Про розмір грошової допомоги по причині безробіття в Україні у 2017 році
Минулий рік став роком законодавчих змін і за словами політиків, старт у 2016-му дає можливість продовжити у 2017 році відновити зруйновану економіку України. Також, змінено ключове керівництво країни, а разом з тим переглянуті деякі соціальні пільги. Тож, поговоримо про допомогу по безробіттю на 2017 рік та саму історію змін виплат.
Так, у відповідності до Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 N 613 та Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" N 1533-III, кожен непрацюючий житель країни, встав на облік і хто в перспективі знайти роботу, може розраховувати на державну підтримку, мінімальний розмір якої - 544 гривні. Цей параметр не змінився на початку 2016 року і не планується переглядати.
Уряд вже другий рік працює над соціальними питаннями. Головною перешкодою для країни є насамперед те, що для оговтання від війни і революції, пошуку нових можливостей для підняття своєї економіки потрібен час.
Більша частина державних видатків іде в соціальну сферу, туди входять і виплати по безробіттю. Разом з погіршенням відносин з іншими країнами, на Україну повернулися багато корінних жителів, які намагалися працювати в Росії.
У зв'язку із тим, що розмір допомоги по безробіттю 2017 в Україні залишається порівняно низьким, люди які мають професію - намагаються в короткі терміни знайти будь-яку роботу. Розмір допомоги залежить від багатьох факторів: зарплати на останньому робочому місці, стажу, періоду, протягом якого людина вважається безробітним. Ще на початку 2016 року місцеві влади говорили, що для них подолання бідності населення - одне з основних питань. Знизити рівень бідності до 2020 року планується з 28% до 15%, проте за рік помітних зрушень у цій галузі немає.
Сама ж виплата допомоги по безробіттю в Україні у 2017 році буде здійснюватися аналогічно схемі минулого року - два рази на місяць. Максимальний розрив між платежами також не зможе складати більше 16 днів.
Зробивши аналіз даних за минулі роки, політологи вважають, що в Україні питання пошуку роботи, порівняно з деякими місцевостями сусідніх держав, не дуже глобальне. За рахунок відносно невеликої території країни кожна людина отримує можливість знайти роботу по своїй кваліфікації або влаштуватися на посаду, що не вимагає диплома. Кількість безробітних українців складає всього 1,7% всього працездатного населення. Переводячи у більш зрозумілі одиниці, потрібно зазначити, що без роботи залишаються понад 450 тисяч українців, при цьому соціальні виплати отримують лише приблизно 340 тисяч осіб.
Так, мінімальна допомога по безробіттю складає 544 гривні. На вказані гроші неможливо прожити, оплачуючи комунальні послуги і щодня купуючи продукти. Станом на минулий рік, середня зарплата по країні становила трохи більше 4000 гривень, що у 8 разів більше соціальних виплат. Майже всі безробітні скаржаться на занадто низькі виплати. Політологи зауважують, що даний мінімальний розмір виплат - це те що може дозволити собі бюджет. Збільшення соціальних виплат може поставити державу у становище, коли на фінансування інших областей грошей не залишиться.
Відзначимо, що середня допомога з безробіття становить близько 1200 гривень, а "мінімалку" отримують люди, що не підходять за правилами: працювали на останньому місці менше, ніж півроку, не мають можливість надати необхідні для перерахунку та оформлення допомоги папери і так далі. Точно зрозуміти, яку суму в разі втрати роботи отримає конкретна людина, допомагає калькулятор допомоги по безробіттю 2017 в Україні. Його можна знайти на сайті служби зайнятості або будь-якому іншому сайті. Там необхідно буде внести наступну інформацію: загальний страховий стаж, за останній рік, скільки років залишилося до пенсії, причину звільнення, середній дохід на місяць за минулий рік.
Вже після занесення всієї інформації у форми, кожна людина може сама отримати суму, на яку вона може розраховувати в 2017 році, якщо залишиться без роботи. Офіційний результат зацікавлена особа зможе отримати безпосередньо в центрі оформлення посібників. Для цього потрібно надати ряд паперів, що впливають на остаточне рішення. Максимальний розмір допомоги по безробіттю 2017 в Україні становить близько 5000 гривень, що трохи більше звичайної середньої зарплати по країні, проте отримують таку допомогу, лише кілька відсотків безробітних.
Важливо! Підготувати визначений пакет паперів та вчасно звернутися у відповідні органи для офіційного підтвердження свого статусу безробітного.
Особи, які застраховані але втратили роботу та не можуть знайти нове місце у зв'язку з чим стоять на обліку в службі зайнятості, отримують право на нарахування соціальних виплат, що складають до 70% від їх середньої зарплати на останньому місці. Нарахування коштів починається з 8 дня реєстрації в службі зайнятості. При цьому через певний період соціальна виплата починає зменшуватися.
Наприклад: 90 днів людина отримує 100% соціальну допомогу, наступні 90 днів - 80%, а після - лише 70% від первісної суми. Крім того, допомога по безробіттю 2017 в передпенсійному віці можна отримувати не довше, ніж 720 днів. Такий підхід дозволяє стимулювати людей шукати нове місце роботи або виходити на пенсію. Працівники, вік яких далекий від пенсійного, можуть отримувати допомогу не довше 360 днів після отримання статусу безробітного.
У діючому законодавстві існує кілька нюансів за якими громадянин, який звільнився за власним бажанням, може отримувати допомогу лише на 91-й день після реєстрації. Його виплати спочатку не можуть становити більше, ніж 80% від середньої місячної зарплати.
Люди, які закінчили школи, технікуми, вузи, звільнилися зі строкової служби, можуть отримувати допомогу 180 днів. Схожа система виплат безробітним застосовується в Росії та сусідніх країнах. Зменшення сум платежів було зроблено для того, щоб люди почали активніше шукати нове місце і не сподівалися на постійну підтримку держави.
При звільненні "за статтею" або порушення трудової дисципліни людина може розраховувати лише на мінімальну допомогу, яку вона отримає, починаючи з 91-го дня після отримання статусу безробітного.