормативного акту зазначається, що анотація - це новий структурний елемент дисертації. Передбачається, що з часом вона повністю замінить існуючий сьогодні автореферат. Після введення правила, що текст дисертації повинен публікуватися в інтернеті (а згодом і в Національному репозитарії академічних текстів, необхідність написання автореферату майже зникла. Однак, щоб ознайомитися з коротким змістом дисертації, якийсь "дайджест" роботи все ж таки необхідний. Його роль і зіграє анотація.
Станом на сьогодення, в перехідний період, згідно з постановою КМУ від 24 липня 2013 року N 567 "Про затвердження порядку присудження наукових ступенів" автореферати поки що залишаються. Остаточно автореферат зникне, коли будуть прийняті нові правила присудження наукових ступенів, які має розробити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) вже для спецрад, які будуть автономно створені академічними закладами та акредитовані НАЗЯВО.
За новими правилами, підготовка дисертації повинна здійснюватись державною мовою і за бажанням здобувача - англійською або іншою мовою, пов'язаною з предметом дослідження. При цьому обов'язково потрібно буде представити переклад роботи до спеціалізованої вченої ради. Анотація подаватиметься державною та англійською мовами, а також третьою мовою, пов'язаною з предметом дослідження.
Слід підкреслити, що простішими стануть вимоги до оформлення списку використаних джерел в дисертації. Зокрема, за вибором можна використовувати Національний стандарт України "Інформація та документація. Бібліографічні посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302: 2015" або один із стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, які є загальновживаними в зарубіжній практиці оформлення наукових робіт.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
11 липня 2016 року (щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти)