КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ
ГОЛОСІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ГУ ДФС У М. КИЄВІ
Відділ комунікацій

Щодо звіту з єдиного внеску та виправлення помилок

ПИТАННЯ 1: Чи потрібно подавати таблиці звіту з єдиного внеску, які не містять відомостей?

ВІДПОВІДЬ 1: За пунктом 8 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (із змінами і доповненнями, далі - Порядок № 435), звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) страхувальником подається в повному обсязі. Звіт, складений з порушенням вимог Порядку № 435, у тому числі без обов'язкових реквізитів, передбачених п. 6 розділу II Порядку № 435, та поданий без усіх потрібних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

Згідно з пунктом 2 розділу IV Порядку № 435 Звіт формується страхувальником або відповідальною особою страхувальника та включає таблиці, наведені в додатках 4-7 до Порядку № 435.

На титульних аркушах додатків 4-7 до Порядку № 435 навпроти назви кожної із таблиць проставляється відмітка про подання таблиці.

Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку № 435 на титульних аркушах додатків 4-7 до цього Порядку навпроти таблиць, які не подаються до контролюючих органів, у Звітах:

- на паперових носіях - проставляється прочерк;

- в електронній формі - поле залишається незаповненим.

ПИТАННЯ 2: Як виправити помилки у Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску після закінчення терміну подання?

ВІДПОВІДЬ 2: Виправлення страхувальником помилок у Звіті з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) у разі самостійного виявлення недостовірних відомостей, поданих після закінчення звітного періоду та/або накопичених в електронних базах даних персоніфікованого обліку, передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі - Порядок № 435).

Так, за пунктом 2 розділу V Порядку № 435 у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або кількох застрахованих осіб та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або кількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатка 4 до Порядку № 435 має містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не має містити таблиць 1-4 додатка 4 до Порядку № 435. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць під час формування і подання скасовуючих документів не допускається.

Згідно з абзацом першим п. 4 розділу V до Порядку № 435, якщо в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 до Порядку № 435 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені п. 8 розділу IV Порядку № 435 (укладення або розірвання трудового договору із застрахованою осббою, яка працевлаштована на нове робоче місце; надання особі відпустки для догляду за дитиною від трирічного до досягнення нею шестирічного віку тощо), він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з позначкою «додаткова» та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані про цю застраховану особу. Звіт з позначкою «додаткова» не має містити таблиць 1-4 додатка 4 до цього Порядку.

Аналогічно подається таблиця 7 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» додатка 4 до Порядку № 435 (абзац другий п. 4 розділу V Порядку № 435).

Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 і 7 додатка 4 до Порядку № 435, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу (абзац третій п. 2 розділу V Порядку № 435).

Якщо страхувальник подає за один і той самий звітний період таблиці зі статусами «скасовуюча» та «додаткова», вони подаються з окремими титульними аркушами (як два окремих Звіти) (п. 6 розділу V Порядку № 435).

ПИТАННЯ 3: Як відобразити у Звіті виправлення помилки з єдиного податку?

ВІДПОВІДЬ: 3: Платникам єдиного податку групи 3 - юридичним особам для виправлення помилок у податковій декларації передбачено заповнення розділу IV «Визначення податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок», а саме:

- у рядку 11 зазначається сума єдиного податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, залежно від форми декларації, яка подавалася за податковий (звітний) період, що уточнюється, а саме:

рядок 10 чинної наразі форми податкової декларації платника єдиного податку групи 3 (юридичної особи), затвердженої наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 578;

рядок 9, якщо податкова звітність була подана в редакції наказу Мінфіну України від 21.12.2011 р. № 1688, який був чинним у 2012, 2013 і 2014 р. та у І, II, ІІІ кварталах 2015 р.;

або рядок 9, або 24, або 36 (відображається в разі переходу впродовж року на іншу групу платника єдиного податку) податкової декларації згідно з наказом № 1688;

- у рядку 12 - уточнена сума податкових зобов'язань за квартал податкового (звітного) періоду, в якому виявлено помилку;

- у рядку 13 - сума єдиного податку, яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (рядок 12 - рядок 11 декларації);

- у рядку 14 - сума єдиного податку, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки. Відображається позитивне значення розрахунку: рядок 11 - рядок 12 декларації;

- у рядку 15 зазначається сума штрафу в розмірі 3% суми недоплати (нараховується платником відповідно до пп. «а» п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу (далі - Кодекс) (рядок 13 x 3%);

- у рядку 16 зазначається сума штрафу в розмірі 5% суми недоплати (нараховується платником відповідно до пп. «б» п. 50.1 ст. 50 Кодексу (рядок 13 х 5%);

- у рядку 17 - сума пені, самостійно нарахована.відповідно до пп. 129.1.2 ст. 129 Кодексу.

У складі звітної декларації платник має можливість уточнити лише один минулий податковий (звітний) період поточного року або минулих років. За потреби уточнення показників за кілька податкових (звітних) періодів помилки виправляються через подання окремої уточнюючої декларації за кожний податковий (звітний) період, що уточнюється.

Вікторія ЗАДОРОЖНЯЯ,
головний державний інспектор

"Праця i зарплата" N 35 (999), 21 вересня 2016 р.
Передплатний iндекс: 30214