Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА
ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
19.07.2016 N 440

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 серпня 2016 р. за N 1132/29262

Про затвердження Порядку
списання майна в Державній службі спеціального
зв’язку та захисту інформації України

Відповідно до вимог частини третьої статті 4 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року N 1225 (із змінами), та з метою вдосконалення порядку списання майна Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України наказую:

1. Затвердити Порядок списання майна в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України полковника Чаузова О.М.

3. Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова Служби генерал-майор Держспецзв’язку Л.О. Євдоченко

Затверджено
Наказ Адміністрації Державної служби
спеціального зв'язку та захисту інформації України
19.07.2016 N 440

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 серпня 2016 р. за N 1132/29262

Порядок
списання майна в Державній службі спеціального
зв’язку та захисту інформації України

І. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює єдиний механізм списання майна Держспецзв’язку (крім засобів криптографічного захисту інформації та спеціальних виробів, зброї (боєприпасів), майна продовольчого забезпечення, речового майна, пально-мастильних матеріалів, будівель (споруд), будівельних матеріалів та лікарських засобів) в Адміністрації, її територіальних органах, Головному управлінні урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, підрозділах урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальних підрозділах, закладах, установах і організаціях Держспецзв’язку (далі - підрозділи Держспецзв’язку).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

непридатний стан майна Держспецзв’язку - якісний (технічний) стан майна Держспецзв’язку, за якого це майно неможливо використовувати за цільовим та функціональним призначенням;

списання майна Держспецзв’язку - документальне оформлення встановлених цим Порядком документів щодо вилучення майна Держспецзв’язку з обліку підрозділу Держспецзв’язку у випадку його витрачання, набуття непридатного стану, а також у разі його втрати (знищення) та нестачі.

3. Майно Держспецзв’язку перестає визнаватися активом (списується) у разі:

набуття непридатного стану (за неможливості або економічної недоцільності його відновлення і використання);

убутку в межах затверджених норм;

використання на виробничі, господарські та експлуатаційні потреби в межах установлених норм;

знищення майна Держспецзв’язку, пошкодження внаслідок аварії чи стихійного лиха, бойових дій, пожеж, катастроф та дорожньо-транспортних пригод (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване), а також коли майно Держспецзв’язку, облік якого ведеться за вказаними на ньому заводськими номерами, нанесеними під час його виготовлення (далі - майно, яке обліковується за обліково-номерними показниками), якісними (технічними) показниками, набуло непридатного стану раніше установленого строку його служби, носіння (використання), вироблення технічного ресурсу;

перевищення кількісних показників обсягу майна за даними облікових документів над даними про його фактичну наявність, встановленими під час інвентаризації (далі - нестача майна Держспецзв’язку);

втрати чи нестачі майна Держспецзв’язку, зокрема:

виявлення нестачі в результаті інвентаризації;

втрати (знищення, руйнування) внаслідок стихійного лиха або воєнних дій, проведення антитерористичної (миротворчої) операції або внаслідок диверсій;

знищення або приведення у непридатний стан за розпорядженням керівництва Держспецзв’язку з метою запобігання загарбанню його противником або з метою запобігання та ліквідування епідеміологічних захворювань.

4. Закінчення встановленого строку служби (строку корисного використання) або вироблення встановленого технічного ресурсу майна Держспецзв’язку не може бути підставою для складання документів на списання, якщо це майно ще придатне для використання за цільовим призначенням і подальше його використання після закінчення встановлених строків служби не заборонено відповідною документацією підприємств-виробників або нормативно-правовими актами, нормативними документами Адміністрації Держспецзв’язку.

Списання майна Держспецзв’язку проводиться за актами якісного (технічного) стану (додаток 1), актами списання (додаток 2), інспекторськими посвідченнями (додаток 3) та актами ремонту (модернізації) (додаток 4) (далі - документи на списання майна).

Документи на списання майна застосовуються для оформлення господарських операцій з вибуття об’єктів обліку у разі повної їх ліквідації або вибуття їх частини при частковій ліквідації.

5. Посадові особи Держспецзв’язку затверджують акти якісного (технічного) стану, акти списання та акти ремонту (модернізації) відповідно до максимальних розмірів коштів, на які посадові особи Держспецзв’язку мають право списувати майно Держспецзв’язку (крім втраченого) за актами якісного (технічного) стану та за актами списання, що не перевищують встановлених Положенням про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року N 1225 (із змінами), розмірів:

до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - керівник підрозділу Держспецзв’язку;

до 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - перший заступник Голови Держспецзв’язку;

понад 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - Голова Держспецзв’язку.

6. При списанні підрозділами Держспецзв’язку майна Держспецзв’язку, первісна (переоцінена) вартість якого перевищує максимальну, встановлену пунктом 5 цього розділу для керівника підрозділу Держспецзв’язку, документи на списання майна надсилаються до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку.

При списанні майна Держспецзв’язку, експлуатація (робота) якого враховується в паспортах (формулярах), до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку додатково надсилаються паспорти (формуляри), а за їх відсутності - засвідчені в установленому законодавством порядку дублікати разом з копіями документальних матеріалів (службового розслідування), які встановлюють причини відсутності оригіналу паспорта (формуляра). Усі розділи паспорта (формуляра) повинні бути повністю оформлені на день підписання акта якісного (технічного) стану майна Держспецзв’язку, підписані відповідними посадовими особами і засвідчені гербовою печаткою підрозділу Держспецзв’язку.

7. Департаментом логістики Адміністрації Держспецзв’язку документи, зазначені в пункті 6 цього розділу, розглядаються у місячний строк із дня отримання і у разі їх належного оформлення та наявності всіх підтвердних документів, визначених цим Порядком, готується висновок про списання з обліку (додаток 5).

Висновок про списання з обліку, підписаний директором Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку та погоджений з Фінансово-економічним департаментом Адміністрації Держспецзв’язку, долучається до документа на списання майна, який подається на затвердження Голові Держспецзв’язку або його першому заступнику.

8. Після затвердження документа на списання майна Головою Держспецзв’язку або його першим заступником такий документ повертається до підрозділу Держспецзв’язку разом з висновком про списання з обліку.

9. Демонтаж (розбирання) майна Держспецзв’язку, що стало непридатним, а також його ліквідація до затвердження документів на списання майна забороняються.

10. Усі вузли, агрегати, деталі та матеріали розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту чи для подальшого використання, а також матеріальні цінності, отримані в результаті списання майна Держспецзв’язку, в установленому порядку оприбутковуються.

Непридатні для використання вузли, агрегати, деталі та матеріали оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт, брухт із вмістом дорогоцінних металів тощо).

Взяття на облік цих матеріальних цінностей проводиться на підставі довідки про оприбуткування майна під час списання (додаток 6).

Залишкова вартість придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, отриманих в результаті списання майна Держспецзв’язку, проводиться відповідно до вимог чинного законодавства.

Сума оприбуткованих матеріальних цінностей, отриманих від розбирання списаного майна Держспецзв’язку або залишених для ремонту та інших потреб підрозділу Держспецзв’язку, визнається доходом спеціального фонду відповідного підрозділу Держспецзв’язку.

11. Документи на списання складаються у двох примірниках комісією, призначеною наказом керівника підрозділу Держспецзв’язку, та затверджуються керівником підрозділу Держспецзв’язку або уповноваженою ним особою.

Перший примірник акта передається до фінансового органу підрозділу Держспецзв’язку для перенесення інформації до облікових регістрів, про що робиться відмітка, другий залишається у матеріально відповідальної особи.

Для оформлення списання майна Держспецзв’язку, щодо якого ведеться груповий облік, застосовуються акти якісного (технічного) стану або акти списання групи основних засобів. До акта вносяться об’єкти обліку, якщо вони мають одне і те саме призначення, однакові технічні характеристики і первісну (переоцінену) вартість.

12. Списання майна Держспецзв’язку (крім втраченого майна Держспецзв’язку), первісна (переоцінена) вартість якого перевищує 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, планується на календарний рік Департаментом логістики Адміністрації Держспецзв’язку на підставі переліків майна Держспецзв’язку, що пропонується до списання в підрозділах Держспецзв’язку, з урахуванням їх укомплектованості та очікуваного постачання майна Держспецзв’язку.

Ці переліки надсилаються до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку згідно з табелем звітності Держспецзв’язку з питань службової діяльності.

13. Департамент логістики Адміністрації Держспецзв’язку формує плани списання майна Держспецзв’язку, що перебуває на обліку в підрозділах Держспецзв’язку, погоджує їх із зацікавленими структурними підрозділами Адміністрації Держспецзв’язку та подає на затвердження Голові Держспецзв’язку.

Після затвердження планів списання майна Держспецзв’язку виписки із цих планів надсилаються до відповідних підрозділів Держспецзв’язку для виконання.

ІІ. Організація списання майна Держспецзв’язку

1. Для визначення непридатності майна Держспецзв’язку, встановлення неможливості або економічної недоцільності проведення його відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідних документів на його списання наказом керівника підрозділу Держспецзв’язку щороку утворюється комісія (далі - Комісія) у такому складі:

заступник керівника підрозділу Держспецзв’язку (голова Комісії);

начальник фінансового підрозділу (у складі підрозділу Держспецзв’язку);

посадові особи підрозділу господарського та матеріально-технічного забезпечення (у складі підрозділу Держспецзв’язку) за напрямами діяльності;

посадові особи, які є фахівцями з експлуатації майна Держспецзв’язку, що підлягає списанню.

Майно Держспецзв’язку, яке містить відомості, що становлять державну таємницю, повинно списуватися таким складом Комісії, членам якої надано відповідну форму допуску до державної таємниці.

Якщо майно Держспецзв’язку, що списується, перебуває під наглядом державних інспекцій, Комісією для складання акта якісного (технічного) стану майна Держспецзв’язку запрошується представник відповідної інспекції, який підписує акт якісного (технічного) стану або передає Комісії свій письмовий висновок, що долучається до акта якісного (технічного) стану.

2. У разі списання майна Комісія зобов’язана:

провести ретельний огляд майна Держспецзв’язку, зробити заміри та перевірки, установити ступінь і причини зносу, дефекти, що стали підставою для списання такого майна, використовуючи при цьому дані облікових документів, а також необхідну технічну документацію (паспорти, формуляри та інші документи);

перевірити комплектність майна Держспецзв’язку, що підлягає списанню;

встановити можливість або неможливість відновлення і подальшого використання майна Держспецзв’язку за цільовим та функціональним призначенням, а також підготувати пропозиції про його подальше використання (розбирання, утилізація, передача або відчуження);

надати пропозиції про доцільність використання складових майна Держспецзв’язку (окремих агрегатів, вузлів, деталей і матеріалів), що утворюються після його розбирання (демонтажу);

визначити залишкову (балансову) вартість майна Держспецзв’язку;

підготувати необхідні документи для списання майна Держспецзв’язку на затвердження відповідною посадовою особою;

встановити осіб, з вини яких допущено втрату або передчасне псування майна Держспецзв’язку;

після затвердження документів на списання здійснювати контроль за вилученням із списаного майна Держспецзв’язку придатних агрегатів, вузлів, деталей та матеріалів, а також вторинних матеріалів, контролювати їх здавання на місце зберігання.

3. При визначенні якісного (технічного) стану майна Держспецзв’язку, яке підлягає списанню, Комісія керується:

технічною документацією з експлуатації, формулярами (паспортами) та іншими документами, що визначають технічні вимоги, які пред’явлені до цього майна;

документами про результати випробувань, перевірок та лабораторного контролю (аналізу), якщо технічний (якісний) стан майна Держспецзв’язку може бути визначений тільки випробуванням, перевіркою або лабораторним дослідженням;

установленими граничними строками служби (нормами напрацювання), а на майно Держспецзв’язку, для якого вони не встановлені, - строками служби (нормами напрацювання) подібного майна;

ознаками та технічними показниками категорійності, встановленими відповідними нормативно-правовими актами.

Якщо до складу майна Держспецзв’язку, що підлягає списанню, входять дорогоцінні метали, в акті обов’язково вказується їх кількість згідно з паспортними даними. У разі відсутності даних вміст дорогоцінних металів визначається Комісією на підставі даних про вміст дорогоцінних металів у подібних виробах.

4. Посадові особи Держспецзв’язку, які затвердили документи на списання, голова та члени Комісії, які ці документи підписали, відповідають згідно із законодавством України за правильність визначення технічного стану та формулювання висновку щодо списання майна Держспецзв’язку та його подальшого використання (призначення).

ІІІ. Списання майна Держспецзв’язку за
актами якісного (технічного) стану

1. За актами якісного (технічного) стану списуються:

майно Держспецзв’язку, яке обліковується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками і набуло непридатного стану після закінчення установлених строків його служби (використання), вироблення технічного ресурсу, проведення випробувань або дослідних робіт, а також із закінченим строком зберігання в запасі, за неможливості відновлення його робочого стану шляхом заміни складових, які вийшли з ладу, на робочі з аналогічними або близькими до них характеристиками (далі - ремонт майна) або використання за цільовим призначенням;

майно Держспецзв’язку безстрокового використання, яке набуло непридатного стану у процесі експлуатації, за неможливості його ремонту або використання за цільовим призначенням;

кабельні лінії з оприбуткуванням чорних та кольорових металів, що вони містять.

2. В актах якісного (технічного) стану детально зазначаються причини списання та обґрунтовується висновок про економічну (технічну) недоцільність та/або неможливість відновлення майна Держспецзв’язку для його подальшого використання за цільовим та функціональним призначенням.

Економічна недоцільність підтверджується відповідними розрахунками.

Акти якісного (технічного) стану готуються і підписуються головою та членами Комісії і затверджуються посадовою особою Держспецзв’язку в межах наданих прав. Підпис посадової особи Держспецзв’язку, яка затвердила зазначені акти, засвідчується гербовою печаткою відповідного підрозділу Держспецзв’язку.

ІV. Списання майна Держспецзв’язку за актами списання

1. За актами списання списується майно Держспецзв’язку, яке не обліковується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками і набуло непридатного стану, майно, яке використане за встановленими нормами на регламентні роботи, технічне обслуговування, витрачене на виробничі, господарські та експлуатаційні потреби, а також убуток майна та інше майно, яке не списується за актами якісного (технічного) стану, за інспекторськими посвідченнями.

2. Акти готуються і підписуються головою та членами Комісії і затверджуються посадовою особою Держспецзв’язку в межах наданих прав. Підпис посадової особи Держспецзв’язку, яка затвердила зазначені акти, засвідчується гербовою печаткою підрозділу Держспецзв’язку.

V. Списання майна Держспецзв’язку за
інспекторським посвідченням

1. За інспекторським посвідченням списується втрачене (знищене) майно Держспецзв’язку та його нестача, а також майно, яке обліковується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками і набуло непридатного стану, виробило свій технічний ресурс раніше установленого строку служби, якщо згідно із законодавством заподіяна шкода повністю або частково відноситься на рахунок держави, за неможливості відшкодування його повної або часткової вартості за рахунок винних осіб.

2. Майно Держспецзв’язку списується за інспекторським посвідченням у випадках, коли воно втрачене (знищене) або його нестача утворилася внаслідок:

стихійного лиха чи в результаті бойових дій, проведення антитерористичної (миротворчої) операції, а також згідно з розпорядженням керівництва Держспецзв’язку з метою запобігання загарбанню його противником (сторонніми особами) або з метою запобігання та ліквідації інфекційних захворювань;

пожежі, аварії, катастрофи, дорожньо-транспортної пригоди і при цьому немає підстав для притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб;

випробувань або навчань і немає підстав для віднесення суми завданих збитків на рахунок винних осіб;

випадків, коли згідно із законодавством заподіяна шкода не може бути відшкодована за рахунок винних осіб і повинна бути повністю або частково віднесена на рахунок держави;

випадків, коли відшкодування збитків відповідно до чинного законодавства є безнадійним;

випадків, коли сума збитків, завданих втратою майна Держспецзв’язку, перевищує суму, визначену судом для відшкодування з винної особи, чи перевищує суму нарахування, яку законом можна накласти на винну особу;

у зв’язку зі смертю боржника (якщо встановлено відсутність майна, на яке за законом може бути направлене стягнення після його смерті).

3. У разі виявлення факту втрати (знищення) або нестачі майна Держспецзв’язку керівником підрозділу Держспецзв’язку призначається службове розслідування.

4. Якщо під час розслідування встановлено, що втрата (знищення) або нестача майна Держспецзв’язку виникла внаслідок зловживання службовим становищем (розтрата, крадіжка, безпідставне витрачання тощо), за наявності ознак кримінального правопорушення начальник підрозділу Держспецзв’язку передає відповідні матеріали до органів прокуратури або органу досудового розслідування.

5. Рішення про видачу інспекторського посвідчення приймається посадовими особами, які мають право затверджувати акти технічного (якісного) стану або акти списання майна Держспецзв’язку.

Максимальні розміри первісної (переоціненої) вартості, на яку посадові особи Держспецзв’язку мають право списувати одиницю майна за інспекторським посвідченням за рахунок державного бюджету:

до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - керівник підрозділу Держспецзв’язку;

до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - перший заступник Голови Держспецзв’язку;

понад 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - Голова Держспецзв’язку.

6. Якщо посадові особи підрозділів Держспецзв’язку не мають права на списання втраченого (знищеного) майна Держспецзв’язку або його нестачі, вони надсилають документи, визначені пунктом 7 цього розділу, до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку для їх розгляду та отримання інспекторського посвідчення.

Клопотання про видачу інспекторського посвідчення з доданими документами надсилається не пізніше ніж через 15 днів після завершення службового розслідування та/або надходження до підрозділу Держспецзв’язку рішення суду, повідомлення правоохоронних органів.

У разі невідповідності вимогам до документів для отримання інспекторського посвідчення Адміністрація Держспецзв’язку відмовляє у його видачі.

7. Інспекторське посвідчення, рішення про видачу якого приймається Головою Держспецзв’язку або його першим заступником, видається за результатом аналізу структурними підрозділами Адміністрації Держспецзв’язку таких документів:

клопотання про списання втраченого майна Держспецзв’язку;

витягів з наказів про призначення та результати проведення службового розслідування;

копій наказів про знищення майна Держспецзв’язку при інфекційних захворюваннях або з метою запобігання загарбанню їх противником (сторонніми особами), а також про втрату їх внаслідок стихійних лих, катастроф та аварій;

копій акта і матеріалів службового розслідування;

акта технічного (якісного) стану або акта списання;

розрахунку залишкової (балансової) вартості майна Держспецзв’язку;

засвідчених виписок з акта ревізії (перевірки), аудиторського висновку;

паспорта (формуляра), а за його відсутності - оформленого дубліката;

засвідчених в установленому законодавством порядку копій рішень судових органів та органів досудового розслідування;

довідки про відшкодування збитків за рахунок винних осіб, яка видається фінансовим органом підрозділу Держспецзв’язку (довільної форми);

повідомлення правоохоронних органів.

8. До документів на списання транспортних засобів та іншого майна Держспецзв’язку, що достроково стали непридатними в результаті дорожньо-транспортних пригод, додаються фотокартки пошкоджень транспортних засобів та іншого майна Держспецзв’язку, копія акта службового розслідування з детальним викладенням причин, що спричинили дорожньо-транспортну пригоду, та заходів, вжитих до винних осіб.

9. Клопотання про видачу інспекторського посвідчення, рішення про видачу якого приймається Головою Держспецзв’язку або його першим заступником, погоджується Департаментом логістики, Фінансово-економічним департаментом та Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Адміністрації Держспецзв’язку. За необхідності на підставі доручення Голови Держспецзв’язку клопотання розглядається Управлінням внутрішнього аудиту Адміністрації Держспецзв’язку.

Погодження оформлюється на останньому аркуші клопотання про видачу інспекторського посвідчення.

Після цього клопотання надається для проведення юридичної експертизи та візування до Департаменту правової роботи Адміністрації Держспецзв’язку.

10. Інспекторські посвідчення, рішення про видачу яких приймається Головою Держспецзв’язку або його першим заступником, оформлюються у двох примірниках:

перший - видається підрозділу Держспецзв’язку, в якому мала місце втрата (знищення) або нестача майна Держспецзв’язку;

другий - зберігається у Департаменті логістики Адміністрації Держспецзв’язку.

Підпис і відбиток гербової печатки проставляються на всіх примірниках інспекторського посвідчення.

Інспекторські посвідчення, рішення про видачу яких приймається керівником підрозділу Держспецзв’язку, оформлюються в одному примірнику. Підпис завіряється гербовою печаткою підрозділу Держспецзв’язку.

11. Розмір збитків визначається відповідно до Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 116, Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року N 1891 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 1033), та Переліку військового майна, нестача або розкрадання якого відшкодовується винними особами у кратному співвідношенні до його вартості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1995 року N 880.

12. Майно Держспецзв’язку незалежно від його призначення, джерел надходження та способів придбання у разі втрат (нестач), крадіжок, знищення, пошкоджень та стихійного лиха, а також коли зіпсовано та передчасно виведено з ладу матеріальні засоби, крім нестач, що утворилися в межах норм природних втрат, списується з регістрів обліку на підставі наказу керівника підрозділу Держспецзв’язку.

13. Посадовим особам Держспецзв’язку забороняється приймати рішення та видавати інспекторські посвідчення у разі:

відсутності відповідних документів, що підтверджують законність списання майна Держспецзв’язку;

якщо збитків завдано внаслідок їх незаконних наказів (розпоряджень);

роздільного (частинами) списання збитків, завданих одночасною втратою або знищенням майна Держспецзв’язку (пожежа, катастрофа, аварія, нестача), кількома посадовими особами або однією посадовою особою, але за кількома рішеннями роздільно за видами майна. Клопотання на списання втраченого майна Держспецзв’язку в усіх випадках подається на всю суму збитків незалежно від належності втраченого майна до різних структурних підрозділів (служб) підрозділу Держспецзв’язку. При цьому клопотання про видачу інспекторського посвідчення з доданими документами готується структурним підрозділом (службою), майну якого(ї) завдано найбільших збитків.

VI. Особливості списання окремих видів
майна Держспецзв’язку

1. При списанні персональних електронно-обчислювальних машин (далі - ПЕОМ) та автоматизованих робочих місць (далі - АРМ) на базі ПЕОМ в акті якісного (технічного) стану обов’язково зазначають технічні характеристики (тип процесора, об’єм оперативної пам’яті, кількість та загальна ємність накопичувачів на жорстких магнітних дисках, встановлені додаткові пристрої, тип монітора, принтера тощо), технічний стан і можливість подальшого використання складових для ремонту інших ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ.

2. При списанні ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ Комісія повинна забезпечити вилучення зі складу ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ накопичувачів на жорстких магнітних носіях інформації та передачу їх до служби діловодства (режимно-секретного підрозділу). У разі знищення режимно-секретним підрозділом таких жорстких дисків до документів списання додається акт знищення, складений у довільній формі. В іншому випадку такий жорсткий диск оприбутковується на баланс підрозділу Держспецзв’язку, про що у довідці про оприбуткування майна під час списання робиться відповідний запис.

3. Транспортні засоби незалежно від їх первісної (переоціненої) вартості списуються за погодженням з Адміністрацією Держспецзв’язку.

4. На кабельні лінії (ділянки кабельних ліній) зв’язку, демонтаж яких недоцільний або неможливий, Комісією складається акт фінансово-економічного та технічного обґрунтування в довільній формі.

5. Проведення ремонту (модернізації) засобів і майна зв’язку, відновлення їх робочого стану або покращення характеристик відображаються в актах ремонту (модернізації).

Зміни в характеристиці засобів і майна зв’язку, пов’язані з його ремонтом або модернізацією, вносяться у картку обліку необоротного активу та в паспорт (формуляр) засобу та майна зв’язку.

Заступник директора департаменту - начальник 2
управління Департаменту логістики Адміністрації
Держспецзв’язку Т.В. Станіславський

Додаток 1
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 4 розділу І)

Акт
якісного (технічного) стану

Акт якісного (технічного) стану (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 2
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 4 розділу І)

Акт списання

Акт списання (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 3
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 4 розділу І)

Інспекторське посвідчення

Інспекторське посвідчення (Додаток 3) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 4
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 4 розділу І)

Акт
ремонту (модернізації)

Акт ремонту (модернізації) (Додаток 4) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 5
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 7 розділу І)

Висновок
про списання з обліку

Висновок про списання з обліку (Додаток 5) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Додаток 6
до Порядку списання майна в
Державній службі спеціального зв’язку та
захисту інформації України
(пункт 10 розділу I)

Довідка
про оприбуткування майна під час списання

Довідка про оприбуткування майна під час списання (Додаток 6) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".