КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 січня 2017 р. N 24
Київ
Про затвердження Порядку розроблення
та реалізації пробаційних програм
Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України "Про пробацію" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок розроблення та реалізації пробаційних програм, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 січня 2017 р. N 24
Порядок
розроблення та реалізації пробаційних програм
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення та реалізації пробаційних програм.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кримінально-виконавчому кодексі України та Законі України "Про пробацію".
3. Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням, на яких судом покладено обов’язок проходженняпробаційних програм (далі - суб’єкти пробації), запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
4. Завданням реалізації пробаційних програм є застосування комплексу заходів, необхідних для корекції соціальної поведінки суб’єктів пробації або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.
5. Покладення на суб’єкта пробації обов’язку проходження пробаційної програми здійснюється судом відповідно до пункту 4 частини другої статті 76 Кримінального кодексу України.
6. Витрати на реалізацію пробаційних програм здійснюються в межах обсягів видатків, затверджених для Мін’юсту у Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
7. Проекти пробаційних програм розробляються Мін’юстом.
8. Проект пробаційної програми повинен містити завдання, функції, ознаки цільової групи, на яку спрямована така програма, інформацію про навички та знання, яких може набути суб’єкт пробації за результатами проходження зазначеної програми, ресурси, необхідні для її реалізації, зміст заходів, а також порядок проходження пробаційної програми і оцінки результатів проходження
9. Мін’юст може залучати до розроблення проектів пробаційних програм підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
10. Проекти пробаційних програм, зміни до них з урахуванням завдань, визначених у таких програмах, надсилаються Мін’юстом для вивчення, надання зауважень і пропозицій до Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, МВС, Мінмолодьспорту, Національної поліції, Академії Державної пенітенціарної служби, Національної академії педагогічних наук, Національної академії медичних наук.
11. Затвердження пробаційних програм, внесення змін до них та скасування таких програм здійснюється Мін’юстом.
12. Уповноважений орган з питань пробації забезпечує подання суду, який поклав на суб’єкта пробації обов’язок проходження пробаційної програми, інформації про затвердженіпробаційні програми, визначені в них завдання, зміст заходів, порядок проходження та оцінку результатів реалізації програми.
13. Реалізація пробаційних програм здійснюється уповноваженим органом з питань пробації.
14. Заходи щодо реалізації пробаційних програм затверджуються Мін’юстом.
15. Уповноважений орган з питань пробації може залучати до реалізації пробаційнихпрограм волонтерів пробації, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
16. Під час реалізації пробаційної програми уповноважений орган з питань апробації може отримувати необхідну інформацію безпосередньо від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та окремих громадян у порядку, встановленому Законом України "Про пробацію".
17. Пробаційна програма щодо неповнолітнього суб’єкта пробації реалізується уповноваженим органом з питань пробації разом із суб’єктом, що надає соціальні послуги, визначені Законами України "Про соціальні послуги" та "Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю".
18. Реалізація пробаційної програми може бути розпочата до закінчення проходження суб’єктом пробації лікування від алкоголізму, наркоманії або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб, психіатричного лікування.
19. Під час реалізації пробаційної програми інформація про суб’єкта пробації може бути передана третім особам у порядку, визначеному Законом України "Про захист персональних даних", або за письмовою згодою самого суб’єкта пробації, а якщо суб’єкт пробації є неповнолітньою особою, - також за згодою його батьків або інших законних представників.